Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ellen
26. sep 2009

ahojte, tak my sme boli na tej plavarni. super! isli sme o piatej, bolo otvorene len do siestej, lebo bol zapas a tak sme o 17.45 hod. vypadli z bazena... Babu bola nadsena, tak sme sa dohodli, ze jpojdeme aj nabuduce.. vstupne 2€, platili sme aj za malu 1,3€ a koleso sme mali, tak sme sa v malom bazene vyblaznili vsetci traja... 😀

teri3
26. sep 2009

neviem, či je to tak stále, ale dakedy dávno sa dalo ísť na plaváreň za 5,- Sk, ak ste mali so sebou preukaz VŠZP 😉

katinka0000
26. sep 2009

ellen: aka bola voda? bolo tam vela ludi? a ako je otvorene?

ika8
26. sep 2009

no keď už píšete čo postvárali vaši drobci, idem prezradiť aj ja: iku som dnes obliekala v obývačke na gauči, tam mám aj jej veci v skrinke. Tak som ju nechala ležať na gauči, že snáď sa ani nepohne a išla som pre ponožky do skrinky. Ešte cestou ku skrinke som hodila na ňu oko, šáhla som na istotu do skrinky, obzriem sa a ika sedí na zemi pri gauči 😨 fakt to bolo dokopy max. 4 sekundy, čo som sa od nej pohla a vrátila späť a nič som nepočula. Ale nikomu som sa nepochválila 🤐 babka by ma zvozila a drahý by tiež nebol nadšený 😒 na druhej strane, keby sa to stalo jemu a on mi to povedal, tiež by som sa neradovala 🙄

k chodeniu: niekedy prejde sama veľa, dokáže sa pomotať po izbe sama aj tri minútky a niekedy po dvoch krokoch stráca stabilitu 😒 tak sa za ňou náhlime a chytáme, aby sa nezačala báť, keď spadne

k rozprávaniu: my stále iba mamama, tatatata, ajajaja, babababa, hap (to je havo 😉) ale väčšinou je všetko eee

a k tým gestám: iku sme iba krátko učili "len tak tak" ale ona si vždy vytrhla ruky a urobiť to ani za svet. a včera ako som chodila s adou, tak som stretla kolegyňu a tá sa priamo spýtala iky ako sa má. a tá potvorka vystrčila na ňu ruku a vrtela s ňou a vrtela... tak to som spadla na zadok skoro ja.. lebo napr. ťap-ťap-ťapušky nechce robiť tiež vôbec a to sme ju učili fakt strááášne dlho 😠

katinka0000
26. sep 2009

ika: tak ikuska je velmi sikovna. ma este len 10. mesiacov a uz chodi.
ale vseobecne je zname, ze dievcata su sikovnejsie a o trochu vopred ako chlapci. ved to vieme z vlastnej skusenosti, nie? 🙂 😀

ani nas nico nechcel velmi dlho tapkat. a teraz tapka, ale samozrejme len vtedy, ked chce on. to je nas maly tvrdohlavec. 😀

katinka0000
26. sep 2009

idem si ja uz pomaly lahnut, lebo manzel ma bol uz asi 3-krat volat, aby som isla za nim. ze nemusim kazdy vecer do polnoci sediet pri pc.
tak dobru noc!

dejna3
autor
26. sep 2009

ahojte 😉

my máme na plaváreň preukazy - vstupné zadara, z drahého práce 😉 platí to aj do sauny, len tú som ešte vôbec nestihla využiť..
veru ellen, aká bola voda v detskom?

sofinka dnes od rána robila nonono 😀 každému to chcela ukázať 😀

doobeda sme boli na veeeeľký nákup v dm-ku, ešte posledný zľavový kupón využiť, tak ma (teda nákup) museli prísť švagrovci vyzdvihnúť na aute 😅

ika8
26. sep 2009

katinka: dobrú 😔 a ktoho vie, prečo ťa muž tak vyvoláva do postele 😵

ika8
26. sep 2009

dejna: ja som bola v piatok a vykúpila som všetko mlieko našej značky 😅 a keďže som si náročky nezobrala viac peňazí, tak som sa musela kontrolovať... a odniesla som sa vo veľkej krabici 😉

ellen
27. sep 2009

hi-hi.. no dobre. dufam, ze este nejake plienky ste mi v DM-ke nechali, este mam kupon... ozaj, ak niekto chcete, rychlo mi dajte vediet, mam asi 8 - 10 bodov. tak mi zavolajte :D /0904 693 566/v 😉 😵

no bazen bol super. voda fajna, teplucka, mala vobec neprostestovala, my sme boli len v malom, boli tam deti vo veku asi 10-12 rokov, ale brali na malu ohlad, aj ked spliechali, mala si musi zvyknut, ze nema pistat za trochu vody... potom tam este bol jeden par, v nasom veku, a jedna taka asi 40-rocna pani, ako som pochopila, dozor tych deti.. ale ta bola len chvilocku, asi sa zohriat. otvorene je utorok, stvrok od 18-19, sobota, nedela od asi od 14 do 19 hod. Bambuča povedala, ze aj nabuduce pojdeme 😉 sama od seba 😀
vodu v destkom bazene pisali na 28 °C, ale podla mna bola teplejsia... asi pojdeme aj nabuduce...

felixko
27. sep 2009

teri áno, malo by to tak byť, že kto má preukaz VŠZP má zľavu na plavárni,ale neviem koľko

ellen uvažujem, že aj my pôjdeme nabudúce. len si musím kúpiť plavky 😀 😀 😀

ika to ani ja nemôžem hovoriť mojej mame, keď sa náhodou malej niečo pritrafí, nejaký úraz, lebo hneď ma zvozí, že som nedávala pozor a pod... ☹

my sme dnes na hodoch u babky, na obed bola kačička, mňam, poobede pôjdeme na kolotoče, malá skúsi malú manéž, už som drahému povedala, že ich vysadím spoločne na prasa 😀 😀

dejna3
autor
27. sep 2009

hehe, takže ďalšie stretko na plavárni? 😅

inak v tej dm-ke teraz tuším všetci nakupujú ako zmyslov zbavení 😝 😀 minule som nemohla zohnať plienky, čo boli kvôli tým kupónom všetky vykúpené 🙄

ja som dnes dostala "raňajky" do postele a keď som vstala konečne z postele, sofi bola prebalená, prezlečená, napapaná, celý byt (okrem spálne) uprataný, povysávané, umyté... 😕 😕 😕 😵 😵 😵 😵 😵 vedela by som si zvyknúť každý víkend 😀
sofi šla teraz na hojdačky s dedom, tak ja si v pohode ešte operiem a upracem balkón 😉

baby, ja som bez kávy out ☹ aj by som si dala, ale keď mi vôbec nechutíííí ☹ nalievam sa len colou, ale tá mi je zas sladká 😒

felixko
27. sep 2009

no my sme už vykolotočovaní, malej sa to úžasne páčilo, ešte sme len prichádzali ku kolotočom už tancovala, teraz spí, mala zážitok. aj sme jej to nahrali na video, tá zas bude vrieskať, keď to uvidí 🙂

dejna ja sa nechcem chváliť, ale každé ráno mávam raňajky do postele. káva + jogurt s rožkom. drahý sa ani nenarobí. inak neviem neviem, či by mi bol ochotný každé ráno robiť raňajky. neskúšala si piť namiesto kávy Caro? ja som si naň zvykla. zalievam si ho horúcim mliekom a chutí mi.

dejna3
autor
27. sep 2009

felixko - no veď práveže, on ukuchtil 😉 ale to preto, že u nás to nie je každodenný zvyk 😀

caro som zatiaľ neskúšala, ide o to, že celkovo tú kávovú chuť nemusím 😒 skúšala som capuccino, latte... ja si doma robím takú kávu - že pol šálky dolejem mliekom... a teraz ani túto nemôžem ☹
a caro je s kofeínom? 😕

teri3
27. sep 2009

dejna, caro nie je s kofeínom, ale čierny čaj obsahuje teín, ktorý tlak dvíha pomalšie ako káva, ale má trvalejší účinok 😉

dejna3
autor
27. sep 2009

no veď sa mi zdalo, že je bez kofeínu...
teri, ale čierny čaj mi vôbec nepomáha 😒

inffinity
27. sep 2009

ahojte holky, prosím poradte mi nějakého zubaře/ku v TO strašně mě bolí zub vůbec netuším,který protože mě bolí celá levá strana nahoře i dole... ☹ ☹ ☹ je to už asi týden ale dneska se to už nedá vydržet ☹ a ještě jsem si tu zubaře nehledala, tak prosím pisněte mi nějakého dobrého díky moooooc ☹ ☹ ☹

ellen
27. sep 2009

dejna, tak to ti nezavidim. ja rano v robote, ale uz ani doma bez kafe nenastartujem, vlastne rozmyslam, ako som to zvladala s malou v brusku, lebo chut kavy som neznasala... a ked som kojila, mama mi kupila tu meltu.. to sa celkom dalo, ale teraz mi nechuti... no uz to budes musiet vydrzat asi.. 😉 😀

tak ja by som si dala povedat tomu stretku na plavarni... pre Babu by to bolo zaujimavejsie....a nielen pre nu 😵

ada11
27. sep 2009

ahojte bambuľky 😉

ellen, ja mám ešte aj tie kupóny odložené pre teba, tak teda už nepotrebuješ 😉 mám ich 7, ešte som nejaké našla 😉

inffinity, zubárov je tu v TO dosť, ktorý z nich je dobrý je asi dosť subjektívne 😉 ja chodím za nadjazd Dr. Ladickému, som spokojná, len tie ceny 😕

nada.hope
27. sep 2009

Ahojte maminky ................
Deni ja chodim k doktorke Jurkovicovej - dcera nasej detskej,.......ale ja sa celkovo zubarov nebojim, a som spokojna 🙂))

dejna3
autor
27. sep 2009

inffinity, ja chodím k dr, zadňančinovi tomášovi (ml.) a som tiež veeeľmi spokojná.. a to teda ja sa zubárov bojím viac než čerta 😀

katinka0000
27. sep 2009

ahojte!

my sme boli dnes v bojniciach. bolo super. pocasie nam vyslo, zvieratka sa nam krasne ukazali. nico bol poslusny a uplne hotovy zo vsetkych zvieratiek. hladkal male ovecky a kozicky.

dejna: a sauna je priamo v plavarni? ci to je myslena ta sauna, kde chodime po nasom plavani s nicom? vo vedlajsej budove?
jeej ranajky do postele? to je fakt romanticke. moj manzel bez problemov nicolaska oblecie, prebali, ale ranajky mi nenosi, lebo ja neranajkujem. viem, ze by som mala, ale mne vobec rano nechuti. 🙂

teri3
27. sep 2009

dejna, skúšala si aj dáku kvalitnú značku? Napríklad lipton yellow label je dosť dobrý a mne sa potom dobre rozbúchalo srdce, tiež som nemohla v prvom trimestri chlemtať kávu 😀 . Ale pozerám, že Ty už čoskoro budeš v druhom trimestri 😵 , tak sa hádam aj tie hormóny dáko ukľudnia a bude Ti lepšie.

inffinity, ja Ťa veľmi nepoteším jednou informáciou, totiž teraz je problém ísť k zubárovi, ktorého si vyberieš - väčšina z nich neprijíma nových pacientov. Takže by si sa asi mala vybrať rovno k tomu, ktorému patríš podľa bydliska - ten Ťa zobrať MUSÍ. Inak tiež chodím k Zadňančinovi, ale staršiemu. Zuby mi robí dobre, ale je taký netrpezlivý a ja proste neznášam, keď mi pri vŕtaní odfrkujú kúsky plomby a zubov na mandle, tak ma tam stále napína a on je z toho dosť nervózny 🙄

dejna3
autor
27. sep 2009

katinka, priamo v plavárni 😉
ja tiež väčšinou neraňajkujem, ale keď sa tak snažil, tak som to nemohla odmietnuť 🙂 on mi tiež veľmi pomáha, napr. každý večer kúpe sofinku a ja potom ošetrujem.. prebaľovanie, obliekanie a kŕmenie tiež ovláda... nezvyčajné je len to, že to všetko všetúčko dnes urobil sám od seba a mňa nechal vylihovať v posteli 😅 a navyše ešte stihol aj utrieť prach a poumývať 😵 hotová gazdinka 😀

dejna3
autor
27. sep 2009

teri, no mala som dosť kvalitné čierne čaje, mala som aj origoš sypaný ruský čierny čaj (čo je teda sila)... ale zas mne na tlak čierny čaj nepomáhal už ani na výške, takže som od neho nečakala zázraky...

felixko
28. sep 2009

dejna no poklona manželovi, že tak pomáha. aj môj prebalí, oblečenie malú, minule kúpal,lebo mňa štípali ruky od papriky, malá ani neprotestovala,keď ju kúpal tatinko, bola z toho nejaká pomýlená. najlepšie je,keď sa Ninka pokaká, to sa len dohadujeme, že choď ty prebaliť, nie ja nejdem, choď ty, ja už som dnes prebalovala... 😀 😀 😝 😝

katinka mne to nepripadá romantické, že mi nosí raňajky do postele každý deň, romantické by to bolo, ak by to robil občas 😀 😀 😀

katinka0000
28. sep 2009

ahojte!

felixko: moj svagor svojho syna prebaloval jedenkrat, ked bol pokakany a to s ruskom na ustach. ked nam to hovoril, kolko sa nato pripravoval, tak sme sa vsetci na nom riadne kosili.

dejna3
autor
28. sep 2009

sa flákate !? 😕

ja som chcela deľbu práce tak, že ja budem kŕmiť mimi 2 (v brušku) a drahý sofi... ale na to mi veru neskočil ☹ , že až po pôrode to tak môžeme rozdeliť 😀 😀 😀

sofia122
28. sep 2009

ahojte sofinka minulu noc spala len 3hodiny.a cez den len 1hod uvydim tuto noc co sa bude diat.no co uz dejna aspon,ze ti pomaha so sofinkou aj s upratovanim.

ika8
28. sep 2009

mirka: a čo má sofinka nabité baterky? 😵 no ja by som bola bez spánku totálne grogy 😝

dejna: no tak to by si mala moooc jednoduché 😵

a nechcem sa chváliť, ale kľudne môžem odísť z domu na celý deň a iku zveriť drahému... jednoducho všetko ovláda - prebaľovanie, kŕmenie, prípravu mlieka, kašičky, príkrmu, ovocia, kúpanie, celú hygienu, jednoducho všetko 😵 Len musím nechať pripravené oblečenie, lebo niekedy by to dopadlo 😝