Ste spokojné s titánovými snubnými prsteňmi ?

domisha02
9. jan 2020

Ahojte mate niektorá titanove snubné prstene ak ano ako ste spokojné? Hovoria ze je ovela kvalitnejšie ako strieborné alebo zlate.

biela_sova
12. jan 2020

@domisha02 ahoj, my mame obrucky z bieleho zlata a zalozne obrucky z chirurg. ocele. Vysledok po 4 rokoch je, ze nosime uz len ocelove za par eur, lebo tie zlate subuplne dosrabane a vyzeraju hrozne 🙂

beruska6412
12. jan 2020

My máme wolframove obrúčky a po 4 rokoch sú ako nové 🙃 ja som veľmi spokojná.

doda3103
12. jan 2020

Mame chirurgický oceľ nemohli sme si vtedy dovoliť zlato aj keď sme chceli biele zlato. Svadbu sme si zamysleli v januári a v júli sa brali vtedy mal syn 1,5roka. Mi hovorí ze videl keď som si vyberala prsteň naposledy že aj obrúčky majú tak sme kúpili a bolo stály cca 30eur ale dali sme si aj vygravirovat dátum svadby. Sme spokojný v júli bude 8rokov co ich nonstop nosíme.

matta308
12. jan 2020

Ja nemám skúsenosť s titanom ale s wolframom. A doplatila som na tú krehkosť, lebo sa mi obrúčka po 5 rokoch praskla 🤣😨

aceris
12. jan 2020

@domisha02 my mame wolframove. Nedame na ne dopustit...uplne lacne a nemaju za cele roky jediny skrabanec.

domisha02
autor
12. jan 2020

@matta308 hej počula som o tom ze sa to stáva 😄

matta308
12. jan 2020

@domisha02 ale čo sa týka inak vzhľadu, tak naozaj nemajú ani skrabanec, resp nie voľným okom viditeľné. Nevýhoda bola ešte, že sú celkom ťažké na prste (Možno bude aj ten titan, ja by som si niekde odskusala poriadne)🙂

zuzanalihanova
13. jan 2020

Ahoj my mame Wolframove uz 8 rokov a su krasne tie su odolnejsie ako titanove

staromodna
13. jan 2020

My sme mali wolframove prstene a ja som to po 2 rokoch dala dole z prsta. Prsteň je ťažký ako sa len dá. Dohodli sme sa s manželom, že si kúpime nové zo zlata. Ináč nič ich neposkriabe, sú nezničiteľne, aj keď padnú skôr rozbijú podlahu akoby sa stalo niečo prstenu

zuzanale
13. jan 2020

my síce nemáme titán ale naša chirurgická ocel je podobný materiál, pôvodne sme mali zlaté obrúčky, ale po rokoch sa čo to pribralo prsty zhrubli takže sme sa zhodli že to chce nové lenže ceny zlata pomerne za tie roky vzrástli tak sa nám nezdalo efektívne do toho vrážať financie ktoré sa dali využiť inde takže padla voľba na chirurgickú ocel nosíme ich už viac ako 3 roky a nevidím okrem pevnosti a hrúbky žiadny rozdiel oproti zlatým ošúchali sa rovnako ale zlátenie drží ja mám aj s kamienkami a tie držia tiež mám prácu kde postupne som nechtiac zničila zopár prsteňov zo zlata či striebra lebo neviem mať holé ruky ale obrúčka z ocele je stále pekná

martin_76
13. jan 2020

Oveľa kvalitnejšie, ani nie. Zlato, je kov šperkárov, jemná prácička a tak...
Oceľ je pevná, môže mať aj matnú, aj lesklú úpravu. Škrabance bude časom vidno (ako napr. na nerez dreze) na matnom prsteni menej. V prípade úrazu ho vedia dat dole hasiči (veľkými pákovými nožnicami, no ide to aj pílkou na železo)
Titán je svetlosivý kov, asi 4x väčšia pevnosť ako oceľ, mierne krehší kov, asi polovičná váha voči oceli a asi tretinová voči zlatu o niečo väčšia odolnosť voči oderu. Pokiaľ sa pri oceli dal aspoň meniť tvar, tak pri titáne je to takmer nemožné. V krajnom prípade ho dajú dole zasa iba hasiči (nožnicami, a zostane na nich odtlačok - titán štrbí nože, s pílou si už nepomôžete, jedine ešte karbobrúska)
Wolfrám je z týchto materiálov absolútne najtvrdší (takže, pre zlatníka práca, ako keby ste chceli gravírovať diamant, no zase sa doň dá celkom pekne písať laserom) je to kov ťažší , ako zlato, olovo, pomerne krehký (stačí trochu udrieť kladivom a dá sa zlomiť) Pokiaľ som pri titáne písal, že úprava tvaru je takmer nemožná, tak pri Wolfráme je úplne nemožná, zase nič ho nepošriabe. Núdzovo ho dáte dole jedine karbobrúskou, alebo práve zlomením (dve oceľové platničky podložené niečím na hrúbku prsta a udrieť kladivom, znie to hrozne, ale prstu sa nestane nič, zlomí sa iba prsteň)
Ja osobne nosím striebro 925 má dostatočnú odolnosť (ak treba doma ho vyrovnáte na drevenej vareche) Mám ho 12 rokov a keby ho preleštím, ak je zase ako nový.

janetinka27
15. jan 2020

nestihla som precitat diskusiu, ale vzdy ked sa riesia prstene si spomeniem na kamaratku, ktorej v noci opuchol strasne prst, na ktorom mala prsten. prst bol tak stiahnuty prstenom, ze zacal menit farbu a leteli teda do nemocnice. tam doktor vzal nejake klieste a prsten prestrihol. povedal, ze mala stastie, ze ten prsten bol zlaty. lebo keby bol z chirurgickej ocele, tak by ho nemal cim prestrihnut. neviem, ake su titanove prstene, ci su tiez nejake extra odolne, ale vo mne zostala tato spomienka.

lenicka01
19. aug 2020

@domisha02 Máte titánové s perleťou a max. spokojnosť. Cena+ kvalita je fakt výborná

megg1
14. mar 2024

@lenull103 a ocel netmavne?

lenull103
17. mar 2024

@megg1 sú stále rovnaké a lesklé

doda3103
17. mar 2024

@megg1 prečo by mala tmavnut? Chirurgická oceľ je stále lesklá mám na ruke 12rokov obrúčku a stále rovnakú a aj manžel a to robí s pletivom