Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

emjee
1. aug 2008

nie, ja som origos odtialto, manzel je origos z juzneho slovenska 😀 ale tiez je z dediny a kedze dupe ako slon, pusta si nahlas hudbu a nevieme rozpravat potichu, asi by naozaj zivot v panelaku bol pre nas utrpenim

emjee
1. aug 2008

ja som chcela ist do mesta len kvoli vacsim moznostiam - skolky, skoly, kruzky, kulturne vyzitie ... lebo ja od 2. triedy zs cestujem (vtedy len raz tyzdenne na kruzok do malaciek), od ss dennodenne a mam toho plne zuby 😝

emjee
1. aug 2008

manzel ma vyhadzuje od pc, takze dobru noc 😉

sylvie
1. aug 2008

aha, tak chapem.. ale ved autom by to nemal byt az taky problem, nie?

emjee
1. aug 2008

zatial nie, kazdopadne odkedy je sitina ani tie zapchy nie su take hrozne, len ked treba ist samemu do mesta autom sa neoplati a spoje su zle 😝

sylvie
1. aug 2008

ten tunel je naozaj super.. ked idem z devinskej do prace (robim v centre na hviezdoslavovom nam.) autom, tak za 15 min. som teraz cez prazdniny pri auparku a potom este dalsich minimalne 15 min. musim slapat pesi, lebo v centre parkovat to je des.. a ty kde pracujes? tiez niekde v centre?

emjee
1. aug 2008

v dnv

sylvie
1. aug 2008

aha, tak to mas v pohode, teda ak cestujes autom.. busom asi trosku komplikovane..

sylvie
1. aug 2008

prajem dobru noc.. 🙂

geegee
3. aug 2008

ahojte, citam, citam, ze vsetci idu stavat 🙂 Moj muz si na krk zobral rovno stavbu 12 domov...uz len toto nam chybalo teraz 😠 A maleho tam vlaci na stavbu ako na klavir 😀 Takze ak niekto budete chciet dom v Ruzomberku, predavame 😀 😉

tilly
3. aug 2008

geegee, fiiiha 12 domov... dobreeee

s tými pozemkami chápem, my stále hľadáme pozemky, ale nič poriadne nie je 😝 , no a teraz sa nám skomplikoval predaj domu, čiže peniaze budú až koncom septembra 😠 , čiže aj ten pozemok, čo máme sľúbený, nám asi predajú, muž je na nervy 😝 ak sa to s tým pozemkom zadarí, tak v apríli budeme zas predávať bungalov v hamuliakove 😉

tilly
3. aug 2008

geegee, ale malého to baví, nie? 😉 domča strašne, muž keď vedel, že má prísť miešačka, alebo bager, tak ho vždy bral so sebou a malý na to čumel hodiny a hodiny... a koľko tak vychádza baráčik v ružomberku?

emjee
3. aug 2008

tilly vas to bavi sa furt stahovat?

barunka
3. aug 2008

no my uź máme jeden pozemok slúbený, síce malý, ale aspoň čosi. akurát, že to má háčik. majiteľ toho pozemku sa nepohodol so starostom dediny a ten mu povedal, źe mu tam nepovolí výstavbu. takže zajtra si musíme pozisťovať čo a ako. A ešte sa nám jeden pozemok zisťuje. Bez známostí to už dnes asi nejde nikde...

u nás to s tými pozemkami viazne hlavne na starostovi, lebo vydal zákaz stavať na pozemkoch, ktoré sa doteraz využívali ako záhrada a nechce ani uvoľniť polia a vytvoriť nové ulice. Tento mesiac majú mať ohľadne toho nejakú poradu, tak uvidíme, čo nakoniec z toho bude...

tilly
3. aug 2008

emjee, my sa nesťahujeme, sme natrvalo tu v šamoríne 😉

barunka, nekupujte komplikácie, radšej si kúpte pozemok 😉 keby ste chceli v šamoríne, ale za strašné prachy, tak o niečom viem 😉

barunka
4. aug 2008

tilly, kde, aký veľký a čo sú to strašné prachy?? 😀 😀

verulka
4. aug 2008

barun v dietati je tvoj pribeh o nespavosti..ale asi ti moc nepomohli 😒

tilly
4. aug 2008

3000+dph

mercy
4. aug 2008

Barunka, u nás v ČV je to lacnejšie a nejaké baráčiky tu aj stavajú

tilly
4. aug 2008

keby niečo, tak ti dám vedieť, ale ak bude taký, ako hľadám, tak si ho nechám 😀 😀 😀 😀 😀 😀
lebo ten v hamuliakove mi asi ujde 😠

obuvníkove decko chodí bosé... prečo ja mám takú smolu???!!!!!! keď robím nejaký predaj pre svojho klienta, tak to ide bez problému, teda úplne bez problémov to nikdy nie je, ale rieši sa to vždy operatívne, ale keď niečo robím súkromne, tak sa vyskytne taký problém, že sa s tým nedá pohnúť a ani z toho vyvliecť, tak teraz budem čakať na prachy dva mesiace ak nie viac, otraaaaaaaaaaas

barunka
4. aug 2008

tilly no tak to je dosť... 😲 u nás idú po 1200 - 1400 ale to sú pozemky ako svet, predávajú v kope od 17 árov vyššie a taký mi nechceme.

mercy o ČV nemám vôbec prehľad, my sme zatiaľ hľadali len tu a potom okolie DS a Šamorína ale vôbec sa nedarí.

tu starosta pozastavil výstavbu, lebo sa sem hrnulo priveľa cudzích (hlavne bratislavčanov) a doteraz bolo vydaných cca 700 stavebných povolení. Tak to pozastavil, kým sa ďalej nerozhodnú čo a ako. A povolenie dostaneš momentálne len ak si starostov známi a udelí ti výnimku...

barunka
4. aug 2008

verulka a čo tam písali?? ešte nemám nové dieťa, tu ho nemajú a chlap mi ho teraz nemá kde kúpiť... 😠

tilly
4. aug 2008

barun, s pozemkami budú ešte väčšie problémy, hromadne sa predávajú byty (teda skôr nepredávajú, lebo to nikto nechce kupovať) a ľudia šibnutí zháňajú pozemky...

barunka
5. aug 2008

tilly, tak teraz sme natrafili na ďalší pozemok cca 20 árov chce majiteľka rozparcelovat na tri pozemky, cenu má dobrú, tak uvidíme. My sme tuším jediní odtiaľto, čo to budú asi kupovat, tí dvaja budú blaváci 😀 😀
ešte musím zajtra zbehnút na obecný úrad, že čo bude, či nám vystavbu povolia alebo nie. je to otrasné...

mixka
5. aug 2008

barunka a aky domcek chcete stavat, mate uz nieco vybrate ???

barunka
5. aug 2008

mixka, predbežne máme vybrané asi tri domy, chlap ma teraz láme na poschoďák, ale to mu neprejde. Konkrétny domček si vyberieme až podľa toho, aký pozemok budeme mat. Ja chcem maličký pozemok, takže podľa toho máme vybrané aj domčeky. A samozrejme aj podľa ceny, aj keď teda budeme stavat svojpomocne.

geegee
5. aug 2008

tilly, ano, maly je na stavbe ako doma, uz teraz vykrikuje ze aj on bude architekt 😀 Cement, beton, miesacka, a tehly...to je jeho 😀 Pred par dnami tam bol zeriav, tak sme tam sedeli a cumeli ako keby nam za to platili 😀

aktak
5. aug 2008

geegee este drzite pokope? 😉

kattum
5. aug 2008

Vy ste toho popisali, mala som co robit po dvoch tyzdnoch na Sumave. Bolo vyborne, deti zlate a pomerne pohodovo sme ich zvladali. Jeden leziak, druhy uz pomerne samostatny, oproti svagrinej s jednym rocnym drobcom sme mali pohodu.
Kocenky, vas je tu tolko pomyl rodiacich,. To je ale plodny rok.
Mercy, gratulujem k tehu!

Stale sa neviem, rozhodnut, ci dat Brunka v septembri do skolky, ci nie. Prijati sme, ale ci ho dam teraz alebo az v decembri je na mne. Sme uz uplne bez plienok tri mesiace, no curat chce len na nocnik, odmieta na zachod a pred meisacom sa sekol a uz nechce ani vonku do travy ci k stromceku. Neviem co sa stalo. Proste sa sekol a ked sme vonku sa nevycura. Drzi az domov na nocnik. Tak neviem, ci to nebude problem, ved v skolke nocniky nie su.

cat
autor
5. aug 2008

geegee,aktak, vy ste este tu a cele? 😀
Ja uz nemozem ani v noci spavat, asi sa mi narodi riadna certica ked uz teraz tak vyvadza ☹