Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
17. nov 2008

lilly nepobudnes, len by si chcela 😉 /viem ze nechcela/

no my sme kakali 2-3x za den do minuleho tyzdna, odkedy nam ide zub to bolo ovela viac a teraz tri dni mame bez kakania 😅

lilly
17. nov 2008

no tie depky prichadzaju asi hlavne po termine.. vsak, romi, zuzka... 😉 😖
no som rada, ze vsetky na mna myslite 😵

zuzanat
17. nov 2008

lilly neboj sa, vsetko dobre dopadne, aj ked to cakanie je na nervy 😖

katka nas maly kakal tiez na zaciaku velmi casto a potom asi tak raz za 5dni, ale dokina vravela, ze je to v poriadku a odkedy papa aj nieco ine ako MM tak kaka kazdy druhy den.

romi to nie maly, ale ja mam doskriabanu tvar a ubolenu, dostipanu 😔

katarinkad
17. nov 2008

ja som nejako prehliadla zopar prispevkov 😀 😀 😀 fakt som dnes mimo 🤐

Lilly, to je normalne ze mas depky. Ja som sa uz tesne pred porodom citila tiez vselijako 😕 , ale ked uz to potom na mna prislo, tak som uz bola v pohode. Uz som sa ani nebala, bola som vlastne aj rada, ze uz to prislo, a ze to uz budem mat za sebou. 😵
Prenasanie ti neprajem 😒 to musi byt o nervy. 😒 Ja verim tomu, ze este dnes v noci sa nieco udeje. 😵

lilly
18. nov 2008

ahojte, no od 21:20 mam nepravidelne kontrakcie, v noci som sice velmi nespala, ale kontrakcie boli tak raz za hodinu, dve.. okolo tretej zo mna vyliezla asi dalsia cast hlienovej zatky, uz taka ruzova, no hlienovita..
od rana su kontrakcie tak okolo pol hodiny, ale aj 20 min, 10, a zase 30, uz bola aj po 7 min..
no mam dost.. neviem kedy mam ist do porodnice, este asi pockam
asi nebudu hrdinske ciny a dam epi

katarinkad
18. nov 2008

Lilly, tak uz je to tu!!!
Tazko povedat kedy ist do porodnice, no ak kontrakcie neprestavaju, tak by som sa asi pobrala.
Epi si urcite daj, pomoze ti to, aj ked da sa aj bez toho. 😵

A co mangel? Este nepanikari?

anamor
autor
18. nov 2008

cau lilus, kvoli tebe som hned rano zapla netik. Ak citis pohyby tak v poho, ak by sa ti nieco nezdalo rychlo do porodky, ono je tazko ze kedy ist, ale vidim, ze to neustalo, tak porodna cinost zacala. Skus sa osprchova v teplej vode a mala by si to pohnut vpred a potom uz mozes utekat do porodnice. Dufam, ze to bude rychle a bude to 18teho, pekny datum podla mna 😉 /ale kazdy datum narodenia tvojho babatku bude pre teba pekny/.
A na hrdinske ciny kasli, ja som na seba hrada aj tak, pohladam to za hrdinstvo a epi som mala 😀 😉 ono si uzijes bolest tak ci tak, ale epi /aspon mne/ dodala silu - lebo si predstav pravidelne10min kontrakcie 16hod 😖 a potom samos castejsie 🙂

drziiiiiiiiiiiiiiime palce, dnes myslim len na teba, na obed mam sice zubarku, ale normalne na to ani neviem mysliet, aj ked to nie je nic moc. Zubarka myslim. Oproti takejto udalosti to je bezvyznamne 🙂

anamor
autor
18. nov 2008

ahojte o 8,43 mi prisla sms od lilly, ze idu do porodnice, myslime na nich 😵 😵 😵 😵 drzime palceky

katarinkad
18. nov 2008

anamor, jasne ze drzime palce!!!!!!!!!!!!!! Hlavne nech to ide rychlo, aby sa lilly dlho netrapila.
Juj, uz som taka zvedava na malicku 😵 😵 😵

Ked budes vediet nieco nove, tak napis to tu. 🙂

lilly
18. nov 2008

joj, som naspat, z porodnice, urobili mi ctg, tam bola az jedna kontrakcia, pritom doma ked som chodila, alebo sedela, tak som ich mala kazdu chvilu.. este aj nalez je nezmeneny, krcok 1cm, na 1 prst otvoreny.
teraz aj ked lezim, tak mam kontrakcie kazdu chvilu, zhruba kazdych 7 minut, boli to jak svina, slzy sa mi tu rinu z oci, ja neviem ako toto vydrzim.. vraj mam prist na kontrolu v piatok 😕 😕 😕 😕 😢 ak mi teda neodtecie voda, alebo naaaaahodou neporodim skor, co podla rehotajucej sa doktorky nehrozi.. jednali tam so mnou pomaly jak s debilom, ze ako si mam sledovat cas, a ze ked budu kontrakcie sa opakovat, dajme tomu aj kazdych 30 minut, tak mam prist.. no ale sak mne sa opakuju vkuse, aj vtedy doma sa mi, len akurat, ked som u nich lezala, tak to preslo, no ked som sa uz posadila z ctg, tak to zacalo znovu.. a ze prip. ked budem mat vyrazny hlienovy vytok aj do ruzova, tak mam prist.. a ja ze ved som mala, zhruba o tretej v noci.. no tak ze ked bude znova... 🙄
ja neviem ako toto vydrzim a ani ako to rozlisim od ich "spravnych" kontrakcii.. 😢 😢 alebo, ci sa zacnem otvarat.. a ze vraj taketo bolesti robi len hlavicka, ako sa tam tlaci.. no urcite.. 😒 😢 😢

lilly
18. nov 2008

este sa mi pri jednej silnej kontrakcii pred chvilou podarilo nejak zhodit notebook z postele, tak sa znicil harddisk 😢
no ked se dari, ta se dari...
jaro mi doniesol svoj nb..

katarinkad
18. nov 2008

Lilly, tak to som teda sklamana z toho pristupu v porodnici ☹ to co tam bolo za "super" lekarku? 😠 😠 😠
Podla mna, sa uz tvoje porodne cesty otvaraju a telo sa jasne pripravuje na porod. Mne sice tiez odisla hlienova zatka nadranom asi o jednej a rodila som vecer o 21.15 hod. ale hned ako som tam rano prisla tak si ma tam nechali a nechceli ma uz pustit domov ani za svet.

No co narobime. Potrapis sa trocha doma, ono predsa len v domacom prostredi je to lepsie ako v nemocke. A do nemocky uz prides len na samotny porod. 😵 A teraz nemas uz ziadny vytok? Ja som mala potom uz taky trochu krvavy cely den.
Musim utekat, lebo Borko spi na dvore v kocari a uz reveeeeeeee.

lasenka
18. nov 2008

ahojte 😉

Lilly - tiez som zhrozena z toho, ze ta este pustili domov z porodnice... mne odisla hlienova zatka vecer o 18.00 a hned o 2 hodiny plodova voda... uz ma domov nepustili, pripravovali ma rovno na porod 😨
myslim na teba stale 😵 mysli na malicku 😵

zuzanat
18. nov 2008

ahojte, lilly isla opat do nemocnice, kontrakcie mala kazdych 7,5 minut, tak dufam, ze si ju tam nechaju, dementi 🙄 ja som mala kontrakcie a tiez to na kardiotokografe nevideli a nechali si ma tam, a v noci som porodila.

anamor
autor
18. nov 2008

ahojte,
dakujem za info zuzi. teraz som prisla od zubarky, u mna vsetko ok. Tiez som bola v soku, ze tehotnu zenu v termine, s podozrenim na porod poslu domov ! toto by mal vidiet dohlad nad zdravotnou starostivostou! dufam, ze do polnoci tu liluska je medzi nami, obe zdrave a stastne, drzime siiiiiiiiiilno palceky 😉 🙂

zuzanat
18. nov 2008

trosku od veci, filip mi prave zlikvidoval v kuchyni rohovu policku s kaktusmi, som myslela, ze ma klepne, este ze nepadla na neho. ale teda upratovania som mala viac nez dost.policka musi ist do pivnice, lebo co ten nas blazon dokaze a to som pred nu dala kos, ale ten si posunul.teraz mam cele ruky od bodliakov 😅 som ho dala do postielky a cusi tam, akoby vedel...

katarinkad
18. nov 2008

OOOO, takze Lilly isla naspat? No chuda nase, len nech rychlo porodi.

lasenka ahoj, a ty sa mas ako? 🙂 😨

lasenka
18. nov 2008

zuzka - este stastie, ze mu nespadli na tvaricku, ale aj tie rucky, chudatko 😢

kati - mam sa fajn, prave som prisla z roboty... zajtra idem na poradnu, tak hadam aj nejake foto prinesiem 😵

katarinkad
18. nov 2008

zuzi, no ty uz mas doma riadneho sibala 😕 😅 😕 To uz ho nemozes ani spustit z oci. 😀

Ozaj zuzi, mne sa teda Filipko zda dost chudy na to, kolko vazi. Na nom to vobec nie je vidno, mne sa zda taky akurat. To na nasom Borkovi je uz riadne vidno ako pribral, uz ma fajne lica, aj zahyby na nozkach. 😀 😀 😀 No co narobime, ked mu chuti. 😝 😝 😝
Som rada, lebo este stale spi na dvore, to je dnes rekord v spani. 😉 Som stihla dat varit polievku, aj sa naobedovat, aj muskaty orezat a dat dole z balkona, lebo ked nespi, tak uz pri nom toho vela nespravim. Stale si vyzaduje aby som bola pri nom, aby som sa s nim rozpravala, nosila na ruckach....hroza. 😀

katarinkad
18. nov 2008

lasenka, tak sa tesim na foto malej modelky 😀

lasenka
18. nov 2008

katka - juuj, keby ta len pocul moj prvorodeny 🙂 tuzi po bracekovi 😵 ale tesim sa rovnako na obidvoje... uz len nech to bde 😀

zuzanat
18. nov 2008

lasenka a ako sa citis, este mas nejake nevolnosti?
tie ruky od kaktusu mam ja dopichane 😅 😀

uz sa mi snazi zlikvidovat aj kvetinuv obyvke, dala som k nej fotelku a snazi sa tam dostat, ako bolo dobre ked bol maly nehybny 😀
katka aj Filip ma riadne zahyby a poriadne stehna, take dobre na bozkavanie, sused ma 8kg a nozicky ako pavuk.

lasenka
18. nov 2008

Zuzi - ahaa, uz som sa zlakla, ze on 😒
citim sa uz konecne fajn,aj ta "pazravost" presla 😀 ... konecne si vychutnavam tehu

jankazaba
18. nov 2008

ahoojte

lilly - myslime na vas, drzime palce 🙂

zuzka - aj terezka uz nemoze zostat sama ani na minutu... tiez stale nieco okusuje, chyta, taha... lozi hore dole, ked ju dam na zem-ma tam taku podlozku-jasne ze ide z nej prec na podlahu... coze by ona bola na podlozke ...
ked ju dam do postielky, ruky, nohy si zauzli medzi tycky...

katka - aj terezka ma zahybceky... 😵, volame ich misellinky 😵 😵 😵 , ma ich hadam od druheho mesiaca... , neboj ked deti zacnu behat vsetko vybehaju 🙂

jankazaba
18. nov 2008

nejake spravy od lily?

lasenka
18. nov 2008

jeeej, Jani, ahojky 😉 teba som dlho nestretla 😵 neplanujete druhe? 😉

jankazaba
18. nov 2008

lasenka, uz???
ved ma nechaj trosku vydychnut... 😉

ale urcite je druhe na plane... no uvidime kedy sa podari, ale teraz este nie...

jankazaba
18. nov 2008

u nas je strasne krasne, ideme akurat von, len som mrkla ci sa uz neohlasila mala lilluska 🙂

lasenka
18. nov 2008

jani, a ako sa citis 7 mesiacov po porode? myslis, ze by si dalsie tehu zvladla? myslim tak teoreticky 😵

jankazaba
18. nov 2008

musim si poklepat po cele, moje tehu bolo vynikajuce - ziadne bolesti, ziadne nevolnosti, porod tiez bol v ramci mojho prahu bolesti v pohode, par tyzdnov po porode sice bolo narocnejsich ale myslim, ze by som dalsie zvladla aj teraz... aj ked kazde tehu je ine... a bolo by narocnejsie sa starat o dve deti, keby boli tak skoro po sebe...