Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
30. máj 2008

este by som tam doplnila nejaku deku a fusak, teda ak uz nemas toto zdedene po niekom..
ja si taku staru podlozku neviem predstavit, neviem, ci som to niekedy videla 😅

katarinkad
30. máj 2008

no ved mne sa tiez zda ze ten zoznam budem este doplnat....

No deky aj fusak mam od segry. Takze aspon to nemusim kupovat.

lilly, idete po ten kocar buduci tyzden?

lilly
30. máj 2008

ano, mali by sme ist v piatok 🙂

katarinkad
30. máj 2008

tesis? Mate dovolenku?
Uz budes moct kocikovat po byte 😀

lilly
30. máj 2008

tesim, len neviem, ako prezijem s tou mojou alergiou tu dlhu cestu vo vlaku.. 😖 a ano, vezmeme si dovolenku.

este v tom zozname.. vanicku mas tiez? tu ja nemam. A plienky chces pouzivat ake? jednorazovky, ci latkove?

katarinkad
30. máj 2008

vanicku, mam od segry. Peknu modru. 🙂
A latkove plienky mi da tiez segra.

No budem pouzivat Tesco jednorazovky a na to latkovu plienku. Teda tak to mam v plane. 😵 A ty?

lilly
30. máj 2008

ja by som rada pouzivala latkove plienky, jednorazovky su mi dost nesympaticke. Jednorazovky budem pouzivat v nemocnici a mozno zo zaciatku aj doma, to este uvidim. No chcem nakupit aj plienkovu vybavicku a tam tiez pojde asi par tisic..

katarinkad
30. máj 2008

ja som tiez pozerala na take latkove plienky. Neviem teraz najst link. Ale su to take pekne aj s tymi vrchnymi nohavickami no ta cena ma odradila. 😒 A este ked si predstavim ze to treba prat 😖

lilly
30. máj 2008

no neviem, to pranie a susenie mi az tak nevadi, ved to urobia stroje.. pracka a susicka a zehlit netreba, niektore sa dokonca nesmu zehlit. Za celkom ok ceny ich maju na www.plienka.sk a ine aj na www.nosime.sk to je presovska firma

lilly
30. máj 2008

a nejaky nosic, alebo satku na nosenie nechces kupovat? ja hej

katarinkad
30. máj 2008

mne sa pacia tie latkove, ale neviem. To by som ich asi dost potrebovala kupit. No ale ved jednorazovky tiez dost stoja. No neviem....

a kde ho budem nosit? Asi by som to nevyuzila.

zuzanat
30. máj 2008

sa vam votrem do debaty 😀 ja pouzivam aj jednorazovky aj latkove a postolky. poviem vam, ta spotreba jednorazoviek je nehorazna, minieme balik za tyzden! ale zase zehlenie mi ide tiez na nervy, tak neviem, asi ostanem pri tesco plienkach, je to pohodlnejsie 😅

katarinkad
30. máj 2008

zuzi, dobre ze si sa votrela. Myslis, ze mi este nieco chyba v zozname?

ty si uz skusena v tomto smere. Ja mozno kupim zopar latkoviek a budem to striedat s jednorazovkami. Ozaj kolko vlastne stoja tie Tesco fialove?

zuzanat
30. máj 2008

ja mam 40ks latkovych a to periem dost casto a este mam farebne na grckanie... tesco plienky 80ks stoji 370sk, v akcii 290sk. idem mrknut ten tvoj zoznam,ak mi to syn dovoli
😉

katarinkad
30. máj 2008

tak to nie je az tak vela za tie Tescovske. Som myslela ze viac stoja. No ale ked je spotreba velka, tak to treba asi casto kupovat... 😀

lilly
30. máj 2008

no len ked si vezmes, ze za den minies cca 10 plienok, tak to mas jedno balenie na 8 dni.

katarinkad
30. máj 2008

preratala som to
takze vychadza to tak 4 balenia za mesiac. A povedzme ze dva roky bude mat baby plienky, t.j. cca 95 baleni x 370,- Sk =35 tis. za dva roky. To je dost, nie?

katarinkad
30. máj 2008

neprejdeme radsej na tie latkove? 😀 😀 😀

lilly
30. máj 2008

ked bude mat len 2 roky plienky, tak to bude super.. za latkove, ked das cca 5000 sk, tak ti vydrzia dlho a este aj pre druhe dieta.. ale mne teda nejde o to, ze by som usetrila, aj ked to nie je na zahodenie, no proste mi je milsie mat dieta v bavlnke ako v papiery, umelej hmote a chemickej naplni.. no je to samozrejme moj nazor, neodsudzujem mamicky, ktore ficia na jednorazovkach

katarinkad
30. máj 2008

lilly a to do tych plienok treba kupit este extra vlozky a na to este aj tie nohavicky nepremokave???
Nemam to nastudovane, no asi budem zvazovat.

lilly
30. máj 2008

mozes kupit aj extra vlozky, ale nemusis a dobra vec su separacne plienky, to su take akoby papierove obrusky, teda sa ti plienka az tak velmi nezaspini a tamto len vyhodis s obsahom do wecka. No a na plienku idu bud nepremokave nohavicky, alebo vlnene, tie udrzia istu chvilu vlhkost a lepsie dychaju, alebo flisove. Tie tiez drzia vlhkost len docasne. No na doma stacia aj take a vonku tie nepremokave, alebo prinajhorsom aj jednorazovku.

katarinkad
30. máj 2008

no ja si to musim poriadne prestudovat. Ale dnes som uz nejaka unavena. 😕
Myslis ze keby som si kupila zo 20 ks tych latkovych stacilo by mi to? A sem tam by som dala aj jednorazovky.

lilly
30. máj 2008

takych nohavickovych myslis, ci klasickych? Asi tych nohavickovych predpokladam.. tak ked ich budes striedat s jednorazovymi, tak mozno aj bude stacit. Moze sa napr. aj tak, ze do tej nohavickovej plienky vsunies klasicku stvorcovku, moze byt aj mensia, alebo taku mensiu flanelovu plienku a ked sa pocika, tak to neprejde na tu vrchnejsiu nohavickovu plienku a menis len tu vnutornu.

zuzanat
31. máj 2008

lilly mne sa tie jednorazovky moc nepacia, ale ako som pisala, zehlenie tych plienok ja hroza, a si neviem predstavit v akom stave budu tie plienky, lebo Filip vie teda poriadne nalozit do gati. mozno ak by tie nohavicky neboli tak drahe, tak by som to skusila.

katarinkad
31. máj 2008

Ahojte,

nemame spravy od anamor? Este ich nepustili domkov? 😵

zuzi, ja take klasicke latkove plienky tiez nemam zaujem pouzivat. Ak, tak si kupim zopar tych nohavickovych co sa nezehlia. Su sice drahsie, ale ako som to tu vcera preratavala tak aj tak je to podstatne menej ako to co dame za jednorazovky.

anamor
autor
1. jún 2008

ahojte, mala place ideme papat, od vcera sme doma, ozvem sa, pridam foto... neskor

katarinkad
1. jún 2008

anamorcek, tak uz ste domka. No super. 😉
Ak budes mat chvilku, dufam ze Natalka ti dovoli trosku, tak nam hod nejaku fotocku. Sme zvedave na malu kocku. 😉 😉 😉
A ako sa citis? Zvladas to? Manzel pomaha?

zuzanat
1. jún 2008

dobre ranko, romi a natalka vitajte doma 😵

katka a ake plienky by si chcela? posli link, mozno este zmenim metodu. lebo tie jednorazovky tak financne zruinuju 😖

maly lezi na deke, pustila som mu CD s detskymi pesnickami, co sme kupili v tescu a on vyspevuje tiez 😀
idem robit obed, ale mrknem sem 😉

katarinkad
1. jún 2008

zuzi, uvazujem nad tymi www.plienka.sk
Su tam aj take co su pouzitelne od 2,5 kg tusim az do 13 kg. Cize rastu s babetkom.

Zuzi, ty mas super dieta, ked uz ma oblubene CD a vyspevuje si
😀 😀 😀

katarinkad
1. jún 2008

zuzi, tie plienky by som chcela tie klasic 3v1, alebo color. Zda sa mi to celkom fajn, len neviem ako casto treba prebalovat take plienky, predsa len to nesaje ako tie papierove, tak aby nemal maly zadok v mokrom. 😕