Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
29. jún 2008

no pekne, tak tehule nemaju cas sem prist?
my sme tiez mali perny den dnes, maly sa rano zobudil so soplikom, potom mu to preslo a ked sme vysli von, tak mal uplne cervene ocka. a teraz sa akosi nevie ulozit a to uz buval. dnes sa aj pekne pokakal, aj hore na chrbate bol spinavy, som nevedela, ako ho mam vyzliect 😀

katarinkad
30. jún 2008

Dobre ranko 🙂
Ako sa mate po vikende?
anamor, tak tebe sa zeni brat? Tak to Natalka bude najmladsia druzicka 😵 😵 😵

zuzanat
30. jún 2008

ahojte, my ideme asi doktorke, maly sa zobudil v noci na papanie a vsetko mi vygrcal, potom sa tak pokakal, ze sme v noci menili plachtu, mal uplne riedku stolicu a ma sopliky. neviem co to ma znamenat, chudatko moje. ale inak spal super, prebudil sa o druhej a potom az o 6.30 a pred chvilou sme vsatali.

katarinkad
30. jún 2008

zuzi, radsej s malym chod k dr. Kto vie ci nechytil nejaku virozu. No snad to nebude nic vazne a prejde mu to. 😉

Kde ste vsetky zase? Mne sa nic nechce v tej horucave. Ale asi sa premozem a pojdem umyt okno v kuchyni.

mouse
30. jún 2008

Ahojte,
U nas prsi, ale aspon sa prijemne ochladilo. Zuzka, to moze byt aj trosku prehriaty z toho tepla, ked sa vratis od lekarky, daj vediet..
Anamor, si velmi sikovna, ja vobec neviem sit. Potom hod do albumu svoju fotku v satach 😉 .
Pekny den Vam prajem vsetkym, idem pracovat, caka ma tu toho dnes dost vela

mouse
30. jún 2008

Ahojte, vytahujem temu z druhej strany... Dnes sme vsetky asi riadne zaneprazdnene. Ja som si konecne svoju pracu skoncila, ale domov sa este nechystam, idem nieco vyhladat na nete - zavinovacie body 😉 .

lasenka
1. júl 2008

dobre ranko 😉
kde ste vsetky? ja uz mam prazdniny 🙂

mouse
1. júl 2008

Ahoj Lasenka 🙂 ,
Joj Ty sa mas... Ja prave zvazujem, ci si vyberiem dovolenku na tento rok, alebo si ju necham preplatit, ved od polovice augusta mi zacne riadne dlha dovolenka.

katarinkad
1. júl 2008

Ahojte 😉
nejako nam to tu viazne v tej nasej teme 😕

lasenka, uzi si prazdniny, ved si ich zasluzis. A hlavne nech si do septembra tehulka 😉 😉 😉

mne sa ani nezda ze som uz 4 mesiace doma, nejako to bezi. Dnes som uz umyla okno v spalni, prezliekla periny, umyla podlahu, poprala o chvilu idem varit, zehlit....to aby som sa nenudila, tak stale musim daco robit. Ale strasne sa mi toci hlava z toho nizkeho tlaku a kava mi vobec nepomaha 😢 dufam ze neomdliem.

anamor
autor
1. júl 2008

katarinka ty si riadna sikulka, hned z rana.
nasa mala je nepokojna, ked mame navstevy, teraz jej dam dva tyzdne pokoj a navstevy neprijimam,prestava mi dobre spat a to ju len rusi. Dnes ideme k ortopedovi na klbiky, som zvedava, ci je postolkam koniec a ci nie.... alebo ako to s nami vyzera, urcite bude z toho tepla na nervy.
A vie mi pit cajik, aj vodicku, sa tesim, v tych horucavach 😵 😵 dala som jej to do flasky na mliecko a super, kojene deti podla mna neznasaju uzke cumle 😉

katarinkad
1. júl 2008

anamor, ahojky
Ved Natalka je este malinka, este netreba aby chodilo vela navstev, prvy mesiac - dva urcite nie. Lebo urcite chce mat mala svoj klud.
A parada, ked ti chce pit z flase, kojene deti vacsinou flasu nechcu a nevedia z toho ani pit. Segrinej malej sme museli davat len lyzickou pit, lebo ona nevedela flasu ani do ust zobrat. Nikdy z nej nepila. A cumel Natalke davas? Aky je najlepsi? Neviem ake nakupit pre Boriska 😕 A flasa je ktora dobra?

anamor
autor
1. júl 2008

katarinka cauko, mala mi prave zaspinkala na chvilocku, tak ti mozem napisat.
Co sa tyka cumlikov - treba kupit co najkratsi ten sosak /aby sa to malemu mimi nezabodlo az do krku/ a v porodnici povedali, ze na zaciatok obyc kaucukovy - latexovy, tie zlte, ze silikon je trosku tvrdsi a tie uplne male deti to nevedia cumlat. Ja osobne mam latexove z DMky za 50korun 2ks a malej vyhovuje a inak cumle velmi nelubi.... ale obcas ju utisi a upokoji, ale vacsinou ho vypluva. Flasa - mne poradila kamoska znacku MAM a som s nou spokojna.
Inak aj my sme pili doteraz vodu z lyzicky alebo striekacky, ale takto to je rychlejsie, lebo s lyzickou viac rozlejes ako babo dostane do pusy.
S tymi navstevami mas pravdu - akurat sa kazdy chce prist pozriet.... ale teraz nas caka klud chvilocku, tak som rada.
Pozeram ze mas pre maleho vybavu dupaciek, skoda ze necakaj dvojcata 😉 krasne vecicky, Borko bude fesak 😉 😵

katarinkad
1. júl 2008

anamor, dakujem za rady skusenej mamicky 😉
popozeram najblizsie ked pojdem do mesta a daco kupim. Mam sice este kopec casu, no moj muz ma nahana, ze co este vsetko nemame, akoby som mala ist rodit zajtra. 😀 😀 😀 Ved uz mam plnu komodu pre Boriska. Neviem kde to vsetko budem skladovat. A to pocitam, ze este dostane kopec veci ked sa narodi.

S dvojickami nestras 😀 som stastna ze budeme mat len jedno. Neviem si to predstavit nosit dve baby v bruchu a vsetko chystat dvojmo, asi by som sa pri dvoch detoch zblaznila 😀 😀 😀

katarinkad
1. júl 2008

anamor, a ako saty? Stihas? Potom dufam hodis foto zo svadby 😉

zuzanat
1. júl 2008

ahojte, ja sa vam hlasim od rodicov,vcera rano mi ostalo strasne zle, triaslo ma od zimy a strasne ma bolel prsnik. mala som ho plny a v noci som na nom spala. pobede som uz dostala horucky, tak mi sestra dava zabaly na prsnik a davam si paralen. potim sa ako kon 😔 prsnik uz tolko neboli, ale bradavku mam strasne cervenu a boli ma. filipko bol vcera z toho nesvoj, ani mliecko mu moc nechutilo, mal zelenu stolicu a v noci stale mrncal, ale aj tak bol zlaty, lebo pytal jest az rano o piatej. sopliky uz nema,tak aspon tomu som rada.

anamor aj ja mam tu flasku, je strasne dobra 😉
mouse ja mam jedno zavinovacie body pozicane od kamosky a nemali sme ho ani raz, pretoze ma strasne velky vystrih, takze je podla mna dost neprakticke. ale tym ti samozrejme nechcem kazit radost z nakupovania 😉

katarinkad
1. júl 2008

uf, zuzi, tak mas co robit 😒 Aj si bola u lekarky, ci nie? Filipkovi je uz lepsie?
No nech ti to cim skor prejde a nech ste obidvaja OK

😉

zuzanat
1. júl 2008

u lekarky som nebola, davam si obklady, to pomaha, dnes som uz teplotu nemala. kupili sme filipkovi nutrilon, lebo ma stale zelenu stolicu a strasne malo papa. dufam, ze mi to rychlo prejde,a ze nestratim mlieko 😔
inak filipkovi nic nie je 🙂

lilly
1. júl 2008

ahojte moje, ja akosi ani nestiham v poslednom case pisat...
zuzi, dufam, ze ti uz bude lepsie, urcite to muselo byt hrozne 😒 mliecko ti snad neodide za tych par dni a aj filipko bude ok 🙂

katarinkad
2. júl 2008

Ahojte 🙂

co dnes mate na plane? zase je riadny hic 😎

lasenka
2. júl 2008

ahoj Katka 😉
ja vsetko balim a vyhadzujem vonku do garaze 😉 hmmm, vraj sa ma ochladit pocas vikendu 😒

katarinkad
2. júl 2008

cau lasenka,
uz robis pripravu na rekonstrukciu?
jasne, cez tyzden hic a cez vikend budeme sediet doma lebo bude prsat 😠

lasenka
2. júl 2008

ano, vsetko sa snazim pretriedit, aby som potom zbytocnosti opat nevlacila do domu... medzitym zavaram ceresne, poobede chcem este nejake zamrazit a vecer idem na stretko s kamoskami

katarinkad
2. júl 2008

aspon sa nenudis 😉
nam dozrievaju maliny ako dive, asi budem varit zajtra dzem 😝

lasenka
2. júl 2008

mnaaaam, milujem maliny 😉 takze si budes robit zasoby 😉 leto mam rada aj preto, ze mozem zavarat, varit dzemy, mrazit vselijake dobroty... takze prazdniny vyuzivam hlavne takto 😉
Kati, maliny mas vo svojej zahrade? pestujes aj nejaku zeleninu?

katarinkad
2. júl 2008

lasenka, jasne ze pestujeme. Nie je nic lepsie ako vyjst vonku a natrhat si cerstvu zeleninu a ovocie 😝 😝 😝
Nesadime toho sice vela, len tak aby sme mali trosku na zjedenie.

anamor
autor
2. júl 2008

ahojte, no u nas je uz po malinach 😉 velka skoda, lebo tie sa mozu aj pri kojeni.
pekny den inak vsetkym prajem.
Ja dufam, ze na vikend bude pekne - kvoli svadbe. Inak lilly nova fotecka, pozeram, ze kto nam tu pribudol 😉

My nemusime uz postolkovat, tolko radosti,mala ma volnost a kopka ako diva. Mame obrovske problemy so zaspavanim.

Zuzka ty sa drzkaj moja, kup homeopatika na mliecko, ak by sa stracalo, nech to rozbehnes a nech ste obaja coskoro fit. 😉

mouse
2. júl 2008

Ahojte, Anamor, to je super, ze uz nemusis Natalku balit nasiroko. Zuzka to ma velmi mrzi, dufam, ze sa coskoro celkom uzdravis a o mliecko neprides. Ja som dnes bola na vysetreni glukozovej krivky, vysledky mi dali a mne sa zdaju byt dobre, uvidim, co mi povedia zajtra v poradni. Kedy sa chodi na prietoky? V 30tom tt?

katarinkad
2. júl 2008

mouse, tak si to zvladla v pohodicke? A uz mas hned aj vysledky? Som myslela ze to sa caka par dni...
Ja mam najblizsiu poradnu v 30 tt a dr. vravela ze mi urobi posledny utz, aby videla ci sa uz maly otocil hlavickou dole aj prietoky ze mi urobi.

katarinkad
2. júl 2008

A do najblizsej poradne este idem na plucne a kardio+ interne vysetrenie 😵

mouse
2. júl 2008

Nebolo az take strasne, odporucili mi priniest si citron a dat si ho do toho glukozoveho roztoku. S tym citronom sa to dalo pit. Potom mi bolo trosku zle, lebo az do 10tej som musela byt nalacno ani som nemohla nic pit. Vysledky boli 20min. po poslednom odbere krvy. Ja mam poradnu zajtra, tak potom ma asi posle na tie vysetrenia. Katka bola si aj u zubara?