Výmena bedrových kĺbov

nananka
14. apr 2012

Ahojte, je tu niekto komu menili bedrový kĺb? Alebo tu už takáto téma bola?
Mám 30 rokov a čaká ma výmena najskôr ľavého a potom pravého kĺbu, keď sa ten prvý zahojí...mám to od detstva /displázia kĺbov./
Chcela by som vedieť vaše skúsenosti..a podobne, ako rýchlo ste sa zrehabilitovali a tak.../mám dve malé deti..tak kedy budem "funkčnou" mamou/.
Je lepšie byť ešte teraz tehotná., alebo až po výmene...doktori povedia..ale najlepšie je ak je tu niekto kto to zažil na vlastnej koži. ďakujem

omnia23
14. apr 2012

@nananka ahoj,ja som to nezazila,ale moja blizka osoba ano,menili jej lavy bedrovy klb,mesiac bola PN avsak len koli rekonvalescencii,cize mesiac sme ju zastupovali v praci,avsak z nemocnice isla uz po 3 dnoch od operacie.Nelutuje vymenu klbu,ustali bolesti,funguje ako zdrava osoba 😉 Takze drzim prsty

macka111
26. okt 2022

@nananka ahoj ako bola si? Je To už lepšie? A kde Ta operovali? Dakujem

nananka
autor
26. okt 2022

@macka111 ahoj, bola v 2012 jeden a v 2013 druhý,. neľutujem, môj život nabral úplne iný smer, naozaj teraz po 10 rokoch si uvedomujem že ma tie kĺby nebolia, môžem sa hýbať, a hlavne v noci spím, vtedy som mala 30 rokov a bola som schopná pohybu ako moja babka

macka111
26. okt 2022

@nananka nenapíšeš mi prosim správu... Kde Ta operovali? A kto? Ja mam 42 coxatroza obojstranne 3.stupen a dysplázia pravého bedroveho kĺbu a veľké bolesti. V podstate už len barle. Ale veľmi sa bojím....

levandula0
22. nov 2022

@nananka Ahoj,dlhsie hladam niekoho takého,kto ma podobny problem ako ja. Tiez mam dyspláziu,prišla som na to ako 36 ročná..za posledne obdobie,cca pol roka, mam pocit,ze je to horšie..mam bolesti v noci, casto neviem,ako si ľahnúť..krivam..veľakrát aj krátka prechádzka je problem..kde ta,prosim,operovali? Bojím sa toho,aj rekonvalescencie a hlavne,ked som čítala,ze kĺb ma obmedzenu životnosť.. Nezhorsuje sa ti zase stav? Budem velmi rada,ak mi odpíšeš,dakujem

levandula0
22. nov 2022

@macka111 ahoj,ako,prosim,na tom si? Tiez mam dyspláziu,bolesti..rozhodla si sa pre operáciu? Užívaš nejake lieky? Dakujem za odpoveď.

marcink
21. sep 2023

@nananka chccela by som sa opytat ako hodnotíš operciu postupom času - nakolko manžel 38 a má ist 1.10 na operaciu a ma neskutocnu obavu ako to topade. Pohybujes sa uz bez problemov ? robiš všetky možné bezne pohyby ? obmedzuje ta napriklad niečo ?

cuoredi
26. sep 2023

@marcink ak môžem odpoviem ja ☺️ ja som mala operovanu pravý kĺb teraz vo februári a 30.10. ma čaká druha noha. Popravde sa na to moc teším lebo bolesti nie že ustúpili ale zmizli 👏🏻 človek si musí samozrejme dávať pozor, zbytočne sa nepresilovat. Bez barlí úplne som začala chodiť cca po 8-9 týždňoch od operácie ale s tým že som už aj prestala krívať. Začiatky sú náročné, treba dávať pozor na rôzne zakázané pohyby ale cítila som každým dnom že je to lepšie. Odporúčam rehabilitácie a samozrejme pravidelne cvičenie a určite to bude v poriadku. Na PN som bola 3 mesiace a už pracujem

cuoredi
26. sep 2023

a ešte dodám že sa nesmie šoférovať cca 2-3 mesiace. Ja som sa vrátila za volant presne po 8 týždňoch

levandula0
26. sep 2023

@cuoredi ahoj,ak sa môžem opýtať, tiež mám problémy,bolesti..opýtam sa laicky,je nejaky konkrétny “stav” (napr. na základe röntgenu), kedy by už clovek mal ísť na operáciu? Ja som bola na vyšetrení viac ako 1,5 roka do zadu, ale stále si jovorim,že to asi nemám až také zle..kde si,prosím,bola na operácii? Ďakujem,držím palce

cuoredi
27. sep 2023

@levandula0 ja mám obojstrannú postdisplaziu a coxartrozu 3.stupna. Plus tam mám (teda už len na jednom) výrastky tzv kazifikaty ktoré mi bránili v pohybe do strán..Bolesti som mala už od cca 30 rokov (teraz mám 40) je to hlavne na tebe kedy to budeš chcieť zoperovať. Či tie bolesti ešte zvladas alebo je to fakt obmedzujúce. Ale upozornil ma lekár že je to tak na 15 rokov a potom treba operovať opäť. Ale tých 15 rokov mi stojí žiť za to bez bolesti 🙂
Bola som na Kramároch a ďakujem ☺️

olsan
27. sep 2023

@levandula0 Som na tom ako ty, coxartroza prav. klbu 3-4 , bolesti tlmim liekmi a učím sa s tým žiť...na operaciu sa ešte necitim a bojím sa :(
Mne sa to behom roka tak zhorsilo z 2.st.