Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
17. okt 2009

ahojte,
teri ten február myslím bude až 2012 🙂 🙂 🙂 a v Quelle je to tak, že keď objednáš 10 vecí príde z nich možno 5 aj to je veľa

baby, koľko mliečka naraz vypijú vaší drobci z flašky? lebo my sa to ešte len učíme a neviem, kolko mám zarábať, lebo viac ako 120ml mi naraz nevypije. a ešte som sa chcela opýtať, v čom sterilizujete flašky a cumlíky. dakujem za rady.

ika aj naša krásavica skúma okolie, všade sa strčí, je ako myš, ráno sa už o 4 sa zobudila, chcela si nasadiť papučky,t ak som jej ich obula a behala po spálni a to som sa tešila, že si pospíme

kkkatarinkaaa
17. okt 2009

ahojte dievky 🙂

prosim vas pekne, vy , ktore mate dievcatka, kde ste davali prepichovat uska? alebo daval niekto aj nastrelit? ak ano, kde to robia malym detickam? 😕 DAKUJEEEM pekne..
inak,my sme boli dnes v meste, kupili sme malej overalik do autosedacky-v obchode BATOLA vedla Tatrabanky...a bol za 15€... v detskom obchode vedla tehotky ho mali za 20 euracov 😕 takze sme fajn vymakli ten obchod...

a este jedna prosba- davala niektora z vas materske mlieko do mrazaku? myslim tie via pohariky Avent...lebo ja by som chcela, len tie pohariky maju cca nejako do 200ml, no a ja si tolko mliecka odsajem asi tak na 5x 😖 ...ak neviem, cí to mozem do toho poharika jednoducho ,,nazlievat,, z celeho dna...

dandulik
17. okt 2009

kkkatarinkaaa........ja som dávala malej prepichovať uška.........a robila to naša detská doktorka.......nellka mala len dva týždne a pekne sa jej to zahojilo.......... 🙂
...........s tým mliečkom v mrazaku ti neporadím...nerobila som to ešte..........

inffinity
17. okt 2009

ahojky kkkatarinkaaa já jsem dala mišce propíchnout uška u dětské doktorky a bylo jí 7 týdnů..a mlíčko jsem taky zatím nemrazila, jak jsem ho měla moc tak jsem nevěděla že se dá mrazit a tedka už máme akorát..co vypijeme to se nám vyrobí 😀

teri3
17. okt 2009

ahoooj kkkatarinkaaa! Som si na Teba včera spomenula, ako sa asi máte...o chvíľu má Vikinka 2 mesiace 😵 . S tým mliečkom som to už dakde čítala, je nejaký taký článok na nete, ako ho zmraziť, keď odsávaš na viac krát. Ale mohla by si vyskúšať dať zmraziť najskôr len trochu a po pár dňoch jej ho skús ponúknuť (napríklad z lyžičky), lebo som čítala, že niekedy deti nechcú to zmrazené mliečko 😕 tak aby si si zbytočne nenarobila veľa práce 😉

teri3
17. okt 2009
dejna3
autor
17. okt 2009

ahojte,
katarinka, my sme dali nastreliť, detská dr. mi povedala, že je to vraj menej bolestivé... dávali sme v zlatníctve pod jednotou, reakcia nebola vôbec žiadna, ale dieťatko musí mať min. 3 mesiace 😉 stálo to necelých 7 eur...

ika8
17. okt 2009

felixko: ika pije teraz ráno aj večer 200ml vody a 6odmeriek mlieka - to je spolu cca 230-240ml mlieka. Ráno mi niekedy trošku nechá, ale večer sprace už všetko, tak sa chystá, urobiť o odmerku viac, uvidím, aká bude odpoveď 😵

ika8
17. okt 2009

chybička se vloudila 😀 , správne malo byť tak sa chystám urobiť 😝 ikuša by to ešte nezvládla 😅 😀 😀 😀

ika8
17. okt 2009

dejna: kedy robíte oslavu?

dejna3
autor
18. okt 2009

ika, my oslavujeme celý víkend 😀 lebo naraz by sme sa aj tak všetci nepomestili... ale dnes je hlavná časť, príde veľa hostí 😉

sofia122
18. okt 2009

ahojte baby dlho som tu nebola ani som vas v meste nevidela.MAM taky problem sofinka mi vecer VIPIJE 180ml o osmej a do ranna mi este vipije 150ml,120 okolo pol litra za 12hodin neni to moc tolko mlieka.kazdu hodinu,hodinu a pol je hore neviem co mam robyt ,aby dlhsie spala a nepila tolko mlieka.PROSIM PORADTE MI.DAKUJEM

teri3
18. okt 2009

dejna, všetko najlepšie Sofinke k narodeninám 🙂 . O pol roka dostane aj živý darček 😵

mirka, ja Ti v tomto veľmi neporadím, lebo Filipko mi to robieval donedávna - bolo to hlavne tým, že cez deň veľmi nepapal, tak dobiehal v noci 😉

kkkatarinkaaa
18. okt 2009

ahojte

dejna- vsetko naj Sofi k naodeninkam, takym vyznamnym 😵
Teri- no pomaly zijeme 🙂 Chvalabohu mam pokojne babtinko, takze je to ok, je zlatunka 😵 😵 😵

a dakujem vsetky za rady 😉

dandulik
18. okt 2009

dejna........aj ja sa pridávam ku Sofinkinim gratulantom................aj ja dnes trošku oslavujem s mojim manželíkom.......presne dnes 18.10. pred rokom sme sa brali.... 🙂 .....máme PRVE VYROČIE.............. 😉 😵

dejna3
autor
18. okt 2009

ďakujeme 😵
práve odišli poslední gratulanti, ideme si trošku oddýchnuť - všetci 😅
sofi dostala 2 torty a veľa darčekov 😉 potom prihodím nejaké fotečky

dandulik, gratulujem k výročiu 🙂

kkkatarinkaaa
18. okt 2009

dandulik- gratulka k vyrociu 🙂 my budeme mat 20.10. ,,uz,, 2 roky, co sme manzelia 🙂

kkkatarinkaaa
18. okt 2009

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/albu...

inak- tu som hodila link, fotky nasho drobceka ukladam sem....tu na MK mi nejako nechce zmensovat fotky... 😠 😒

dejna3
autor
18. okt 2009

konečne máme upratané a ideme kuki superstar 😉
včera sme sa narehotali - porozvešali sme sofinke 12 balónikov a pýtam sa jej: sofi, veľa je balónikov? ona sa zamyslela a hovorí: má-lo 😀 😀 😀 sa jej úplne náhodou podarilo...
najkrajší darček dostala odrážadlo ružového koníka, ktorý hrá pesničky - ibaže sa na ňom ešte nevie odrážať a ide len dozadu jak rak 😀
a od krsnej tortu - ako inak hello kitty 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kkiikkaa
18. okt 2009

všetko naj sofi k prvým narodkám 🙂 tešíme sa na fotečky - peťo sa určite realizoval! 😉

baby, chcem sa spýtať, aj keď už neskoro, ale nedá mi to spávať... v prvom rade som chcela kočík s preklápacou rúčkou, samozrejme, že sme taký nekúpili, lebo na ostatných sa nám zas nepáčilo niečo iné... ale teraz ma tak se.ie, že v športovom na bábo nebudem vidieť, resp., že keď bude fúkať vietor, snežiť a pod. ..., že ho nebudem môcť otočiť 😢 😢 😢 určite aj niektoré z vás majú taký kočík - PROSÍM VÁS, je to až také strašné?! alebo to vôbec neprekáža?!
nabudúce budem skôr rozmýšľať... 😠

kkiikkaa
18. okt 2009

jéj a fotečky už sú 🙂 //dnes máme "brutálne" rýchly net.//
torta prekrásna - skoro škoda zjesť 😉 dani, aké máš tmavé vlásky!či to len foto?
idem aj kukať superstar, aj keď ma to už nejako mic nebaví - už to ide pomaly 2 mesiace a ďalšie dva pred nami... ale však aj tak nič nikde...

dejna3
autor
18. okt 2009

kika, my sme to tu už tušim aj v zime riešili, keď išla väčšina bábätiek do šporťáku... je to asi lepšie, keď na malé vidíš, ale veľmi rýchlo si na to zvykneš aj ty, aj malá... ja som hneď skonštatovala, že to je jediná vec, ktorá mi na tom kočíku chýba... ale, ako vravíš, tie kočíky, ktoré to majú, tam mi zas vadili iné veci 😝

ďakujeme za gratulation 😉 fotky ďalšie doložím, len musím už preriediť albumy 😔 akurát mi otec dnes vravel, aké mám tmavé vlasy... ale to preto, že teraz nechodím na melír, lebo nechávam trošku vlasy odpočívať 😉

inffinity
18. okt 2009

juuuj dejna ani jsem si nefšimla gratulujeme Sofi k narizeninkám 😀 😀

kkiikkaa
18. okt 2009

bože, strašne ma to štve a hlavne, keď všade čítam, aké je pre dieťa dôležité, aby videlo na mamu... a aké je to nepraktické ☹ teraz si nadávam, že sme radšej mohli kúpiť inakší (a k tomu aj lacnejší), ale to pred marekom ani nemôžem povedať... a som si hovorila, že nebudem nič čítať o kočíkoch, keď už máme,ale samozrejme, že mi to nedá a čítam diskusie a potom mi je ešte blbšie 😒 /možno si prečítam aj tú vašu/
tak to bude tým melírom. ani ja si teraz nefarbím vlasy - raz v lete som si dala šampón (teda farebný 😀 ), lebo som mala také štvorfarebné poodrastané hnusné vlasy, ale už je vymytý, mám kúpený ďalší, ale tiež nejaký hnedý na "zjednotenie" farby. aj keď si myslím, že dnes sú už tak kvalitné farby/melíry, že bábu určite neuškodia. ale istota je istota. ani nechty si radšej nelakujem - ani sa mi nechce.
dnes na mňa nejaká depka padla 😢 neviem prečo (žeby ten kočík? počasie?hormóny?). som sama doma, asi sa pojdem preventívne vyrevať ☹ kríže aj chrbtica ma neuveriteľne bolia - ako budem fungovať v 9.mesiaci?!

dejna3
autor
18. okt 2009

depka je asi zo všetkého dokopy 😝 ☹ tým kočíkom sa fakt vôbec netráp... 90% detí sa vozí v takých a nijak netrpia 😀

tak baby v superstar dnes fakt valili 😨 😨 😨 kokso, dobré sú, vyhodila by som šeckých chalanov a nechala tam len baby 😉

teri3
18. okt 2009

kkiikkaa, tým kočíkom sa vôbec netráp. Hlboký som síce mala s preklápacou rúčkou (dal sa z neho urobiť aj športiak, ale to som už nechcela). Športiak som kúpila taký, kde sa rúčka preklápať nedá a drobcovi to vôbec nevadilo. Práve chcel obdivovať všetko naokolo, mňa už mal isto okukanú 😀 . No a keď malej budeš občas dačo rozprávať, alebo sa rozprávať s niekým pri kočíkovaní, tak bude vedieť, že si s ňou. Inak som si čítala o tej "správnej väzbe", ktorú si deti vytvárajú a tá sa vytvára stále, takže keď sa budeš drobčulke dostatočne venovať doma, tak to v kočíku v pohode zvládne aj bez toho, že by Ťa musela nonstop vidieť. Inak tiež som rozmýšľala, ako to budem riešiť v zime a Filipko to vyriešil za mňa - v kočíku už poriadne neobsedí, takže väčšinou mi slúži len na to, aby som mala so sebou to kvantum vecí, čo preňho potrebujem 😀

teri3
18. okt 2009

a inak asi je dačo v ovzduší, aj ja mám takú nejakú blbú náladu 😝

ika8
18. okt 2009

kika: ja mám x-lander a som spokojná... má samozrejme aj nejaké negatíva, ale cene zodpovedá a ja som si zvykla. Hlboký kočík bol super, som sa nevedela rozlúčiť, a ika sa v ňom vozila do 7.7.09, lebo sa už začala stavať na nohy a bola nebezpečná sama sebe. A na športiak som aj ja reptala, ale zvykla som si. A nie je pravda, že nevidíš na dieťatko, teda na mojom je hore na strieške také priehľadné sieťkované okienko. No ja som ho zrušila i za cenu, že na iku vidieť nebudem, lebo v lete je presne tadiaľ pražilo na hlavu a ono sa nedá zastrieť ako na iných kočíkoch. Niektoré baby viem, že to riešili takou clonou, ktorá sa hodí na všetky kočíky, ale ja som to jednoducho prelepila čiernou samolepiacou fóliou a osvedčilo sa mi to.

dejna: gratulky sofinke

ika8
18. okt 2009

kika: a ešte som zabudla... si všimni, že skoro všetky baby majú strechu na športiaku sklopenú... teda pokiaľ neprší alebo nejak extra nefučí... takže na malinkú vidieť budeš skoro stále 😉

kkiikkaa
18. okt 2009

tak zatiaľ dík baby. však aj ja si hovorím, že cca polovica má také kočíky a deťúrence to "prežijú". ale akurát dnes na potvoru som videla cca 8 detičiek v športových a samozrejme, že všetky videli na maminy - maminy na ne. tak mi to prišlo ešte viac ľúto ☹ skoro celé leto malinká preleží v hlbokom a potom na hnusnú jeseň/zimu ju bachnem do športového "bez dohľadu"... mama jedna zlá 😠
sorry, ale fakt mám náladu pod psa. radšej končím, idem spať, dúfam, že ráno sa zdvihnem z postele- tak moc ma chrbát už riadne dávno nebolel!
teri, ty máš tiež už takého "veľkého chlapa"! ešte nedávno ste sa s dejnou "kotúľali" po meste - som vás pár krát stretla- a už majú cez rok... sila.