Vegeteriánky. Myslíte, že mäso môžu nahradiť vitamíny?

aby
11. okt 2007

Ahojte,

Ja niesom vegetariánka len ma jedna členka modrého koníka prinútila zamyslieť sa.
Myslíte, že mäso vám môžu nahradiť vitamíny?
Ja si myslím, že určite nie.

moncika15
7. jan 2008

ahojte je tu nejaka tehotna vegeratianka alebo snazilka od ktorej sa daju cerpat informacie a skusenosti 😀

zunna
21. jan 2008

Ahojte,
ja som uz 5 rokov takmer veganka a mám zdravého chlapčeka. Otehotneli sme hneď a jediný problém bol, že som mala menej železa ako mäsojediace mamičky. To sa však dá vyriešiť buď tabletkami, alebo ešte lepšie riasami a inými potravinami, ktoré obsahujú železo a B12. Prípadne občasným jedením rýb (tie som počas tehu pre istotu v obmedzenom množstve jedla, najmä s ohľadom na to, že ja nejedávam ani moc mliečnych výrobkov - tiež len zriedkakedy).
Dôležité ale je pre vegetariánky obmedziť na minimum sladkosti a sladké a múčne jedlá. Jesť veľa zeleniny pripravenej na všetky spôsoby, celozrnné obiloviny a strukoviny.
Osobne sa totižto domnievam, že vegetariánstvo založené na dennej konzumácii sladkostí je nebezpečnejšie pre zdravie (aj bábätka) ako jedenie bežného množstva mäsa.
Držím palce.

adamsiu
2. feb 2008

Ahoj Monika 😉 ,
konečne som na nete 😉 .
Monika, ja tiež nejem mäsko iba keď tak kuracie a sem tam rybičku a môjmu už skoro 12 mesačnému Adamesovi nič nechýba. Ale počas tehotenstva som papala vitamínky pre tehotné. Neboj sa malinkému nič nebude, aj mňa strašili a sme zdraví a ako.
😎

moncika15
4. feb 2008

adamsiu,si ma potesila. ja tiez papam vitaminov od vymyslu sveta hlavne kys.listovu a babyplan.a uuuplne som zacala zit zdravo...sama zelenina a ovocie 🙂 az mi to lezie krkom 😀

adamsiu
8. feb 2008

Zas to nepreháňaj, aby malinké nemalo potom problémy 😉
A kedy sa chystá termín pôrodu? 🙂
Kedy bude o 1 Hôrčana/ku viac? 🙂

moncika15
23. feb 2008

☹ to neviem....
som ta videla minule 🙂 si presla okolo na aute aj maly sedel v zadu 🙂

moncika15
27. mar 2010

ahojte, takto tema bola kedysi zalozena konikarkou, ktoru rozhodilo moje vegeratianstvo a snazenie o mimi. teraz som uz konecne tehotna a preto znovu otvaram tuto temu 🙂

je tu nejaka vegetarianka tehulka?

usiko
5. apr 2010

ahoj,

som teraz v nejakom 10 al. 11tt, a som vegetarianka asi tak 12 rokov.......no, maso mi nechuti presne preto, preco tebe, ked to vidim, mam pocit ze je to akoby aj moj sval, bypada to tak a nedoklazala by som sa zahryznut do seba alebo do ineho cloveka...je mi z toho zle...dalsia vec, je mi tak aj z krvi...vidim krv a padam.....a padam, az spadnem......

...lekar mi povedal, ze nemusim maso, len ryby by som mohla, ja mu na to, ze beriem vitaminy pre tehotne a omega3 /1000mg denne, tak ze ok.......povedal, ze mal viac vegetarianok a mali deti ok, ani male neboli, ani chorejsie od masojediacich mamiciek....ale som ti prisla na to, ze tuniaka mozem, v konzerve....nieze by som sa za nim nejako chvatala, ale zjem....vies, ide o to, ze som sice vegetarianka/ kvoli dovodom, ktore som uz opisala plus lebo si myslim, ze maso je nezdrave/, ale na druhej strane by som nechcela nieco zanedbat..mam pocit, ze ten tuniak 2x tyzdenne mi ababatku neuskodi a ak pomoze, budem rada....je to take, vies pre pocit spokojnosti, aby somsi neskor veci nevycitala.......aj tehotenske vitaminy beriem len pre ten pocit. Totiz si myslim, aj viac zahranicnych clankov ma o tom potvrdilo, ze vitaminy predavane u nas su iba marketingovy tah, pretoze je tam tak malo potrebnych vitaminov a stopovych prvkov a mineralov, ze sice nepomozu /lebo denne nam ich treba omnoho viac/ ale ani neuskodia, ale budes riskovat? nie.....ja teda nie, takze tie 2x tuniakove obedy tyzdenne prezijem.....

usiko
5. apr 2010

joj, pred dvoma tt mi robili krvny obraz a mam to cele ok, takze problem nie je.....

...a ked sa to narodi, tak samozrejme ze mu budem davat maso /len ryby a kuracie/ -ak to bude vyzadovat, pretoze si myslim, ze nemam pravo urcovat ci dieta bude vege alebo nie, a detsky organizmus je iny ako dospelacky, spali viac a spali aj stravu, s ktorou maju dospeli problem.....podla mna je ok, ak dieta papa ryby a kuracie/morcacie masko naprirodno, za predpokladu ze nepapa sladkosti a vyprazane, slaninu, pastety, klobasy a tak....

zuzkabeuty
20. jan 2024

@pipka neda sa nahradiť dokonale vstrebanie živín a dokonca aj vit c bavíme sa o mäse pasucého sa dobytka ovce alebo byčky a nie suché ale mastnejšie mäso a organy. Nehovorim o pochybnom kuracom z prs, ktoré by ani mrchozruti nejedli.