Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

chryse
27. okt 2020

@jasadaresa oni udávajú 9 kg ale to len na programe bavlna, na bežne veci trička, nohavice .... (ja mám program mix Susicka Bosh) a na ten by som mala dať len tusim 1,5 kg pradla

jasadaresa
27. okt 2020

@chryse tak to je dost odveci... ked vyperiem 7kg pradla, rada by som ho aj naraz vysusila 🙄

chryse
27. okt 2020

@jasadaresa pardon na mix môžeš “až” 3 kg.... pravdu povediac som nikdy nevazila pradlo v práčke. Do susicky dámam podľa toho čo perem. Keď nejaku tenkú bavlnu (letné) supnem celu pracku a keď sú hrubsie tepláky. Tak si to nejak rozdelim. Ale väčšinou mi vyjde že jedno sa dopere a jedno dosusi.

jasadaresa
28. okt 2020

@chryse vdaka. Ja som tiez nikdy nevazila, ale pracku vzdy natrepem plnu, lebo sme kupili pre nas malu. Zatial ju menit nebideme, ale ked dosluzi, chcem urcite vacsiu...

jasadaresa
30. okt 2020

Dakujem teda za skusenosti. Rozhodli sme sa pre Hoover, kvoli ucinnosti susenia A a velkej kapacite bubna, ako bonus je v kategorii A+++. Este sme zvazovali LG, ale ta nemala uvedeny objem bubna 🤷‍♀️. Do drahsich znaciek sme nesli. Zajtra by mala dojst, tak som velmi zvedava, ci v tomto chaose sa to podari 🙈

jasadaresa
31. okt 2020

Ahojte, uz je doma a fici 🤩. Len sa chcem opytat, aky program nastavit, ked chcem len dosusit vlhke miesta, kde je zdvojena latka a pod.?

nikaaaaa
27. nov 2020

Troška sa k Vám pripletiem chcem sa spytat na vyhody sušičky či treba žehliť alebo ako to vlastne je ? Kedže všade inak som sa dočitala zatial nemám sušičku ale keby ma odbremenila od žehlenia tak by som porozmýšlala o kupe kedze sme 5 clenna rodina každodenne žehlenie aj 2 vešiaky daju zabrať 😅 čo by ste odporučili ? Mam vyhliadnutu https://m.alza.sk/bosch-wtx87eh0eu-d5651929.htm.... Len sa bojim ako funguje susicka ? Nakolko ja mam miesto na sušenie Čiže ak by mi mala len vysušiť prádlo tak mi je nanič lebo ja mám kde vešať práveže som sa chcela odbremeniť od žehlenia preto by som poprosila vase skusenosti a čo by mala mať susicka

karollka21
27. nov 2020

@nikaaaaa ahoj, ja odkedy mam susicku, zehlim len kosele, nic viac. Podmienka ale je, ze sa pradlo musi skladat hned po vysuseni, nie po pol dni, lebo potom uz je "ako krave z pysku". Ja som asi 2 roky zvazovala kupu, lebo tiez mam kde susit. Dnes nechapem, ako som to bez nej dala :D po umyvacke riadu je to moja najvacsia kamoska 🙂 Ked sme kupovali, vela som sa pytala predajcov, co je naj. Vo viacerych mi povedali, ze nema zmysel ist do drahych znaciek ako miele a bosch, ze rovnaku robotu spravi aj lacnejsia. Ja mam starsi model od tej, co prikladam v linku (na 8kg, a+++) a nemenila by som, funguje ako hodinky (a stoji o tretinu menej). https://susicky.heureka.sk/beko-dpy-8506-gxb1/

nikaaaaa
27. nov 2020

@karollka21 Ďakujem aj ja by som chcela Parnu keď tak už rozmýšľam vyše roka o kúpe avšak sa bojím ako pracuje je že kúpim sušičku a budeme musieť žehliť naďalej😅

natalka13
27. nov 2020

@nikaaaaa zalezi aj ako si narocna. j 90% nezehlim, ale tu kocky maju 2v1 nepretrasu pradlo po vyprani a ze krasne rovne nezehlia, ja ked vidim to poktrcene pradlo u nasich z 2v1 zehlila by som vsetko. To mam zo susiaka krajsie rovnejsie akio mam zo susicky.

nikaaaaa
27. nov 2020

@natalka13 však práve ja pekne narovnam na vešiak ale je to pokrčene aj tak takže musím žehliť preto sa pýtam ako vysuši pradlo sušička 🙂 či je to take iste ako ked zvesím z vesiaka alebo fakt to lepšie vysuší

kala713
30. nov 2020

@nikaaaaa prádlo pred vložením do sušičky je treba vytriasť a vkladať po jednom. Potom je prádlo pekné rovné. Ak ho hodíte ako jednu gundžu, tak ho rovné nebudete mať.

liduska12
30. nov 2020

@nikaaaaa podla mna je podstatne rovnejsie zo susicky ako zo susiaka, ale tiez plati, ze ho treba este “za tepla” poskladat. A ja osobne napr tricka na von stale zehlim aj zo susicky...ostatne uz len poskladam a dam do skrine a to som predtym zehlila uplne vsetko okrem ponoziek.

nikaaaaa
6. dec 2020

To je fakt pradlo take rovne ze netreba zehliť ? Leno z vesiaka mam rovne ako tak ale je to pokrcene tak zehlim vela a chcela by som vediet fakt ako sa vysporiada sušicka ci ako to vysuši ?

jasadaresa
6. dec 2020

@nikaaaaa ahoj, moj nazor je, ze nie. Ale nemam miele, len taku obycajnu hoover. Ja nezehlim uz 15 rokov, cize ani teraz, takze je mi to fuk. Ale keby mi to nebolo, urcite by som zehlila aj zo susicky.

buckovak
10. dec 2020

ahojte, chcem sa spýtať, nakoľko je potrebný ten medzikus medzi práčku a sušičku. A montuje sa na práčku alebo na sušičku? Lebo sušičku už mám objednanú tak predtým by som medzikus dala namontovať na práčku aby mi sušičku vedeli rovno vyložiť na práčku chlapi čo ju dovezú (s mm by sme si netrúfli vykladať, a vraj tí chlapi montovať medzikus nebudú, tak preto dúfam, že sa nemontuje na sušičku...)

ramzesa
20. dec 2020

@buckovak ak už viete presne, ktorý medzikus budete mať /máte, skúste si pozrieť na YouTube nejaké videá. Aspoň na ten náš som našla. Ten náš sa neskrutkuje, lebo je univerzálny na rôzne hĺbky práčiek. My máme slimku a sušička má takmer 60cm, preto sme si vybrali práve ten. Ale sú medzikusy, ktoré sa skrutkujú. Inak ju vykladal manžel so starším synom a v pohode to zvládli.

nikaluk
20. dec 2020

@buckovak pokial viem montuje sa to na susicku.

buckovak
20. dec 2020

@nikaluk už to máme doma, práčku aj sušičku mám LG, aj ten medzikus, a montoval sa na práčku

nikaluk
21. dec 2020

@buckovak ok. Ja som nebola pri montovani ale zdalo sa mi ze manzel spominal se cez susicku to slo. Ale ok ospravedlnujem sa 🙂

ramzesa
21. dec 2020

@nikaluk sú rôzne typy. Ten náš sa môže /nemusí skrutkovať. Uťahuje sa to remeňom po celej výške spolu. 😉

dugyna
10. jan 2021

@karollka21 prosim ma program vlna a outdoor? a motor je invertovy?

dugyna
10. jan 2021

prosim baby aku susciku? ja mam samsung ale svragrina nechce taku drahu , ja som ju ale kupovala v akcii. tak teraz neviem Beko? Indesit? Podmienka : tepelne cerpadlo, program vlna a program outdoor, bonus invertorovy motor . rozumna cena.

ramzesa
14. jan 2021

@dugyna my máme túto: BEKO EDS7512CSGX . Kupovanú pred Vianocami. Kamarátka má už niekoľko rokov tiež Beko a odporúčala mi tú značku. Až na ten motor (neviem, či ho má) by mala spĺňať asi všetko.

ramzesa
14. jan 2021

@dugyna teraz pozerám, že táto nemá vlnu, ale program jemné, určený pre prádlo na ručné pranie, tak neviem.

kala713
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kala713
14. jan 2021

@dugyna Rozumná cena znamená z niečoho upustiť. Cena sa odvíja od značky, energetickej triedy a funkcií. Takže buď si priplatíte, alebo upustíte z nárokov. Chápem, že každý má svoj finančný limit, koľko môže do sušičky investovať. My máme konkrétne túto AEG AbsoluteCare T8DBG68SC, má všetko to čo píšete. Tiež sme ju kupovali v akcii. .

jasadaresa
15. jan 2021

@dugyna my mame hoover za 600e a ma vsetko co popisujes, okrem dualneho motora. V tej cenovej kategorii (do 600) sme sa rozhodovali este medzi LG a Gorenje. Jedna z nich ma aj dvojity motor, neviem uz ktora. Nakoniec hoover u nas vyhral kvoli najvacsiemu bubnu...

dugyna
16. jan 2021

@kala713 eletrolux, aeg bolo pre mna urcite nie. Jie kvoli ceme ale bohuzial nemam dobre skusenosti s tymito znackami prininych vyrobkoch

ramzesa
21. jan 2021

@jasadaresa asi LG má ten motor. Máme práčku a tá ho má, tak predpokladám.