Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
28. okt 2008

janka, katka a miska, vy ste kolko kg nechali v nemocnici? A kolko vam potom este ostalo navyse? Potom ste to postupne zacali zhadzovat?
No idem asi vyliezt z postele, umyt sa a nalozim pracku. A to puzzle potom zlepim 🙂

jankazaba
28. okt 2008

lilly - ja som pribrala asi 16kg, krasne som po porode zhodila, teraz mam este asi 3kg naviac oproti predporodnej vahe, ale chcem ist nizsie nez som mala, takze musim cvicit a cvicit a cvicit... 😉

lilly
28. okt 2008

a v porodnici ti z tych 16kg ostalo kolko?

jankazaba
28. okt 2008

vies co to presne neviem... ja som sa tam nevazila... ani doma som sa hned nevazila - nejako som to neriesila...ale potom to pekne islo v podstate samo dole...

lilly
28. okt 2008

no ja som na to zvedava, kolko kg tam necham 😀 ale mozno po porode zabudnem na to, ze som to chcela riesit 😀

katarinkad
28. okt 2008

lilly, ja som pribrala skoro 14 kg pocas tehu. 9 kg som nechala v porodnici a 5 kg mi ostalo. No a tie ani za svet nechcu ist dole. No ani sa nedivim, pretoze od kedy som doma z porodnice zerem sladke jak nepricetna 😝 😝 😝 Chcela by som aspon tie sladkosti trochu obmedzit a menej jest, ale nedari sa mi. Ono to nie je take strasne tych 5 kg, obleciem skoro vsetky veci, akurat jedny rifle su mi napraskane trochen (ale to su take velmi uzkeho strihu).
Neboj sa po porode ti to bude ukradnute ako vyzeras. A urcite tych par kg navyse vsetky zhodime. 😵 A kolko si vlastne pribrala? Uz si vlastne na konci tehu, takze uz je to asi konecna vaha.

zuzanat
28. okt 2008

ahojte, ja len tak v rychlosti, lebo sa balim a padame k nasim, asi do konca tyzdna, mario mi rano volal, ze tam robi, aby sme prisli a to viete, ze ma nemusel prehovarat 😀
uz tu bola aj svokra, priniesla malemu rukavicky, pekne a zacala, ze na vianoce malemu kupi motorku, tak som jej vysvetlila, ze to mu je zbytocne, nech kupi nejaku hracku, tak to zda sa pochopila 🙂
noc bola strasna ako vzdy, stale narieka, takze ani ja nie som moc vyspata.
a svalovicu nemam, co som dost prekvapena, lebo sa mi zdalo, ze som dost polamana.
mne ostali naviac dve kila, nie je to take strasne, ale v pase mam stale navyse 8cm, co je strasne, ale hadam sa to zlepsi.

majte sa krasne, sak ja sem hadam nakuknem 😉

lilly
28. okt 2008

ja mam zatial naviac 12 kg, nejak som sa na tejto vahe zastavila, tolko som mala uz aj niekedy mozno pred dvoma mesiacmi, potom som zrazu mala len +10 a odvtedy to postupne stuplo zas na tych 12.. no mozno to este stupne, ked dlho vydrzim ako tehu, no ale to je jedno.
u nas je nejak skaredo, prsi, no fuj, len zaliezt do postele a spat.. bola som v obchode, lebo chladnicka zivala prazdnotou, tak ma to dost zmohlo.
zuzi, super, ze nemas svalovicu 🙂 tie dve kila tam urcite shodis

katarinkad
28. okt 2008

lilly, ved ty nebudes mat ani co zhadzovat po porode. 😀

vonku je teda riadny hnus, no aj tak rozmyslam ci ist s malym von alebo nie. Zatial u nas neprsi.

zuzi, uzite si to u vasich. 😵 😵 😵

a kde je anamor? Asi tvori ten kalendar, alebo patchworkuje? 😵

jankazaba
28. okt 2008

ahojte,
aj u nas je skaredo - tiez neprsi, ale je tma...
my sme sa vratili s plavania, tak teraz lenosime, ... ale pojdeme urcite von

lilly
28. okt 2008

romi je v rakusku dnes na nakupoch 🙂 sa tam poriadne vysantia urcite a pridu unaveni..
ja vyprazam kuracie pecienky na obed, ci veceru uz asi, ale zemiaky sa mi nechce uz k tomu supat a varit, bude to len s chlebom.. prdkam to, nevladzem 🙄

anamor
autor
28. okt 2008

ahojte,
som fakt znicena, ale super bolo, mam teplejsie topanocky, na jar teplakovu supravu,na zimu mikinku s ciapockou - pre malu samozrejme... mala bola zlatunka. akurat nemam stale ZIADEN vianocny darcek... ☹ 😢
co sa tyka mna mam po porode +1,5kg /pozorujem po kazdom min poldennom manducovani trvaly ubytok na vahe -0,5kg 😉 /, obleciem uz takmer vsetko.Nerobim nic, jem cokolady, krupicovu kasu... a ine nezdrave veci /myslim,ze vaha ide dole vdaka kojeniu 🙂 , preto jem co mam chut - pred tehotenstvom som si to dovolit nemohla 😉 /

katka ku kalendaru este nedoslo, patchworkujem po veceroch, ale aj na kalendar pride, musi...
zajtra mame plavanie, som zvedava, ci si mala este cosi pamata... 😅

janka ty uz davas pribinaka? a to sa uz moze, ja reku mliecne vyrobky o dost neskor... osmy mesiac alebo tak...

lilly aj tak super vykon vyprazat pecienky... zemiaky by som uz ani ja nezvladla. 😝

zuzka uzite si to u vasich, s tym aerobikom mas moj obdiv, ja som mrrrrrrrrrtva aj bez cvicenia 😝

jankazaba
29. okt 2008

ahoojte,

no u nas je dnes pocasie pod psa - prsi, len spat a spat... 😔

anamor - pribinaka nam kazal doktor, tak davame... terezke velmi chuti...

lilly
29. okt 2008

ahojte,
no poradna dnes jeden uzas.. bola som tam asi o pol deviatej, trosku som cakala,ale tak o deviatej som uz mala ctg za sebou.. to bolo zase take krivolake, ale mala sa mi tam tak hybala a mrvila, ze ani sa necudujem, ze jej tak bilo srdiecko.. no nakoniec to vraj bolo ok a pri pohyboch to tak moze byt a ta bazalna krivka bola v norme.. potom som cakala az do jedenastej v cakarni, ze kedy sa uraci mojmu dokimu prist, no ten nechodil a nechodil, ani iny lekar nevysetroval, takze uplne uzas.. na prietoky som ani nesla po ctg, lebo v piatok mi doktorka vravela, ze dnes nemusim ist.. no asi o jedenastej si ma zavolala sestricka z ultrazvuku, ze mam ist na prietoky, tam bol Dosedla, taky mlady lekar, mladsi mozno ako ja, a ze ma videl, ze tam uz dlho sedim a vie ze cakam na Lendaka, ze si ma pamata, co som tam bola hospitalizovana, tak ze posuril Lendaka, nech uz pride.. 😀 A ze on mi zatial urobi ultrazvuk.. Tak sa poriadne vyraaadil na nom, urobil prietoky, tie boli super, pomedzi to popozeral aj ine veci, prepol na 3D, ukazal mi hlavicku z kazdej strany, medzitym sme kecali, srandovali, asi aj 10-15 minut, no strasne zlaty bol. Aj dve fotky z 3D mi vytlacil len tak sam od seba 😵 A az sa cudujem, ze si ma tak pamatal, lebo kym som tam lezala v nemocke, on so mnou nic nerobil, obcas ked sme sa na chodbe stretli, alebo, ked som na ctg lezala.. no ale dnes bol uplne super, az mi zlepsil naladu, po tych dvoch hodinach cakania.. uz som zacala byt aj v samonasieracom rezime z toho..
potom som isla na poradnu, medzitym Lendak prisiel, zo dve tehulky uz aj vysetril, potom zobral za chvilu aj mna, krcok sa mi skracuje, uz je len pol az 1 cm dlhy, na spic prsta pootvoreny. O tyzden mam prist na ctg a prietoky, bez vysetrenia a na dalsi tyzden uz aj s vysetrenim..

jankazaba
29. okt 2008

ahojte,

my sme mali dnes navstevu - kamaratku so synom miskom- je o 2 mesiace starsi... no decka sa tak vyblaznili...boli uplne uzasni, len sme sa rehnili... boli na manzelskej posteli, lehnili, prevracali sa, hladkali... no parada ich sledovat... 🙂

anamor
autor
29. okt 2008

lilly si tam stara znama 😉 na prijme ta budu poznat /vsetko zle je na nieco dobre 😉 /
ja som dnes unavena, idem zalomit, mali sme plavanie/perfektne bolo a isla pod vodu az po ocka 😵 😵 😵 😵 zvladla to na 1*/ o poznanie lepsiu noc ako vcera /asi som vam nespominala ze z pond na ut mala jedla kazde dve hodiny - od siedmej vecer 😝 mala som pocit, ze som ani nespala/
piekla som zemle, zajtra alebo v piatok idem este robit dalsiu davku vyzivy. Dobru vsetkym zatial 😉

mouse
29. okt 2008

Ahojte,
Robko mal dnes nespavy den, spinkal len hodinu a pol doobedu a hodinu poobede a teraz som tiez mala problem ho uspat. Vcera sme boli v poradni, vazi uz 4660g, jedak maly. Ani sa necudujem, ze tak rastie, stale je zaveseny na ciciku.
Lilly, neviem, kolko som nechala kg v nemocnici, ani neviem, kolko mam teraz. Este mi ostalo brusko, zapnem iba 1 nohavice, inak nosim tehotenske.
Dnes mi prislo poncho mama butterfly, na nosenie, je nadherne, uz som ho stihla aj oprat. Len stale neviem, ako to budem riesit s ochranou hlavicky pri noseni v zime. Teraz je to este ok, ked mu az nad hlavicku mozem zapnut bundu, ktora nepremokne, ani neprefukne. Ale -bude vystrkovat hlavicku von.
Lilly, uz Robka nosim aj v inych uvazoch / kriz s kapsou vonku a kriz s kapsou vnutri. Kaka vylucne na podlozke, a nohy ma pritom nadvihnute dohora.

mouse
29. okt 2008

Kazde rano okolo piatej sa zacne zo spanku mrvit, brucat a tlacit. Tak ho prenesiem so kupenky na podlozku, vyzleciem, dvinem mu nohy a uz sa to z neho sunie. Dnes sa vykadil este raz mimo planu 😀 , trochu do plienky a zvysok zas na podlozku. Prednedavnom kakaval este do kazdej plienky, teraz az na dnesok len rano.
V pondelok mi prisli babylucy plienky, 12ks organics, 4ks klasic. 4ks organics som uz mala doma na skusku. Uz do nich nedavam klasicku stvorcovu plienku.

katarinkad
30. okt 2008

Ahojte moje zlate 🙂
my sme mali vcera rusny den, tak som sa sem ani nedostala. Boli sme s Boriskom v poradni. Nechapala som ze uz tak krasne pribral, vazi 3 750 g, ved papame kazde 2 hodinky. Anamor, my takto kazdu noc papame, kazde 2 hodiny. Maly sa budi presne ako hodinky a je hladny. 😝 No miska, ked pozeram kolko vazi Robko, tak to my sme este dooost pozadu oproti vam. 😀 😀 😀
Potom sme este boli na neurologii s malym. Tam mu porobili kadejake vysetrenia, utz hlavicky, EEG a neviem co vsetko. Zatial vsetko OK, musim poklopat.
No a potom sme kocikovali s tatkom po meste a maminka behala po obchodoch, lebo som si chcela nieco kupit na seba, lebo si nemam co obliect na krstiny. No vela som toho nenakupila. No podarilo sa mi kupit zopat darcekov pod stromcek. A vecer sme mali este navstevu a este som zehlila do noci.
😵 😵 😵
anamor, vy ste boli vo Viedni na nakupy?

lilly
30. okt 2008

ahojte moje.. ja so pol dna rozmyslala, co budem varit a nakoniec som sa rozhodla, ze to bude zemlovka, tak som este nabehla do obchodu kupit zopar ingrediencii. Uz sa mi pecie v rure, len tam pridam neskor sneh. A vyjedam este tvaroh, som ho tam nedala vsetok 😀 😝 je tam ale aj zltko, tak dufam, ze je ok.. uz som 100 rokov nejedla taky tvaroh
katka, miska, pekne vam rastu tie vase deticky 😵 borko je teraz nejaky taky ako bol zuzkin filipko ked sa narodil 😀
miska, to ponco musi byt super, ja si ho mozno doprajem niekedy na jar. Hlavicku by som poriesila takou ciapkou v tvare kukly, videla som take na nete, ide to cez celu hlavicku, az na krk, skusim to najst.. aj pliest sa zvykli take capicky..
mne sa inac, odkedy som doma z nemocnice, kazdu noc sniva nieco s porodom, s nemocnicnym prostredim, s kojenim, s babatkami a pod.. dnes som pre zmenu uz bola porodena a doma a stale som prebalovala drobca.. ach jaj.. asi mi uz hrabe z toho vsetkeho.. 😅 😕

anamor
autor
30. okt 2008

caute caute, katarinka nie az vo viedni, iba tu v prvom metre a huma tam je - take mensie nakupne centrum, a v hainburgu, tentokrat sme sli tak na vylet viac ako na nakupy, preto nie az SCS /ja uz nemam vela penazi na minanie, odkedy mam rodicak, tak zacinam setrit.../
daj tipy na darceky 😉 aj ip, ak by to tu mohli dotycny citat.
To dvojhodinove budenie si pamatam aj ja, ked bola Natalka taka ako tvoj Borko, ved som aj vravela, ze sa vratila do novorodeneckych cias.
miska super s tym kakanim 😉 sikulko a hlavne mama je sikulka.
dnes som upratovala do obeda, prala malej veci a postelne, prevliekala postelne... nic za mnou nevidno a som znicena...

katarinkad
30. okt 2008

lilly, mnam zemlovka 😝 😝 😝
Ty si si uz vsetko perfis nacvicila vo sne, takze porod bude pre teba malina, a tiez starostlivost o malicku. 😵

Inak ja som dnes uz tiez mrtva. Od rana som prala, dve varky v pracke, aj v rukach, varila som, karfiol na dva sposoby, sebe vyprazany a muzovi zapekany so zemiakmi a vajickami. Potom kym som upratala kuchynu, zotrela podlahy, pomedzi to som sa samozrejme starala o Borka a hned potom sme sli na hodinku na prechadzku lebo bolo pekne a teraz sme sa vratili napapali a ja asi odkvecnem. 😨 😖 😨

Co sa darcekov tyka, zatial som nic vynimocne nekupila, iba detom....pyzamka, gatusky, nejake tricko, rozpravky na DVD, na kupanie samponik Macko PU aj taku zinku na umyvanie Macko PU...tusim nic viac. Potrebujem pre 4 deturence darceky + pre Borka. A co dospelym este netusim. ☹

lilly
31. okt 2008

ahojte, dnes konecne svieti slniecko vonku, vcera bolo otrasne pocasie, no fuj..
dnes by som chcela trosku popratat, aj taku velku policu v kupelni, no take veci neznasam pratat.. 😖
vcera mi volali aj z orangeu, uz maju moj mobil, tak aj tam sa pojdeme prejst, ked pride muzik domov 🙂

lilly
31. okt 2008

vcera vecer som mala asi aj nejakych poslov, ci co.. ma bolelo podbrusko ako pri menstruacnych bolestiach a popri tom krize... no potom to preslo 😅 😕
a v sne som si dnes pre zmenu uzivala klystir.. ach jaj.. hrabe nam 😨

katarinkad
31. okt 2008

Ahojky lilly 🙂
no pomaly ale iste sa porod blizi, takze ta to mata aj vo sne 😀 😀 😀 Mne sa tiez pred koncom obcas snivalo s porodom, a kazdy vecer som zaspavala so strachom, ze co ked to dnes v noci pride? 😕
Inak pre mna bol klystir prijemna zalezitost. Naozaj, ked do mna sestricka naliala tu teplu vodu, tak to bolo take prijemne, uvolnila som sa, ani som kontrakcie necitila. To co nasledovalo potom uz nebolo az take prijemne, lebo som dost zvracala a sedela na vecku. Ale pohoda. 😵

Vcera som sa dozvedela novinku. Moja segra je TEHOTNA. Takze prebera po mne stafetu. 😀 😀 😀

lilly
31. okt 2008

katka, aj ja zaspavam stale s tym pocitom, ze co ked to v noci na mna pride?! 😅
tvojej segre blahozelame 😵 to ta, co byva v blave? to uz druhe budu mat?

anamor
autor
31. okt 2008

ahojte, dnes je vonku ozaj krasne, aj ked teraz uz fuka, mala bola vonku v kociku - pozorovala listy a potom zaspinkala, neskor pojdeme este spolu von, ale teraz sa hra trosku, nech ma zmenu. Robila som dnes druhu davku vyzivy - ta dnesna je uplne natur - iba jablka a trosku vody, nic ine, je mnam, dufam, ze si to aj mala bude mysliet. Inak ma hypnotizuje pri jedle, uz musim jest uchytkom a tajne, takze skoro nejem 😒 ked som jej dala cumlat banan, tak bola nadsena, takisto jablcko /ked som ich rano cistila na vyzivu/ nenormalne sa potom rozplakala, ked som ho uz dala prec 😀 tak som jej dala mliecko. Predchvilou som jej dala za stipku tej vyzivky a oblizovala sa. Maly experiment... uvidime co so zeleninou, ale este mam cas 😉

jankazaba
31. okt 2008

anamor - my sme malej tiez davali cumlikat mrkvu, jablcko, dokonca mala aj hrozno - dala som prec supku a tak si ho cuckala... moja mam tiez pre nu chysta vyzivu, tak som zvedava co na nu bude hovorit... teda ako sa bude tvarit... 😉

u nas bolo tiez pekne aj vcera, ale ten vetrisko... aj deku nam ufuklo vcera... 😒 , ale teraz sa uz pomaly zatahuje a mozno aj sprchne ☹ ☹ ... dufam ze nie, lebo sa akurat chystame von

katarinkad
31. okt 2008

Ahojky 🙂
My sme dnes boli az 2x s Boriskom na prechadzku. Vonku bolo super pocasie. 😉

Lilly, hej segra Blavacka. Budu mat druhe babatko. 😵
Lilly, mangel sa ta pyta, ci sa aj tvojmu mangelovi nesniva o porode? Lebo jemu sa snivalo posledny mesiac dost intenzivne. 😀 😀 😀 Chudak rodil vo sne za mna. 😀 😀 😀

romi, janka, tak vase kocky uz papaju riadne dobrotky. 😝 😝 😝

zuzanat
31. okt 2008

ahojte, tak sa po dlhom case ozyvam, uz sme doma....
aj ked sme boli u nasich, tak som unavena, dolamana a pod. Filipka trapia zuby, predpokladam, ze sa mu tlacia ocne, lebo chudatko moje je cely nesvoj. v noci spi a zo spanku mrnci, minule som ho hodinu tisila, no spanok strasny, cez den zase nevie zaspat a aj ked spi, tak max hodinu a ked je hore, tak si nenormalne sucha oci.
takze som znicena ako pes 😝

janka ja som mu dala ochutnat vanilkoveho jednotacika (nieco ako pribinacik) a vyhadzal sa z toho 😔 ale ked som mu dala trosku bielej aktivie, tak to bolo v pohode.
romi my ked jeme pri malom tak to je hroza, normalne stona, ze aj on chce 😅 tak sa schovavame,a nejeme pred nim. cely tyzden uz mu davam na olovrant ovocie a na obed zeleninu, masko...

dnes sme boli so segrami a maminou na morave, samozrejme aj s Filipkom v klokanke 🙂 sme super nakupili, pampers 100ks za 369Kc a sleep and play 20ks za 200Kc, dobra cena, co poviete? teda aspon ja si to myslim 😀 nakupili sme aj potraviny, jogurty, mlieko a pod. oplatilo sa nam ist 🙂 isli sme pred osmou a za dve hodinky sme boli spat.

u nas poriadne fuka, mam pradlo na balkone priviazane o balkon, ale asi ho dam dovnutra, lebo sa bojim, ze mi ho odfukne, lebo mame otvoreny balkon 😖

lilly normalne som kazdy den cakala, ci este nie si v porodnici 😉