Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
21. máj 2008

jej, mouse to je pekna. Take prirodne drevo sa mi paci. 😉
Uz nakupujes vo velkom?
My postielku zdedime od kamosky, takze mame o starost menej. Len novy matrac kupime.

mouse
21. máj 2008

My mame zas od rodiny slubene postielky, az 3 🙂 , jednu nechame u nasich, jednu u svokrovcov a jedna poputuje do nasho domceka, len kym sa dostavia, tak ostaneme v podnajme a tam sa kvoli priestoru viac hodi koliska. Uz kupujes vybavicku? Ja mam zatial stale len tie jedny male ponozticky... A kocik 🙂 .

katarinkad
21. máj 2008

tak to mate super. Vsade budes mat postielku.
Ja mam zatial nakupene iba nejake oblecko co mam v albume. Ale pomaly asi bude treba nieco dokupovat, kym vladzem chodit po obchodoch. 😀
Ani neviem co vsetko vlastne budem potrebovat.

zuzanat
21. máj 2008

mouse ja mam odtial kupene hniezdo do kolisky, je to strasn peknucke 🙂

plienky pouzivam aj jednorazove-tesco a na to davam latkove a postolky. zajtra ideme prvy krat na sono noziciek tak som zvedava, ale sak hadam je to v poriadku. aj zrazenina na hlavicke je uz minimalna, krasne sa mu to vstrebalo 😵
katka maly je taka zmiesanina, moje ma usta a nos-teda ten ma po mojej sestre a oci ma po muzovi-teda po jeho tatovi, tak ked ich ma otvorene, vyzera ako cely tata, kazdy povie inak. len akosi muzova strana nepripusta, ze sa podoba aj na mna, comu moc nerozumiem, ale co uz 😖

my mame u nasich kosik, co mam aj v albume, doma mame kolisku a buduci mesiac ideme do Polska, tak nam mama kupi domov postielku a u nich bude od mojej sestry. inak mu tam musim nakupit vecicky, lebo mam len 62 vel, a tu asi dlho uz nosit nebudeme, kedze nam 56 je total mala.

katarinkad
21. máj 2008

zuzi, takze oblecko 56 mi asi netreba velmi kupovat. Radsej vacsie. 😉
Ty si si kupovala take bludy ako je odsavacka mlieka, sterilizatory, odsavacka soplikov, nejake ochrany na bradavky,.... Neviem ci to treba?

zuzanat
21. máj 2008

ja som mala vel 56 asi iba tri kusy, viac nie... mam vsetko len 62 a nejake body 68vel. odsavacku soplikov som si kupila dopredu, na bradavky len kalciovu mast, aj tak nic nepomoze ked kojis. vidim to teraz na sebe, mam totalne rozkusane bradavky, mam pocit, ze mi odpadnu, strasne ma to boli, ale pokial kojim, tak nemam sancu, aby sa to zahojilo 😔 na noc si davam do podprsenky plienku, lebo ked mam naliate prsia a tecie mi mlieko, tak som bola totalne mokra a takto su aj v suchu. a cez den pouzivam tie tampony do podprdy. a nic viac som nekupovala. odsavaku som kupila, az ked som bola v porodnici. lebo Filko nechcel tahat, tak som si musela odstrekovat a pomohlo mi to roztiahnut zlazy, lebo z laveho prsnika mi nechcel pit, slabo mu tieklo mlieko.
takze tak... 😉

katarinkad
21. máj 2008

zuzi, a aku odsavacku mlieka si kupovala? To si asi kupim aj ja. A v pohode ti islo odsavanie?
Na sopliky je najlepsia ta na vysavac. Taku ma segra a malej to super taha sopliky. 😵

katarinkad
21. máj 2008

zuzi a take chranice na bradavky si neskusala, ked ta bolia? Vraj to pomaha.

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

zuzanat
21. máj 2008

ja mam tuto odsavacku, je velmi dobra. teda aspon podla mna 🙂
http://www.maderna.sk/vsetko-pre-kojenie/odsava...
zo zaciatku to slo tazko, ale teraz je to v pohode. uz si nemusim ani tolko odsavat, iba ked dlho v noci spi. a tie chranice som nedavala, to uz je teraz aj neskoro, ked mam bradavky v takom stave.

katarinkad
21. máj 2008

ja si asi tiez nieco take kupim, je celkom lacna v porovnani s niektorymi inymi. 😉

zuzanat
21. máj 2008

ja som do nej nechcela vela investovat, pretoze ju moc nepouzivam, radsej tie peniaze pouzijem inde, napr. na hraciu deku pre maleho 🙂

anamor
autor
21. máj 2008

ahojte kočky, ja stále nič a budete informované ak niečo bude. Termín mám v piatok, potom začnem panikáriť, uvidím, co zajtra v poradni.
Katarinka priznaky su bolia krize, podbrusko - tri posledne dni... raz sa to hadam rozbehne, uz sa necitim v pohode, psychickej a ani fyzickej, toto pocasie mi prehlbuje depku... takze nic moc tieto posledne dni pred terminom. drzte nam palce.

zuzanat
21. máj 2008

anamor presne viem ako sa citis, a to pocasie veru nepridava na nalade. drzim palce, aby si to mala co najbezbolestnejsie za sebou. zajtra ides do poradne? aj na pasy chodievas?
uz o chvilu budes kocikovat 😵
ja ked vidim toho nasho malickeho, tak by som ho zjedla, je nadherny 😵

katarinkad
22. máj 2008

Dobre ranko 😉
Nasa Sophie je uz od 5.30 hore. Boze, tak by som este spala.... 😠

anamor, vydrz este, snad to uz pride kazdym dnom. Drzim palceky. A to pocasie je fakt otras. 😒

lilly
22. máj 2008

ahojte, dnes sme vytopeni v praci, voda sa rinula z piateho poschodia az po prizemie.. ach jaj.. no nie ze by nas pustili domov, ale nahnali nas preplavat po schodoch do kanclov.. no uzas 😠
anamorcek, uz za chvilu to budes mat za sebou 🙂
katka, to si mala pekny budicek 😀

anamor
autor
22. máj 2008

no moje ja uz depkacim, v noci som aj zle spala, najhorsie, ze uz zaspavam s bolestami krizov a bruska, tak dufam,ze sa to rozbehne,ale kazdu noc sa z toho vyspim ☹ bohuzial. Ale dnes som si povedala, ze bude lepsie, tak dufam, ze aj bude. Idem do poradne poobede, asi mi povedia ze nic, ale uz sa na to tak sustredit nebudem.

A zuzi ja som na pasoch este nebola vobec a utz posledny tusim v 31tt, takze moje podvedomie ma uz obrovitansky strach, ci je vsetko OK 😔 😢

lilly
22. máj 2008

joj anamorcek moj.. a mala sa hybe? potom by malo byt vsetko ok. Snad ta to uz rychlo chyti

anamor
autor
22. máj 2008

ahoj lilly, ano hybe sa, sledujem to, takze by to malo byt ok, ale iba hybanie nestaci.... vsetkym vam prajem nech rodite v 38tt tyzdni pred terminom, z cista jasna proste pridu bolesti a letite do porodnice, to bol moj sen a stale je.... ja sa desim toho, ze si ma tam nechaju lezat a budem cakat a cakat a nakoniec cisarsky 😢

lilly
22. máj 2008

anamorcek, vydrz nejak, snad to az tak nedopadne. Myslim na teba 🙂

zuzanat
22. máj 2008

anamor je mi luto, ze prezivas to iste co ja, ale ja som aspon chodila na pasy a pocuvala maleho. ale aj tak je to o nervy 😔
ja som mala vcera vecer depku, sa citim strasne unavena a to dokopy nic nerobim, lebo sestra vari a velmi mi so vsetkym pomaha. sa citim ako vyzdimany uterak, no strasne ☹
dnes ideme na nozicky a musim nabehnut aj do DM na sebamed, skusala som uz mydlo a to mu nevadi, tak kupim aj plet. mlieko, je to sice draha kozmetika, ale kaslat na to, ked mu vyhovuje. aj sudocrem chcem kupit, je lepsi ako ryb. mast...
Filipko ma stale potnicky, nechapem z coho, lebo spava len v kosielke a je zabaleny do plienky a aj tak mu je teplo 😕

anamor
autor
22. máj 2008

cau zuzi, pri tomto pocasi sa ani necudujem ze ma potnicky, to aj my urcite budeme bojovat s tymto problemom. Sebamed je dobra kozmetika, tak hadam pomoze. Mydlo je vraj dobre aj bupi, ale nie vsade ho maju, v majovkach to baby raz riesili, tak som ho hned kupila. Na alergie jhonson som pocula a uvidim, co na to nasa mala... ak sa vyhadze vyhodim.
diky kočky inak za podporu, tajne dufam,ze mi dnes spravia aspon utz ci je vsetko ok, jasne ze verim ze je, ale mam obrovsky strach ☹ ale to je asi normalne a patri to k poslednemu stadiu tehu, aby zena porod zvladla a potom aj to mimi, ked pride.... takze neriesim.
nechaj si pomahat od sestry, je prirodzene, ze si unavena a nestihas a pritom mas pocit ze nic, si v jednom kole....

uz nech viem na com som.... drzte palce, fakt to nezvladam bohvieako posledne dni, ked vam v 26tt povedia, ze hrozi predcasny clovek nerata s tym, ze mozno to nakoniec nepojde samo od prirody ☹

mouse
22. máj 2008

Ahojte,
Anamor preco by to nemalo ist samo od prirody? Mozno porodis presne v termine 🙂 . Velmi na Teba myslim, nech je vsetko v poriadku a nech uz mas porod conajskor za sebou.
Lilly, teda, dufam, ze nemas premocene topanky...
Zuzka, tu odsavacku si si objednala cez net? Aj ja si ju kupim a kupim si teda aj tie ochranne dudliky na bradavky.

anamor
autor
22. máj 2008

mouse neviem, ja som si myslela ze porodim niekedy okolo minuleho vikendu, teraz som mala par dni po sebe uz aj bolesti - podbrusko, krize, vzdy to vsak ustalo a to ma manzel uz vecer aj masiroval, lebo to bolelo.... viem ze este neprenasam, tak je vsetko v poho v podstate ako ma byt a moze sa to kazdou minutou zvrtnut, ale akasi som skepticka uz...

lilly az teraz som si vsimla, ako ste prisli do prace, no super, fakt vas mohli pustit domov, davaj na seba pozor. Inak sa tesim, ze ti pride mutsik 🙂 teda ty prides k mutsikovi 😀 uz len zajtra a si oddychnes, urcite je tento tyzden pre teba narocny

zuzanat
22. máj 2008

mouse ja som tu odsavacku kupila v obchode v dubnici, ale bol problem ju zohnat, vacsinou maju vsade drahe avent odsavacky.

anamor ja som tiez mala milion priznakov a ked to zrazu bolo to "prave" tak som si nahovarala, ze isto este nerodim, tak som sa bala 😀

musim ist, syn ma bije je hladny. to je iny psychos, ja sa z neho pototo 😀
vcera sme ho nahravali ako dudka cumel, skoro som umrela od smiechu, akoby kone isli 😀

anamor
autor
22. máj 2008

zuzi ja uz chcem aby to bolo, fakt som si nikdy nemyslela, ze sa kazdemu pichnutiu budem tak tesit 😀 masochistka 😀

zuzanat
22. máj 2008

😀 😀

Filipko sa napapal a uz zase buva, dnes je zase ako vymeneny, vcera nechcel spat ani za svet, ale to je asi fakt tym pocasim. lebo dnes je pekne.
len mi to tak vychadza, ze bude hladny prave ked pojdeme k doktorke 😖

zuzanat
22. máj 2008

10minutovku mame za sebou, uz je hore 😀

mouse
22. máj 2008

🙂 Zuzi, nosis maleho po byte v babysatke?

Anamor, tak sa skuste pomilovat. Kamoska to skusala aby mala valentincatko a aby to uz mala za sebou, nepomohlo 🙂, ale aspon si to uzivali takych 14 dni, vraj to bolo zabavne s tym bruskom..

katarinkad
22. máj 2008

Ahojte.
my sme konecne doma. Som utahana ako kon. ☹ ☹ ☹ Ta mala nam dava zabrat.

anamor, tiez na teba myslim a drzim palce nech je to cim skor. 😉

anamor
autor
22. máj 2008

ahojte, no dnes ma vybavila sestricka, ze doktor na operacke, takze idem v pondelok, dufam, ze uz nejdem, ale dovtedy porodim.
mouse sexik nefunguje a ti poviem ze je to skor sou ako milovanie.... ale zasa kto nezazije nevie o com hovorim 🙂