Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

jankapiknova
23. apr 2010

ahojte,no sofia našmu malemu nestači len vyškrabat sa hore,on by rad aj skakal a hadzal sa dole 😕 , je nenormalne divy,beha a beha a nemame ho šancu udržat pri sebe 😕

ika8
23. apr 2010

No ja iku hlásim k behavým a besným deťom 😉 dnes sa v telocvični driapala na rebriny, ale vyšla iba tri štebliky a viac sa asi bála... ale samozrejme skočila dolu, dobre že som tam stála 😅 inak dolu by asi nevedela zísť po rebrine, a preto zvolila ten skok. A dolu a hore po schodoch už tiež nemá žiaden problém - samozrejme sa drží zábradlia 🙂 teraz veľmi chce vyskočiť, lebo videla iné deti ako vyskakovali a jej to nejde. Vždy spraví drep a zneho chce vyskočiť hore - ale nejde to a nejde 😠 😀 občas sa jej podarí vyskočiť iba s jednou nohou - myslím, že na krpca úspech. A na gauč, fotelu, stoličku a nočný stolík nemá problém vyliezť. Keď ostane v byte chvíľu ticho a nie som pri nej, viem že je zasa niekde vyštveraná - no stále ju musím mať na očiach - môj brat volá ikušu "messner" 😀 😀 😀 a najviac sa mu páči, keď sa štverá na stoličku, tak je dolu hlavou a potom sa musí zdvihnúť - babke a mne pritom vlasy dupkom vstávajú 😝
Dnes som ikušu vážila a má 9,7kg - no modelka furt 😀 😀 😀 hoci jeme aj dvakrát za deň polievky (tie jej idú), pijeme mliečko a kašičky a popri tom všetko možné, nedarí sa viac pribrať. No ale ako keď sa ani na chvíľku nevie zastaviť?

a k tomu pánbožkovi - môj bracho má na pleci vytetovaného pána boha a keď sa ikušky opýtame, kde je pánbožko už sa štverá na bracha a ťuká mu do pleca 😅. Detičky sú veľmi vnímavé 😉

sofia122
23. apr 2010

ahoj ika sofinka uz zaspala o 20.00hod.tak som rada a este ani raz nezamrnkala.aj sofia ma okolo 9,7-9,8kg ako kedy je rano plna a ma 76cm.a tvoja ma kolko?pomaly ale isto rastieme.

ika8
23. apr 2010

mirka ja som iku už dávno nemerala, ale kedže v pohode vidí na stôl a skrinku v obývačke už prerástla (80cm), tak tipujem tak 84cm. Ika zaspala na prvý šup o 21.15 a dúfam, že do rána jej to vydrží 😅

jankapiknova
24. apr 2010

ahojte, no naš maly dnes vstal už o 5.30,neviem čo mal ked tak skoro buntošil a behal po posteli. 😕 Vstava vačšinou zavčasu po 6 lebo chodi spavat vecer okolo 7 ale dnes bol skorej hore,možno ho zubky zobudili 😉

felixko
24. apr 2010

ahojte,
aj my sme behavci, dnes sme opäť na dedine, doteraz behala po dvore, naháňala psa, feliska ako ho ona volá.. 🙂 snaží sa ho dvíhať na ruky, tiež musíme pri nej stále byť, lebo je to postrah. dokonca aj na záchod si ju musím brávať, keď sme samé doma. minule mi tak z wc-ka ukradla papier a schovala sa s ním do izby a odtiaľ sa rehotala ako divá, keď som na ňu kričala, aby mi ho vrátila😀 😀 😀

a k nočníku: ani my nie sme kamaráti, pokiaľ je oblečená,tak si tam sadne a akože tlačí, ale keď by som dala dolu plienku, tak bude plakať, akoby ju z kože drali. nechávam tomu radšej voľný priebeh, nechcem tlačiť na pílu 😒

dejnas
24. apr 2010

ahojte,
tak o tom štveraní mi ani nehovorte 😠 ja som mala celé tehu nervy, že sofi nestihnem zachytiť, keď bude letieť na zem 😝 , sofi je tiež riadny besňak, furt sa štverá na stoličky a potom sa na nich ešte aj postaví (a vrchol je keď si stane na točiacej stoličke na koliečkach), skáče po posteliach pri kraji alebo v blízkosti radiátora, ja furt s obavami čakám, že si ublíži ☹

včera sme zistili, že jej lezú očné zúbky... teda 2 sú už prerezané a ďalšie pôjdu čoskoro.... drobulienka naša.... ani sme si to skôr nevšimli, keď sa vrtíme okolo samka 😔 a ešte sme sa čudovali, že už asi 3 noc pomrnkáva, sme mysleli, že ju samko budí... 😔

veru, budeme musieť aj my sofi odmerať, ani netuším, koľko cm môže mať 😕

inak sme chodili celý týždeň na prechádzky, sofi ide aj teraz s dedom, a ja idem trošku upratať...

felixko, aj mne sa sofi vysmieva, keď zvýšim hlas 😠 ale už dokonca aj tata jej je na smiech 🙄
a vďaka za kompliment 😉 i keď ja stále tvrdím, že by to chcelo minimálne kozmetičku, kaderníčku a plastického chirurga na liposukciu 😝 😀 😀 ... ide leto, takže tie faldíky sa pod kabát skryť nedajú, len sa ich zabviť treba... 😅

bubinko83
24. apr 2010

ale dejna ja mam faldiky doteraz a nikomu nevadia len mne................. 😀

dejnas
24. apr 2010

bubi 😀 no, u mňa podobne 😀 😀
už chodievate s filipkom aj na piesok, či zatiaľ len tak špacírujete pri činžiaku?

katinka0000
24. apr 2010

ahojte!

lucia: chlapci su o nieco pozadu ako dievcatka, takze sa vobec neznervoznuj. pockaj, filipko sa nauci chodit na nocnik zo dna na den. ani nasmu nicovi to nejde. 2-krat za den ho dam, aj sa tam vycika a niekedy aj vykaka, ale sam sa veru nevypyta.

posledne dni chodi nico hajat s tatinom a pekne zaspinka. vcera sme boli v TO na "top dancing". nicovi sa hrozne moc pacilo. aj dnes sme chceli ist, lebo vystupovali male deti, ale vonku bolo nadherne, tak radsej isiel s dedkom na futbal. 🙂

o tych faldikoch mi nieco hovorte. mala by som si nasadit nejaku dietu, ale ja to isto nebudem dodrziavat. som hrooozne na sladke. a zmrzline v lete nikdy neodolam. 😉

katinka0000
24. apr 2010

http://www.aktuality.sk/clanok/161926/britska-m...

baby tak toto je teda riadny valibuk. 🙂

ika8
24. apr 2010

katinka: no neviem, či mala toľko ikuša v polroku 😝 , že 6,2kg. no nechcela by som ho nosiť na rukách 😅 😝

ika8
24. apr 2010

baby, faldíkmi sa netrápte, vekom budú viac a viac 😝 😝 😝

katinka0000
24. apr 2010

ika: a videla si ten celosvetovy rekord? ze novorodenec s 10,2 kg. fuha, to musi byt teda zaberacka. 😀
to si nas s tymi faldikmi veeeelmi potesila. 😝

ika8
24. apr 2010

katinka: no tak iku by som ešte musela narvať do brucha na niekoľko mesiacov - teraz má 9,7kg 😀 😀 😀 . Faldíky a hormóny idú ruka v ruke s vekom 😠 čo už 🙄

katinka0000
24. apr 2010

to fakt. ale naozaj si neviem predstavit novorodenca s 10,2 kg.

ika8
24. apr 2010

to si ani ja neviem predstaviť... ale isto to nebolo z normálneho zdravotného stavu 🤐

jankapiknova
25. apr 2010

ja nechapem ako sa take velke babo može niekomu zmestit do brucha 😕

sofia122
25. apr 2010

je tu niekto?

sofia122
25. apr 2010

asi tu nie je nikto tak ja idem hajan.ahojte

ika8
25. apr 2010

ahojte, tak dnes sme mali super počko 😵 konečne 😵 my bývame stále vonku alebo na balkóne.

A dnes som ikušu merala a má 83cm - avšak možno nejaká odchýlka by bola, lebo kto by vydržal stáť v kľude 3sekundy? 😅 Do slovníka, ktorý sa dlho nemenil, nedávno pribudlo jedno slovo lála - v preklade lampa 😵 . Keď ideme po ulici stále ukazuje iba na lampy, komíny (tie dva vysoké v meste), mesiac, lietadlá, vtáčiky a tak dokola 😀 😀 😀 Keď ideme po bernolákovej ulici, tak odrazu je vidno oba vysoké komíny a vtedy sa hádže zo strany na stranu, aby stále ukazovala na jeden komín - až si myslím, že aj chrbát si zoderie 😅

Pridávam dnešné fotky z balkóna

bubinko83
26. apr 2010

ahojte ,no dobre o faldikoch sa radšej už nebudeme bavit ,potom mam z toho depky 😉 😀

baby kde kupujete deckam bodyčka?V tescu nič nemaju. A davate bodyčka vobec v takomto Filipkovom veku? 😨 Lebo ja stale davam.

lucia563
26. apr 2010

Ahoj dievcata,

dufam ze ste mali pekny vikend, aj ked nas bol skor taky pracovny, ale vcera sme stihli aj prechadzku 😉

Co sa tyka toho novorodenca, ja som mala dost, aj ked mal Filipko ,,len,, 4010 g 😉 ....

Bubinko, no nas Filipko je trochu starsi a body este stale nosime, pre mna je to asi napraktickejsia vec pre deti 😉 a este sa nepyta, takze ich v pohode nosime a tiez by sa nam zisli dokupit, aj cisto biele, tie som tiez zvykla v tescu kupit a potom aj objednavam cez net 🙂

...a k tym faldom....no radsej teraz nic 😀

jankapiknova
26. apr 2010

ahojte, ja tiež body stale davam a su super,neofuknu detom križe vonku a celkovo su prakticke. Tiež zvykam kupovat v
Tescu aj tie biele a v Nitre maju trochu vačši vyber a tie po 3 v baleni čo tu stoji 5 eur tak tam stoji 3eura. Nie že by som kvoli 2 euram utekala do Nitry ale zvykneme tam sem tam chodit tak to vždy využijem a nakupim 😉

bubinko83
26. apr 2010

kočky dakujem

janka my tiež chodime vačšinou do PN alebo NR do tesca ale vačšinou sme mali cestu a teraz nemame a kvoli bodynkam sa mi nechce trepat.Ale uvidim ,lebo tu v TO čo sa tyka tesca katastrofalny vyber 😠

no a o faldikoch sa už nebudeme bavit ok???Radšej 😉 Ale povedzme si pravdu ani chlapi niesu všetci idealny 😉 😎 😀

katinka0000
26. apr 2010

ahojte!
ika: ikuska je nadherna! 🙂
aj my sme stale vonku. dnes je zase prekrasne. teraz nico spi a ked sa zobudi a napapa, tak ideme znovu von.

bubinko: aj ja nicovi stale davam body. je to super vec. ma to vlastne namiesto tielka. ked je teplo, tak mu tricko vyzleciem a necham len body s kratkym rukavikom. ja mu body nakupujem bud v c&a alebo v tescu.

felixko
26. apr 2010

ahojte,
tak konečne k nám zavítalo jarné počasie, aj my sme stále vonku, dnes sme boli na ihrisku, prišli sme domov, Ninka sa nestihla ani poriadne najesť a zaspala mi v stoličke na kŕmenie. teraz čakám na princeznú, kedy sa zobudí, lebo chceme ísť do mesta.

s tými tukovými vankúšikmi to máte tak, väčšina žien ich má tam, kde nechce mať a kde by bolo treba, tam chýbajú. ja by som napr. prijala, aby sa mi nejaké premiestnili na horné partie, konkr. do pŕs, lebo po kojení ich mám v dezolátnom stave. myslím, že tento problém dočasne vylieči len ďalšie tehotenstvo 😖

felixko
26. apr 2010

baby, ak máte záujem, idem objednávať čajíky, ak by ste chceli, objednávam aj vám, len napíšte, aké:
http://www.babybazar.sk/Hipp-detske-caje-400g-i...

sofia122
26. apr 2010

babenky mate skusenosti s nakupovanim cez internet-bazar?ja nie ale chcela by som vediet vas nazor.dakujem

felixko
26. apr 2010

sofia ja kupujem dosť vecí cez internet, na internetových obchodíkoch bývajú väčšinou aj hodnotenia samotného predajcu, pokiaľ má predajca dobré referencie, nebojím sa objednať. zatiaľ ma nikto nesklamal.