Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
17. mar 2009

no caute.. u nas dnes nestihacky, lebo zajtra ocakavam velku navstevu z prace / 3 ks kolegyn pridu/, tak som dnes len pratala ako diva.. 🙄 pomedzi to bola liluska akasi dnes nervna, hlavne pri kojeni, neviem co to malo znamenat... a strieda nalady rychlostou blesku.. potom som ju supla na balkon, tak tam spala dve hodiny, medzitym som vyzehlila a pripravila orechy na osie hniezda.. zajtra rano ich upeciem. Este som aj cinu pripravovala do pacu pre hosti, nech tu hladom u mna neumru..
Dufam len, ze lilly tolkych cudzich ludi zvladne.. lebo ona je v tomto nevyspytatelna.. niekedy je nesvoja aj pri mojej mame, alebo segre, ktore vidi dost casto.. no a zase ked pride obcas svokra, alebo moja babka z ke, tak je vyrehlena ako leco... ach, no asi sa uz skorpikovske maniere prejavuju

katarinkad
18. mar 2009

Bre ranko 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

romi, Natalke opucha rucka kvoli tomu fliaciku? 😔 😔 😔 😔 😔 A to zvazovanie jej ma akoze pomoct? 😔 Posielame pusinky cmuk, cmuk,cmuk.

lilus, ze veeeelka navsteva 😀 😀 😀 😀 az 3 kolegyne. Ale hostinu chystas jak pre 30 😀 😀 😀
Blahozelame Liluske k 4. mesiacikom. 😵 😵 😵 😵

My klasika, stavame tak o 03:30 - 04:00 a hrame sa. 😀 🙂 🙂 🙂 Ved naco by sme spali. Sme sviezi a plny energie.

Sme objednali novy kocar aj autosedacku konecne. Tak som straaaaaaaasne zvedava co to dojde. 😨 😨 😨 sa bojim.

anamor
autor
18. mar 2009

kati no ten flaicik je taky vypukli - je v nom krv, tak treba stahovat, nech sa krvou neplni, ma to pomoct k tomu aby zmizol, teda zredukoval sa a kedze to musim stahovat tak rucka opucne a tak 😒 hadam to pomoze.
Noci nezavidim 😝 KOcar? ved si vravela, ze vam staci ten co mate, hod link, pleeeeeese 😉 nech omrkneme

Zuzik nech navsteva dobre dopadne 😉 a liluška je pokojna. A všetko naj k 4 mesiacikom 😉 😵

zuzanat
18. mar 2009

ahojte, ja na vas vobec nemam cas 😖 Neviem co sa deje s Filipm, v noci je strasny, stale sa trepe, place a rano o 7h budicek. spi len raz denne, max hodinu, takze do 20h kym ide spat je unaveny. Musim sa mu cely den venovat, hrat sa, inak place a je nervozny ako pes. Nervy mam v prdeli, unavena som ako pes!

Romi to ma strasne mrzi s tou rucickou, ani vo sne by ma nenapadlo, ze to bude mat take nasledky 😔

Katka pre aky kocar ste sa rozhodli, som myslela, ze ta to preslo,aj ked ja nadavam vzdy ked som u nasich a mam ist s tym sportakom von, uz by som ho nekupila ni za svet 😀 ked tam dam nakup sa s nim tak tazko ide. brzda pada, cize sa kolesa zaseknu a pod.

Liluske vsetko naj k 4.mesiacom 😉

my uz pomaly premyslame nad darcekmi k narodeninam, sa to nebezpecne rychlo blizi 😅

katarinkad
18. mar 2009

Babulky, ja som taka rada ze ste tu 🙂 🙂 🙂 , som myslela ze sa uz hnevate alebo co, ze tu nikto nebol 2 dni. 😔

Romi, no nejako sa to tak zvrtlo s tym kocarom

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5131787

autosedacka

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5301161

No dufam, ze nebudem na ten kocar nadavat ako Zuzka. 😢 Chjoj, mne ziadny totiz nevyhovuje. 😖

zuzanat
18. mar 2009

Katka ten kocik je velmi pekny, u nas ma jedna baba taky podobny. Ja som premyslala, ze by som predala obidva a kupila nejaky lepsi.Len mne zase atlantic vyhovuje, pokial ho nemusim skladat, takze to necham tak. aj ked ten sportak sa mi vobec nepaci.ale moja vina 😀
a svoj kocar predas?

zuzanat
18. mar 2009

a este som chcela, ze mi prisli rifle z tej aukcie, co sa mi ta baba neozyvala a su velmi pekne, tak som rada.

Filipovi sa akosi nechce chodit, spravil vtedy par krokov a odvtedy nic.Ale za jednu ruku uz chodi ako sarkan 😀

katarinkad
18. mar 2009

zuzik, ty si taka vymyslacka ako ja 😀 Mne nevyhovuje ani 3-Tec, ani segrin Chicco, toto bude treti kocar ktory si vyskusam. Tak som zvedava aky bude v reali.

Svoj kocar by som chcela predat, sak naco ho budem doma skladovat. Som nahodila inzeraty kade tade. Ale pochybujem ze ho niekto kupi. 😢 😔

zuzik, Filipko sa rozchodi, neboj. Este sa musi trosku osmelit aby behal sam bez opory. 😵

anamor
autor
18. mar 2009

ahojte baby, zuzi verim ti ze nestihas, aj my mame obcas take dni, ak je mrzuty, nebudu to ozaj zuby? lebo nam ako vysli tie 4 hore sa situacia zlepsila, skoda ze detsky chrup je az 24 zubovy 😝
kati tak nakoniec budete mat tobi, to je este lepsia sedakca asko priori xp co mame my /teda kvalitou a cenou, no povies ako si spokojna 😉 /
no a moon - ten je krasny, hlavne tato limit edicia, akurat kedze predpokladam dlzku svojej dcery, tak vraj dvojrocnym detom zvykne hlavka odtial trcat - mi predavacka v obchode hovorila, takze
moon mi nekupime, aj ked je krasny ozaj. Som zvedava co povies ako sa polohuje 😉 inak citala som minule diskusie na baby-cafe.cz o kocikoch a hned na zaciatku je tam upozornenie ze idealny kocik neexistuje, o com som tiez presvedcena 😉 ja rozmyslam ze vlea do golfiek neinvestujem, ale zasa, ked pozeram tie diskusie, no neviem, spravny kocik stale hladam, potom najdem a nazivo ma presvedcia, ze je aj lepsia volba 😀

chodenie u filipka sa istotne rozbehne 😉 natalka ide za jednu rucku ako kedy - ked sa sustredi pekne, inak ju taha do boku, nesilime to, robim to co ona citi ze dokaze, ale ma velky strach, stoji sama, ale ked vie ze ju nedrzime, hned hlada pomoc, ked nevie, tak stoji a aj rukami rozklada 😉

katarinkad
18. mar 2009

jasne, ze potom podam hlasenie ako som spokojna alebo nespokojna ☹ 😀

ja som stale zvazovala ze kupim ten Bugaboo, ale potom som si povedala ze zbytocne zas vyhodim tolko penazi, a zas mozno nebudem spokojna, tak sme objednali Moona a za cenu Bugaboo mame aj autosedacku aj moona.

Mne sa uz nechce stale hladat a pozerat tie kocare, aj tak je na kazdom nieco co mi vadi ☹

lily, uz ma asi napecene 😝 😝 😝 😝 Ked navsteva vsetko nepozere tak potom nam posli 😉 😝 😀

zuzanat
18. mar 2009

Romi asi to budu zuby, zatial mame len tie styri, ale stale cosi kuse, ruku ma v ustach, tak neviem...ale dufam, ze to coskoro prejde, lebo ma to zlozi 😅
A posledne dva tydzne nechce kasu, uz enviem co robit, som mu skusila dat o 18h a potom posledne jedenie mlieko, ale ani tak nechce, tak asi mu ju prestanem davat. zje dve lyzicky a dost 😖

Katka mne na tych sportakoch vadi, ze ta rukovat je vlastne na streche kocara, tak musis mat vystrete ruky, inak kopem do kocara a po chvili ma riadne bolia ruky. ale je fakt, ze ziadny kocar nie je idealny.ale tieto su velmi dobre na skladanie...

Zuzi tiez by som si dala osie hniezda 😉 😀

tu je super pocasie, uz stihlo snezit, prsat, teraz svieti slnko...sa filip naobeduje a pojdeme von, dufam, ze zaspi...

som vam este chcela napisat moj zazitok...
som bola min. tyzden v DM na plienky a potom sme este isli do potravin, teda segra, ja som ju cakala pred obchodom a stala tam jedna baba s kocikom, sa ma zacala vypytovat ake su tie plienky z DM, kolko stoja, ako saju a pod. a potom zacala, ze ake kase davam malemu, lebo ze ona nevie ake ma dat, dava len ryzove a ze maly ma 4mes 😲 Tak som pozrela na nu, ze sak je malicky este na kase, ze to je pre neho tazke na noc a ona na to, ale aspon celu noc prespi a potom este ze mu dava jablkovu stavu, mrkvovu ze nechce a pod, no mala som dost. ale ona vyzerala uz na pohlad velmi divne 😅 😔

anamor
autor
18. mar 2009

kati aj mne na kazdom nieco vadi ☹ dokonca aj na tych drahych, ja super drahy nechcem, ale zasa ani najlacnejsi, lebo dufam, ze ten si necham aj pre druhe. Zaroven nebudem predavat zatial ani tento co mam, kvoli zime zasa, aj ked neviem ci budeme buducu zimu kocikovat, ci nebudu len sanky, no uvidim, neriesim zatial, aj ked golfac by som chcela uz pomalicky kupit, len stale neviem ktory 😅 ked uz sa rozhodnem ze tento asi, tak je nieco na nom, co priserne vadi.... a po pravde momentalne neviem ani aky, lebo vsetko som uz akosi vylucila...
dnes mi dosla z dm obalka, k prvemu rociku, nejake nove kupony. zuzik aj tebe to uz prislo?

zuzanat
18. mar 2009

Romi mne zatial nic neprislo, viem, ze niektorym babam nic neprislo. aj su tam nejake dobre kupony?
teraz su v tescu plienky, 3balenia za cenu 2, akurat, ze u nas nemali velkost 4 😖

anamor
autor
18. mar 2009

zuzi ani nie, teda podla mna banovat nemusis /ja som inak pocula, ze niekomu to pride po roku dva mesiace a niekomu aj v predstihu, sa cudujem, ze nam to prislo/ - kupony su na sunar, nestle mliecny dezer, disnyey svietiace obrazky,elmex pasta, elmex kefka, babylove umyvaci gel.
inak vcera nam od hami prislo mliecko optivital od 12m, asi vyuzijem na kase, alebo ktovie ci nie aj na pitie.

v tescu som akciu videla, ale nam tesco plienky moc nevyhovovali, mne sa zdaju strasne hrube, aj ked je pravda, ze 4ky som vobec nemala, tak neviem posudit. my fungujeme na pampersoch, dm a teraz idem skusit huggies premium - z metra z akcie, vlastne ja vzdy kupujem plienky v akciach a v metre sa to asi najviac oplati a ocino isiel do ba, ma nam ich priniest, hadam budu mat 4ky, lebo ked sme kupovali 3 mali len 4ky, teraz maju zasa vsade 3ky, ked potrebujeme 4ky, no na slak trafenie....

kati ozaj vy pouzivate hami, ci ake mliecko?

katarinkad
18. mar 2009

My sme uz dllllllllllllllho verni plienkam z DM.....vyhovuju nam najviac....aj cenovo aj co sa kvality tyka. 😵 Tatinko nam vzdy kupuje Jumbo pack.

Zuzi, neboj aj tebe pride darcek pre Filipka. 😉 Len skoda, ze tam nic moc neni. Ale aj tak potesi, nie? 😅 😅 😅

Romi, papame HAMI, uz sme presli z 1 na 2, vecer mu davam HAMI hajaja - to je aby dobre v noci spal. 😀 No nejak nezabera. 😀

zuzanat
18. mar 2009

Ja tiez kupujem plienky v DM, v tej krabici. To len teraz bola mama v tescu, tak mi kupila.
aj menprisli to mleiko, ale je mi na dve veci, a podla vsetkeho aj tie kase co som nakupila, kedze to Filip uplne odmieta. Vcera som mu dokonca urobila dva druhy, ale ani jedna mu nechuti.Tak enviem ci prestaneme davat kasu 😅

katarinkad
18. mar 2009

zuzi, detickam sa menia chute, mozno ma Filipko len teraz take obdobie ze odmieta kase. Musis byt trpezliva a ponukat mu ich aj ked nechce. Vraj to tak treba robit. 😉 😉 😉
A ine ti papa? Ci len mliecko mu teraz ide? Asi to bude aj zubami ako hovori romi.

U nas sneziiiiiiiiiiiiii, a poriadne a velikanske vlocky a do toho svieti slnko 😕 😵 😕 😵

zuzanat
18. mar 2009

Katka toto trva uz asi dva tyzdne, aj mu striedam prichute, ale nic, vcera nechcel vobec a vzal si radsej jablko zo stola. vsetko ostatne zje, len kase nie.

anamor
autor
18. mar 2009

zuzi a nechce ani taku kasu ktoru mal najoblubenejsiu? to je cudne nie? ale ked nechce nenut ho, daj mu nieco ine, alebo skus dat kasu na ranajky, ci tiez odmietne 😉
no ja to mlieko co mi poslali pouzijem asi na kase po rociku alebo ako mlieko, ak by moje došlo, hocico sa moze stat.
ozaj dnes v zenskom magazine na obed na Jednotke bolo o znakovani - dost o nicom inak, ale zuzi ta baba to je ta co sme u nej my boli aj s malym, rozpravala o tom v telke 😉

kati ked na noc nespi dobre po hajaja mlieku mozno mu az tak nesadne, skus raz vecer nedat hajaja ale obyc a uvidis /kamoske to mala inak tiez robila, vysadili hajaja a bola lepsia noc... mozno ju zatazuje moc/

lilly
18. mar 2009

ahojte, my uz mame po navsteve, boli asi od desiatej do jednej a nakoniec este k trom zenam aj jeden chlap pribudol.. mala to zvladla celkom ok, aj ked nebola uplne vo svoje kozi.. za tu dobu som 2x kojila, raz sa pokusala uspat, no neuspesne.. takze polku casu som ani nebola s nimi..
osie hniezda som mala upecene uz o pol osmej, katka 😉 mali uspech 🙂
vyzbierali sme aj dost penazi, od kolegyn 40€ a z odborov 33,19€ 😵 a od kolegyne, teda skor kamosky som este dostala, teda liluska, taky hackovany klobucik, krasny je 🙂 jednu hracicku a pribor 🙂
no som celkom spokojna s navstevou

katarinkad
19. mar 2009

Dobre ranko mamky 😉

aka bola noc? 😉 🙂

lilus, no dobra navsteva ked tolko doniesla. 😀 Potesi 😵

romi, ja som to vcera pozerala na STV /pozeram to skoro vzdy, ked sa da pri B/ a bolo to fakt take dost onicom. Vela som sa o tom znakovani teda nedozvedela. 😖

lilly
19. mar 2009

ahojte.. u nas noc.. no usla.. zaspala o deviatej, hore bola o jednej, 4:30, vtedy bola hore dost dlho, asi hodinu, , bo som ju ja tapa prekladala do postielky, bo sa mi nechcelo spat na 30 cm.. no aj tak som ju potom dala k nam, bo v postielke ozila, tak pri nas zaspala, no trvalo jej to dlhsie, no potom sme spali do osmej 🙂
dnes ideme ku koznej, lilly ma na jednom lytku take suche drsne miesto, vcera to mala cervene a vacsie ako predvcerom, no dnes je to lepsie, dufam, ze kozna sa nam nevysmeje, preco tam chodime.. no dufam, ze to bude ok.. 😔 moja mama ma psoriazu, segra a jej dcera ichtyozu, tak je nato nabeh aj u nas.. no nechyba mi to.. 😔

lilly
19. mar 2009

jaj a kati, pekny kocik si vybrala, som zvedava, ci budes spokojna 🙂 su nanho vselijake reakcie.. no mne sa takto velmi paci, hlavne ta limit. verzia.. 🙂

katarinkad
19. mar 2009

lily, no snad to nebude nic vazne. Daj potom vediet co povie mudr. kozna.

No som zvedava na kocar, ked ho ty chvalis, tak to je uz co povedat. 😀 😀 😀

Nechcem zakriknut, ale my noc dnes OK. Romi, som nedala hajaju na noc a spali sme pekne do 06:00. 😵 😵 😵 Mozno len nahoda, uvidime dalsiu noc.

Som dnes predala dalsiu vec na MMB. JUPIIIII. 😀

zuzanat
19. mar 2009

ahojte, my sme mali noc celkom dobru, akurat, ze Filip bol 6.10h vyspaty 😅 😀 uz sme stihli aj prechadzku, vonku je super, slniecko svieti... aj Filip sa uz chce prechadzat, tak obcas nam trva, kym sa dostaneme domov, kedze jemu sa moc domov nechce.Len ked ho drzim za ruky, tak mu je bunda kratka 😖
Vcera sa blaznil s Mariom a potom urobil zopar krokov sam 😵
V poslednej dobe ho strasne bavi kupanie, spiecha tak, ze sme vsetci mokri a je mu to straasne vtipne 😀 som mu vcera kupila drevennu knizku so zvieratkami, taka komancovska, co sme mali aj my 😀

Zuzi mozno bude mat Lilly to co mal Filip na pleci, ten suchy fliacik. Uz mu to zmizlo, tak som rada.

Katka pekne sa ti rozbehol MMB, ja co som zatial predala, tak iba na BB...

zuzanat
19. mar 2009

Katka pozeram fotky...Borisko ma nadherny kukuc, strasne je zlatucky 😵
Pocuj, to ma tu bundu HM? Ta je taka nadherna, ze ma triafa z toho 😀
inak na MMb je ta bunda z tesca co si od nas chcela, vel.80.

katarinkad
19. mar 2009

jej zuz, tak vy si uz na prechadzke takto vykracujete 🙂 🙂 🙂

Bunda je ta ta z HM. Je fakt peknucka. Je nam este trochu velka, ale uz ju B obliekam, dufam ze este aj v jeseni nam bude dobra. Uvidime. 😵 Ty si taku nekupila F?

zuzanat
19. mar 2009

aku velkost si kupila? ja som ju nekupila, sa mi zda vela, dat 600sk za nosenu bundu, ale strasne sa mi paci 😔

katarinkad
19. mar 2009

zuzik, ja mam 74, ale je to taka vacsia 74. Ta kocka co som od nej kupovala vravela ze ju nosili do roka. 😵 No 600,- je teda dost. Ja som kupila za 270,-. 🙂

zuzanat
19. mar 2009

co??? to co je za cenu? lebo ja co som pozerala, tak su vsetky okolo 600sk. To si velmi dobre kupila 😉 My sme dostali taku peknu sedu letecku bundu, ale je dost kratka ked chodi za ruky. ale tak dufam, ze o chvilu bude teplejsie, lebo sustakovu budnu ma dlhsiu

Som prave dala Filipovi dole papuce a ma totalne mokre pancuchy aj nohy 😕