Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
9. apr 2009

kati veru buchne sa velakrat... normalne sedela v stolicke a vies ako vsetko deti cumlu, tak sa priblizila k stolceku a buch... a plac, krvicka - nie vela /podla predosleho prispevku to vyzera ze krvacala velmi... to zasa nie, nastastie/ Ma to tam cele take ubolene a nedovoli sa mi tam pozriet, takze nemozem skontrolovat velmi... dufam, ze je to vsetko ok.
u nas pad z gauca zatial tak ze som ju zachytili ako v mision imposible 10cm nad zemou za spaci vak, uff, takze v pohoda, mala sa rehotala, ze sranda... 😅 🤐 😉

kati kocar je najsamdolezitejsi 😉

lilly
9. apr 2009

ahojte moje, dnes som bola na hematologii v saci, aj mala a mangel boli s nami, kocikovali sa v nemocnicnom parku.. uz ked som bola po vysetreniach, tak mala vyhladla, nakojila som ju v parku, inac spala skoro cely cas.. normalne som mala vylet, z toho stereotypu domaceho 🙂
vysledky som mala inac celkom ok, vraj stav uspokojivy 😀 hranicny KO, Fe, zvysena zrazanlivost, no kedze kojim, nic mi nedala... mam vela chodit a pit 🙂 a zelezo mam brat..
malej som tam kupila Hipp jablkovo medovkovy cajik a MAM hryzatko, take krasne 😵 Inac ona mi nechce vobec pit caj.. doteraz mi to nevadilo, no teraz bude leto, teplo, tak snad jej zachuti tento novy.. aj cumlik do flasky jej asi iny budem musiet kupit...

lilly
9. apr 2009

jaj a kati.. som na 99% rozhodnuta, ze kupim taky moon, ako mas ty, len neviem, ktoru farbu, ci svetlu, ci tmavsiu a ci troj, alebo stvorkolesovy... hmmm? co je podla teba lepsie? A je fakt ta chrbtova opierka taka strasne kratka? no co som pozerala, tak aj ine take kociky mali taku, alebo este mensiu... a z ktoreho obchodu si ho kupovala?
a asi kupim aj taku stolicku ako mas, sa mi zda 120 € vela za stolicku.. 🙄

jankazaba
9. apr 2009

ahoojte,
som u manzela v robote...

tak len tak rychlo napisem:

mame sa dobre, zatial si len zvykam... soferovat som si uz celkom zvykla, ale bola to sranda, vzdy ked som isla do auta, tak som isla na opacnu stranu ....

pocasie zatial super, teplo, niekedy zaprsi aby sa trocha ochladilo...

zo susedmi sme zatial len v "zdraviacom " styku... su tu aj nejake deti, aj male aj vacsie, tak uvidime....

bola csom sa pytat aj v skolke - uz mi ju aj na par hodin vezmu..., este som ju tam ale nedala... este nechcem..., ale dobre vediet ze mam taku moznost...

jankazaba
9. apr 2009

uz ked bude doma net - musim si vas poprecitat, co mate nove...

my sme v nedelu oslavili 1. narodeniny...bola sranda, ako terezka rozbalovala...

jankazaba
9. apr 2009

skoda, nikoho som tu nechytila...

tak sa majte pekne, drzte sa a zase niekedy...

katarinkad
9. apr 2009

Jani, rada ta vidim. 😉
super, ze sa mate dobre, este ste tam kratko, neboj, urcite sa skamaratite so susedmi a aj Terezka si najde nejake kamosky 😵 .
A dodatocne BLAHOZELAME TEREZKE K 1. ROČKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅

lilly, a co ze si sa tak rozhodla? Kup si ten svetlejsi, bude podla mna krajsi, ja som sa nevedela rozhodnut, tak som objednala tmavy, a je dost tmavy teda, taky dost fadny. Na foto to vyzeralo trosku inac. 😒 Ale pre chalana moze byt.
a opierka je kratka.......no presne ako pises, pozerali sme aj ine kocare a opierka nebola dlhsia.......zatial mi to nevadi, a ked bude B vacsi neviem co spravime 😀

lilly
9. apr 2009

kati, mne sa ten svetlejsi tiez asi paci viac, ale tmavsi by bol asi menej haklivy na spiny.. ja ho chcem hlavne na cestovanie, do ke a taaaaak.. bo zrejme cca v juni prideme k autu, teda ho kupime od nasich, oni vyuzili srotovne, trabantik je uz chudak v autovom nebi 😢 takze nasi nam ponukli svoju feliciu za 50000 sk.. dnes sme boli v saci s mutsikom, no to bol cely kufor zapratany len kocikom... 😖 a zase, ked si predstavim celodenny vylet niekde v ke len s manducou a polrocnym decom, tak si to akosi neviem v praxi predstavit, kde by som ju dala ponatahovat a vystriet.. a aj keby sme sli vlakom... takze tak 🙂
si mi nepovedala este obchod, odkial si ho brala.. a ci radsej 3 alebo 4 kolku

katarinkad
10. apr 2009

Dobre ranko 😉

lilly, super ste prisli k auticku 🙂 🙂 🙂 Nech vam sluzi. 😉 Nas 3-Tec, napodobne ako Mutsik bol na cely kufor, takze preto sme tiez chceli nieco lahucke a hlavne skladne.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4837954
ja odporucam 4 kolesovy, super sa s nim manipuluje. S tym jednym zdvojenym kolesom to bude podla mna trosku horsie. 😵

lilly
10. apr 2009

no moon je uz objednany, hned rano okolo siedmej som ho objednala, no nemam este odpoved a presne z toho obchodu ako ty katka 🙂 nakoniec po dlhom boji samej so sebou, som vybrala to iste, co mas ty 😀 4kolesovy tmavy limit... 😀 vcera som bola okolo 22:00 rozhodnuta naisto pre svetly, len som sa nevedela rozhodnut ake kolesa, potom okolo polnoci po precitani diskusie na baby-cafe, som pochybovala o svetlom a aj o limitke, tak som sa preorientovala na cerveny z edicie 2009, no do rana som to zas prehodnotila, este prekonzultovala s muzom, aj ked jemu to aj bolo vcelku jedno, nechal to na mna, no som sa rozhodla pre tmavy a 4 kolesovy, bo ten svetly cistit by nebolo asi nic moc a este k tomu taky matros... no bude to asi taky material ako mame lehatko, tiez je to taky velur chlpaty a taky prijemny.. ten cerveny mi pripadal taky umely igelitovy 😅 No dufam, ze budem spokojna 🙂

mouse
10. apr 2009

Ahojte,
Jani, super ze si sa opat ozvala 😵, rada citam spravy z teplych krajin...
Lilly, Ty si teda rychla, co sa tyka objednavania. Ja som manducu nevydrazila, niekto ponukol vyssiu sumu, ale nevadi, je ich v ponuke dost, aj tento beco http://cgi.ebay.com/Beco-Baby-Carrier-4th-gener...

mouse
10. apr 2009

Celkom som zabudla, v nedelu vyliezol Robkovi 1.zubok, objavila ho suseda, ja som si ho nevsimla, az potom pri krmeni, ked on strgala lyzicka. A zda sa, ze sa tlaci hned vedla dalsi.

mouse
10. apr 2009

Ale najviac sa mi paci manduca, prirodna biela.

mouse
10. apr 2009

Janka, Terezke prajem vsetko najlepsie k 1. narodeninkam 😵

lilly
10. apr 2009

miska, super, ze robko uz ma zubok, teda skoro dva.. lilly si tiez tak strasne cmula az hryze prsty a vsetko, co je v dosahu, ze urcite ju tie dasienka uz svrbia..
objednas beco? ci pockas na nejaku manducu?
mi odpisali z toho obchodu, ze taky kocik teraz nemaju az koncom aprila ☹ ale maju skladom 3kolku svetlu... este som napisala asi do 2 obchodov, kde ich tiez maju, ci su skladom a kedy by boli ak nie su, tak som zvedava, co odpisu.. no neviem, ci cez sviatky ordinuju... jooooooooj.. ja uz ho chcem mat aj doma... ☹

mouse
10. apr 2009

Beco som nevidela nazivo a neodskusala, to ma odradza. Snad sa Ti podari kupit ten kocik, keby aj inde nemali, koncom aprila nie je az tak neskoro. Aj Vy uz mozete ocakavat zubok 😵 , aj ked u nas to trvalo strasne dlho, to svrbenie, kym vyliezol. A este nas caka 19 zubkov....

anamor
autor
10. apr 2009

pekny sviatocny vecer 🙂
idem hodit ekonomicky prispevok o nasom dni:
dostala som kramy po vyse 1,5roku 😝 ... postny obed - ryby - asi boli skazene skoncili v zachode 😅 ... mala doobeda nespala 😠 , vecer zalomila o 18,30 😉 . Inak vsetko ok, krasny slnecny rodinny den sme mali 🙂 😵 😵

miska manducy idu v aukciach dost vysoko /trosku to sledujem/ a malo je dovoz aj sr...ale treba cakat a nieco bude 🙂 ja by som asi aj to beco riskla 🙂

lilus s kocikom mi to je luto ☹ celkovo su limitky moony vraj problem... ale paci sa mi vyber, naposledy to bol isto bledy 🙂 😉

lilly
11. apr 2009

ahojte, zjavne sviatkujete..
dnesna noc bola divna, mala mrncala asi aj 5 krat, stale som to riesila cumlom, raz jedla okolo druhej a o piatej uz bola hore 🙄 do pol siedmej sme driemali a potom muzik chcel malu vzat do obyvacky, nech si este pospim, no tam zistil, ze akvarko tecie a na zemi je potopa... 🙄 takze bol budicek, jak nikdy... nastastie nebolo akvarko prasknute, no cez jednu hadicku to pretekalo.. asi tak 25 litrov vyslo.. stena bola nasiaknuta, sololit na skrinke, nastastie pri akvarku bola aj ovcia kozusina, takze aj ona dost nasiakla do seba, no aj tak pretieklo aj dalej na podlahu aj pod nu a aj susedu sme vytopili, prisla potom neskor.. no nemala az taky hrozny flak, ani nechcela, ze by sme poistku vyuzili, bo mame poisteny byt.. dufam len, ze ta nasa podlaha sa nejak nevyduje 😨 🤐
dnes sme este upratovali, aj chladnicku sme odmrazovali, ceremonie poriadne.. no boli sme aj dlho vonku potom, v prirode a na kofolu 🙂
ozaj, kocik som nakoniec objednala ten, co mali skladom, tu svetlu trojkolku 🙂 vraj mi ju poslu asi vo stvrtok, tesenkaaaaam 🙂

anamor
autor
12. apr 2009

den bez prispevku a boli sme iba na druhej strane 😎
sviatkujeme, vyletujeme, navstevujeme, varime a napchavame sa. Mala posledne dni spi jeden kratky /max 1,5h/ spanok denne ☹ 😔 , vecer je unavena, zaspava v pohode, v noci NIE sme bez zobudenia /aby ste si nemysleli, ze novinky.../, ale spanok trva 12 h, takze dnes do 8 😉 😵 aspon tym sa mozme chvalit 😎
zajtra ideme do prirody, hned rano vstaneme, zbalime sa a vyrazame 😵 s manducou /uz dva dni som malu cez den musela uspat v manduce, denny spanok sa nam od zmeny casu pokazil 😒 /

juj a na Janku som zabudla reagovat minule, hamba mi... vsetko naj Terezke k rociku, uzivajte si to tam a tesime sa na kazdu dalsiu spravu 😉

lilly
14. apr 2009

ahojte, nikde nikto?
my sme sa fajne vyprechadzali vcera, v meste aj v prirode, vytiahli sme sportak, no neviem, ci nedam naspat hlboky este.. s tym sportakom sa akosi musim zzit, a neviem, ci ho nedam v smere jazdy, bo proti smeru sa mi akosi nepaci 😖

lilly
14. apr 2009

zuzik, pekne fotky si pridala, filipko uz takto sam chodi? ci len tak stoji? Ale strasne zlaty.. a s tym korbacom... 😀

katarinkad
14. apr 2009

Ahooooooooooojte 😉

ja akosi nestiham, to viete mala som cele sviatky navstevu - segra z BA s family + mladsia segra, k tomu este dalsie navstevy, proste som dobita jak kon, vkuse len pratat, varit, umyvat riady, prat, napchavat sa, este som vypekala..... som rada ze je po v. noci. 😖

lilly, tesim sa na MOONa. Svetly bude urcite krajsi ako ten nas. Som zvedava, nafotis, vsak? 😵

zuzanat
14. apr 2009

ahojte, ja som tu teda riadne dlho nebola 😕 Pritom peknom pocasi ani nemam kedy, stale sme vonku a ked na obed ide Filip spat, tak ja zatial porobim co treba. Filip by stale sedel len v pieskovicku, ked ho odtial beriem, tak krici o sto sest.
V sobotu nas caka oslava, sice to bude o dva dni skor, ale sak akosi mi to nedoslo.Len som zvedava ako sa sem vsetci pomestime 😅
Som pridala foto 🙂

katarinkad
14. apr 2009

zuzi, Filipko je riadny fesaaaaaaaaaaak. Hlavne s korbacom.....je krasnucky 😉 😉 😉
Neuveritelne, ze uz budete oslavovat ROK 😕

ja sa nestacim divit, ako tie deti rastu ☹ , ked sa pozriem na B, tak to ani neni pravda, ze bol prednedavnom malinke babo.....je uz taky velky......rastie mi pred ocami.....najnovsie chce len chodit za ruky, perfektne mu to ide, si vykracuje jak velky chalanisko.... 😵 😵 😵 len spat by mohol cez den a bolo by to tuti-fruti 😀

zuzanat
14. apr 2009

A este som sa chcela pochvalit, ze Filip od stvrtka beha sam ako zihadlo, cely byt prejde, po zahrade chodi 😵

zuzanat
14. apr 2009

Ahoj Katka, no veru to letiii, je to velky chlap 😔
Filip vcera spal za cely den 30minut, aj to asi na tri krat, ale v noci celkom dobre spi, aj ked teraz je mrzutejsi, sa mu tlaci zub...

Boris uz chodi za ruky? 😕 Ja som s Filipom chodila, az ked sa sam v 8mes postavil 😔

katarinkad
14. apr 2009

zuzik, F je sikulka 😎 . Nas B takto beha po celom byte, ale za ruky. 😎 My s nim chodime takto, sak ked chce, on sa uz sam taha len na nohy, tak snad mu to neublizi.

B spi asi tak ako F. Pol hodka, raz do dna a staci. 😔 😔 😔 V noci, klasika. Som vystavena 😀 🤐 😀

anamor
autor
14. apr 2009

ahojte,
ja najnovsie ked chcem aby mala cez den spala, tak ju supnem do manducy a spi 😅 🤐 nic moc sposob, ale posledne dni sa inak neda... hadam sa to unormalni. Tiez vacsinou 1x spanok. ale spi mi aspon 1 hodinu denne, v noci je to lepsie.
Tie nespiace dni vam nezavidim, ja nic nestiham.... ☹ lebo mala chce byt vonku, chce chodit, a musim strasny pozor na nu davat, takze nehrozi ze si nieco porobim cez den...
Filipko bude mat rocik, boze to leti 😅 😕 😨 a k chodeniu, no super! Fotky su krasne 😵 aj Filipko na nich 😉

kati ked B. vie uz teraz co s nohami, je vysoko pravdepodobne ze bude skor chodit, kamoskina mala chodila uz 9m a v polroku uz tiez vedela co s nohami, Naty je na tom tak ako Filipko, v 8m vobec vedela na co ma nohy. Teraz chodi za 1 ruku uz krasne, spravi max 2 kroky a strasne sa boji, hlada coho by sa chytila 😉 som zvedava kedy zacne sama, ale este to nejaky tyzden potrva 🙂

lilly
15. apr 2009

caute,
mame za sebou zase jednu otrasnu noc 🙄 mala zurkovala od pol jednej do tretej, som myslela, ze uz niekoho zakusnem od zurivosti... aj vecer bola nespokojna, ani najest sa nechcela, len hojdat, nakoniec jedla tak, ze som chodila a vtedy sa pripojila na prso.. po leziacky ani sediacky nechcela, unavena bola, hladna a nervozna.. v noci tiez pocas toho intervalu jedla 2x, potom buntosila, kecala, viskala, plakala, potom bola uz zas nervozna, nijak nebolo dobre, tak zase zabralo kojenie pocas chodze a az tak potom zaspala.. no a rano buntosila uz o piatej, no oblbovala som ju cumlom asi do pol siedmej 🙄 😔 citim sa zase ako pripecena vygrcnuta palacinka 🙄 ☹ v noci sa mi striedali vselijake stavy, od utisovania, cez krik, vycitanie a pomaly az moj plac.. no som mala dost.. a muz si kludne spal v detskej 😠 az ku koncu vyliezol, ze co tolko place 😠 😠 😠 🙄