Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
28. máj 2009

zuzi, ak by si chcela zastavit laktaciu bez medikamentov, tak ti z vlastnej skusenosti mozem odporucit toto:
1. znizit prijem tekutin
2. zvazovat si prsia
3. davat studene obklady na prsia
Napr. ja som to robila tak, ze som si cistou vyvarenou plienkou obviazala silno hrudnik a takto som chodila cele dni, aj na noc som si to davala hocikedy. Takto som chodila cca 3 mesiace po porode /som si na to tak zvykla, ze potom mi to normalne chybalo 😀 /, ale ja som bola iny pripad 😀 Niekedy pomoze aj tesnejsia podprsenka. 😉

este na margo tych plastovych flias, tu je zoznam nejakych
http://www.alinka.sk/c/bisfenol-a-v-detskych-fl...

lilly
28. máj 2009

jej lasenka, super, ze si sa ukazala.. tesim sa na fotky 😵 kojis? som citala predtym, ze sa kojenia strasne bojis...

anamor
autor
28. máj 2009

je lasenka super, gratulky, vitaj! a nech synacik cislo jedna pomaha aj nadalej 😵 😵 😵
kati tiez nie zly napad... apropo s tymi pitim tekutin to u mna neplati, ja aj ked nepijem mlieka je dost, nastastie zatial.
ten flaskovy zoznam som mrkala, lebo chcem slamkovy poharik kupit nejaky 🙂 a pozeram ze nase ultivent od mam by mali byt ok 😉

lasenka
28. máj 2009

lilly - ano, kojim 😉 kojenia so sa velmi bala, kedze som s nim mala velmi zle skusenosti pri Matuskovi... bradavky osm mala uplne dohryzene, no teraz ma to obislo... pouzivala som masticku uz tesne pred porodom, tak sme problem nemali...
...ja prave naopak pijem vsetky mozne tekutiny, len aby som mala mliecko 😉

anamor - dik 😉 netuzis po druhom babätku? 🙂 my o rok planujeme tretie 🤐 😵 😵

zuzanat
28. máj 2009

ahojte, lasenka gratulujem a prajeme hlavne vela zdravicka 😵
teeda ty uz planujes tretie? ja nemam myslienku absolutne na druhe dieta 😔
Mali sme navstevu, mamu so segrami, doniesli F darcek k MDD, hupacieho konika! je uplne super, sice sa F trosku zlakol,lebo aj erdzi,ale hladka ho a dava mu bocku a stale na neho nazieral, no super 😵

Tekutiny som obmedzila, uvarim si ale matovy caj, mam za sebou prvu davku homeo, ale tak uvidime. Katka ja by som sa prave tomu obviazovaniu chcela vyhnut, viem, ze suseda tak robila.Ty si to az 3mes nosila? no dufam, ze to nebude trvat tak dlho, hlavne ked je uz leto 😅 Prsia zatial v pohode, citit, ze su naliate, ale hrcky nemam, tak neviem, mam si odstriekat alebo nie?

lasenka
28. máj 2009

zuzka - vies moja, ja uz nie som najmladsia, a tri deticky je nas ciel 😉 🙂 radi by sme skusili aj maly vekovy rozdiel, kedze ten velky uz mame 😵

lilly
28. máj 2009

lasenka, som rada, ze to kojenie je teraz bez problemov.. daj si aj vineu, alebo marku, ja mam potom tolko mlieka, ze neviem, co s nim 😀
ja myslienku na druhe dieta mam stale.. sice momentalne este nechcem, chcem sa povenovat aj liluske, no ked bude mat tak rok, tak by sme sa asi dali na vyrobu dalsieho 🙂 ked dovtedy nahodou nezmenime nazor 😀
zuzi, super ku konikovi 🙂 aky je? dreveny, ci taky chlpaty? mne sa strasne paci ten hojdaci sob z ikei 😵 filip,ked teraz ma take obdobie, ze sa mu pacia koniky, tak je urcite strasne rad 😵
zuzi, ved keby si si dala tu injekciu pichnut, tak by sa ti to upravilo skor.. no ale ved vyskusaj takto a uvidis, co to urobi.. uz ani neplanujes filipkovi ponuknut prso? Neviem, co s tym mliekom, co je tam uz vytvorene, to sa asi musi dostat von, nie? neviem ja teda.. 😕

zuzanat
28. máj 2009

zuzi no prave, ja vobec neviem co s tym 😅 tu injekciu zatial necham tak....
Konik ja plysovy, ale krasny, toho soba som nevidela.To vies, ze Filip je rad, sak konecne ma kona aj doma 😵

lilly
28. máj 2009

dnes som dala lilluske kupovany prikrm - hami zelenina s kralikom, chcem vyskusat, ze co jej bude chutit, ze by som take potom vzala na buduci tyzden do tatier.. no strasne jej to chutilo, otvarala usta ako vtacik, zjedla skoro pol maleho sklicka, asi 50g, len tolko som jej zohriala, ale akurat jej to stacilo.. sa tesim 😵

jankazaba
28. máj 2009

ahojte baby
nestihm vas citat ln rychlo sa hlasim a pozdravujem

lilly
28. máj 2009

jej janka cau, stale nemate net doma? ako sa mate? urcite tam je uz super pocko 😵
tu je ten los v ikei / nie sob, som sa pomylila 😅 /
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5006...

jankazaba
28. máj 2009

lasenka gratulujem a nech sa vam vsetkym dari...

zuzanat
28. máj 2009

my mame taketo nieco, ale inu farbu, neskor ho odfotim
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
zuzi vy idete bud tyzden do tatier?

Jani ako sa mate?

jankazaba
28. máj 2009

lilly - net este stle nemame, je to tu celkom komplikovane... ale uz sme nieco zacali vybavovat, tak dufam, ze uz coskoro... lebo uz mi to celkom chyba...
pocasie - no parada - slnko, teplo... 😵 😵 😵

jankazaba
28. máj 2009

vcera som triedila fotky, aj ich tu mam na kluci, ale chce mi ho tu stale fomatovat... tak asi to nepojde..., skoda

jankazaba
28. máj 2009

ozaj baby, aj sa stretnete na nejakej tej chate?

lilly
28. máj 2009

zuzi, krasny konik 😵
ano v utorok ideme a v piatok budeme doma..
jani, to pocko a hlavne more v dobrom zavidim 😵

zuzanat
28. máj 2009

to more aj ja zavidim, to musi byt parada!
F okrem kona dostal aj malicky bazen na balkon, tak sa budeme spolu clapkat.
Zuzi a co vas byt? uz mate opravene to potrubie, alebo co to bolo?

jankazaba
28. máj 2009

a kam na koniec idete?

anamor
autor
28. máj 2009

ahojte princezne,
lasenka ja este odporucam Meltu 😉
a druhe? chcem istotne, ale najprv musime byvat v dome, co bude tak pol az tristvrte roka este trvat, cca a potom sa uvidi, ci zacne vyroba ale mala by, nechcem moc velky rozdiel medzi detmi, byt v dome, tak uz asi snazime... aj ked si to vobec neviem predstavit 🤐
jani super sa mate, tesim sa.
u nas je momentalne v rieseni ci ist ja s malou s nasimi na dovcu/nasi idu na djerbu/ neviem... mam vela za aj proti, uvidi sa.

aj konik , aj losik su krasni 😵

jankazaba
28. máj 2009

ahojte, vsetky vas pozdravujem a dufam ze sa coskoro ozvem od nas z bytu

drzte sa

lilly
28. máj 2009

zuzi, o opravarovi som pisala na predchadzajucej strane 😉 ale uz to je, teda dufam, robil to u susedy, u nas bol kuknut len skody..
romi, ja by som k moru sla hned, no neviem, ci prave do tuniska.. 😖 no mozno aj hej..

anamor
autor
28. máj 2009

lilly stale nie som rozhodnuta, do zajtra si nechavam cas, lebo to uz musim 🤐

silente
28. máj 2009

Ahojte holčinky ..... 😀

Nevím, jestli semka někdo psal (nestíhám dočíst), tak hlásím:
Anna-Maria, 24.05.09, 06:47, 3610g, 51cm 😎

Dnes jsme přijely z porodnice 🙂

lilly
28. máj 2009

sil blahozelam k dcerke, nech je zdrava a robi vam radost 😵 😵 😵 som dnes prehladavala ceske majovky, ze by som nasla, ci si porodila a nasla som 😵 😀 ako sa mate? kojis, latkujes ?

silente
28. máj 2009

Lilly - máme se dobře, tatínek se o nás vzorně stará. Kojení zatím gut. Látkování si nechávám na příští týden, ale myslím, že to půjde 😀

Tady pár foteček:
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
😵

zuzanat
28. máj 2009

Sil aj ja zo srdca gratulujem! 😵

Som prave dodrhla sportak. cele som to vytiahla a drhla vanisom,ale mi tam toho natieklo viac ako malo, tak to penilo a penilo.Dufam, ze bude cisty 😅
Romi ja na tvojom mieste by som nevahala, hned by som sla k moru 😔 aj ked bez muza by mi asi bolo smutno.
U nas uz aj stihlo poprsat, dufam ,ze zajtra bude pekne, caka ma posta, banka, skocim do detskeho obchodu sa opytat na ten kocik.Aj ked kamoska mi dnes hovorila, ze ona kupila tiez z netu sportak a nevidela ho predtym. ale tak ten stal 2300sk, sme dnes mali zraz doobeda, tak som si aj fajne pokecala.
V sobotu pobede ideme do mesta a v obchodaku bude aj program pre deti, tak sa tesiiiim a hadam skocime aj na pizzu.

Filipko mi teraz vobec nechcel mlieko, tak som mu skusila dat neprevarene a to v pohode vypil 😅

zuzanat
28. máj 2009

Paani Sil to co si mala za izbu? sak to je krajsie ako nas byt 😅 😀
No a mala slecna je naozaj krasna! 😵

anamor
autor
28. máj 2009

Sil gratulky anna-maria je krasna 😵 😵 😵 blahozelame, bez troch dni je medzi tymi nasimi rok rozdiel 🙂 Drzte sa a uzivajte si spolocne kazdy den, krasne obdobie mas pred sebou 😵 😵 😵

zuzi hadam ho dostanu v tom shope v TT 😉 moje rozhodovanie je o to tazsie,ze by bo bolo bez tatina 😔 je vela ale a vela pre... ved aj u vas len hypoteticky ked na to myslite 😀

lilly
28. máj 2009

sil, anna-maria je nadherna 😵 take zlate male babo.. moje je uz takeee velkeeeeeeeee, az mi je luto, ze tak rychlo rastie 😔 😵
ta izba, alebo teda apartman nemal chybu.. tomu sa hovori nadstandard 😉

zase sa skore nezmenilo, sil pridala dievcatko, lasenka chlapceka... 🙂