Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
16. okt 2008

ahoj Jarko,
dakujeme ze nas informujes, drzime Zuzke a Lily palce, urcite to bude ok, ale nechcu nic zanedbat /co podla mna radsej, ako by malo byt neskoro/. Viem ze Zuzka je urcite smutna a v strese, a ty taktiez. Pozdravuj ju od nas. Drzte sa, myslime na vas a skor ako o dva tyzdne necakame dalsieplanovacie babo, aj ked este teoreticky vydrzat do zajtra a je deviaty mesiac a ste za vodou. Ze jej posielame pusu.

Zuzi ta nehoda, no krava mlada, co na to povedat, hlavne ze sa horsie nestalo.

My sme boli na okcovani, mala bola nesvoja a teraz sa jej podarilo zaspat. A inak doktorka bola prekvapena, za 6tyzdnov sme pribrali 1kg a narastli 2cm, takze mame 6900g a 65cm, tucko nas maly, tipovala som ze nebude mat viac ako 6500 😲

katarinkad
16. okt 2008

ahojte 😉
Jarko, to mi je luto ze si tam lilly nechali. Myslim na nu od vcera. 😢 😢 😢 Ale ako pise anamor, radsej nech je pod lekarskym dohladom. Urcite bude vsetko v poriadku. Musite tomu obidvaja verit. 😵
Ja som tiez pobudla tyzden v nemocke ked som bola tehu a veru nebolo to velmi prijemne, ale zvladli sme to. Tiez mi strasne chybal manzel.
Budem rada, ak nas budes informovat ako sa maju tvoje dve kocky. A pozdravuj ich, ze drzime velmi, velmi palce. 😵 😵 😵

jankazaba
16. okt 2008

ahojte,

zuzi - dakujeme za gratulaciu 😉

jaroz - myslime na vas, drzime paste

zuzanat
16. okt 2008

pisala mi Zuzka, ze jej 3x robili ctg, posledne bolo najlepsie, dali jej lieky-ze nic moc a magnezko v infuzke.

Romi peknu vahu mate 😉 my sme mali v 5mes. 8kg a 70cm. na ockovanie ideme bud.tyzden, som zvedava ako to zmakneme. Filipko spal super v noci, papal az rano o pol siestej a potom o pol deviatej ked sme vstavali 🙂
na obed zjedol 200ml jablcka, som zo vazila, aby som vedela.som si odstriekala mlieko na obed, ale teda nic moc mi neslo, dufam, ze on nepridem 😔

mate niektora parny hrnec, lebo nad nim rozmyslam, ale nechcem kupit nieco, co budem mat potom v skrini 😅

katarinkad
16. okt 2008

zuzi, Filipko je taky pekny.....a ma paradne sedatko do vane. 🙂 🙂 🙂
No tu vcerajsiu zrazku autom ti nezavidim. Asi by ma trafilo 😠 Ale chvala Bohu, ze to dopadlo len takto. 😵

Parny hrniec nemame. Ale tiez som uz raz mala taku maniu ze kupim, no nakoniec som nekupila, lebo sa mi zdalo tak ako tebe, ze by mi len stal v skrini. 😀

zuzanat
16. okt 2008

dakujem Katka 😵 to sedatko mame pozicane, ale je velmi dobre.
muz naucil filipka davat bocku, otvori usta a prisaje sa na lico, dobre nas slinta, ale je super 😵 😵

no s tym autom...bola som strasne vytocena 🙄

nasi kupili ten hrnec tak som zvedava, sa mi to celkom pozdava, ale neviem teda

katarinkad
17. okt 2008

Ahojte 😵
Kde ste vsetky? Este spite? 😀

Nas maly uz od 5:00 nespi. 😒 No co uz, je zas nejaky mrzuty. 😒
Vonku nam krasne prsi, takze dnes sa nebude dat ist ani na vychadzku. 😖

zuzanat
17. okt 2008

ahojte, ak tu nie je zuzik, tak je tu prazdno 😔
my sme boli vcera v meste, muz si kupil kopacky, maly sa nosil v klokanke, no je to super vaha na nosenie, vsetko ma bolelo 😀 cesta bola strasna, prsalo, hmla bola, vsade kolony, no parada!
u nas dnes svieti slniecko, tak som zvedava dokedy, pobede by sme isli von.
Filipko v noci klasika, papal 2x a vstaval o pol osmej, teraz uz je v postielke a podriemkava.asi mu idem uvarit nejaku papanicu do zasoby.

zuzanat
17. okt 2008

Katka maly bol preco v inkubatore ked sa narodil? a to sa len mne tak zobrazuje alebo mas rozhadzane foto?

katarinkad
17. okt 2008

zuzi, u vas svieti slnko? Tak to vam zavidim.
Ja neviem preco bol maly v inkubatore. Asi len tak aby sa zahrial a trosku ho pozorovali. Na druhy den mi ho priniesli ze je OK. 😵
zuzi, ako mam rozhadzane foto? Lebo mne sa ukazuju normalne. 😕
Idem este dokoncit ten album. 🙂

zuzanat
17. okt 2008

uz mi to ukazuje pekne za sebou fotky, potom mrknem zbytok, idem do sprchy 😉

djeee
17. okt 2008

Ahoj Borisko. Ty mas ale krasnu hojdacku, normalne ti zavidim. 🙂

zuzanat
17. okt 2008

tusim tu mame votrelca 😀

katka si kupila tu hojdacku na mmb? som videla, ze zhanas...vyzera super!

ja prave varim pre Filipka v 3hrnoch, dam do mrazaka do zasoby. dufam, ze Filip vydrzi spat dlhsie ako rano, nech to vsetko postiham 😝

anamor
autor
17. okt 2008

ahojte, ja tiez neviem co skor... periem, upratujem, robim poriadok s vecami, fotkami...

myslim na zuzku, dufam, ze je ok.

parny hrniec. Podla mna dobra vec, ale monstrum velke, ja uz to nemam kam davat... ak teda zuzi myslis ten co vyzera nieco ako susicka na ovocie. Podla mna je to dobra vec, ale na pare mozes varit aj v hrnci so sitkom a je to. Ale urcite je to fajn vec, ale dalsia raroha do bytu. Ten sedak je inak super, aj my ho mame.

idem pozriet fotky.

katarinkad
17. okt 2008

ja som dnes tiez very busy. 😵
Maly toho vela nenaspal, bola u mna na navsteve sesterka so synom, len nedavno odisli, ostala tu po nich riadna spust. Takze sa idem pustit do pratania. Predtym som este naplnila kurca a hodila do truby, aby votrelec mal co papat ked pride z prace. 😀 😀 😀
Borka som vyhnala vonku s babkou. 😵
A este mi treba zehlit. ☹

djeee
17. okt 2008

ked votrelec tak votrelec 😀

katarinkad
17. okt 2008

tato, toto je tema pre maminky 😀

katarinkad
17. okt 2008

nas maly vydrzal vonku s babkou asi pol hodinku. Lepsie povedane ona vydrzala s nim, lebo uz reval. 😀 😀 😀
Najedol sa a vobec nespi, len gula ocami. 😀
Som ho dala na brucho, tak sa zlosti, nema to rad. No ale nech sa kus potrapi s tou hlavkou, lebo je lenoch. 😀

zuzi, hej hojdacku som kupila z MMB. Je suprova, dost je teda premakana, kadejake funkcie ma. No my s muzom sme z nej asi viac nadseny ako nas Boris. 😀

nemame spravy od lilly?

jankazaba
17. okt 2008

ahojte,

u nas bolo dnes nadherne, tak sme boli stale vonku, domov sme sa chodili len napapat...

katka-idme mrk na fotky... ja som vcera tiez posielala nejake foto, ale blbol mi internet, tak to nepreslo, skusim dnes...

zuzanat
17. okt 2008

my sme tiez boli vonku, ale uz sa potom dobre ochladilo. niektore baby uz maju v kocaroch kozusinove fusaky, ja som asi divna, ale potom neviem co im daju v zime do kocara 😔
dnes nam priviezli mrazak, len este nie je na svojom mieste, treba naskor skrinku prerobit, tak zatial len zavadzia 😀

zuzik to v nemocke nema lahke, debilne sestricky, ale vraj ctg ma dobre, tak v pondelok ju mozno pustia 🙂

djeee nam nejako casto meni foto 😀

zajtra tu asi nebudem, ideme na oslavu, sa celkom tesim na nasu prastenu rodinu pokope 😀

jaroz
17. okt 2008

Ahojte, ja som prave prisiel od Zuzky, ma sa celkom dobre a mam vas vsetky pozdravit 🙂 Posledne dve CTG co jej robili boli v poriadku, no pred chvilkou mi volala, ze bola na dalsom a tam mala zase zrychleny pulz. Uz to vyzeralo, ze by mohla prist v pondelok domov, ale po tomto poslednom vysetreni neviem-neviem 😒 Este ma dojalo, ako sa jej podarilo rozbit teplomer, ked ju rano o pol piatej zobudili, ze ma ist na cievkovanie...stane sa... no sestricka si zan opytala 40 SK a dala jej nejake utierky, ze ma po sebe to sklo a ortut upratat... akoze super, zena ma za mesiac rodit a musela tam klacat, zohynat sa a zbierat sklo a /nebezpecnu=zdraviu skodlivu/ortut, akoby to nemohla urobit nejaka upratovacka 😖 Jaaaaaaaaj no nestiham sa divit, ma na......srali poriadne.Videl som vsak aj jej spolubyvajuce a ich deticky, jedno sa tam vola Vivien 🙂 take kraaaaaasne babatka, o to viac sa tesim na to nase 🙂 🙂 🙂

anamor
autor
17. okt 2008

jarko pozdrav od nas zuzku 😉 inak na sestonedeli po porode to tiez takto funguje s teplomermi ☹ nastastie ja som ho nerozbila, ale spolubyvajuca ano 😖 mala priniest z domu alebo dat nejake peniaze... inak vraj ortutove maju byt uz zakazane /bratrancova dcera robi v distribucnej spolocnosti s liekmi a zdravotnickymi potrebami/, ale neviem co je na tom pravdy...

aj my sme boli vonku /ako kazdy den/ a dnes som mala rukavice, ciapku a polozimnu bundu... a prsty na nohach mi skoro odmrzi. Malu este nebabusim, co budem robit cez ozajstnu zimu? /zuzi suhlasim s tebou/

mouse
18. okt 2008

Ahojte,
Jarko, pozdrav Zuzku, obom prajeme vela zdravicka a pohodicky aj pri tom vsetkom. Velmi na nu myslim... Trosku ju upokoj, ze aj nas chrustik mal velmi zrychleny pulz tak nas stale pozorovali a kazdu hodinu robili CTG, ale bolo to preto, lebo bol taky aktivny, trenoval v bruchu. No a porod zas cely prespal, co sa im tiez nepacilo... Pekny vikend Vam vsetkym prajem.

mouse
18. okt 2008

Katka, na ake dlhe prechadzky chodievas s Boriskom? Nas Robko v utorok vazil uz 4200g, ak to takto pojde dalej, dlho ho v satke neponosim, bude tazky 😵 .

katarinkad
19. okt 2008

Ahojte 🙂
som zhrozena z toho co pise jaroz. 😢 To co za krava sestricka bola? By som sa asi na nu isla stazovat. Pochopim, ze ma zaplatit ten teplomer, aj ked je to smiesne, ale ze da zene v 9. mesiaci handru aby utierala zo zeme ortut, tak to je vrchol!!! 😠 😠 😠 No dufam, ze zuzka uz nebude mat viac takuto negativnu skusenost v nemocke. Prajem jej uz len same mile a ochotne sestricky a super lekarov. 😉 Pozdravujem ju a drzim palceky!

misi, ty co davas jest Robkovi? No teda peknu ma vahu. 😀 Nas Borko ma len 3 300 g. My sa este len pomalicky dostavame na jeho porodnu hmotnost.
Ja zvyknem chodit s malym na hodinku von. On uz po hodinke zacne byt trochu nespokojny v kociari.
No vcera sme s nim boli v nakupnom centre a tam sa vydrzal kocikovat 3 hodiny. Jemu sa asi paci, ked je naokolo ruch a hudba. 😀

zuzanat
19. okt 2008

dobre ranko, my sme vcera boli na oslave, prisli sme az po 20h domov, bolo super. Filipko sa cely den nosil na rukach, lebo sak sme takto pokope cela rodina boli naposledy na jeho krstinach, tak ho vsetci obdivovali 😵 a on vobec nechcel spat cez den, spal 1,5h. potom zaspal v aute, ale doma sa prebral a skeril, vypraval. zaspal az po pol desiatej a v noci bol hore kazde tri hodiny 😖 odkedy spava na brusku, tak stale mrnci a prehadzuej sa, o 6h uz bol hore 😝 ja som s nim bola do pol osmej, potom bol s muzom a o 9h ked sa napapal, tak sme si spolu zdriemli, teda on este spi 🙂 ale na oslave bol zlatucky, pri nikom neplakal, len sa usmieval, aj sme si spolu zatancovali 🙂
dnes je pekne, tak sa pojdeme pobede pozriet na fotbal, hadam sa nam tatino zase nedochrame 😅

objednala som si latkove plienky a uz su na ceste, tak som zvedava 🙂

peknu nedelu 😉

zuzanat
19. okt 2008

a este som skoro zabudla, mame druhy zub 😵

mouse
19. okt 2008

Zuzi,ake plienky si objednala, ja som vcera objednala celu vybavu z baby lucy, tie nohavickove odtial sa mi osvedcili, ine som ani neskusala, ale mala by som v tom tom gulas, keby som mala viac druhov plienok 🙂 . Filipkovi gratulujem k dalsiemu zubku 😵 . Neviete nahodou, ako sa ma Lilly?

anamor
autor
20. okt 2008

ahojte moje,
stale myslim na lilly, v sobotu poobede pisala, ze v pond al ut ju pustia asi domov, ze tam bol jej doki.. vsetko ostatne nam napisal jaroz.
ja nestihacky, v sobotu som absolvovala jeden patchworkovy kurz 😉 super bolo... nie ze by som nemala co robit, ale ked ja rucne prace mozem 🙂
potom som sa chystala na navstevu, co uz fakt ma vycerpava.... takze nedela navstevova, ale krasne bolo, aj vonku sme boli, ale take unavene sme sli /ja a Natalka/ spat o 18tej, tak uz buntosime dost dlho...
inak malej som dnes odsala poriadne soplikov, v noci kychala 😖 dufam, ze je to taka sup-sup zalezitost....

zuzi fajn vikendik, druhy zub uspech. Aj ty ides do latkoviek ? na noc? nam sa na noc najnovsie osvedcili babylove, akurat 1x prebalovat musim 😝 aj v noci

katarinkad
20. okt 2008

Ahojte,
tak vikendik je za nami. ☹ My sme vcera tiez absolvovali jednu navstevu s Borkom a potom sme este 2 hodinky boli na prechadzke. Vonku bolo nadherne. 🙂
Musim poklopat, lebo nas maly je strasne dobrucky uz par dni aj v noci krasne spinka. Takze aj maminka sa dobre vyspi. Teraz si vylihuje v hojdacke a pocuva hudbu a pozera na kolotoc. Je taky zlaty.

anamor, ty si teda sikulka. Aj planujes robit nieco patchworkovou metodou? 😵

zuzi, Filipko bol urcite najvacsi fesak na oslave. 😀
Som zvedava co povies na tie latkove plienky.