Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

dididi30
28. jan 2009

caute

janka sak ja berem prives s jedlom, aj tamca je v tedy v klude, len dzusiky, sladkosti.....thomaskovi musim tiez nabrat papanice.....janka, sak v aprili ideme do michaloviec, cestou mozeme ist do mcdonaldu, v meste kde byvas 😀

janka196
autor
28. jan 2009

jej didi to by bolo supis 😉

ivka19
28. jan 2009

babulky,akurat som skoncila balenie,pratanie a uz sedim za pc 😀

jani,tak vy teda predavat o 106 😉

janka196
autor
28. jan 2009

ivka boze ja este nemam skoro nic zbalene. ale poviem ti ze sme skoro vsetky veci predali. dokopy sme zarobili cez 100 libier a este isli odniest do cash expresu steper tak som zvedava, dufam ze aspon 20 zanho daju

ivka19
28. jan 2009

jani,super,peniazky sa hodia,zato my sme oplieskali na darceky a veci 😉

janka196
autor
28. jan 2009

ivka ta to normalka jak ides domov. sak aj mna uz svrbia dlane ze pojdeme do mesta este dokupit daco carle 😉

monkula
28. jan 2009

jani ,no na to zapekané voľačo 😅

janulak ,u nás na TA ukazovali, aké máte zaplavené Bilbao, až mi hrdlo stiahlo... dúfam že ste v poriadku ☹

dididi30
28. jan 2009

janka, tak fajne ste popredali, joj my name cas sa to s muzom naucit, deti nas mucia 😀 😀 😀 zislo by sa aj kociky mame 2 a tak....sak vies handry...

tak len chod malej nakupit, v clarks koncia vypredaje, tak jej este chod kupit nejake topanocky aj o 1-2 cisla vacsie, na buduci rok 😉 😀

ivuska tak balis cooooo a idete lietadlom, cela rodinka? 😉

monku caf, cestovinky boli mnam mnam 🙂

janka196
autor
28. jan 2009

mon na niektorej predchadzajucej strane je link na tie cestoviny

didi uz som jej nakupila topanocky. dnes som jej este bundicu na jesen aj satocky na leto take kratke co ritku vidno a ktomu gatky su aj klobucik. joj zlatucke su

dididi30
28. jan 2009

janka, tak tak treba....aj krasne pancusky a sandalky 🙂

jaj ja som sa tak nazrala, maros doniesol take a way, kura a hranolky a este aj lumb kebab mnam 😝 az mi je zle 😝 ..
no a ze chcem zdravo jest 😠 😀 😀 😀

jani a ty co ako, mas uz nervu, jaj az mi bude smutno,ked oddides, este aj cislo na mobil mam od teba ☹
pocuj hod mi do ip tvoje skype nech si ta tam smarim 🙂

janka196
autor
28. jan 2009

didi joj sak ja by som tolko toho nakupila ale zas musim sa kroti. doma ideme do biedy tak nech mame dajake bubaky 😉
poslem ti ip. ti napisem aj moje slovenske cislo 😉

janka196
autor
28. jan 2009

inak aj mne bude trosku smutno za uk. ale asi iba kvoli tym nakupom 😀 😀 😀

ivka ozaj stastnu cestu vam prajeme, ani neviem keby vlastne to letite. ale sa mi mari ze zajtra 😅

monkula
28. jan 2009

a jja chcem Tvoje slovenské číslo.. 😉
A keď si náhodou urobíme výlet do Tvojho mesta, milujem to mesto, môžeme sa Ti ozvať? 😅

janka196
autor
28. jan 2009

mon jasne bez debat praveze musite 😉
len akurat som didi pisala ze nemam v telefone ulozene svoje slovenske cislo bazmek. ta potom vam ho napisem jak budem doma 😅

jankando
28. jan 2009

Ahojte baby,
trochu odveci, ale chcela by som sa spytat, tak asi najaktualnejsie Dididi prikrmovala?
ci ste varili alebo ste z obchodov kupovali prikrmy?tuna v uk myslim
lebo napr. som hladala prikrm len mrkvu a vraj oni nerobia take same puree...ze len s niecim a viete s ciim ?s kukuricou..prvy stage..ta mi cudne pride, ci nebude naduvat, nie?

ivka19
28. jan 2009

babulky,tak ja sa sem uz asi ani nedostanem,tak sa s vami na tyzden lucim,prideme 7.2 odlietame zajtra,jupiiiiiii 😀 majte sa krasne a deticky nech posluchaju.posielame pusinky 😵

jani,ak by som sa na net nedostala,tak aj vam toho 3.-ho stastnu cestu a pohodovy navrat domov 🙂

janka196
autor
28. jan 2009

janka ahoj, no ja som zacala prikrmovat na svk takze to som je pekne varila. vlastne prve z obchodu mala az po roku. ja som pekne dodrziavala jak doktorka nakazala. najprv len mrkvicku , tak davat dva dni na treti den pridat napr. zemiacik a zase davat 2 dni mrkvu zemiacik a tak pridat napriklad brokolicku. a ked uz papala skoro vsetku zeleninku som jej doho zacala davat masko a potom som uz striedala stale nejake ine zeleninky. stale som davala aj koliesko poriku potomm to malo lepsiu chut. inak vies co janka doma jej strasne chutilo co som jej navarila a ked sme prisli naspat do uk zacala vymyslat lebo tu je ta zelenina taka ina ako doma. to ked som doma varila pre malu kazdy to chcel jesto co tak fajne to vonalo aj chutilo aj ked to bolo bez korenia a soli. ale tu v uk cisty kentus z tej zeleniny. tak sme presli na kupovane. tie ma rada. aj teraz jej dam ked vymysla a nechce nase

janka196
autor
28. jan 2009

ivka dakujeme aj my ti zelame stastnu cestu. 🙂 posielame cmuky 😵

dididi30
28. jan 2009

janka ahoj, ja som zacinala a pernamentne pouzivame kupovane stravy, teda hipp na zaciatok bo su bio a bez cukru ci soli....teraz uz hoc jake, teda take co su zdrave, no 😉
tu nenajdes cistu mrkvicku, takze si ju uvar doma alebo kasli na to, zacni so zemiakom a mrvou a to sa ma davat 3 dni a sledovat reakciu, priznavam ja som to nerobila, ja som davala uz aj v zaciatkoch masko aj ked sa ma vraj az od 6 mesiaca 😉
inak s kukurickou necavaj chlapci su haklivi, moze ho naduvat, tak to nechaj na neskor 😉
tak pocuvaj
prvy tyzden sa ma vraj
len mrkvicka 2-3 lyzicky na den stacia(v zaciatkoch)
druhy tyzden zemiak
3 tyzden kombinacia mrkva zemiak
potom pridavas brokolicu, karfiol..petrzlen vraj je alergen ale sa moze
az po mesiaci sa dava ovocie, teda my sme dali po tyzdny 😉
ak ti bude papakac tak mozes aj skor, ako ja, no ked sa nebojis 😉(ovocicko)
hlavne necakaj ,ze ti spapa hned vela, chod na neho pomolicky a aj ked bude pytat, ze mu to chuti, tak na zaciatok par lyziciek staci, no vies aby ho brusko nebolelo skusaj tak aspon 2 dni potom pridavaj a ked mu bude chutit, tak sus na desiatu ovocicko a na olovrant mozes kasicku ja som davala.....no aj preto,ze ja nemam deti mlieckove....
inak sa ma zacni prikmovat od 5 mesiaca naj od ukonceneho 5 masiaca
😉 ale urcite fajne vazite, tak aj skor, mne to dovolila health vizitorka aj ked ja som len kojila 😉
inak kupovane je preto dobre,ze je bio najma hippka
varene je dobre preto,ze usetris, ale je to na nervy, teda ja nemam cas, ked mam tak dostane aj varene, no ale sak co, ked bude mat rok bude papat s nami a mozno skor

hlavne nesol a necukri, neboj priberie aj tak, sol a cukor iba skodi 😉

jaj to som sa rozpisala 🙂 drzim palec a daj vediet ako vam chuti 😵 😉

janka veru doma dostaneste to co tu na tyzden na mesiac 😒 toto ma doma stve a ceny su to este mensie ako doma, teda tu je to fakt lacnejsie oblecko a potraviny....
dakujem za ciselko 😵

dididi30
28. jan 2009

ivank cmuki puki teba aj ostatnym clenom posatky 😀 stastnu cestu 🙂 😉 a daj pozor na malicku! 😉

janka ja naopat po roku budem davat malemu nase varene 😀 😉

janka196
autor
28. jan 2009

didi ved som ti ho este nedala 😀 😀 😀 ta vidis jaka som koza. nikdy neviem svoje cislo. no nic potom ti ho napisem
a to s tymi cenami je pravda. budeme si musiet zvyknut no co uz. aj tak by nas to raz cakalo kedze raz sme chceli ist domov

janka196
autor
28. jan 2009

didi sak aj ja jej davam uz od roka vsetko nase ale dakedy tak vymysla potvora mala 😠

dididi30
28. jan 2009

janka ale nevadi, vy to zvladnete ja to citim vies aura okolo vas 🙂 no a prinajhosom sa sem vratite, uz viete co a ako tu bezi a bude to o to lahsie 😉

janka a ked si jej davala prikmy papala vsetko?
thomaskovi som kupila lamb masko vo vyzivke, joj ten smrad ale bastiiiiiiiil ,sak aj my lubime lamb kebab 😀 aj tamca 😕 😅 ale ja sa tak tesim,ze maly tolko papa a vsetko, opak tamci, si to vychutnavam 😎

jankando
28. jan 2009

baby,
dakujem za rady...

este nic nedavam, len sem tam dam tu kasku, teda tu a tovola rice..ako ryza.. 😉 ale len velmi riedku robim...
no ale asi zacnem tou mrkvou ale budem ju musiet sama urobit...len ma stve, ze doma nemam ziaden mixer.. 😠
musim rychlo zaobstrat.. 😠 😠 😠

inak som skusila dat stavicku z mrkvy a jablcka, vid v albume,
no nechcem, aby to papal akoze brutalne,ale aby si jeho chutove pohariky zvykli na mrkvicku.. 😉
tak potom dam vediet az skusime prvy prikrm... 😉

a prajem stastnu cestu tiez.. 😉

jankando
28. jan 2009

a tie prikrmy doma varene ste pucili, ci mixovali? 😠

janka196
autor
28. jan 2009

didi hej vsetko mi fajne papa. ale najradsej ma spagety a lasagne a vlastne vsetky cestovinove to miluje. zemiaky velmi nemusi ale spapa

janka ja som jej dlho mixovalo lebo ju natahovalo ked som len popucila. m strasili ze nebude vediet prehltat ale pekne sa naucila. ale fakt do roka som jej vsetko mixovala.

antoniab
28. jan 2009

ahoj baby
ivka aj ja prajem stastnu cestu a krasnu dovolenku 😉
janka už maš cestovnu horučku 😉 aj mne pošli kontakt na seba skype a telefo a informuj ako na slovensku aby som vedela ked naplanovat svoj navrat 😅 😝
didi no to je tak slovensko nieje amerika a asi ani dlho nebude 🙄 🙄 ale je to domovina moja krasna sladka domovina 😀 😀

janka196
autor
28. jan 2009

janka ja ked som prvy krat robila mrkvicku som este nemala mixer doma tak som riadne uvarila do makka a potom som ju prepasirovala cez sitko. vies take to huste s malickymi dierkami. je to sice pracne ale mas to ako pomixovane 😉

janka196
autor
28. jan 2009

matka ahoj, az teraz som si vsimla ze mi neodoslalo prispevok 😠 jasne ze mam cestovnu horucku uz som z toho chora. neviem kde zacat poriadne. par veci som uz zbalila ale este kopec mi treba

dididi30
28. jan 2009

jankando, no thomaskovi mixujem, ale on rad zuje, jemu nevadia ziadne grcky 😀 😉
puc s lyzickou, vyskusaj, ale mixer sa ti zide, ten tycovy aj ja som ten kupila kvoli malemu 😉

janka tak co chces, fajne ti papa tak bud rada 😉

matka cau, veru domovina, ale ti poviem ja tam nemam otca, no dve segry su na sk aj babka , bratranci...hm ale vies uz je to ine, ja neviem....aj pomaly vsetko vymiera a tak....my sme doma tu a stale sa bavime, ci co keby sme boli doma ale furt je viac plus tu, tak preto sme tu a mne to tu nevadi a muzovi takties a deti su zvyknute a zvyknu si 😉

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre