Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

dididi30
10. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... kuknite sem
janul tak ty si myslela rodicovsky prispevok, teda matersku?
ja ze ten jednorazovy🙂 a pridavky su tusim okolo 600sk nie, ci ako to je sakra

lebo ja chcem poziadat doma o matersku, kedze tu mi konci tak chcem brat doma..len neviem ako to bude ked budem robit, teda moc nezarobim, ale aj ak musim si to pozistovat🙂

janulka7
10. jan 2009

didi cesto je uz na nom. 😉 polievka je uz hotova joj fajnova je. 😝
a s tym rodicovskym. no ja ti neviem ako to je . neviem ci to ti posielaju mesacne daco alebo jednorazove. neviem a potom este porodne sa tusim plati. vies ja som z toho debil. lebo ja tu nemam narok na matersku kedze som robila na cierno a okrem toho jet u len tri meiace materska takze nic moc. preto som chcela vediet ako to je na sk. a a cona to potrebujem ake papiere.

dididi30
10. jan 2009

janulka ano na porodne mas pravo, uz aj doma aj tu 😉 takze ty dostanes tam kde si aj doma, ked vybavis rodny list na sk, tak potom mas narok na jednorazovy aj doma 😉

dididi30
10. jan 2009

janul ja som doma dostala ten jednorazovi, ostatne nie bo vsetko mam tu..ale uvidim co bude dalej ked tu mi materska skoncila mam narok na doma do 3 rokov...

inak ja robim cestovinky a zaliala som si cinsku polievku 😀

janka196
autor
10. jan 2009

baby ja som dnes varila len polievky. uz je aj zjedena. robi si chce poobede objednat kebab a idem zas skusit tu roladu 😀 mnam taka bola fajna a len 2 kusky som si stihla z nej dat 😠

janka196
autor
10. jan 2009

didi doma budes mat narok na rodicovsky prispevok to je 4600 sk na mesiac. vyplaca sa do troch rokov dietata. na matersku doma urcite nemas narok kedze si doma nebola zamestnana a matersku ti vlastne vyplaca zamestnavatel sakra teda aspon myslim ze je to tak 😅

vilkakatka
10. jan 2009

Awojte ... 😉

Didus, nehnevkaj sa na mna ... ved ja som Mk zanedbavala asi pol roka. teda ako sme prisli na SVK. Niekedy som aj poriadne leniva 😅 ... a taktiez niekedy ten nas net frci tak pomaly, ze sa mi pri nom nechce sediet. Ale uz slubujem, ze sa zavse ukazem a pozdravim vas.

Ale aspon sa pochvalime, ze sa mame fajn, sme zdravucki, a poriadne sme vyrastli ... ved kuk foto v albumceku 😎 . Stale niekam behame ... s Adelinkou sa snazime byt poriadne aktivne (plavanie, anglina, hudobna) a ja este aj vediem anglicke kruzky v ZS a MS, tak mame veselo.
Ale nestazujem si. Makame na svtavbe a dufame, ze od leta uz budeme opat bzvat sami ... sukromie je sukromie , a to mi asi najviac chyba.

dididi30
10. jan 2009

janka jaj sak viem o tom, tu nemyslela som matersku ale uz na ten rodicovsky, no vidis sama som z toho 😀 😀 😀

katka ahoj, nehnevam, kedze viem,ze uz sem nechodils, tak si to doma asi uzivas, ako je doma?
tak parada, ozaj sa vam dari a videla som fotecky zlate ste, teda cela rodinka a hlavne malicka, uz je velka kocka 😉
sak niekedy mozes aj ty kuk nase albumecky, ved mojho thomaska si ani nevidela ☹ 😉 a su tu dalsie babky co maju uz velke deticy a aj nove deticky 😵 😵

vilkakatka
10. jan 2009

Janulka, ja len poradim ohladom tych pridavkov. Ja si myslim, ze by ti z Uk mali doplacat child benefity (do tej vysky asko su v Uk vaplacane), ak tvoj drahy pracuje v UK. Teda ty alebo drahy musi pracovat v Uk a tak mate na ne narok. Treba zbehnut na USVaR, a treba ziadat nejake specialne formulare, ktore sa potom predkladaju officu v UK.
Na porodne mas narok, len tam treba mat aj potvrdenie od gynekologa (je to na tom formulari so socialky), ze si ho pravidelne navstevovala a pod. Ale myslim, ze to vacsine gyndosov nerobi problem.

vilkakatka
10. jan 2009

Didus, ved ja albumceky z casu na cas obzeram ... ocumujem ... a navnadujem sa na dalsie baby 🙂 ... len niekey sa tazko nabieha do diskusie, ked som tu nie dlhsie ... ale do noveho roka som si dala zavazok, ze vas nesmiem zanedbavat 😀 😵

vilkakatka
10. jan 2009

Zabudla som napisat, ze maly ma krasne okale 😉 ... skoro som sa zalubila ... ale ked Adelinka vyrastie, tak sa urcite ozveme 😵 😵 😵

Minule som zabludila aj do albumceku Janky ... ma novy strih a velmi jej hneda pristane ... no a kocka je stale ... tak mat jej postavu 🙂

monkula
10. jan 2009

ahojte.... 😀

janulka7
10. jan 2009

vilkakatka ale my nie sme v uk , my sme v spanielsku a tu nie su ani pridavky na deti. takze pretos a pytam na co vsetko mam na sk narok.na porodne som vedela ze mam ale som sinebola ista ci aj na ten rodicovsky. preto som sa pytala. inak potrebujem vediet kam to mam ist vybavit. janus napis mi viac o tom ked to ty mas. joj ja som z toho vsetkeho debil. no ale nedam im nic. lebo pri chiare som mala narok aj na matesku ale som o otom nevedela a ked soms a dozvedela tak mi povedala ze vyplatia spetne do troch rokov dietata a to uz moja mala 4. svine. este aj na to co mas narok ta vedia pripravit tymi debilnymi zakonmi. preto som sapytala. jaim uz nic nenecham.
monku caves.

vilkakatka
10. jan 2009

Janulka ... tak to som sa sekla ... hihihi 😀
Ale na rodicovsky mas narok do troch rokov dietata. Treba ist na USVaR v tvojom meste a najst, kde vybavuju davky v EU a oni ti uz poradia.Aj ked niekedy si to skor musis pozistovat sama, lebo maju v tom poriadny chaos. My sme rodili v UK, a od pol roka malej sme na SVK, no a uz poberam rodicovsky. 😉

ivka19
10. jan 2009

ahojte babulky

leni,katka,tak vitajte spat,kukla som albumceky,tak tie vase kocky vyrastli,su krasne 😵 preslo to tak rychlo

adelke vsetko naj k rociku,aj ked oneskorene 🙂

luci79,urcite nemozes poberat pridavky alebo v dvoch statoch ak by si sa rozhodla pre ne alebo pre prispevok co je jednorazovy tu v uk,musis poziadat do 3 mesiacov od narodenia dietata,inak nebudes mat narok,aspon ja tak viem

didi,aj ja s tym cestom presne to iste,misu na radiator a kysne az az 😀

jani,ze solarko,v takej zime,ani nemam chut sa opalovat 😀

ivica2705
10. jan 2009

ahojte maminky
tak ja vas zdravim, ako s ami mate?
na slovensku kosa, strasna ale za to sa aspon fajne sankuje 😉
malej uz asi idu zubz lebo je pajedna ako sto certov 😝
dufam ze ste vsetci zdravi a hlavne deturence...
a nieco aj mne nechajte v tych obchodov a nie ze vsetko vykupite 😠 😀
tak posielam pusinky 🙂 🙂 🙂 🙂

janka196
autor
10. jan 2009

jej katka, no pekne od teba ze si si na nas spomenula 😉 som rada ze sa mate dobre a ze adelka poslucha. pozerala som foto riadne vyrastla a len do krasy 🙂 a vsetko naj adelke ku rociku. cipana riadne to ubehlo

ivka caves. tak ved asi ani nejdem co sa mi tak nechce do tej zimi. brrrr u nas je minus stupen 😲

mon cau 🙂

janka196
autor
10. jan 2009

ivica jej no konecne som ta vymakla stale napises ked ja niesom pri nete 😀

janka196
autor
10. jan 2009

janulka na rodicovsky prispevok doma mas narok ak jeden z vas pracuje. tak ti to musia vyplacat. vyplacaju to od podania ziadosti spatne nie. podmienka je ze dieta musi mat na slovensku trvaly pobyt a potrebujes pracovnu zmluvu. tot vsjo

ivica2705
10. jan 2009

no jani tak to som aj ja rada ze sa mi konecne niekdo aj oyval?
noí chvalte sa ako sa mate?

ivka19
10. jan 2009

jani,u nas na rano bolo -4 a teraz je tiez poriadna kosa,ale vsak kurime 😀 tak nam to ani nevadi,ale za par dni na slovensku budu asi vsetci mrznut ☹

ivi,juuuj zavidime sneh,ten by ste mohli potom doniest zo sebou spat a v obchodoch uz nic nie je lebo janka a didi vsetko pokupili 😀 joooj a tie zubky,no viem si predstavit,tak nech sa rychlo prerezu 😔

janka196
autor
10. jan 2009

ivi ja musim vyklopat ze vsetko je tak ako ma byt. vcera som mala stastie nasla som mobil aj mi ponukli robotu len nemozem zobrat lebo nemam kde dat carlu 😠 no neva snad si nieco najdem co mi bude viac vyhovovat
a vy ako? uzivate si slovensku zimu co> aj biedu ked nas odstavili od toho plynu co svine jedne rusacke.
tak malicka ti zacina vystrkovat rozky 🙂 daj jej za nas velku pusu a pridaj dajake foto. urcite riadne vyrastla

sisulik
10. jan 2009

ahojte krasky..ako sa mate??

vcera som si pozicala z kniznice knizku, len tenku..tak sa na nu pomaly pojdem aj vrhnut 😀

jani..mozes mi poslat do IP tvoj email?

ivica2705
10. jan 2009

ivka tak to mi bolo jahnse ze baby vsetko vykupili 😀 😀 😀 a ani sa nepodelili 😠 😀 😀
tak babz mi sme mali minus tak mi hovorte o kose, hahaha
joj babky chvlate sa

janka196
autor
10. jan 2009

ivka ta presne jak hovoris. doma co sa deje ja sa nestacim cudovat. ja som prestavila kurenie, lebo vcera sme este mali doobedu vypnute ale dnes by sme isto zamrzli.
ehhehe a co sa bojite ved my uz s didi nechodime nakupovat. teraz did presedlala na potraviny a mna uz to prestalo bavit 😅 😀 😀 😀 sak uz zo vsetkeho ta kde to budem skladovat. uz teraz sa mi skrine otvaraju co su take narvate a ja ze to duchovia 😀 😀 😀 😀

sisulik
10. jan 2009

ivi..a kedy sa vracias?

ivka19
10. jan 2009

ivi,ty sa chval,ako je doma,urcite si aspon oddychnes a pomozu s malou 😉

janka196
autor
10. jan 2009

sisu ahoj hned ti poslem ip. tak knizku ides citat ja odpadnem. ty musis super vediet po anglicky co

sisulik
10. jan 2009

didi a ty si inac kde pracovala?

ivka19
10. jan 2009

jani,vsak uz sa nemame coho bat,ked v obchodoch nic nie je 😀 😀 no ale na potraviny zatial vypredaj nie je ,tak sa nebojim,ze didi 😀 😀 😀
ze duchovia 😀 😀 ti naznacuju,ze mas zacat davat veci na charitu a nenakupovat 😀

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre