Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
16. sep 2009

do prčic, dnes bol rím, zabudla som pozerať 😠

ika8
16. sep 2009

ja som tiež kúpila jedinú so šnúrkami, ale nerozmýšľala som, je to biela čiapka zn. rada... biela farba nie je výhra, hlavne keď si ju ika stále stŕha z hlavy

ika8
16. sep 2009

idem už do gauča, ahoj a sofinke dobrú noc bez upchaného nošteka 😵

dejna3
autor
16. sep 2009

idem aj ja, dobrúúúú aj vám 😉

katinka0000
17. sep 2009

ahojte!

este tu nikto nebol? vonku je fakt hrozne pocasie. prsi, prsi a prsi.

ika, dejna: ako sa maju princeznicky? uz lepsie?

ja idem tiez dnes do mesta na nakupy. potrebujem pre nica nejaku ciapku, lebo zajtra ideme do tych tatier a bojim sa, ze tam bude zima.

vcera sme boli v meste s babami z plavania, ale z vas som niktoru nestretla.

nico vcera spinkal zase s nami v postielke, lebo ho isiel uspat muzik a potom zaspali spolu a uz som ich nechcela buntosit, boli taki zlati. rano si potiahol do deviatej a ja s nim. som bola z predvcerajsej noci horzne nevyspata. prisli sme o pol druhej v noci domov, o druhej som zaspala a nico bol uz o pol tretej hore. do pol piatej si debatoval a o siedmej som musela vstavat. no super to bolo.

felixko
17. sep 2009

ahojte,
my máme dnes 1 ročik. naša Ninka dostala ten najhorší darček, aký mohla. má anginu. asi to chytila od nás s manželom. večer mala 37, v noci tiež teplotovala, tak sme išli ráno doktorke, hrdlo mala ako oheň, dostala antibiotiká. prišli sme domov, muž išiel zaniesť výter na mikrobiol.do dolnej nemocnice, potom šiel k lekárovi on a potom ja.

dejna3
autor
17. sep 2009

ahojte 😉
gratulujeme ninočke k prvému rôčiku 😵 😵 😵 a želáme skoré uzdravenie 😉
čo sa to robí s tými chorobami? 😕

my dnes už úplne o.k. 🙂 ak nebude zajtra hnusné počko, tak sa pôjdeme aj trošinku vyvetrať 😉
sofinka dnes poobede spala asi 2 hoďky v kuse, normálne som nechápala, taký rekord 😀 asi kvôli tomu "spavému" počasiu

nada.hope
17. sep 2009

Ahojte tak aj my zelame Ninocke vsetko najlepsie k 1.rocku a co najrychlejsie vyzdravenie 😉 😉
Inac aj my sme vcera zazili hrozostrasnu noc, asi vecer pred kupanim som si vsimla, ze Ninka vygrcla trochu niecoho hnedeho, nedavala som tomu nejaky vyznam ved pijeme slivkovu stavicku a mlohlo to byt z toho, a tak sme sa okupkali, ulozili spinkat, zaspala v podstate hned, ale okolo desiatej zacala zo sna plackat a to som si uz vsiml, ze vygrckala viac hnehej ako keby vodicky, tak som ju vzala na ruky, chcela som prezliect periny aj ju a v tom taky prud hnedej vody, takto sa to opakovalo aj zo 10 krat som sa strasne zlakla, ale co by nam na pohotovosti povedali?! uz ako keby som ich pocula, co mala jedla, co pila, no ma iba plny zaludok,(ja som celu dobu rozmyslala co jedla a v podstate mala vsetko take iste ako po minule dni az na kukuricne a pohankove chrumky, kupila som jej ich v zdravienke,NInke dost chutili no ale nezda sa mi ze by ich zjedla az tak vela, pohankove zjedla asi iba 3 husenicky) ........grckanie sa zastavilo asi o 03,00 a potom uz spinkala, aj ked nie pokojne, stale sa tocila ako rucicky na hodinkach. A dnes v pohode, nasadili sme dietku, t.j. iba mliecko ziadne masko ani zeleninka, viac menej sme dnes cely den iba spali, hore sme boli iba velmi kratko, aj teraz uz spinka bublinka moja........
Mysllite ze by to mohlo byt z tych kukuricnych chrumiek? lebo nic ine co by predtym nejedla, nepapala, to grcakanie vyzeralo hnedej farby ako keby z kavy a sem.tam to aj pripominalo sos z kavy.......
No ale uz je hadam dobre 😉

inffinity
17. sep 2009

Ahojte holky..

Nince přejeme vše nejlepší a brzké uzdravení!!! 🙂
Nadi a dneska jsi nebyla u té doktorky?
My jsme byli na to očkování.. ☹ měla jsem strach a u doktorky jsem ani nestihla utéct jak ji očkovali ☹ ale je ok, jen trošku více spinkala ale to mohlo být i počasím dneska.. 🙂
Jinak hlásím míry 5560g a 60cm 😀 od minula 500g a 3cm 🙂

teri3
17. sep 2009

felixko, tak tej Vašej kočke šikovnej prajeme všetko najlepšie k rôčiku 🙂

baby, ja neviem, či sa to šíri cez internet či čo, ale Filipko mal dnes troška soplíky a pred kúpaním som mu namerala 38,2 🙄 . Aj sa mi veru zdal akýsi horúci, ale aktívny bol tak ako vždy, tak mu to hádam ani veľmi nevadilo 😕 . Uvidím, čo do rána, možno zajtra radšej behnem dokine.

nada, tak to Ti poviem, že svätá trpezlivosť, keď si s Ninkou nešla na tú pohotovosť ani po 10-tich grckaniach. To mne by už asi bolo jedno, čo povedia. Inak teda za seba - nemyslím si, že by to mohlo byť z tých chrumiek, ale všetko je možné. Dúfam, že už je vporiadku 🙂

dejna3
autor
17. sep 2009

tak, už som nascipana aj ja 😠 😠 dnes poobede som pri sofinke zdriemla a bolo mi chladno, ale som bola lenivá ísť si po deku 😝

teri3
17. sep 2009

dejna, tak vitaj v klube 😝

ja len tak pre ilustráciu, že ten náš drobec ani za svet nechcel panadol baby 🙄 . A ani nehovorím o tom, že mu nemôžem dať nič iné, len mlieko. S tým jedením to uňho ide od 10-tich k 5-tim 😒 😖 🤐

ika8
17. sep 2009

ahojte, no teda to nie je dobré, toľko chorých detičiek ☹ ika má stále soplík - odsávame o 106. Inak je OK. Takže skoré uzdravenie detičkám, maminám i tatinom 🙂

Ninke všetko NAJ a choroba nech rýchlo od nej odíde 😵

a k papaniu: ika dnes zjedla na jeden krát 2banány 😕 také menšie ale predsa 😀 a spapala aj sladkú ryžu s jabĺčkom a škoricou a veľa mliečka a aj kašičku a pred posledným papaním zjedla 1/3 rožka 😉

katinka0000
17. sep 2009

felixko: ninuske vsetko NAJ!!!

inak vraj je rozsirena chripka, tak to asi preto su drobcekovia taki chori.

my ideme zajtra do tych tatier, tak snad sa odtial nevratime s nejakym zapalenym hrdielkom.

pekny vikend!

ika8
17. sep 2009

katinka: tak krásnu dovču v Tatrách

katinka0000
18. sep 2009

ika: dakujeme! oskar svieti o stosest, tak snad nam pocasie vyjde.

pa!!!

felixko
18. sep 2009

dakujeme za gratulacie.
naša malá napriek chorobe behá o106, celá sa dopotí, ale to je dobre. našťastie nemá soplíky, ani kašel, ale hrdlo mala riadne zapálené, preto som jej radšej tie antibiotiká dala, lebo ak má tiež uzliny ako ja, to nie je dobre nechať nepreliečené.

vela zdravia detičkám a maminám a tatinom. my sme si všetci traja v noci o pol2 dávali ATB.

nada napíš čo malá, to musela byť fakt hrozná noc, boli ste aj u doktorky?

dejna3
autor
18. sep 2009

ahojte,
náš čertík je už úplne v poriadku 😵 teraz "upratuje" skrinky a poličky 😠
zato mňa to teda riadne draplo 😝 etešže je zajtra už víkend, aspoň bude drahý doma a bude s malou, aby som ju zas ja nejak nenakazila...
a to som sa tešila, že dnes už konečne pôjdeme von 😒

nada.hope
18. sep 2009

ahojte,.no k doktorke sme nakoniec nesli, nastastie sa to uz nezopakovalo a teplotu Ninka vobec nemala aj ked vcera mala trochu horuce telicko, ale mala cely den presne 37 ani viac ani menej a nasadili sme opat cisto mliecnu vyzivu, tak hadam to bude uz ok....................dufam ze sa to uz nezopakuje, keby nieco uz letim na pohotovost,..........
rozmyslali sme aj s maminou, co by to mohlo byt a jedine nas napadlo, ze fakt mohla byt prekukuricovana, predsalen dostava mliecko zahustene kukuricnym skrobom a do toho sme jej dali kukuricne chrumky, trochu rozmixovanej kukurice bolo aj v prikrme, tak mozno z toho,.............. ale tiez je vraj nieco vo vzduchu ako chripka, ale nasa teplotku nemala, tak som z toho jelen a neviem ci by doktorka vedela len tak povedat je to z toho alebo toho...........ked uz sa to nezopakovalo nastastie....................
Ninka ja v poriadku papat papa, vodicku pije, steboce a vystraja ako predtym................ 😉

nada.hope
18. sep 2009

Vsetkym detickam aj rodicom zelame skore uzdravenie a dufam, ze sa to nesiri internetom 😀 😀 😀

nada.hope
18. sep 2009

Jej Dejna Sofinke vsetko naj k dnesnemu vymesaciu 😉

dejna3
autor
18. sep 2009

nadi, ďakujeme 😵
inak aj moja 14 - ročná sesterka bola dnes u dokiny, varj nejaká chrípka a je toho dosť 🙄

dandulik
18. sep 2009

felixko.............Ninke všetko naj naj............ 🙂

teri3
18. sep 2009

aj ja sa pripájam ku prianiu pre Sofinku, ale Filipko radšej bočinku neposiela, lebo má soplíky 😉

nasadila som homeo liečbu, tak uvidíme...tiež už som počula, že je veľa chorých, tak som sa bola zásobiť aj čípkami paralenu - ide víkend 😕 . U dr. som nebola, lebo zatiaľ žiadne zhoršenie, tak ťuk-ťuk, nech sme čoskoro zdraví a všetci malí i veľkí tiež 🙂

ika, aj ja chcem kúpiť čiapočku iba na uväzovanie, aj mám vyhliadnutú, len čakám, či dostanú veľkosť 😉

kkkatarinkaaa
18. sep 2009

felixko- Ninocke vsetko naj !
dandulik- davas malinkej aj KAnavit? Alebo len Vigantol? dik 😉

nada.hope
18. sep 2009

kkkatarinkaaaa ak kojis tak musite davat aj kanavit aj vigantol, ak by ste boli uz na UM tak staci iba vigantol, kanavit uz tieto UM obsahuju 😉 😉 😉 😉 a mali sme naordinovane 1x tyzdenne kanavit a denne vigantol 😉

ellen
18. sep 2009

ahojte, nada, ja som kojila a davala som len vigantol... 😲

dejna3
autor
18. sep 2009

ellen, nada má pravdu - deti s UM kanavit nemusia, lebo je v mlieku, kojené hej 😉

ellen
18. sep 2009

no jej, tu je to samy lazaret.... tak vsetkym zelam skore uzdravenie.

uz som vas docitala :D ja mam od stredy az do dnes denne "den blbec"... ale hadam ma to uz na vikend prejde... 🙄
nasa je zatial zdrava, ale ked po nu pridem babke, vzdy sa mi zda horuca... asi sa s malou Luciou blaznia, tak je uplne horuca. ale slinta... katastrofa... ako male babo... idu nam zadne stolicky, nejak sa im nechce von... 😝

felixko - Ninocke dodatocne vsetko naj, vidim, ze hlavne zdravicko, aby sa jej darilo vo vsetkom zacatom a bola sikovnica este vacsia, ako je teraz 😀

teri, nasa ked vidi panadol baby, tak hovori - mnamka, mnamka.... ona sirupy a uz aj tabletky coculine, ci ako sa to pise, pochrume, vypije, jedna radost... asi je to ozvlastnenie "jedalnicka"... zatial neprotestovala, asi ze to malo dobru chut...

ellen
18. sep 2009

😲 😲 😲 dejna, a co teraz??? moze to malej chybat? aky to je vitamin??? ja som davala sunar az od 10. mesiaca... 😅