Ukončenie nájmu

bakaa
21. jan 2024

Ahojte, bývam v podnájme a mám podpisanú zmluvu podľa §663 na jeden rok (do 6/2024). Z rodinných a hlavne finančnych dôvodov nemôžem v podnájme zostať nakoľko som ostala dlhodobo pn a nepokryje mi to celý najom. V zmluve je písané, že:
- nájom domu zaniká písomnou dohodou alebo výpoveďou
- výpovedná lehota je 2 mesiace
- !!! v prípade výpovede nájomnej zmluvy nájomcom skôr ako je zmluvne dohodnutá výpovedná lehota sa nájomca zaväzuje zaplatiť zmluvnú pokutu vo výške 1 mesačného nájmu, nájomca týmto udeluje prenajímateľovi súhlas na vykonanie zápočtu nároku nájomcu na vrátenie zábezpeky s nárokom prenajimateľa na úhradu zmluvnej pokuty podľa tohto ustanovenia zmluvy

Mám to chapať tak že ak by som sa s majiteľom dohodla, že ostavam iba do januára (čo mam ešte zaplatene) platím potom už iba pokutu (resp. necháva si depozit)? Či ešte aj nájom za ďalšie 2 mesiace?

katkaseiner
1. feb 2024

@bakaa dobre, nevadi, za mna to znie cele fajn. Ako kto si myslí ze nikto nikdy nespravi skodu tak je naivny. Mne vratila najomnicka v gauc v takom stave ze mi bolo do placu. Totalne spinavy ..cize tiez jej nebudem vracat preplatky ale depozit som vratila lebo inak vsetko bolo ok. No holt, verim ze aj doma keby sme nemali kožený gauč tak určite nevyzera tip top 🤷