Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

sona110
28. dec 2017

@lulu369 ahoj,pri praní som spokojná,len to sušenie .Niekedy mám veľmi pokrčené prádlo.Ale asi dávam veľmi vysoké otáčky pri praní.Takže skušam teraz všelijak,do teraz som nežehlila už asi 5 rokov,len čo fakt trebalo,ale naposledy ked som sušila to bola katastrofa-musela som žehliť.

lulu369
28. dec 2017

@sona110 aj mne sa už stalo, že som mala prádlo veľmi pokrčené...Ale len keď som dala večer prať + sušiť a vybrala som to len ráno. Inak keď som vybrala prádlo hneď ako doprala a dosušila tak nebolo tak veľmi pokrčené. No uvidíme časom ako to bude, ďakujem za odpoveď😘

alusiatko
30. dec 2017

@lulu369 takto to
mám aj ja.Treba to hneď vytiahnuť 😘

alusiatko
30. dec 2017

@sona110 Pokrčené prádlo môže byt byt aj preplnenou práčkou ,mne sa to zo začiatku stavalo pri posteľnom prádle

sona110
30. dec 2017

@alusiatko akurat sušim post.
Pradlo dala som tam 2 krat vankuš a 2krat s paplonou.Som zvedava ako to vysusi a program som dala susenie cotons do skríň.Tak uvifim ak dosuší.Aj nato som myslela ze dávam asi vela pradla na susenie.Pekny den.😀

nanulik
30. dec 2017

Ahoj. Tak uz aj u nas sa bude susit v susicke. Dnes nam ju priviezli. Idem studovat navod a dufam ze aj tu na tomto fore najdem nejake rady a finty pri pouzivani tohoto pomocnika. A nakoniec sme zohnali slim susicku. Je to tento model https://susicky.heureka.sk/candy-cs4-h7a1de-s/

Mimochodom, vedel by mi niekto poradit ako vycistit zazltnute dvierka na pracke? Mam ju asi 6 rokov ale vyzera to hrozne.

alusiatko
30. dec 2017

@nanulik môžem sa spýtať ten medzikus je univerzálny že?A odkiaľ ho máš?

gabi58
31. dec 2017

@nanulik
Na tie dvierka by som skúsila najprv cif a ked by to nezišlo tak možno niečo čo bieli napríklad citronovú šťavu, soľ alebo savo.

nanulik
31. dec 2017

@alusiatko medzikus je original candy. Kupila som na alze. Aj som im pisala ci to je ozaj medzikus k slim susicke. Odpovedali ze ano a bezproblemov mozem pouzit...no prd makovy. Medzikus bol dlhsi. Predne nozicky zapadli ale zadne nie. Tie sme odmontovali a spojili sme susicku z medzikusom zboku a nie zozadu.

adrianalipko
1. jan 2018

Odporucam vsetkymi desiatimi! Vyborna vec, nie len ze usetri kopu casu, ale pradlu zachovava kvalitu, zbavi ho prachu a zmolkov, je ako nove. A plus aj nadherne prevonia oblecenie, aj kupite vreckovky do susicky (ja kupujem v dm-ke ich znacku, maju najintenzivnejsiu vonu). A co sa tyka krcenia...aj sa vytiahne este ked je teple a da sa na vesiak je krasne narovnane, ja uz vobec nezehlim, max. prebehnem bluzky naparovacom.

ixayxa
2. jan 2018

@valika_val
@natalka13
@alla24
@gabi58 ahojte, zvažujem kúpu Siemens sušičky, ale odrádzajú má skúsenosti niektorých z Vás, že sa Vám zrazila bielizeň. Majú Vaše sušičky sensor autoDry? Aký typ máte?

valika_val
2. jan 2018

@ixayxa ten senzor asi nemam. typ uz neviem, bol to dlhy kod. a scvrknutia sa neboj. to akoze scvrknute pradlo je ok. to zo susiaka vytiahnute vlastnou vahou ok nie je

alkababulka
3. jan 2018

Ahojte rada by som sa Vás opýtala ak máte sušičky bosch, siemens alebo LG či ste mali so samočistiacim kondenzátorom po čase problémy. Ja som si vybrala najprv bosch no kde čo som našla v recenziách aj keď to boli staršie recenzie začínam sa obávať či to bude dobrá voľba. Nerada by som skočila tak, že budem musieť každých pár mesiacov volať servisáka kvôli zanesenej sušičke ak to samočistenie nebude zvládať. Vďaka za každú radu

natalka13
3. jan 2018

@alkababulka Ja mam tu siemens, a zanasa sa,slak ma ide trafit. A tonepouzivam avivaz a kedze mame maku vodu pouzi am iba male mnozstvo gelu.
Uznikdy viac.
Mala som aeg a presla som na siemens,co lutujem ze som nekupila zasa aeg.

alzbetka71
3. jan 2018

@alkababulka ja mám bosch 1 rok, sme doma 6 takže periem veľmi často aj suším a zatiaľ bez problémov, no uvidíme

alkababulka
3. jan 2018

@natalka13 ako dlho ju už máš?

alkababulka
3. jan 2018

@alzbetka71 môžeš mi napísať ktorý máš typ bosch-ky?

alzbetka71
3. jan 2018

@alkababulka Bosch WTW85530BY

ixayxa
3. jan 2018

@alkababulka ja som mala vyhliadnutú túto Siemens sušičkuhttps://www.onlineshop.cz/velke-elektrospotrebi... , ale teraz váham. Na heureke len 2 recenzie,z toho 1 zlá. Chcela som A+++. Bosch WTW85530BY má A++, ale má viac recenzií na heureke, je asi aj dlhšie na trhu. Pozerám recenzie a diskusiu na onlineshop.cz, tú Bosch som tam nenašla.

natalka13
3. jan 2018

@alkababulka Asi 4roky

alkababulka
3. jan 2018

@natalka13 uf no to nie je veľa a ak sa ti to viackrát už zanieslo, hmm

natalka13
3. jan 2018

@alkababulka Dokonca zaruky sa to nestalo a odvtedy 5x, uz bola aj v servise na celkove cistenie. Fakt vaham kupit inu.

alkababulka
3. jan 2018

Mala som vyhliadnutú túto https://susicky.heureka.sk/bosch-wtw-87463by/ ale keď som si prečítala na českých stránkach v recenziách že je s tým problém tak si nie som istá. Ak by som vedela, že mi to pár rokov bude v poriadku fungovať tak neváham, ale ak s tým bude po krátkom čase problém budem si búchať hlavu, že som sa zle rozhodla. Zvažujem, že by som zostala pri rovnakej značke no pri nižšej rade (seria 4) napr. táto https://susicky.heureka.sk/bosch-wth85201by/ ktorá ma kondenzátor vyberateľný a čistí sa manuálne, no táto séria má zasa o niečo horšie parametre. AEG som tiež zvažovala, no tam zasa bol dosť častý problém s tesnením okolo dvierok a tým problém s unikaním vzduchu. Kamarátka má tiež AEG a už na nej musela vymeniť taktiež dvierka a aj celý motor, tak som od AEG upustila. Už mám z toho hlavu v smútku.

alkababulka
3. jan 2018

@natalka13 je to škoda, že sa bosch aj siemens takto pokazili, práve tieto značky boli známe kvalitnými a spoľahlivo dlho fungujúcimi spotrebičmi. Ale toto asi nejako nedomysleli ☹

natalka13
3. jan 2018

@alkababulka Mam pracku siemens a ta je super bez kazu 8rokov, preto som aj susicku kupila rovnakej znacky kedaeg dosluzila.
Ja somcitala potom vela zlych recenzii,aj akoniekto lial ocot do susicky ale to som neskusala.
Mozno uz tuto chybu vyriesili na novych typoch.

alzbetka71
3. jan 2018

@natalka13 vieš ono sa ti môže pokaziť aj tá naj.... super značka, ktorá bude mať 100% recenzie. Ja mám teda bosch sušičku, ako vravím som s nou veľmi spokojná a ide skoro každý den (6 členov doma). Ale 10 rokov dozadu som kupovala umývačku riadu, tiež nám odporučili bosch, bola aj dosť drahá a už 3 krát bola pokazená, pričom prvý krát po dosť krátkej dobe, tuším 2 roky a oprava bola tiež dosť drahá, kedže tam museli meniť síce malú sučiastku, ale povedali, že sa nevyrába, že tam musia vymeniť celý panel. Všetci ostatní naokolo čo mali túto umývačku nemali žiaden problém až doteraz, odvtedy bola ešte raz pokazená, čo už manžel opravil, a teraz ide bez problémov. A viem, že čo majú aj lacnejšie sušičky, umývačky nemali žiaden problém. Takže sa môže pokaziť aj napr. Miele, čo sú už veľmi drahé spotrebiče a nekazové. Držím palce, nech vyberieš tú správnu.

alkababulka
3. jan 2018

@natalka13 tiež ma to napadlo či v tých najnovších typoch to nejako doriešili, no tie sú bohužiaľ nad môj rozpočet
@alzbetka71 aj pri tých najlepších môžeš chytiť kazový kus, no mňa zaujímal tento typ technológie samočistenia, či vo všeobecnosti je to problematickejšie ako manuálne vyčistenie kde je možné si to odkontrolovať

natalka13
3. jan 2018

@alzbetka71 Tato chyba je na nete remlamovana ama zle recenzie vo velmi vela pripadoch,kedysi som citala aj nemecky pisany clanok, take vyjadrenie firmy ze vedia o tej vade a priznali si ju.
Ja umyvam perem susim vyse20 rokov,viem akosa kazia spotrebice ci nekazia.

gabi58
4. jan 2018

@alkababulka Ja mám sušičku Siemens a zatiaľ som nemala problém so samočistiacim kondenzátorom, mám je ale len 2 roky

ixayxa
4. jan 2018

@gabi58 prosím, môžeš napísať aký typ máš , a či si nemala iné problémy?