Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
1. feb 2009

My sme boli dnes u nasich, tatino oslavoval narodky. Sme dost velka rodina a Robko bol trosku zmateny ked sa zobudil vo vajicku a okolo neho tolko ludi. Ale rychlo sa z toho spamatal. Cestou sme sa stavili v DM, kupili sme plienky Alany, lebo v tomto byte mi pradlo vobec neschne a na balkone tiez nie. Je to uplne novy byt a este dost vlhky. Robko sa teraz v noci precikava az na matrac a to prebalujem casto, aj medzi papanim. Predtym maval v noci suchu plienku az do rana. Chodime na nefrologiu s ladvinkami, snad to cikanie nema suvis s tym 😔 . Aj cez den cika v jednom kuse, aj 3x za hodinu prebalujem a to aj nocnikujeme. Aj preto nestiham s plienkami...

alanis851
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alanis852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anamor
autor
2. feb 2009

juj flakate to tu dievcata 😠 😉
juj miska to je ina frekvencia plienkova.... drzim palec nech su ladvinky ok a nech sa to polepsi a nech je jar a rychlo vsetko schne 😉
nam prvy zub /z troch/ skoro vysiel, no stale nie je prerezany uplne, trva to fakt dooooooost dlho uz ☹

katarinkad
2. feb 2009

Ahojte babulky 😉

my sme mali ako vzdy nabity vikendik. Navstevy, prechadzky, shopingovanie. A po veeelmi dlhej dobe sme si stihli s mangelom aj pozriet dva filmy na DVD ked Borko isiel spat. 😀

misi, a co ma Robko s ladvinkami? No neviem ci je normalne, ze mal Robko suchu plienku celu noc az do rana 😕 . Nas Boris praveze v noci nacika dost. Ja ho v noci vobec neprebalujem, takze rano ma plienku plnu. Vazi aspon pol kila. 😀 😀 😀

romi, u vas cez noc ziadne zlepsenie?

anamor
autor
2. feb 2009

no Natalka ma rano tiez poriadne mokru plienku - taku polkilovu. Prebalovala som ju min 1x cca do 6mes, odvtedy nie, lebo by sa mi uplne prebrala, dovtedy sme to zvladali tak, ze sa sice prebrala a zaspala a spojila som to s nocnym kojenim.
Nase noci su momentalne lepsie, ale nie ukazkove, prave kvoli zubom, minimalne dvakrat sa zobudi so strasnym narekom - takym bolestivym, obcas pomoze gelikom natriet dasienka a dat dudku, inokedy musim nakojit, nie kazde zobudenie je vsak kojenie, ale stale papa v noci tak 3x /nasa doktorka povedala, ze jej mam dat, ked vidim, ze je hladna, takze jej dam, ale nie ked po hodine pyta znova..../ Dolezite je pre mna, ze pochopila, ze vecerna didka nie je prostriedok na uspavanie, takze vie zaspat aj bez toho, odvtedy mam pocit, ze su noci lepsie.

katarinkad
2. feb 2009

romi, dufam ze sa to bude uz len zlepsovat 🙂

Ozaj, odporucas to sedatko do vane co ma Natalka? Tak pekne si sedi na tej fotke a hraje sa tam... My uz asi pomaly prejdeme na kupanie vo velkej vani, lebo do malej vanicky sa Boris ledva vojde. 😀
romi a co ma Natalka na rucke? Take znamienko? Na tej fotke kde sa kupe som si to vsimla...som myslela ze tetovacka, ale to asi nie? 😀

lilly
2. feb 2009

ahojte, u nas nie je nic nove.. 😀 mame sa dobre.. 🙂 lilly si spi a ja pri nej oddychujem.. cez den ma dost plytky spanok, uz by bola isto hore ale stale ked otvori oci ju este ucicikam, tak zatial spinka 🙂
romi, to co ma naty na rucke je ten stipanec, ze? Ake to ma velke... 😕 ☹ nevyzera, ze by sa to nejak vstrebavalo 😖 no inac je strasne zlata 😵

katarinkad
2. feb 2009

lilly cau,
juj, tak to je ten hnusny stipanec na Natalkinej rucke? 😉 Som nevedela ze to ma take velke, cervene...

Nas Boris od rana uz druhy krat spi. 😀 Bol hodinku hore, sme sa vyblaznili, vykakal sa a zavrel oci. No asi to dlhy spanok nebude.

lilly
2. feb 2009

ja tiez neprebalujem cez noc, no lilly cika v noci menej, no rano je zato plienka uz poriadne mokra, no najviac tam podla mna napusti rano, lebo ona si rano vstane a blaboce, ruckami rozhadzuje a ja sa pri nej este snazim spat tak do pol osmej - osmej..
miska, neprechladol ti robko niekedy vonku? Ja som mala vonku v satke pocit, ze chrbatik je tam dost ohrozeny, teda oblicky a tak, radsej teraz nechodim von v satke, no uz sa tesim na jar, ked bude teplejsie, ze budeme chodit aj takto vonku. A chcem si kupit aj to hnede ponco, co mas aj ty.. 😵 Aj ked zase v rodine /mama, otec, segra/ to nezozalo vobec kladny ohlas.. no kaslem im 🙄
Alany pouzivam aj ja, no len tak raz denne, ked ideme von, tak ju davam, som s nimi spokojna, aj ked pri takej frekvencii neviem, ci sa da spolahlivost plienok overit 😅
ozaj, asi som vam nespominala, ze od 2.-5. juna ideme do Tatier, zase do takeho zelezniciarskeho hotela, ako sme minuly rok boli v Strecne. No som zvedava, ako sa tam odtrepeme traja s batozinou s vlakom... 😕 😅 No a dovtedy by som chcela mat aj manducu kupenu, asi ani kocik by sme nebrali.
romi, ty si uz nosila natalku v manduce na chrbte, alebo na boku? Ja by som strasne chcela taku manducu z limitovanej serie, bud tu zltu s kvietkami, alebo bezovo bordovu s kvietkami, alebo hnedu so zelenymi kvietkami.. sa neviem rozhodnut a dufam, ze ich este budu mat, kym ja ju budem kupovat, najradsej by som ju kupila hned.. 😵 😎

jankazaba
2. feb 2009

ahojte, tak ja som to trochu tento vikend flakala... 😒, ale u nas bolo pekne, snezilo, tak sme chodili casto von... chodili sme cele dopoludnie, potom sme sa prisli najest a po obediku znova von, striedali sme kocik a nosic... no parada.... 😵

noci mame z lepsie, ale stvrtok a piatok , to bola katastrofa - od druhej v noci sa terezka stale prehadzovla, nevedela sa ulozit v jej posteli, tak som ju dala do nasej, tam sice zaspala, ale po nejakej doba bola znova hore, prehadzovala sa, mrncala..., takze ja som starvila celu noc tisenim, kojenim, davanim pozor... no chodila som ako zombie - bola som nevyspata..., ale teraz je to uz lepsie...

kasicku papa, ale aj tak ju kojim este dvakrat - okolo druhej a potom o siestej...

mouse - no stahujeme sa tentokrat dalej ako do lucenca - mimo SR, bude to trochu perne obdobie...stevo ide koncom februara a ja s malou zaciatkom marca...

katarinkad
2. feb 2009

jani, vy sa stahujete mimo SR? Tak zrazu? To kvoli manzelovej praci asi. A kam, prezrad? 😵
No na kona budes dufam chodit stale. 🙂

lilly, tak vy uz mate naplanovanu letnu dovolenku 😕 No parada. Manducu si do Tatier kup. To je jasne. Ako by si mohla ist do Tatier bez nej. 😀
Mne sa zda manduca fajn, ale mna odradila ta cena, a nas Boris je aj tak uz taky velky a tazky, ze by som ho v tom asi nevladala nosit, a on uz ani nechce byt v klokanke, takze nam by bola zbytocna. Mne je luto, ze vsetky tie vecicky pre deti sa vyuziju tak kratko, lebo tie deturence rastu taaaaaak rychlo. 😨

lilly
2. feb 2009

no my sme naplanovali tak tu dovolenku, lebo tam ked si to nezarezervujes v januari, tak potom je uz vsetko obsadene, aj tak bol jul a august uz plny, len tento termin bol volny v juni..
ja som dala lilusku do satky, lebo bola nejaka nepokojna, plackala...teraz uz spokojne spinka 😵
janka, kam sa stahujete, ak to nie je tajomstvo? na kona dufam nezanevries.. 😉

anamor
autor
2. feb 2009

ahojte,
ide nam priserne pomaly net, ma z toho trafi slak....
ano to na rucke

katarinkad
2. feb 2009

romi, jaky strucny prispevok 😀 😀 😀

ja tiez chytam nervy ked nam hapruje net 😠

Som sa nakoniec bola prejst vonku s Borkom. Sice som hovorila ze do jari s nim uz vonku nepojdem, ale ked dnes je u nas tak pekne slnecno a vsade kopy snehu.

A dosli mi uz konecne vsetky baliky co som cakala. Tesim sa. Len 3 veci poslem spat do Prima mody. 😀

lilly
2. feb 2009

romi, no si sa prekonala v dlzke prispevku a v strucnosti odpovedi 😀 😀 😀
ja som sa tiez bola prejst s lilly a stretla som jednu kamosku z porodnice, este, co som tam lezala ako tehu, tak ten jej syncek o mesiac starsi je strasne obrovsky, no zlaty, ma uz cez 8 kil.. Sme si vymenili aj cisla, v nemocnici sme nestihli, ze pojdeme niekedy kocikovat aj spolu 🙂
dnes mi dosli aj dalsie plienky, tie itti bitti, som z nich uplne nadsena v totalnej euforii, az som si objednala dalsie 3 no uz tu zo slovenska od jednej baby tuto z kona, co ma svoj shop a ceny zhruba ako v UK 😵 😵 😵
kati, no konecne, ze ti aj prima moda odoslala balik.. a co si tam mala a co vracias?

jankazaba
2. feb 2009

ahojte dievcata,

ideme na cyprus

a dufam ze tam internet bude... 😉, takze budem prispievat aj na dalej 🙂 🙂 🙂

katarinkad
2. feb 2009

jani, WOW 😕 😕 😕 Na Cyprus???

lilly
2. feb 2009

cyprus.. no teeeeeeeeeeda.. krasna krajina, moreee 😵 a na ako dlho idete?

anamor
autor
2. feb 2009

baby mne blbol net, nastastie poucena robim kopie toho co pisem 😉 takze skopirovany cely prispevok, az teraz som zistila ze to poslalo iba cast 😲 😉 😀

ahojte,
ide nam priserne pomaly net, ma z toho trafi slak....
ano to na rucke je zial hemangiom, ci ako sa to vola, malo by sa to vstrebat, kym pojde do skoly
😔 😅 ;-
( nemusim vam hadam hovorit, ako som z toho nestastna, smutna a bezradna 😔 😢 teraz je to fajn, v case dlhych rukavov... hrozim sa vsak leta a tepla, kratkych rukavov.... ako si to bude chytat, kazdy sa na to bude pytat, budem sa snazit co najviac to pojde zahalovat. Ked prehrmi chripkova epidemia pojdem s tym s malou na kontrolu, uvidim co povedia, lebo to rastie spolu s nou a rozpadavanie je pomale.... kazda z nas mame nieco
co sa tyka sedatka my vanu nemame, iba sprchu, ale pouzivame to sem tam, zle sa v tom dost umyva babo, ale zahra sa, dostali sme, neviem ci je to skvela vec, ale da sa to vyuzit, mas istotu ze sa ti nesklzne a trosku sa vyjasi, aj ked co nevidiet sa isto nauci z toho vyliezt... aj mne je luto, ze vsetko sa tak rychlo musi prestat pouzivat. Ja som az teraz cez vikend odpratala hrazdicku a lehatko. Moja mala pouzivala hrazdicku do 8mes aj ked uz vedela ist na brusko, vrtiet
sa, klaknut si a podobne tak respektovala, ze tam sa lezi hrazdicku detto, len uz mi zacala na nu vyliezat, tak som to
musela zbalit, luto mi to bolo 😢
manduca je skvela, o trosku lepsie ceny su na stranke bocianik, mrknite ked chcete. Teraz v zime ju vyuzivam malo, takze este som neskusala na bok a na chrbat, vlastne to je tusim od 7kg a nebola prilezitost, ale vyskusam zreferujem

zuzik rodicom sa nepaci tvoje satkovanie, ci co?
kam ide janka zaujima aj mna 😉

anamor
autor
2. feb 2009

ste ma svojimi reakciami pobavili, lilus super kamoska na kocikovanie, to cas rychlejsie bezi vonku ked je kosa 😉 aj ja som dnes mala stastie, tak som bola dve hodinky vonku 😉
wow cyprus, jani hadam sa bude pacit 😉

lilly
3. feb 2009

romi, rodicom sa akosi nepacilo, ze si chcem kupit to ponco na nosenie.. lebo na narodky som vsetkym povedala, nech mi nic nekupuju, lebo si chcem kupit to ponco a zbytok si k nemu dolozim. No a vsetci sa na to divali dost skepticky, ze naco mi to je a ci nie je lepsie dietatu v kociku a ze v satke je take natlacene a segra, ze by si to nekupila a nenosila tak... a bla bla blaaaaaa 🙄 akurat ma znechutili na narodky... ☹

katarinkad
3. feb 2009

Ahojky babulky 😉

romi, dufam ze Natalke zmizne ten fliacik. Aj ked mam kamosku a jej dcerka ma nieco take na cele (co je este horsie, lebo jej to vidno stale) a doktorka jej vravela ze sa jej to do roka vstrebe a nebude to vidno. Ale uz ma vyse 2 rokov a stale to ma. ☹ Ale neboj, vas pripad to nebude. 😵 Urcite sa s tym da nieco robit, kebyze to nezmizne.

lilly, kasli na to kto ti co hovori. Ved hlavne ze ty si spokojna so satkovanim. 😉 Ja tiez nie som privrzencom satiek, ja by som to urcite nepouzivala ako sa poznam, ale zase mam pochopenie pre ine mamicky co to pouzivaju. 😵

anamor
autor
3. feb 2009

ahojte,
lily veru neries, kup si ak chce, ja to satkovanie podporujem a velmi sa mi to paci a v meste sa to da vyuzit /pripadne v lese/ este lepsie ako na dedine.
ozaj zuzik /lily/ tebe ako odbornicke na kociky som sa chcela spytat golfky nemas v merku? 😉 lebo uz zvazujem pomaly zacat po nich patrat, aj patram, ale zatial ziadne rozumne riesenie nemam, ze by si poradila trosku...

kati aj ja dufam, ze to zmizne, ak nie, tak to budeme riesit, kamoskina mala to ma tiez na tvaricke, to nezavidim po pravde.... ma 4 roky a mizne to krasne, len pomaly. No hlavne nech je zdrava ta moja bambulka, to je snad najdolezitejsie pre kazdu z nas 😉

katarinkad
3. feb 2009

romi ty sces golfky?
ja uz dlllho vyberam. Mam 3 favoritov. 😕 😕 😕 Hodim linky, nech mi lilly skritizuje 😀 😀 😀
Inak som nasrata sama na seba co sa kocarov tyka. Kebyze mam este druhe dieta tak uz nikdy by som si nekupila hlboky kocik. Je zbytocne velky a tazky, neskladny,....a nas Boris aj tak v kociku nesce byt. Kupila by som si BEE s vlozkou pre novorodenca. No ale co uz, clovek zisti co je dobre az ked ma dieta a vyskusa si to.

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4867621
http://delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=52...
http://www.babytrader.eu/shop/Bugaboo-Bee-Yellow

lilly
3. feb 2009

jaaaj babulky, idem ja kuknut na tie linky, inak odkedy som dovyberala kocik a rozhodla sa pre mutsika, tak som s kocikmi sekla a vobec o nich nemam prehlad, no nejake golfky zacinaju tiez vrtat v hlave.. 😀
takze je na case zase oprasit kocikovske stranky.. 😀

anamor
autor
3. feb 2009

super temu sme nacali, ze golfky, ked bude viac casu ukazem vam co sa paci mne, ale o tom moone uvazujem kati - je jednou z mozonosti 😉 no uvidime, mala malo spala, je nesvoja, musim odbiehat, teaz na to nemam cas
😉

zuzanat
3. feb 2009

ahojte, ja som sa v nedelu s Filipkom zbalila a isla som s nasimi na koncert Close Harmony Friends, bolo to uplne uzasne, krasne spievali.Filip na zaciatok nechapal, preco vsetci tlieskali a potom zacal aj on 😀 Nas tato je stale chory, uz sa to taha nejako dlho 😖
Filipko uz nekaka ani nevracia, ale moc mu nechuti jest, az dnes som mu dala maso a zemiaky, ale moc toho nezjedol a napinalo ho, nechapem tomu. a este ma aj chrbatik strasne vyhadzany, nechapem z coho, ked poriadne nic nejedol 😅 a neviem ci som videla prizrak, ale zda sa mi, ze mu idu horne zuby, tak som zvedava.

Zuzik kasli na vsetkych, podla mna je satka super, som si skusala Miskinu 😉
Katka vy nemate este sportak? som pozerala teraz foto a tam nejaky mas...tie co si dala link, my mame podobny...je lahky, super sa sklada, ale podla mna do snehu absolutne nepouzitelny, kedze ma malicke kolesa. a inak je aj lacnejsia verzia, tusim babypoint a stoji okolo 3400sk. inak nedam na svoj atlantic dopustit, velke super kolesa, nemam pocit, ze v nom nie je Filip stiesneny,akurat to skladanie 🙄 to fakt niet nad golfky...
Romi to na rucicke ma mrzi 😔 my mame tiez ten sedak, maleho kupem uz len v tom, ja som s nim velmi spokojna, zahra sa tam, pekne sedi 😉
Jani, Cyprus to uz je ina rec....tvoj muz je tusim vojak, ci sa mylim?

Dnes som si opat raz povedala, ze nase problemy, ako brusna chripka, opuchnuta nozicka, susedine problemy s kojenim a pod su upna malichernost...susedina kamoska porodila minuly tyzden, den po nej, mrtve babo, malo omotanu pupocnu snuru 5x!!! 🙄 😢 som strasne vdacna, za moje krasne zdrave dieta 😔

Zuzik este som chcela, ty si klobuciky pouzivala od zaciatku?lebo suseda ma problem s kojenim, hned jej popraskali bradavky a ked si da klobuciky, tak malicky si asi nevladze vytiahnut mliecko, lebo velmi place, on ma len 7dni...tak si musi odstriekavat rucne a dava z flasky, no makacka riadna 😝

lilly
3. feb 2009

kati pozerala som tie linky a s romi na skype uz odvtedy riesime golfky.. 😀
no z tych tvojich sa mi najviac paci ten moon. Ten Bee sa mi nepaci teda vobec, az sa mi priam hnusi.. 🤐
no a s romi sa nam velmi paci aj Gesslein Swift, mne aj Cossato Pogo.. 🙂 Pripadne aj Mutsy Spider, no ten je drahsi..
zuzi, ja som pouzivala klobuciky uz v porodnici, okrem prvych par prilozeni, ked sa lilly vobec nevedela prisat, tak som vytiahla klobucik a chnapla po nom jak pyrana... jej sa s nim dobre papa, ja nemam pocit, ze si s nim nevie vytiahnut mliecko, prave naopak, ze jej lepsie tak tecie a tam kam ma a nie kade tade mimo usta, ako ked jej dam len tak prso.. Neviem, ci sa aj tie klobuciky nejak lisia, moj tam ma 4 dierky a je to taky kruzok, tusim znacka Farlin.
to s tou susedinou kamoskou je hrozne, neviem, ci by som nieco take prezila 😢 ☹ 😔 tiez som vdacna za krasnu zdravu dcerku 😔

katarinkad
3. feb 2009

zuzi, super ze vam je uz lepsie. 🙂
Mne sa velmi pacia Close Harmony Friends. Urcite to bolo super. Zavidim. 😵

zuzi, strasne co sa stalo tej kamoske tvojej susedy. Ja by som to asi neprezila. Ja od kedy sa nam narodil Boris, kazdy den dakujem Bohu, ze mam take krasne, zdrave dieta. Lebo v dnesnej dobe sa stava kadeco. 😢 😢 😢

ja som este golfac nekupila. Som si povedala ze este pockam. Vytiahnem sportak 3-tec, tak o mesiac a uvidim ako sa mi s nim bude jazdit a potom sa rozhodnem. Ja kebyze kupim dalsi kocar, tak 3-tec by som chcela predat, ale neviem ci by ho dakto kupil. 😒
Teraz chodim vonku na segrinom golfaci Chicco. Je super lahky a da sa dat do lahu. Lebo ja uz neunesiem Borisa v hlbokom 3-tecu po schodoch. ☹