Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
9. okt 2008

no tak nejako to s tou hlavou uz vydrzis 😉 ved uz sa blizis do finale.
Mna po porode bolela hlava 4 dni vkuse. Uz som mala dost. ☹ ☹ ☹ No zvykne ma boliet aj ked nemam tlak OK.
Borko uz zaspinkal, tak ja mu idem povyvarat cumle a dat si sprchu.

😵 😵 😵

A aky obrazok skladas? Nieco velke?

lilly
9. okt 2008

skladam 1000 dielikove puzzle, takuto vcielku na tekvici, uz tu cisto zltu cast vpravo, zbytok mam
http://www.martinus.sk/?uItem=20296

mam chut na makove rezance, ale asi nemam doma mak, asi si skocim kupit a musim ho ist zomliet k nasim, lebo nic na mletie maku doma nemam, ale chut mam na to strasnu 😵 😝

este som sa chcela spytat, odsavacku mlieka mam nejak vyvarit pred prvym pouzitim? Chcem ju vzat do porodnice, tak ju mam vyvarit uz teraz, ci este s tym pockat? A tiez tie klobuciky na bradavky.. 😕

zuzanat
9. okt 2008

ahojte, my sme nemali noc nic moc, Filipko sa stale pretacal na brusko a mrkotal, tak som moc nespala.rano bol o siedmej uz je hore, ale nastastie si ho muz zobral a ja som do 9h este spala 🙂 lebo inak som ako mechom prastena 😅
uz je nenormalne prefikany, ked nie co chce, plazi sa ako blazon 😀

lilly vsetko to vyvar, klobuciky by sa mali vyvarat potom raz tyzdenne aspon, ked ich budes pouzivat. ja uz ich nepouzivam, len ked zacne kusat, budem muset sa k nim vratit.

romi myslime na vas 😵

katarinkad
9. okt 2008

lilly, pekny obrazok skladas. 😉
Ja dnes robim halusky s tvarohom na obed. 😝

Ja som vyvarila odsavacku, ked som si sla pobalit tasku aj tie klobuciky aj cumel pre maleho som brala pre istotu. Aj sme ho pouzivali v porodnici.

Zuzi, to ti verim ze Filipko je prefikany. 😀 Nas maly ma len 2 tyzdne a je uz prefikany tiez.
😀

jankazaba
9. okt 2008

ahooojte,

miska vitaj doma...

mali sme trochu rusnejsie obdobie,a bolo krasne pocasie, tak sme chodili stale von... nestihala som ist na kona, len som si sem tam cosi precitala...

zuzi, filipko ma uz zub? no to nas teda predbehol.....

katka, miska tak ako sa vam dari?

zuzanat
9. okt 2008

Jani no veru uz mame jeden zubisko, sa tak zlato na nas ceri 😀 a je ako pyrana, tak kuse, rovno do lica 😀
kolkokrat denne davas Terezke prikrm? lebo ja zatial iba na obed, dnes som mu uvarila polievku, zemiak, mrkva, kalerab a petrzlen, tak som zvedava co povie 🙂

lilly
9. okt 2008

akurat mi postarka doniesla balicek s capackami, co mam aj v albume 🙂 Su normalne z takej prirodnej asi ovcej kozusinky, ako su kozuchy, take skor sive...
Su krasne, len boli dost spinave na moj vkus /na to, ze vraj boli nenosene/, tak som ich vyprala v sampone na vlnu, tak ked vyschnu budu uplne uzasne 🙂 Aspon som zaroven pretestovala ten Disana sampon na vlnu 😀
Az zmenili farbu a voda bola teda poradne spinava

mouse
9. okt 2008

Ahojte,
Janka, dari sa nam vyborne, len dnes som akasi unavena. Dnes Robkovi odpadla pupocnikova chrasticka, maminy, je normalne, ze to tak trochu hnisa a zapacha? To crievko, co tam ostalo..

katarinkad
9. okt 2008

Ahojky misi,
ako to zvladas s Robkom? Ako v noci spinka? My papame zhruba kazde 3,5 hodky a celkom dobre spinkame v noci. 😵 😵 😵
Misi, cistis mu pupcek s liehom? Nam sa celkom pekne zahojil. Odpadol nam uz pred tyzdnom. A ked sme boli v poradni tak nas dr. dost na ten pupcek upozornovala, ze treba nan davat pozor, ze je to vlastne vstupna brana vsetkych infekcii pre babetko. Takze ak by sa ti ten pupcek nepozdaval par dni, tak radsej by som zasla k dr.

katarinkad
9. okt 2008

misi, este furt si nenasla ten kabel? 😀 😀 😀 😀 😀

mouse
9. okt 2008

Katka to uz ste boli v poradni? My ideme az o mesiac. Ano, cistim mu ho liehom 2x za den. Dnes odpadol ale akosi to tam zapacha, zajtra skocim k doktorke, ak sa to do rana nezlepsi... V noci spinkame vyborne, cez den akokedy, niekedy aj 6hod a niekedy pyta papat kazdu chvilu. Je dobrucky, placka len pri cisteni pupika, moje male. Katka, vcera som zaspala skor ako prisiel manzel domov a dnes som na kabel ani nspomenula. Vsak sa tie fotky nestratia 😵 .

mouse
9. okt 2008

To spinkanie na brusku ste skusali? Aj Robko dviha pekne hlavicku, ale pri spinkani zatial polohujeme len na bok.

jankazaba
9. okt 2008

zuzi - aj ja davam len obed - mrkvu zemiak, petrzlen, niekedy brokolicu..., za tyzden mi kazal dr dat uz aj masko do polievky a uz aj desiatu a olovrant - jablcko a jogurtik, tak uvidime ako to bude terezke chutit...

my zaciname od utorka plavat, uz sa neviem dockat...starraaasne sa tesim...

katarinkad
9. okt 2008

misi, my ked sme prisli domov z porodnice tak na treti den prisla doktorka so sestrickou k nam domov. Prezreli maleho, predpisala nam nejake veci a porozpravala co a ako. A potom sme boli my u nej v ambulancii prave kvoli tomu aby sa pozrela na pupcek, ci je OK a povazila maleho.
Chod zajtra radsej k dr. Nam ked pupcek odpadol, tak nic mu tam neostalo, len obcas mu tam vyjde taka chrasticka. 😵
Ja Borka davam sem tam na brusko, ale jemu sa to nepaci. Hned sa rozreve. 😀

katarinkad
9. okt 2008

Jani ahoj 🙂
dakujeme za opytanie. Dari sa nam dobre. Dnes sme cez den sice vela nenaspali, ale nevadi. uvidime aka bude noc. 😕

jankazaba
9. okt 2008

miska - ked terezke pupik odpadol nic jej tam neostalo... ja by som radsej sla k dr.

jankazaba
9. okt 2008

katka tak drzim paste, aby bola noc pokojna... u nas terezka uz buva, manzel isiel ku kamosovi a ja idem hodit konecne dalsie foto na MK...

zuzanat
9. okt 2008

jani uz aj jogurt? to sa moze, som nevedela. ja davam zatial len zeleninu a mal este hrusku a jablko. tak o mesiac skusim aj maso, mozno skor, uvidim 🙂

nam odpadol pupok este v porodnici, ale mal tam este malu chrasticku. asi by som sla k dokimu, pre istotu.

anamor
autor
9. okt 2008

sme zniceni, ideme spat, vsetko je inak ok 😵 😵 😵 mala v poriadku, kontroly "len" na chirurgii, len mala uz ma stres z nemocnicneho a doktorskeho prostredia 😒 chuda male, riadny rev a to jej este nic nerobili 😅 . Boze to zdravotnictvo,ja som v strese, tak co taky maly tvor 😅 Este sme boli v robote, prvýkrát sa ukázat a v metre kúpiť zásoby do novej chladničky.

pupcek: nam neodpadol, nasilim nam ho sestricka musela strhnut, pod tym smradlavy velky hnis, ktory sme dost agresivne - naozaj silno cistili - miska radsej chod k lekarke, my sme mali tiez skaredy pupcek a v dvoch tyzdnoch super.
katarinka: nasa tiez zdvihala hlavku skoro a davala som ju aj na brusko, masirovala chrbatik.
janka: plavanieje super super super 😵
lilly: spinave capacky? humus niektore baby ozaj... ja by som vsetko predavala len krasne. My mame tie mencestraky a su super. Ozaj skus hadat kde skoncili slnecnicove semienka? /pre ostatne kocky tiez mozna anketa, muz vykladal nakup, slnecnica do chlebika, dva dni som ju hladala vsade, hadajte kde bola?/ A inak zuzi, ked som sa ho spytala ci nevie kam ich vylozil... slnecnica, to tam ani nebolo 😀 smiala som sa ako blazon ako uvas doma... 😀 chlapi

dobru noc, som mrtva...

jankazaba
9. okt 2008

zuzi - to nam povedal dr, ze uz moze aj jogurt aj pribinacika...

a kamoska ma o dva mesiace starsieho syna a ta mu dava biely jogurt s actimelom, aby to malo nejaku chut..

jankazaba
9. okt 2008

taaak, konecne su fotky v albume... este ich mam strasne vela, najprv musim potriedit a potom este pridam...

lilly
9. okt 2008

janka, krasne fotky si pridala 😵

lilly
9. okt 2008

romi, som rada, ze natalkin stipanec je pomerne ok 🙂
miska, s tym robkovym pupikom by sa mi to asi nepacilo, radsej zajdi k doktorovi
romi, a kde nakoniec skoncili tie semiacka? Tipnem si... niekde medzi hrncami? 😅 Inak, uplne ako odpooved mojho muza.. chlapi su vsetci ako z jedneho vajca.. 😀 😀 😀

lilly
9. okt 2008

ja mam dnes akesi divne to moje brucho, v kuse tvrdne, pri akomkolvek pohybe a mam taky divny pocit napinania koze okolo pupka.. 😕 Popri tom ma picha do mechura, ako by ma tam niekto ihlou pichal.. ach jaj 😨

lilly
9. okt 2008

jaj a tie capacky.. uz su skoro suche, su krasne cistucke, jemnucke, kozusinka nasuchorena 😵 Keby som nemala ten sampon na vlnu, neviem, ci by som sa ich odvazila namocit a vyprat, ale takto su super.. Inac ta baba sa mi potom ospravedlnila, ze ona ich tak rychlo balila a predtym ich mala niekde v nejakej krabici, kde ma aj ine veci a casto to tam prehadzuje, tak sa asi nejak zacapali a pri baleni si to nevsimla.. 😅 no ale hlavne, ze sa pekne dali vyprat 😵

dufam, ze uz posledny prispevok odo mna dnes.. nejak to tu kuskujem, stale ma napadne, ze este daco som chcela 😅 no tehu demencia 😀

katarinkad
9. okt 2008

Jani, krasne fotocky. Terezka je nadherna. 🙂 Je to velka cestovatelka. 😵

lilly, setri sa. Beries Magne na tvrdnutie bruska?

Dobru nocku 🙂

zuzanat
9. okt 2008

Jani pekne fotky, mate doma kocku 😵 ja co sa stravy tyka, som uz asi debil, lebo ked napisem do jednej temy tak mam pocit, ze sa tam vzdy niekto ozve, ale to bohuzial nie len na mna 😖 😅

lilly ty makas ako fredka, ved odpocivaj, lebo potom nebude kedy 😉 pocuj ty profik nas, ta pastelka plienka sa moze pouzivat aj na noc, lebo je uplne super, len asi nebude asi taka sava, co myslis?

romi som rada, ze to dopadlo dobre. my sme stale neboli este na preockovani, lebo maly ma este trosku soplik, tak neviem kedy pojdeme 😖

jankazaba
9. okt 2008

dakujem kocky...

beham, chystam - ideme zajtra na vikend do vlkolinca, tak balim seba a terezku... uz sa tesim, strasne rada tam chodim - clovek si tam oddychne...aj pocasie by malo byt fajn, tak uvidime...

lilly
10. okt 2008

ahojte a dobre ranko
katka, beriem Magne B6 2x denne.. vcera som ale ani velmi nemakala praveze, skoro cely den som sedela na posteli a skladala puzzle. No asi to skrcenie sa nad puzzle skoro v kuse sa tomu mojmu bruchu nepacilo.. aj noc bola taka divna, pri kazdom otoceni z jednej strany na druhu, vo faze, ked som bola na chrbte, tak mi brucho stvrdlo.. teraz sa mi to zda byt lepsie
zuzi, pastelka neviem, ci by bola plienka aj na noc, mam jednu doma, je to bavlnene frote, mozno keby si ju este poriadne vypchala, tak by sa dalo.. neviem, nakolko je cikajuce tvoje dieta, ale ked velmi, asi by to bolo malo... Verulka ma strasne cikajuceho Rona, tak ona po vyskusani roznych plienok, si pochvaluje na noc plienku Bum Hugger poriadne vypchatu este kadecim. Tu plienku som nekupovala, ale strasne sa mi pacila nazivo, ukazovala mi ju Andrea, ked sme boli satku pozerat. Tu su tie Bum Hugger, bud na suchac, alebo na patentky:
http://www.nosime.sk/kategoria467-plienky-ella-...

dost si chvalia aj plienky Swaddlebees. Vseobecne najsavejsie su konopne plienky, tato znacka ich ponuka dost. napr. su tu:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4013181
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4013038
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4012975
ta druha sa mi paci najviac, je jednovelkostna, na cele obdobie a ma az 9 vrstiev, no ta cena je dost vysoka.. ale do dnes tam maju lepsie ceny.. 😉

dnes chcem prezliect postele a dobalit uz tasku do porodnice do nejakeho normalneho stavu, bo stale mi tam cosi chyba, ale aj tak vsetky kozmetiky nebudem teraz dvojmo kupovat, asi to este potom zalozim, lebo to pouzivam kazdy den. A vyvarim tu odsavacku, klobuciky a dudel.

anamor
autor
10. okt 2008

ahojte,
mna dnes caka kopa roboty, papierovacej, mame stvrtok co nevidiet..
noc sme mali fajn 😉 az na to ze ja som zalahla tusim prvykrat o osmej a nemohla dve hodiny spat ☹ strasne som bola vycerpana, teraz je uz lepsie. Vyzera byt vonku pekne, tak sa tesim uz teraz von, hadam do poobedia bude.
Mala stasne bojkotuje odsavacku na sopliky 😢 , ale uz je to podstatne lepsie, my mame ockovanie o tyzden, tak uvidim, ci budeme moct, lebo stale v tom nestastno malom nosiku nieco je.

fu tie plienky, hotova veda, ale lilly ty sa ozaj vyznas. Ja mam problem este aj s tymi par papierakmi, co su 😉

lilly ja som tiez v poslednych tyzdnoch /asi ako ty/ skladala puzzle a tiez som mala pocit, ze tlacim malu, tak som sa medzitym prechadzala, tvrdnutie bruska mne prave ku koncu prestavalo, ale okolo 35tt bolo dost intenzivne aj u mna, musis est vydrzat zo dva tyzdne a si za vodou uplne 😉 tak ako pise katka, setri sa.

janka krasne fotos, vy ste riadny turisti, no super 😉 my sme boli v lese len raz a ak pocasie bude este priat dufam, ze sa nam este podari trosku s malou pochodit.Vidim ze dcerka ti fandi tomu chicco dudlu, u nas ho tiez jedna mala miluje /co spolu obcas kocikujeme/. krasne foto, ozaj, mas rozkosnu dcerku.