Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
3. mar 2010

dejna ideme do toho, akurát jeden udaniachtivý sused sa nám bol vyhroziť, že si nepraje, aby sme ho v budúcnosti vytopili, preto by nám chcel s jeho firmou spraviť všetky roboty čo sa týka vody, murárskych prác, v opačnom prípade bude požadovať mená ľudí, ktorí nám budú byt rekonštruovať 🙄 chápete drzosť niektorých ľudí?

ozaj, dejna a kde dáš Sofinku, keď pôjdeš do pôrodky? aj ti bude smutno za ňou ☹

kkkatarinkaaa
3. mar 2010

dakujem za gratulky baby 🙂 😉
dejna-tak uz mas nakupene aj hadam vsetko, ze?

dejna3
autor
3. mar 2010

felixko 😲 😲 😲 nemám slov 😔 neskutočné 😠 aj ste si vybavili na MsÚ povolenie na prerábku? lebo, pokiaľ tam žijú takíto "milí" ľudkovia, tak vás môžu udať... viem, že dokonca aj pri výmene plastových okien by to malo byť... len, samozrejme, si to málokto vybaví, lebo - chvalabohu - väčšina susedov sú normálni ľudia 🙂

plan A) je, že tata si berie dovču a bude doma so sofinkou... ale začíname uvažovať aj nad nejakou inou alternatívou - ak by sa dalo napr. mojej mame vybaviť si OČR na ten čas, aby si drahý neplytval dovču, keď budem v pôrodke a radšej bol s nami doma, keď sa vrátime s drobbčekom, aby sme si tie prvé dni vychutnali ako rodinka naplno... takže sa to ešte rieši, a závisí to aj od toho, ako mi naplánujú sekciu - resp. ako do toho budú zapadať veľkonočné sviatky...
no ja už teraz poriadne nespávam, keď si predstavím, že budem nejakých 5 - 6 dní (ak nebudú komplikácie) bez sofinky... ani neviem, ako to bez nej vydržím ☹ utešujem sa len tým, že ona to určite zvládne bezo mňa lepšie, než ja bez nej 😅

katarinka, ale kdeže 😀 ... ešte mi dosť vecí chýba... ešte sme stále napr. nedali do poriadku postieľku, po mm (prebrúsiť, nalakovať, kúpiť matrac...)... vôbec som ešte nepotriedila malilinké vecičky, tie treba vyprať a požehliť 😝 ... a celkovo ma čaká ešte doť práce a už by som sa veru mala do toho pustiť 😅

felixko
3. mar 2010

dejna ideme to vybavovať, len problém je v tom, že ešte nie sme oficiálni majitelia bytu aj podľa LV, predávajúcim sme vyplatili kúpnu cenu a oni nám hneď odovzdali kľúče. takže toto nás dosť zdržiava momentálne. aj pri prerábke 1izb.bytu sme mali všetky povolenia, aj statický posudok sme dávali robiť pre istotu, lebo nikdy nevieš, na koho narazíš 😒
inak, je fajn, že budeš mať presný termín cisárskeho, aspoň sa môže tvoja mamina a drahý zariadiť, kedy si vybrať dni voľna, aby ti pomohli. a Sofinka to určite perfektne zvládne aj bez teba, hlavne, keď bude mať okolo seba toľko blízkych ľudí, s ktorými je skoro v dennom kontakte. mne je tiež ľúto, keď som stále preč od malej, momentálne každý deň niečo vybavujeme, beháme, kupujeme, Ninku stráži raz moja mama,svokra, alebo moje sestry,prípadne svokor. drobček našťastie neplače, vždy mi pekne zakýva, keď odchádzam, ale keď sa vrátim a tak krásne povie maminka a chytí ma okolo krkov, nedala by som ju za nič na svete.

dejna3
autor
3. mar 2010

aj my sme si to všetko poctivo vybavovali, keď sme prerábali... človek nikdy nevie, na koho natrafí... našťastie nám to tá pani na MsÚ veľmi rýchlo schválila 😉
veď to je tá výhoda, že aj sofi je veľmi zvyknutá na ostatných príbuzných, hlavne teda na moju mamu, a ešte je dosť maličká na to, aby to dlhšie odlúčenie nejak zle prežívala... ale už som aj premýšľala, že asi ani do pôrodky ju nebudú za mnou brať, lebo to by veru nemuselo dopadnúť najlepšie, asi by sme plakali obe 😅
ten termín by som už celkom rada vedela, nech si to môžeme poriešiť, v pondelok mám poradňu, to už budem 36tt, už ma hádam doki pošle na nejaké predoperačné 😕

felixko
3. mar 2010

v téme septembrové bábätká som práve čítala, že jedna baba /má 17mes. syna/ sa dnes v nemocnici dozvedela, že napriek tomu, že jej dieťatko je otočené zadočkom dolu bude rodiť klasicky. je v 38tt, lekár jej povedal podľa vyšetrenia, že má byť pripravená, pôrod môže kedykoľvek začať. je z toho dosť nešťastná, lebo prvý pôrod mala komplikovaný, aj keď rodila spontánne a teraz, keď je dieťatko KP, si nevie predstaviť, ako ho vytlačí, bojí sa o to nenarodené dieťa, o synčeka, o seba...nezávidím jej. ja na jej mieste by som sa tiež bála. u nás v TO pri týchto polohách dieťatka tuším robia cisársky, že?

dejna3
autor
3. mar 2010

v TO by jej určo urobili cisársky... navyše aj to má byť chlapček, tak sa ani nedoporúča rodiť klasicky 😒

ika8
3. mar 2010

no a som tu neskoro 😠 ika bola do 22.45 hore 😖
Baby máte niektorá, alebo listovali ste, knihou Zlatá reťaz? Oplatí sa kúpiť? Ďakujeeem 🙂

dejna3
autor
3. mar 2010

ee... o čo tam ide? 😕

ika8
3. mar 2010

je to pre deti, také všetko možné... skús vygooglovať, uvidíš 😉

ika8
3. mar 2010

ja som to videla v letáku martinus a je to aj na knihe jakub 😉

dejna3
autor
3. mar 2010

a nedáš link? 😉

ika8
3. mar 2010

Zostavila Elena Slobodová

Zlatá reťaz

To najlepšie zo Zlatého fondu slovenskej literatúry. Rozprávky, povrávky, príslovia, porekadlá, pranostiky, hádanky, veršovanky, vyčítanky, hry, koledy a spievanky pre najmenších i väčších. Knižka obsahuje prekrásne originálne ilustrácie Kataríny Ilkovičovej.

Je to knižka, s ktorou budú vaše deti rásť.

dejna3
autor
3. mar 2010

hmm... môže byť dobré...
inak sofi na vianoce dostala 3 nádherné leporelá, s tými najznámejšími detskými riekankami a pesničkami,,, veľmi sa jej páčia a stále chodí za mnou, aby som jej čítala 😵

ika8
3. mar 2010

ika si knižky skôr prezerá, ona nevydrží sedieť ani minútu 😒

dejna3
autor
3. mar 2010

tak sofi rozhodne nesedí, na jednom mieste, keď čítam 😀 ona pri tom tancuje alebo pobehuje a keď dočítam, príde si ukázať ďalšiu 😀 ale občas si aj obrázky spolu pokukáme, detičky, zvieratká a podobne 😉

ika8
3. mar 2010

idem ja za anjelikom spinkať... dobrú 😔 😔 😔

dejna3
autor
4. mar 2010

idem už aj ja 😔

felixko
4. mar 2010

baby, vy takto dlho vydržíte byť hore? ja som išla spať o 22.30hod. a som ako mechom trešťená dnes, stále mi oči priviera, ešte sme u našich a máý sa o malú kto postarať.

ika tú knižku nemáme ani my, ale môže byť dobrá. u nás sa dosť veľa číta, veľa detských knižiek sme zdedili, Ninka už pozná veľa riekaniek a rada pomenúva obrázky a aj sama číta:
http://www.facebook.com/profile.php?v=app_23929...

kkkatarinkaaa
4. mar 2010

ahojte
dejna- to ti verim, ze ti nebude 2x jedno, ked budes od Sofinky ☹ ale neboj, ako pisu aj ostatne, isto to zvladnete a Sofinka vas uz bude doma pekne ocakavat a tesit sa na sestricku/braceka 🙂
felixko-ja som to video pozerala este na fb, ked si to tam dala....je podarena....super 🙂
ja sa uz tak tesim, ked ten nas pokladik zacne lozit, behat...budeme mat veselejsie aspon 🙂

ada11
4. mar 2010

felixko, aj my sme mali povolenie z MsÚ, ale začali sme prerábať také veci, kde nebolo moc hluku už skôr, lebo na to povolenie sme chvíľu čakali 😀 . Keď sme začali robiť rámus, tak sa prišla jedna "teta" sťažovať, že nás udá a pod., tak som jej povedala, že nech sa páči 😀 Samozrejme, že nebola nikde, lebo sme mali to povolenie a ešte sme ho vycapili aj výťah, aby to každému bolo jasné, že to robíme legálne 😉 Vieš niektorí ľudia sú zákerní. 😠

dejna, tak to som aj ja zvedavá na ten termín sekcie. Už ideš na poradňu dole do nemocky? 😉 Jáj, taká by som bola rada ak by som ťa tam stihla, ja také malé bábätká zbožňujem 🙂

kkkatarinkaa, tak to budete mať veselo, keď začne Viki loziť a behať 😉 ejjjj, ešte si na to pamätám, na tie začiatky, teraz dávame pozor a tŕpneme, keď sa niekde vyšplhá 😀

ika, tá kniha vyzerá fakt super, škoda že naša Anet nevydrží pri ničom, teda len pri veciach, s ktorými si múže ublížiť, vtedy čučí 😀 ale snáď "dozrejeme" aj my na knihy 😉

dejna3
autor
4. mar 2010

čaute,

ada, no dúfam, že prídeš kuki 😉 v pondelok idem ešte k sílešovi, potom by som už mala chodiť asi každý tt do nemocky... aspoň minule som tak chodila... ako dobre to vyšlo - otec je vyše týždňa už na dôchodku, tak bude mať kto strážiť sofi... teší sa na to už od minulej jari, tak si môže teraz užívať 😀 😀

inak, som už zasa chorá ☹ bola som si kúpiť síce aj homeo, ale dávam si aj paralen, lebo vidím, že po predchádzajúcej liečbe mi fakt nestačia homeopatiká a babské recepty 😖 a sofi zas na mne celý čas nelepená 😝 akoby naschvál, vždy, keď som chorá sa musí najviac túliť 😒

katarinka veru, ja sa síce veľmi teším, že sofinka už chodí pekne sama, ale furt musíme mať "oči všade" a niekedy ani to nepomôže - ako v nedeľu, keď sa "zdžubkala" z toho stolíka ☹ 🙄 😝

alicc
4. mar 2010

ahojte,
tak ja sa hlásim doma z lyžovačky. prišli sme včera, bolo výborne rodinka sa vylyžovala a ja som popri nich oddychovala. 🙂

dejna3
autor
4. mar 2010

alicc, vitaj doma 😉 si si super oddýchla 🙂
ja som myslela, že idete na celý týždeň...

alicc
4. mar 2010

nie boli sme len na tri dni, ale fakt sme si oddýchli a vela sme sa nasmiali, malá bola zlatá, lyžuje ako dračica 🙂

dejna3
autor
4. mar 2010

alicka je šikulka 😉
som sa chcela pýtať, či si jej dávala strihať niekedy vlásky, má ich krásne dlhé... 😵
ja som dnes sofinke urobila 2 copíky, bola taká nadherná, ale len do chvíle, kým si ich neobjavila na hlave 😀

kkkatarinkaaa
4. mar 2010

dejna-musela byt teda ozaj sladucka 😵 😵 😵 ja som dala pred vcerom prvykrat Vikinke sponku...ma takuuu dlhu ofinku 😀 , taka je s nou zlata....hodim sem niekedy fotocku...

inak, tak som teraz behala trochu myskou po vasich pasoch a ty kokos,same take veci, ze 1rok a 6mesiacov.....a pod....ked som sem písala na konika prvykrat, tak mali vase deticky-dejna, ada, ika, felixko,adkato..........tak 4-5 mesiacikov!!!boze to uz ani pravda neni 🙂 😅 a to uz moja Vikina ma pol rocka za sebou........
no nic, idem ja za mojou princeznckou, vylozit nohy na stolik 😀 😝 a precitat trosku casak 🙂
dobru noc 😔

ika8
4. mar 2010

ahojte,
alic, tak ty máš doma naozaj šikulku 😉 musíš byť na ňu právom pyšná
kkkatarinka: aj ika mala strašne dlhú ofinu, ale keď sme dali sponky, tak plakala a šklbala si ich z vlasov a aj s vlasmi 😒 tak sme ju dali ostrihať a teraz vidno, ako sa jej vlásky spevnili... ona mala totižto iba také páperie
dejna, tak verím, že viac bude chýbať sofi tebe ako ty sofinke... ale o 5dní ste zasa spolu a ešte o jedného naviac 😅 😵

felixko
5. mar 2010

ahojte babule,
dnes sa nám znovu otrasne rozfúkalo a ochladilo. kedy to už skončí?

alicc závidím ti tú dovolenku /v dobrom/, my sa tento rok na dovolenku opäť nedostaneme, lebo muž si vyčerpá všetku dovolenku na prerábanie bytu. ale také Bojnice, kúpaliská určite absolvujeme cez leto. už sa teším, ako bude Ninka reagovať, keď prídeme do ZOO alebo na kupko 🙂

práve som objednala pre Ninku tieto topánočky, majú aj klenbu:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7949611&tab=0