Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
2. júl 2008

mouse u zubara som nebola a pokial ma nic boliet nebude, tak sa ani nechystam
mouse, zajtra daj potom vediet, ze co bolo v poradni. Ja neviem ci tie prietoky mi bude robit moja dr. alebo ma dakde posle. No tvarila sa akoby ze ona mi to bude robit. To by bolo fajn, nechce sa mi trepat dakde inde.

jedna kocka z konika porodila v 29 tt dcerku. Kuknite. Mala vraj len 800gramov.

http://picasaweb.google.cz/LuDaNeKaMaJuChA/MiKa...

mouse
2. júl 2008

Joj, snad bude malicka v poriadku.. Musime si na seba davat pozor, aby sme pekne vynosili babo v brusku aspon do 38tt... Moj dr. ma slaby utz, preto posiela do nemocnice.

katarinkad
2. júl 2008

zase tu nikto nie je????

mouse, my sme uz v 7. mesiaci 😕 😕 😕 o chvilu rodime 😀

zuzanat
2. júl 2008

ahojte, zapal mi pomaly ustupuje, prsia ma uz nebolia, ale davam si este paralen a potim sa ako pes, v noci som sa tri krat prezliekala 😝 filipkovi nutrilon vobec nechuti, dnes mi ho nechcel pit, strasne sa pritom tvaril, ale ma stale zelenu stolicu, tak mu svoje mlieko nemozem dat ☹ ale inak je zlatucky, vyskereny, v noci pekne spal, papal o tretej, siestej a spali sme do deviatej, takze v pohode 🙂
len ja som este aj prechladla, som v noci zaspala so zabalmi na prsiach a mam nadchu a boli ma hrdlo 😔

anamor ako to, ze nemusite davat postolky? jadierka uz mate vyvinute ci ako? nechapem tomu, ale kazdy doktor povie inak 😖
javascript:addEmoticon('😉','vBody')
babulky pekne vam to ubieha 😕 😉

katarinkad
2. júl 2008

zuzi, tak chvalabohu, ze ti je lepsie. A mliecko si odsavas? Budes este kojit dalej, nie?
Najhorsie je mat teploty v lete v horucavach, to je na zdochnutie ☹

zuzi, vy este postolky davate? Mne sa to zda dost skoro ze anamor uz nemusi davat. Ale lekari asi vedia najlepsie. Ja som si myslela ze sa to aspon take 3 mesiace musi davat.

zuzanat
2. júl 2008

mlieko odsavam, aby sa mi tvorilo dalej, chcem isto kojit, ved ten nutrilon to je humus 😠
katka ja malemu cez den ked je moc teplo davam postolky dole a on je az taky rad, hybe sa o sto sest, prdka si 😀

mouse
2. júl 2008

Zuzka to je dobre, ze je Ti lepsie. Katka, nietkore deti nosia postolky dlhsie ako 3 mesiace, niektore kratsie. Zavisi od toho, ako sa vyvijaju jadierka, je to individualne. Ale je pravda, ze niektori ortopedi to pre istotu a pokoj duse trosku radsej natiahnu. Jedna kamoska nebalila malicku vobec nasiroko a ma klbiky v poriadku. Ja by som to neriskovala. A nestras s porodom, 🙂 este mame cas. Aj ked mne uz sa o porode aj snivalo. Velmi rada ponosim drobceka este 3 mesiace v brusku 😵

mouse
2. júl 2008

Kocky, v nedelu som bola na takom celodennom cviceni pre zeny, riadne som sa vytancovala, velmi mi to pomohlo, ani nohy mi od vtedy neopuchli. Ziadne skakanie, ale take vlnive tanceky, blizilo sa to k brusnym. Takze tehulky, vrele odporucam pustit si hudbu a plavne saa vlnit

katarinkad
2. júl 2008

mouse, ja sa hybem len pri upratovani 😀 a potom este trenujem rychlu chodzu pri chodeni po obchodoch 😀 to je vsetok moj pohyb teraz v tehu 😀 😀 😀

anamor
autor
2. júl 2008

ahojte ideme kupat, tak som len na skok.
vraj su jadierka v poriadku a staci pamperska, ziadna plienka naviac a postolky, o 6tyzdnov kontrola. Povodne som si myslela, ze na noc budem postolkovat dalej, ale v tychto horucavach kaslem na to... a navyse vraj je to zbytocne 😅 kto vie...
drzte sa vsertky, ja vobec nezijem, nestiham, mala je nepokojna, nevie mi spinkat, z toho tepla, nech uz je po tej svadbe.....

lilly
3. júl 2008

ahojte moje, ja som v poslednom case ako mechom uderena, nevladzem obsediet v praci, krize ma zacinaju boliet akosi, ci co.. 😖 Zajtra ideme vecer na ten morf. ultrazvuk, pred tym na pizzu a v noci cestujeme do Viedne na nakupy.. to bude teda poriadny zaberak na mna, dufam, ze to zvladnem. Dufam, ze na utz sa male ukaze, ze co to je.. 🙂 Uz som zvedava.. aj vecicky, co nakupime vo viedni, by sme potom mohli prisposobit 🙂 😵 Pred par dnami sme nasim ukazali kocik, pacil sa im, hlavne otcovi, ta natacacia naprava ho strasne oslovila.. 😀 Ze to musi odkukat na nejaky vozik, co si chce vyrobit 😀 Az som necakala taku pozitivnu reakciu. Akurat vanicka sa im zdala mala, no to je teraz vsade..

katarinkad
3. júl 2008

Ahojte 😉
lilly, tak to ta obdivujem ze sa ti chce cestovat zajtra do Viedne. A preco idete az tak daleko na nakupy? V KE nemaju pekne veci? 😀
Som zvedava na ten utz, dufam ze male sa predvedie.

Ja som tiez hotova posledne dni, mam stale strasne nizky tlak, ani z domu nevychadzam na tu horucavu, lebo sa mi priserne toci hlava a zahmlieva pred ocami. A neviem si ten tlak dvihnut. 😢 😢 😢

katarinkad
3. júl 2008

lilly, ja ta velmi nevidim na tej foto 😀 nechces si dat inu, ci chces byt inkognito? 😎

lilly
3. júl 2008

teraz budem chvilu inkognito 😀
katka, vieden ma laka, tam maju krasne vecicky a za dobre ceny a kedze cestu mame zdarma, tak sa tam chceme pozriet. Nejak to uz len zvladneme aj s drobcom, ked nebudem vladat, tak si niekde sadnem na lavicku a hotovo 🙂

katarinkad
3. júl 2008

takze chcete hlavne pre drobca nakupit 😉 , joj som zvedava co pekne kupite. Vyber tam maju dobry.
lilly a kolko trva cesta vlakom do Viedne? To ide vlak priamo z KE az tam?

Keby si tak jednym ockom kukla aj na autosedacky, ci nahodou nemaju na 3 Teca, bola by som ti povdacna 😉 ale to fakt len nahodou keby si si vsimla. Nechcem ta tym zatazovat. Ja chcem poslat segru do Viedne nech ide, no neviem ci tam bude taka autosedacka.
Juj pekny vyletik ste si vymysleli, mne sa Vieden paci. 😵

lilly
3. júl 2008

katka, mrknem aj na taku autosedacku 😉
tam ideme od nas z moldavy nocnym rychlikom do Blavy a v Blave prestupime asi za hodinu na vlak do Viedne, mali by sme tam byt o osmej. A naspat ideme IC-ckom o pol stvrtej priamo z viedne do ke a z ke potom busom do moldavy, lebo ten nocny vlak, co furt chodi, tak akurat v sobotu nechodi 😠 No a ked by nahodu meskal, alebo by bus nesiel, tak prespime u svokry v ke.

lilly
3. júl 2008

a cesta tam trva cca od 23:30-6:00 a potom Od 7:00-8:00 z blavy do viedne. Z viedne - 15:36-22:34 a z ke do moldavy 23:00-23:30

katarinkad
3. júl 2008

no tak to sa nacestujete 😉 , hlasia na vikend chladnejsie, tak mozno nebude taky hic, lepsie sa pocestuje.
A co planujete nakupovat?

Mne uz to nakupovanie trochen ide na nervy, stale daco nakupujem...raz sebe, raz Borkovi,....teraz mi treba mangelovi lebo bude mat narodky, aj svagrine samozrejme lebo oni su dvojicky, potom neterka ma 2 rocky, potom svagrinina dcerka meniny a potom zase svagor narodky....no hroza. Netusim co mam komu kupit. 😖 A este mame medzi tym 2. vyrocie sobasa ☹ ☹ ☹

lilly
3. júl 2008

ja som zatial kupila len spaci vak v Tescu pred par dnami 🙂 A kupili sme si taky hunaty koberec do obyvacky 🙂
Tiez budu mat viaceri v rodine nejaky sviatok v lete...

tam by som chcela kupit hlavne nejake zimne vecicky, lebo letnych mam dost po neterke. A potom uvidime, ze co este, mozno nejake lehatko, deku na hranie alebo co ja viem co este. Mozno nieco aj pre mna, keby tam boli dobre ceny. Uvidime 🙂

lilly
3. júl 2008

a v kike sme si objednali taku zasuvaciu skrinu do detskej, no ta bude az niekedy koncom septembra 😕 no ale to nam v podstate nesuri 🙂

katarinkad
3. júl 2008

lilly, hunaty koberec je super. Teda aspon nam sa pozdava, my odkedy ho mame ani nelezime na sedacke, len na koberci 😀 A vsetky smietky donho zapadnu tak hlboko ze nic nevidno 😀 😀 😀

lilly, uz si davno nefotila brusko, mala by si pridat nejake foto aby sme videli ako ste podrastli. No ja tiez som davno nepridala, tak musim sa cvaknut, uvidite aky sme uz veeeeeeeeeeeeeeelky. Ako tulen vyzeram 😀

lilly
3. júl 2008

katka, uz sa chystam odfotit.. 🙂 pripadam si uz ako velryba 😀
aj nam sa ten koberc strasne paci, nie je jednofarebny, ma taky moderny vzor, vcera som ho fotila popri neterke, ktora sa tam so mnou salila. Len este netusim, ako sa bude tepovat.

katarinkad
3. júl 2008

ja neviem co mam este kupit, rozmyslam ci mi treba to hniezdo do postielky a baldachyn, pride mi to zbytocnost, no neviem, je to sice pekne....a tiez rozmyslam ci mi treba nejaky prebalovaci pultik...alebo len taku podlozku mam kupit na prebalovanie...ved aj potom sa da ked bude babo, nemusim mat vsetko dopredu nakupene. 😉

lilly
3. júl 2008

ja asi len podlozku kupim, ved mozem prebalit aj na posteli, alebo niekde inde. Prebalovaciu komodu nekupujem uz asi, ked budeme mat tu velku skrinu, tak tam vojdu vecicky aj pre dve deti. a baldachyn asi tez nekupim, hniezdo mozno aj hej.

katarinkad
3. júl 2008

lilly, teba uz male kopka? Nas zacal niekedy okolo 20 tt tusim. Ale to boli len slabe kopance oproti tomu co stvara teraz. Take veci robi s tym bruchom, ze ziram. Ako maly votrelec. 😀 😀 😀

lilly
3. júl 2008

zatial len tak jemnucko sa ozyva a pomerne zriedka, tak si tam suchoce v brusku 🙂

katarinkad
3. júl 2008

pockaj, uvidis neskor co bude stvarat 😀
Ja niekedy nemozem v noci spat, lebo Borko kope ako divy a ja sa na to budim ako mi dava kopance 😀 niekedy ma asi pomyleny den s nocou 😀

zuzanat
3. júl 2008

ahojte, tak mne je uz lepsie, zapal uz asi nemam, ani horucky, akurat nadchu a moc nerozpravam,ale to su vsetci z rodiny radi, ze som konecne ticho 😀 na nutrion som sa vykaslala,lebo ked som ho ochutnala, tak to je teda dobry humus, tak sa pekne kojime a hotovo, hadam aj mliecka pribudne 🙂
maly v noci celkom pekne spava, ale cez den nic moc, to ma len 20minutovky...

ja mam prebalovaciu pulut, taku velku skrinku a vobec na nom neprebalujem, vzdy si ho dam do spalne na postel a tam prebalujem, prezliekam. ten pult mame len preto, ze mi ho dala teta a ze sa donho zmesti vela veciciek. a tu podlozku mam v kupelni na pracke, ked kupeme, to je dobra vec 😉

lilly
3. júl 2008

ahoj zuzi, to som rada, ze ti je uz lepsie, aj mliecko bude potom uz lepsie 🙂

zuzanat
3. júl 2008

no s tym mlieckom dufam, lebo zatial mame zelenu stolicu, dufam, ze bude lepsie 😉