Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

bubinko83
7. aug 2009

aj my sa pripajame ku gratulacii a prajeme všetko naj naj k prvym narodeninkam Anetke a Nicolaskovi 😵 🙂

dejna3
autor
7. aug 2009

ahojte 🙂
anetke aj nicovi želáme všetko nan - najlepšie a veľa veľa zdravíčka k narodeninkám 😵 😵

bubinko, a kedy sa asi budete sťahovať? už je to v dohľadne? 😉

ja som robila dnes záťah do tesca, majú tam nádherné už jesenné a zimné vecičky... kúpila som sofinke pyžamká (zlacnené z 10 na 5 euro) a také suprové zateplené nohavice, fialovo ružové, dá sa regulovať gumičky v páse aj dĺžka nohoavice 😉 a ešte mám vyhladnutú krásnu teplú ružovú bundičku s kapuckou 😵

dejna3
autor
7. aug 2009

a ešte filipkovi všetko naj 😵

dúfam, že som už na nikoho nezabudla 😕

dejna3
autor
7. aug 2009

sofinke som dnes kúpila pukačky do vláskov, lebo jej už ofinka lezie do očiek 😅 je v nich taká podarená 😵 😀

ellen
7. aug 2009

cafte babenky, dnes len na skok, mam tu sesterku...

segra mi volala, ze ma zostatok nutrilon 3 - ak by ste o niekom vedeli, kto by ho bral, za rozumnu cenu, vzhladom na to, ze uz ho nemoze pouzivat vzhladom na zdravotne problemy maleho... tak mi potom napiste IP.

inak, babu sme dali tu postielku nizsie a to ste mali pocut, noha nevysla hore, len prstiky von a to bolo vresku. ale som si k nej lahla a zaspala raz dva.. nejak sa jej nechce vratit k povodnemu spaniu samej... ani s babikou Katkou...

pekny vikend!

dejna3
autor
7. aug 2009

felixko, pozerala som fotečky, ninka je teda riadny šinter, keď vám kábliky vyťahuje 😀 😀
a ona už vie napodobniť aj telefonovanie? 😨

ika8
7. aug 2009

filipkovi všetko naj 😉

a anetke a nicovi všetko naj k prvému rôčku 😵

teri3
7. aug 2009

ak to bolo myslené môjmu Filipkovi, tak ďakujem zaňho 😉 😀

chcela som sa spýtať, či máte prehľad o dákych akciách na fotky. Ellen, Ty si minule spomínala v DM-ku, ešte stále to platí? Dnes som sa zabudla spýtať 😕

nada.hope
8. aug 2009

Ahojte maminky aj my sa pripajame k vcerajsim oslavencom 😵 😵 vsetko naj naj naj.............
Je tu konecne vikend a ja som po prvom tyzdni uplne vystavena,............... vcera som sice prisla z roboty o 13,00 a takto asi aj budem chodit, ale to pocasie je nejake blaznive a hrozne................ Inac vcera som Ninku uz musela dat do sportoveho kocika, nie zeby jej bola uz vanicka mala, ale uz ju tam nemozem nechat,...............napriklad ja ked ju vychystam, ze ideme von, tak ju polozim do vanicky, ktoru mam polozenu na posteli, ked sa obleciem tak az potom pripojim vanicku na podvozok, ktory mi stoji pred dverami,................no a vcera si ju pekne polozim do vanicky,................isla som sa pripravit ja a urobit jej stavu von a zrazu ma vola manzel, ze pod sa pozriet co robi a ona pekne stoji na nohach opreta o stenu vanicky, vyklana hlavu von a z postele mi zdviha mala tam svetrik, a predstavte si zdvihla si ho s tymi mrnavymi rucickami, no hroza, ani nepomyslim nato, ze sa mohla aj s vanickou prevratit,................
Aj minule ked som s nou bola na prechadzke sa pekne v hlbokom otocila a celu cestu naspat domov sme isli s vystrcenym zadockom 😉 😉 takze moje dietatko este ani nevie sediet ale na nohy uz stava, urcite bude vediet skor stat ako sediet.............
Ako na tom boli vase zlaticka 🙂 🙂 😅

felixko
8. aug 2009

ahojte,
dejna dakujem za tip, chystala som sa do Tesca, len som nevedala, či už majú nejaké jesenné veci 😉
malá je šinter, to máš pravdu,keď zbadá telefón už ho má aj pri uchu, už si to odniesol displej na pev.linke praskol, lebo ho buchla o zem...vidno, že sme jej vzorom. tiež vezme do rúk ovládaš, nasmeruje ho k televízoru a snaží sa prepínať. od 10 mesiaca začala byť veľmi učenlivá. teraz dokonca príde za mnou s knižkou a chce, aby som jej ukazovala zvieratká a napodbňovala zvuky. dovtedy knižky nechcela

nada.hope tak z malej Ninušky je šikovnica, keď sa tak skoro stavia na nohy. aj naša sa skoro začala dvíhať na nožičky, už v 3 mesiacoch chcela stáť, potom sa jej všetky svaly triasli, ešte som muža hrešila, aby ju nedával na nohy, lebo ja som to nerobila, aby Ninka nemala neskôr problémy s chrbticou a on sa z toho tešil. na jednej vianočnej fotke ju má na rukách a ona mu stojí na kolenách. ale v 6 mesiacoch sa sama ešte určite nedokázala postaviť, to prišlo až o mesiac neskôr.
raz prídeš domov z roboty a malá ti príde naproti po vlastných 🙂

bubinko83
8. aug 2009

dejna no dufam že do mesiaca sa nastahujeme.Budeme "pieskovat" spolu 😉 .Inak super že už maju v tescu novy tovar,lebo to je asi jediny obchod kde vždy pre maleho nakupim a da sa tam mrvit v tych vecičkach 😀 Nemam rada ked si musim niečo pytat od predavačky a nikdy netrafi moj vkus. 😝

teri,akciu na fotky mavaju aj v 101 drogerii.My si tam chodime davat fotky a niekedy nas vyjde aj na 2sk.Pozri na nete určite maju stranku. 🙂

teri3
8. aug 2009

felixko, Tvoja Ninka je fakt veľká šikovnica 🙂

bubinko, vďaka za tip 😉

nada, Filipko sa staval na nohy už v 4. mesiaci a prvýkrát sa postavil v postieľke, keď mal 6 a pol mesiaca (mám to zapísané 😉 ). Včera som Ťa tuším videla v meste, neniesla si náhodou balík pampersiek?

ellen
8. aug 2009

ahojte.. praskol nam bazen... ☹ pojdeme ho reklamovat.. ale aj tak mi je luto...

teri, v dm-drogerii, vo fotolabe ale aj happyfoto byva akcia.. teraz nie je zatial nic, sledujem, lebo chcem dat tiez vyvolat fotky, takze ak budem vediet, urcite oznamim :D

ale ak chcete, pozrite si na www.dm-drogeriemarkt.sk, alebo www.fotolab.sk, alebo www.happyfoto.sk, tam byvaju akcosky aj na fotoknihy, aj kalendare, hrnceky, atd....

ellen
8. aug 2009

joooj, vidis bubinko, aj na tych som zabudla - 101 drogeria.... ale dnes to robia pomaly skoro vsade... len treba pozriet na nete...

dandulik
8. aug 2009

kkkatarinkaaa..........tak až 2O.augusta ťato čaká......držím palečky....
......jedna radostná správička.... v piatok sme okrstili našu princezničku...bola prekrásna...kuk foto.... 🙂 ...........no a smutná správa....a v ten istý deň v noci nám zomrel dedko.....Nellkin pradedko.... ☹ ...........
......neviem či je v tom nejaká nadprirodzená sila....alebo ako by som to nazvala............ale v ten deň,ked sa malá narodila sa mu pohoršilo a išiel do nemocnice..a presne v ten deň, ked mala krst...si ho pánBožko povolal k sebe.....takža sa dlho netrápil...presne 3týždne aj4dni.... ☹

dejna3
autor
8. aug 2009

dandulik, pekné fotečky, nellka je krásna 🙂
s tým dedkom mi je to ľúto, úprimnú sústrasť 😔
určite je v tom niečo "nadprirodzené"... aspoň sa tej pravnučky dožil a odišiel pokojne, keď už sa z nej stalo "dieťa božie" .... takéto veci, podľa mňa, fungujú....
mne tak zomrel dedko... prvý krát sa prišiel pozrieť na šetdrý večer na náš nový byt, s ktorého kúpou nám, najmä finančne veľmi pomohol, a na druhý deň z ničoho skončil v nemocnici ☹ (pritom večer predtým bol navonok úplné zdravý, žartoval a vyštveral sa pešo na 4. poschodie...) a do mesiaca zomrel ☹
a s babkou to bolo veľmi podobne... bývala v zahraničí, naši tam boli v lete na dovolenku, bola už síce veľmi chorá, no zrejme pozbierala všetky možné i nemožné sily, aby brata a otca odprevadila domov a v tú istú noc zomrela ☹

dejna3
autor
8. aug 2009

nadi, ja som sofinku dávala tiež do športiaka najmä preto, že už veľmi špekulovala a bolo lepšie, keď bola pripútaná trakmi 😅 mala asi 6mes. a 3 týždne... pôvodne som ju v hlbokom chcela nechať ešte dlhšie...

felixko, sofinka má tiež veľmi rada mobily a ovládačky a prepína nám programy... ale telefonovanie zatiaľ nenapodobňuje... jej sa veľmi páči, keď mobil svieti, to sa jej rozžiaria úplne očká 😵
inak dnes sme si u tvojho manžela rezervovali 2 mobily a drahý povedal, že druhý je pre priateľku 😀 😀 tak som ho zvozila, že akú to má priateľku, o ktorej neviem 😀 a on sa rehotal, že to muselo byť fakt smiešne, keď mu svieti obrúčka na pol prsta a on povie, že pre priateľku 😀 😀

ellen
8. aug 2009

baby, mozno si poviete, ze som v tomto paranoik, ale.. ja som tiez davala malej na hranie mobil, kym... mi ho nezacala davat do pusy a kym som si neuvedomila, ze fakt to ziarenie niekde asi aj je, tak sme to zatrhli.. predsa ja to tiez nepouzivam denne a teraz, ked som doma, ani neviem, kde ho vzdy necham, mangel sa na to hneva... ale ja ho vzdy, ved aj on, niekde odlozime a kym nezvoni, tak ani nevieme za cely den, ze ho mame... na skodu to nie je... mala sa s mobilom uz nehra, ani ju nezaujima, lepsia je prenosna pevna linka, tam to pekne tuka... ale to raz za uhorsky rok..
taaaak, a teraz ma zvozte... inak som normalna 😀

ellen
8. aug 2009

dandulik, tiez uprimnu sustrast... 😢 aspon tam ma vas anjelik o ochrannu a orodovnu dusicku viac... stale to hovorim, ze vsetko zle je na nieco dobre, aj ked toto su veci, ktore nie su prijemne nikomu a nikto si ich nezela prezivat.

dejna3
autor
8. aug 2009

ellen, ma sme vždy pri sofinke, keď má v rukách mobil... a do pusy - samozrejme - nieeeeeee 😝 a zas až tak často jej ho "nepožičiavame", z času na čas 😉

dejna3
autor
8. aug 2009

my sme dnes vybehli neplánovane na kupko, po 16-tej... bola páradne teplučká vodička... takú sme ešte toto leto nevymákli 🙂
idem ešte umyť podlahy, lebo hviezda je vyčľapkaná, vyhojdaná a teraz spí 😀

kkkatarinkaaa
8. aug 2009

dandulik- je mi to luto 😔 uprimnu sustrast...

fotocky su super, malicka rastie ako z vody...boze, ja si to stale poriadne neviem predstavit, ze o par dni-tyzden, dva ? budeme mat aj my doma taku babiku 😵

ellen
8. aug 2009

a este do tretice..

baby, maaaaaaaaaaate fantasticke fotoooo 😀

ellen
8. aug 2009

dejna, ja viem 😉 to len na margo toho telefonovania...

juuuj, kupko... to uz muza asi nenahovorim, jedine... ze by som ho ospravedlnila z roboty... uvidime 😀

ja uz mam podlahy umyte, aj riady, zajtra pridu nasi z dovolenky v chorvatsku, uz sa celkom tesime, prisla aj segra s rodinou privitat ich 😀 a to tu uz boli min. tyzden ich vyprevadit na cestu... 😀 ale je nam super, drobci su ako dvojicky, aj sa tak natahuju.. dnes behali s holymi zadkami a nasa sa vycikala pri brane neocakavane a zacala pistat, lebo sa zlakla... ale aspon daco, ked na nocnik nechce sadnut.. zato dvihne dosku na zachode tatinovi, ked povie, ze ide cikat... 😎 potvorka...

teri3
8. aug 2009

dandulik, tiež vyjadrujem úprimnú sústrasť. Niekedy asi tie smutné udalosti prichádzajú s tými peknými, aby boli zvládnutejšie

ellen, aj Tebe vďaka za tipy na fotky, však ja ich nechcem nejak extra veľa dať robiť, takže radšej nebudem čakať na nejakú extra akciu. Totiž odkedy máme digi foťák (tuším 2 a pol roka) tak sme žiadne fotky nedávali robiť 😕 . Ale teraz by som hlavne chcela dať spraviť Filipkove fotky 😉 . A rozumiem, čo si tým mobilom chcela povedať...aj existujú dáke platničky na odrušenie toho vlnenia tuším 😉

katinka0000
8. aug 2009

ahojte!

danulik: uprimnu sustrast.
drobec je fakt nadherny.

my dakujeme tiez za gratulacie. dneska sme mali doma velku party. vsetko prebehlo podla ocakavani. v najblizsej dobe dam aj nejake foto. nico bol hotovy zo vsetkych darcekov. deti sa aj kupali, takze o program mali postarane. vcera sme boli na duchonke na festivale. bolo fajn. akurat sme zastihli desmod a zuzku smatanovu.

baby, trapi ma taka vec, ze nico sa vobec nechce sam staviat na nohy. zacne zo sedu vykrikovat, aby ho niekto zdvihol a ked ho nezdvihneme, tak spusti taky plac ako o zivot. a aj tak ho nakoniec niekto zdvihne. uz prejde aj par krokov sam, ale postavit sa nevie. ☹ co mam robit???

aj my prajeme ostatnym detickam vsetko naj - naj - naj. 🙂 😉 😀

dejna3
autor
8. aug 2009

baby, kuknite, niektorí majú ale problémy, ktoré musia riešiť na nete 🙄

ja osobne by som takého chlapa poslala kade ľahšie 😝

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bubinko83
9. aug 2009

kati spytaj sa na to dokiny na poradni ,že prečo sa Nicolasko nestavia a či je to v poriadku.Ale ja si myslim že je.Ved každe dieta je ine a naš Filipko si vobec zase nechce držat flašku ked papa a pritom držat vie všetko pokial sa hra alebo tak.Aj chrumky,alebo piškotky.Ale ked mu dam flašku do ruky začne sa jedovat a vačšinou ta tekutina skonči všade inde okolo(oko,čelo,vlasky,plachta) len nie v puse 😠 .Tiež ma to hneva lebo ked sme aj v meste a chcem mu dat pit tak musime zastavit a dam mu pit.No snad sa to nauči.Teda určite sa aj Nicolasko nauči vstavat,len mu je teraz pohodlnejšie ked ho postavi niekto dospely.A kedy idete na poradnu a očkovanie? My ideme zajtra.

katinka0000
9. aug 2009

my sme na ockovani boli naposledy. na poradnu ideme v utorok. on je hrozne pohodlny. zacne pistat a hned niekto k nemu pribehne a postavi ho. posadit sa vie sam, ale aj len vtedy, ked sa mu chce.

skusim sa nato spytat dr. som zvedava, co povie.

aj my ked pijeme cajik, tak musime zastat. pretoze on najradsej pije, ked je v klude a ked lezi. ked sedi, tak mi nikdy nevypije toho vela, lebo vsade sa musi otacat, vsetko docahovat.

bubinko83
9. aug 2009

kati ale ved ma to aj vyhodu,že sa nevie sam postavit a behat.Aspon ešte chvilu obsedi. 😀 My už to nepozname,lebo Filipko si sadne da sa na štyri potom na kolienka a už aj sa stavia.Uplne všade.Sice stoji jak mlade teliatko,ale snaži sa chlapec. 🙂