Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
26. jan 2010

ahojte maminky,
hlásime sa bez teplôt 😀 ráno sme chceli ísť doktorke, ale Ninka mala naposledy zvýšenú teplotu večer, v noci už nevystúpila ani ráno. soplík tiež ustal, nekašle, takže hádam bude dobre.klopi klop

dejna3
autor
26. jan 2010

ahojte,

my sa dnes chystáme do mojej práce, už sme dlho neboli a musím si ísť aj tak niečo vybaviť 😉

felixko - SP má na vystavenie rozhodnutia lehotu 90 dní... takže ti rozhodko môže prísť aj okamžite, ale aj po 3 mesiacoch 😝
tak držime palce, aby choroba z toho už nebola 😉

katinka, my sa tiež chystáme so sofi "pod nožnice" 😀 zasa má ofinku takú dlhokánskú, až žmúri očká... mne je len najviac ľúto, že má také krásne husté vlásky a musíme ich podstrihovať, lebo herečka odmieta nosiť sponky 😠

ada11
26. jan 2010

dejna, veď Sofi príde na to, že radšej nosiť sponky ako strihať 😉 ešte sa tých copíkov narobíííííš 😉

alicc, tak masky si obehala, snáď aj Maťka bude mať už čoskoro karneval, tiež nás to čaká 😉

felixko, fajn, že je už Ninka OK 😉

alicc
26. jan 2010

veru požičovne som prešla - teda dve ale nič ma neuchvátilo, budem to musieť absolvovať ešte raz s dcerou, tá si možno niečo vyberie, mne sa zdrajú tie šaty všetky na jedno kopyto a veru už také obnosené, no ale asi si nenavyberám 😒

inffinity
26. jan 2010

Ahojte, holky po dlouhé době se hlásím 🙂

nějak ted nejsem moc na netu.. ale já bych měla velikananánskou prosbu. O víkendu slavíme narozeniny a oslava bude na domě dole no a večer dám spát Mišku nahoru, já jsem vás někoho chtěla poprosit jestli byste neměla mi něterá půjčit na tento víkend chůvičku..Aby sem nemusela pořád běhat nahoru jestli Miška nepláče..Kdybyste byl někdo ochotný prosím pisněte mi IP.. Děkuji moc..

Jinak jsme zdraví teda Mišička a mě něco asi obchází je mi furt zima ☹ no uvidíme ani jsme tedka nebyly venku dneska bych měla s miškou jít ale tak se mi do té zimy nechce když je mi zima i doma co teprve venku ☹ tak uvidíme..asi za 14 dní se zas chystáme do Ostravy...Mišička sama pěkně sedí a vydrží si hrát sama s hračka klidně i hodinu vůbec o ninevím a pěkně si uklidím nebo udělám co třeba, pěkně papká zatím vše co jsem ji dala 🙂 je to šikulinka 😀

dejna3
autor
26. jan 2010

no už sme doma, sofi sa popredvádzala, kolegyne boli z nej hotové, že sa vôbec nehanbí a neplače a najviac sa im rátalo, ako tancuje 😀

ada, no už aby to bolo 😉 jej sa dá aj teraz urobiť taký chutný copík, ale hneď rukou šmátra, že čo sme jej to dali do vlasov 😠

ja som bývala na karnevale (ešte v škôlke) červená čiapočka alebo kovbojka 😀

inffi, my máme len klasický monitor, bez vysielačky, takže asi nepomôžem 😒

idem si urobiť kafčo, zapnúť práčku a dať do trúby kurčiatko 😉 a potom si konečne aspoň na chvíľku - dúfam - vyložím nohy a oddýchnem 😅

alicc
26. jan 2010

ahojte,
tak hlásim, že my máme doma princeznú-teda aspon takú karnevalovú. malá je hotová, lebo má aj takú spodničku ako nevesty a krásnu čelenku-korunku. tak doteraz pobehovala po byte v šatách. 😀

sofia122
26. jan 2010

dejna vy ste este neboly na 15mesacnej poradni?

ika8
26. jan 2010

mirka: sofinku aj očkovali? a ktorej dr. chdíte?

sofia122
26. jan 2010

ika mi chodime sem na juh pry kaufland.ano ockovali ju do rucicky

dejna3
autor
26. jan 2010

my ideme na poradňu asi zajtra, chcem využiť, že mrzne, nemnožia sa tak bacily a dám drobulienku zaočkovať 😉 hádam, máme takto väčšiu šancu, že to bez choroby "prežijeme" 😅

ika8
26. jan 2010

a mirka, nemala sofinka žiadnu reakciu?

dejna3
autor
26. jan 2010

mirka a sofinku kedy očkovali?
ika - pri tejto vakcíne, vraj može byť reakcia až do 2 týždňov 😝 aspoň dr. mi to tak spomínala

ika8
26. jan 2010

veď práve, dejna... 14dní pred ani 14dní po by nemala byť chorá... a zabezpeč to v chrípkovom období 😖

dejna3
autor
26. jan 2010

tak dúfam, že tie mrazy aspoň v tomto budú užitočné 😉

ika8
26. jan 2010

my máme isť až 1.3. 😒

felixko
27. jan 2010

ahojte,
dejna ďakujem za info, už potvrdenie prišlo 😀 aj ja som včera droblinke kúpila sponky do hlavy a gumičky, ale nechce ich mať na vláskoch ani za svet. naša Ninka nebýva tiež hanblivá, každému sa hneď predvádza, niekedy až moc vystrája, pri poslednej návšteve podonášala z botníka všetky papuče a topánky 😉 včera zas varila Pata a Mata v hrnci a miešala ich varechou

veru baby, my tiež nevieme, kedy sa dostaneme na to očkovanie, lebo našťastie sme bez teploty a kašla, ale máme soplík. v piatok pôjdeme na výter. v tomto chrípkovom období je to fakt problém dať zaočkovať dieťa. je pravda, že reakcie bývajú väčšinou na 9-10deň po očkovaní, niektoré deti to zvládnu v pohode, v téme septembrovky sa niektoré deti vysypali a teplotovali. už by som to mala najradšej za sebou.

alicc
27. jan 2010

ahojte a pekný deň všetkým prajem,
dnes je veru ale riadna zima, ked som bola malú ráno zaniesť do školy tak som skoro zamrzla.
ale doma som sa hned rozprúdila, prevliekla som periny, nastavila pranie, povysávala a teraz trošku vegetím, zakúrila som si v kachliach, zaliala kávu a relaxujem 😉

sofia122
27. jan 2010

ahojte sofinka zatial nemala ziadnu reakciu dufam,ze ani nebude mat .zvladla to dobre len si troska pomrncala a potom uz bolo dobre.tato poradna bola ta najlepsia sofinka uz neplackala ked ju sestricka merala ani vazila tak to bolo super.dejna tak potom napis vase miery a ako to sofinka zvladla.

monika77
27. jan 2010

ahojte kočky

ďakujem vám za tip na cukrárku...tortička je už dohodnutá 🙂

ešte mám otázočku, ak ste náhodou robili aj výzdobu k oslave kde ste v topoľčanoch kupovali tie somarinky okolo toho ako je girlanda či nápis "Happy Bi....." a ostatné vecičky k tomu?

dejna3
autor
27. jan 2010

ahojte 😉
dnes je teda kosa, ale je krásne 🙂 už sme stihli aj prechádzku 😉
dnešná návšteva u dr. bola úplne bez plaču, očkovanie zvládla sofi na výbornú, po odrátaní približnej hmotnosti oblečka váži cca 10kg, merali sme ju doma asi pred 2týždňami - 79cm 😉
sofinke sa napokon v ambulancii tak zapáčilo, že ani nechcela odísť 😀 obzerala si všetky hračky a detské plagáty, ktoré tam mali

bola som na nákupe v tescu, pokúpila som tie 100% šťavy z čerstvo vylisovaného ovocia (bez cukru) - tie si ešte riedim minerálkou, mňam, nech mám aj ja trošku dobrôt 😉

ozik, baby, hoďte sem nejaký jednoduchý recept na tvarohový ovocný koláčik (ale nie z kysnutého cesta), drahý furt otvravuje, minule, som robila podľa netu, ale nejak sa ma neohúril... radšej niečo odskúšané 😉

alicc, dobrý pracovný zápal 😀 😀 ja idem dnes tiež ešte 2 práčky oprať, som zvedavá, kde posuším 😝
a potom piškótový koláčik upiecť, drahý zostal v poslednom čase na sladké, a potom sa sťažuje, že mu brucho rastie 😀

dejna3
autor
27. jan 2010

monika, my sme mali vlastnú výrobu, ale videla som niečo také už dávnejšie v tescu - skús pozrieť tam

felixko
27. jan 2010

ahojte,
dejna to je super, drahému spravíš koláč a ty nemôžeš, to je ako za trest ☹

my sme boli dnes vonku iba chvíľu aj to len na balkóne, je fakt dosť veľká zima, zajtra už pôjdeme von aj s kočíkom. Ninke už chutí viac papať, stále pýta syrík, jablko, výživu..

na youtube som hodila jedno video s Ninkou:

https://www.youtube.com/watch?v=JYMd7MDNbAY

nemáte niektorá tip ako rýchlejšie sťahovať videá, mne toto inak krátke video sťahovalo vyše hodiny

monika77
27. jan 2010

felixko super video ... ako krásne už hovorí 🙂

dejna3
autor
27. jan 2010

felixko, ninuška má teda riadne podrezaný jazýček 🙂 wuaw 😉

monika77
27. jan 2010

dejna v tescu som bola včera...totálna bieda...dokonca nemajú ani len tú sviečku "1"

dejna3
autor
27. jan 2010

monika, ešte som si spomenula - nebola si kuki v papiernictve zboku spoločenského domu?

monika77
27. jan 2010

nooo tam som veru nebola...tam je dobré papiernictvo tak by to tam snád mohlo byť

ivka79
27. jan 2010

Ahojte maminy,

čoskoro ma čaká pôrod v TO nemocnici, tak sa chcem spýtať...tie čo máte s topoľčianskou pôrodnicou nejaké skúsenosti že ako to tam prebieha.
Treba mať vlastné oblečenie pre dieťa, aj kozmetiku?
Ja som síce už jeden pôrod pred viac ako 4-mi rokmi v Topoľčanoch absolvovala, ale mali sme problémy, tak sme šli hneď do NR...takže neviem ako to tu chodí...

Diky za každú radu.

dejna3
autor
27. jan 2010

ivka, pre dieťa ti stačí oblečko až na cestu domov... v pôrodnici dostaneš všetko komplet erárne... aj zavinovačku a deku ... keď sa zašpiní, dostaneš čisté... (možno si vezmi len nejaké rukavičky, aby sa mimi nepoškriabalo, prípadne čiapočku na hlavu)... čo sa týka kozmetiky, tú si radšej vezmi (i keď na každej izbe je nejaké základné minimum)... určite nezabudni na vlhčené obrúsky, krémik na zadoček, olejček a lieh.. a jednorázové plienky musíš mať tiež svoje vlastné