Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
28. aug 2008

ja som si vcera za cely den odsala iba 20ml 😅 takze uz sa mi tvori len tolko kolko vypije.
Filipko je stale nesvoj z toho ockovania, som mu vecer dala este cipok, poriadne sa potil a teraz rano mal stale zvysenu teplotu 37.1st. ale nema to ani cervene ani nic 😅 😔
obcas este mava tie supinky v hlavicke, ja mu to len vycesavam alebo s nechtom mu to dam prec a zmizne, uz sme davno nemali. ale vraj sa to ma dat prec z hlavicky, aby neskor neboli problemy.

tu stolicku som videla na zivo, nezdala sa mi nejaka nizka ta drevenna, tak neviem. ja fakt neviem ktoru ☹ my mame tiez este cas, ale uz zvazujem, lebo to asi bude na dlho 😀

s Katkou asi nieco je, ked sa neozyva, nevies ci ma lilly na nu cislo? dufam, ze je v poriadku 😔

katarinkad
28. aug 2008

Ahojte babulky 🙂
Nic mi nie je, chvala Bohu, citime sa dobre. Boli sme aj na dalsich prietokoch a boli OK. Takze sme radi. Brusisko rastie a maly vystraja. Najradsej by som uz isla rodit, nech to mam za sebou. 😉 Ale este to asi nebude tak skoro, uvidime.
Ja som sem nemala cas ani nakuknut, kedze u nas bola segra s mangelom a dcerkou. Lozili sme kade tade. A este nam aj vypinaju elektrinu skoro kazdy den, kvoli nejakym reviziam.
Ako sa mate?
Lilly este dovolenkuje?
Aj my s mouse sme uz na "dovolenke".
😀 😀 😀

zuzanat
28. aug 2008

no ahoooj katka, uz sme sa bali co je s tebou. som rada, ze ste v poriadku.
mne 12.9 konci ta lepsia cast "dovolenky" 😅 😀
akurat robim obed, Filipko zaspal na brusku, uz druhy krat dnes, sa mu tak asi paci.
zistila som, ze potrebujeme hnedu tonovacku, tak budem musiet ist koli tomu do baumaxu 😖

katarinkad
28. aug 2008

zuzi, vy malujete? Ako to zvladas aj s Filipkom?

Ja som chytla teraz druhy dych. Mam pocit, ze este potrebujem tolko veci postihat do porodu. Ved to uz moze hocikedy na mna prist. Tak som dnes umyvala okna, prala, upratala satnik, varila obed, ...no som hotova
😝 Este by sme chceli tiez nieco podokoncovat v dome, tak som zvedava ci to stihneme. Nejako to bezi. Ved uz je tu september co nevidiet.

zuzanat
28. aug 2008

katka este nie, az zajtra, a netusim ako to s Filipkom zvladneme 😅

veru to bezi, ved ja som pred rokom bola na zaciatku a uz mam doma velkeho chlapa 😵

anamor
autor
28. aug 2008

ahojte moje,
dnes zasa nestiham, upratujem, periem, varim,poobede mi pride kamoska, sa tesim, teda az po prac. dobe, zasa sa meni pocasie nejako mi je na prd.
katka som rada ze si ok.

zuzi to malovanie sa drzte, ja by som si to nevedela s malou predstavit a to je taka dobra. Ja som vcera odsala 50ml, tiez nic moc.... netusim kolko vypije na 1x, ale urcite viac 😒

katarinkad
28. aug 2008

Ahojky anamor! Ozaj pekne foto si pridala. Natalka uz tiez riadne podrastla. 😵

zuzi, tak nech sa vam to zajtrajsie malovanie vydari a nech to mate raz dva hotove.
Inak my sme boli cez vikend na navsteve u znamych a ich rocna dcerka vazi 7 kg. Vyzera sice trosku ako podvizivena, no ale co uz. Len nech Filipko pekne rastie, ved je nejaky chlap. 🙂 🙂 🙂

lilly
29. aug 2008

ahojte, uz som zasa tu, prisli sme vcera domov okolo stvrtej.. bolo dobre, dost sme sa nachodili, teda za normalnych okolnosti to bolo este aj malo, no ja som uz strasne pomala a nemotorna, uz po kratkej trase ma zacinaju boliet krize a vsetky tie spodne kosti, lonove a neviem ake... 😖 najlepsie mi bolo v bazene, tam som bola konecne lahka a pohybliva, trosku som si aj virivku uzivala 🙂
Dnes mi je ale na prd, mam hnacku a boli ma brucho, aj zaludok, neviem, ci mam zvracat, ci co... 😒 ☹ hruza toto.. neviem, ci som nieco zle zjedla, alebo co 😖

romi, krasne fotky 😵 natalka rastie do krasy 😉

anamor
autor
29. aug 2008

dietatko by v polroku malo dosiahnut dvojnasobok porodnej vahy... myslim, ze ja a zuzka sa bat nemusime 😉
ja idem do poradne o tyzden, tak som zvedava ako sme podrastli.

katarinka dakujem za pochvalu fotos.

my zajtra ideme k starym rodicom s malou, tatino ostava doma a buduje nam domcek, lebo jesen makame ako sroby /teda on a aj nejaky majstri/ nech co najviac stihneme do zimy, aby bol domcek uzatvoreny uplne.

lilly
29. aug 2008

dnes tu je opat ticho... mne je cely den zle, uz som aj zvracala, tecie zo mna zhora aj zdola a mam aj zvysenu teplotu 😖 😒 ☹ citim sa ako pripecena palacinka.. cely den len lezim, spim a povalujem sa. A v kuse mi tvrdne brucho 😖

anamor
autor
29. aug 2008

juj lilly vitaj doma, aj ked s virozou asi 😒 davaj pozor a oddychuj hlavne, ak neprejde, sup k lekarovi.
dakujem za pochvalu fotos 😉

katarinkad
30. aug 2008

Ahojte babulky. 😉

juj lilly, to je neprijemne. Snad si nechytla nejaku virozu. ☹ Opatruj sa a ked to neprejde tak radsej chod k lekarovi.

anamor a zuzka, vase ratolesti su krasne. A strasne rychlo rastu. 🙂 Ja som zvedava na to nase dieta, uz by som ho chcela vidiet. Som zvedava ako bude vyzerat, no hlavne aby bolo zdravucke. 😵 😵 😵

lilly
30. aug 2008

ahojte, dnes mi je uz nastastie lepsie, aj ked som este akasi slabsia, no oproti vcerajsku som uz herecka 🙂 idem si uvarit nieco dietne - mrkvovo-ryzovu polievku a ryzu s mrkvou a jablkovy kompot 😵 😝
katka aj ja som zvedava na to nase dieta, teraz je nejake aktivne, tak mi brucho poskakuje, ze ani si neviem predstavit, co tam ta mala stvara.. v utorok idem na poradnu a v piatok na utz na prietoky, sa tesim, ze ju uvidime 😵
este som sa chcela spytat mamin, ze do porodnice sa kupuju nejake specialne poporodne vlozky, ci len nejake klasikus, len vacsie? A nocne kosele treba tri, alebo viac, ci menej?A okrem toho este co? Mam uz jednorazove poporodne nohavicky 4 alebo 5 kusov, aj take sietovane pratelne dva ks, odsavacku mat.mlieka, dve kojacie podprsenky, jednu novu nocnu koselu /v piestanoch som si teraz kupila 🙂 / a asi dve zdedim po sestre a este zupan mam. Este mi treba daco?

katarinkad
30. aug 2008

lilly, no super ze ti uz je lepsie. Len oddychuj, nech ta muzik obskakuje. 😵
Ja som si kupila poporodne vlozky v lekarni, maju ich aj v zdrav. potrebach, a este som si kupila silikonove chranice bradaviek od Medely a aj take tie tampony do podprdy, a aj take jednorazove podlozky na postel. Nocne kosele mam len dve.

lilly
30. aug 2008

vidis, silikonove chranice bradaviek mam aj ja, som na ne zabudla, ale nejaku inu znacku mam, tie tampony, vlozky a podlozky si este teda kupim 🙂 Dik 😉
zmohlo ma to varenie a jedenie, tak zase lezim

zuzanat
31. aug 2008

ahojte, ja ani nemam cas sem kuknut, jednak sme malovali, ale hlavne preto, ze moje vzdy spokojne a usmievave dieta je fuc. Filipko od utorka (vtedy ho aj ockovali) stale mrnci,je nervozny a place. akoby ho vymenili.uz mam nervy v pr....neviem co s nim je, chvilu potom ako sa zobudi je vyskereni, ale o chvilu uz to zacne. vobec netusim ci je to koli tym zubom, ale dufam, ze to coskoro prejde, lebo som unavena ako pes 😔 uz som premyslala, ci mam slabe mlieko, ze mu nestaci, ale v noci spava dobre, zaspi pred 21h a spi tak do 7-8h s 2prestavkami na papanie,takze tym to nie je.

mouse
31. aug 2008

Ahojte 🙂 ,
Lilly, Ty uz chystas tasku do porodnice? Ja este nie som zbalena, chybaju mi vlozky a sietkove nohavicky... Vyvarala a zehlila som tie plienky, co som Ti poslala vzorku a su neporovnatelne oproti tym starym, co som dostala od mamy, mala som chut ich smarit do kosa. A to su vraj najlepsie, ake sa tu daju zohnat.
V utorok som bola na utz-prietoky, vsetko ok - poloha dolu hlavickou 😵 😵 😵 . Babo sa mi otocilo v cakarni, skoro som vyskocila z koze - bolo ako tsunami...
Majte sa krasnucko, opratrujte. Ozvem sa zas v utorok, mam v praci este nejaku poradu, tak sadnem na chvilu aj za PC. A coskoro budeme mat net konecne spojazdneny aj doma.

mouse
31. aug 2008

Aaa - kupila som satku, mobby, pieskovej farby. Vyskusala som ju na rodickovskom kurze, kde bola aj prednaska a ukazky nosenia. Idem si Vas precitat par stran dozadu, este mam chvilocku.

anamor
autor
31. aug 2008

ahojte moje,
takze ja odporucam do porodky este termalnu vodu v spreji.... sice vy uz asi nezazijte horucavu pri porode, ale ako osviezenie a povzbudenie to mne velmi pomohlo. inak myslim, ze ste vybavene a vela tekutin si nezabudnite pribalit na obdobie po porode.

nas caka hekticky tyzden - uvodna hodina plavania /este ta na sucho/, ockovanie a este aj nejaky vyletik chceme stihnut, oslavit narodky moje a tak... byt spolu ako rodinka.
dufam, ze moja mala sa ockovanim nepokazi... akurat pred plaveckym ☹ zuzi drzte sa,mozno je to aj tou malovkou, zmenou pocasia... ktovie jesen je tu 😒 aka skoda

mouse
31. aug 2008

Zuzi, si s malym doma? Neskodia mu vypary z farby?

zuzanat
31. aug 2008

neboli sme doma ked sa malovalo, to bolo piatok a my sme prisli sobotu pobede a on je taky od utorka. neviem cim to je 😔
my budeme mat tiez rusno v tyzdni, musime urologovi, na ockovanie pneumokoka a ja si musim vybavir RD 😅
miska to je super, ze sa ti otocilo a veru najvyssi cas pobalit tasku, clovek nikdy nevie 😉

Romi vsetko len to naj k narodeninam, hlavne vela zdravicka, lasky, roddinej pohody a stastne babatko 😵

mouse
31. aug 2008

Zuzi, dost sa meni pocasie, takze to moze byt aj tym... Ja pomalicky finisujem s pripravami, len akosi vzdy ked idem okolo lekarne, zabudnem kupit tie vlozky s nohavickami. A este nemam plachtu na potielku, autosedacku a deku do kocika...

zuzanat
31. aug 2008

neviem moja ci je to tym, takyto nebol, a uz vobec nie tyzden v kuse.
tu autosedacku sa ti nepodarilo zohnat?

katarinkad
1. sep 2008

Ahojte. 😉
anamor, aj ja dodatocne BLAHOZELAM K NARODENINKAM!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Vcera som sa sem akosi nedostala.

zuzi, snad to Filipka prejde. Mozno je to z toho ockovania. 😒 A ako si spokojna s novou obyvackou?

ja este tiez nie som zbalena do porodnice. Akosi sa mi do toho nechce. Nakupene uz mam asi vsetko. Zoberiem si aj tu vodu v spreji co spominala anamor. Ja si kupujem od VICHY, na osviezenie je to fajn. Mne este segra odporucala nech si kupim v lekarmi YAL, ze vraj jej to ovela lepsie ako klystir. Ze ked si to donesiem do nemocky, tak mi to daju, je toho co sa mnozstva tyka ovela menej ako klystiru a ucinok je ten isty. Tak este si to asi kupim.

anamor
autor
1. sep 2008

ahojte moje,
nestiham akosi nic, dakujem za blahozelania 😉
mouse super ze mas satku, ja uz asi neriesim, natalka mi uz pripada na to velka, ale k druhemu mimču ju chcem 😉 akurat dnes sa chystam s malou manducovat - namiesto kočíka, som zvedavá čo ona na to 😉 zatial som ju nosila iba po dome a po dvore 🙂

lilly
1. sep 2008

ahojte moje,
anamorcek, vsetko najlepsie k vcerajsim narodeninam 🙂
miska, ja asi satku kupim niekedy neskor, akosi nam dochadzaju financie.. este mi trebaa zopar veci pre mna, aj tasku, do ktorej sa zbalim /asi kupime taky kufor, ci co to je na kolieskach aj s ruckou/, potom plienkovu vybavicku, kos na plienky.... a neviem ani co este.. z najblizsej vyplaty chcem objednat plienky.. miska, uz si mi ich posielala? lebo stale som nemala listok v schranke, ze by som mala nieco na poste a to sme cely tyzden neboli doma.... 😕 Miska a blahozelam k otoceniu maleho, to museli byt poriadne premety teda 😀
inak ja som poriadna ťapa... vcera, ked mi bolo uz trosku lepsie v bruchu, tak som si dala na ranajky makovy kolacik s mliekom / na 3.den po hnackach a zvracani/, som mala na to hroznu chut, no zaludok to nezvladol, cely den mi bolo v nom tazko, potom okolo piatej vecer ma chytilo zvracanie a potom do asi jedenastej v noci este 3x zvracala, no to sla zo mna len zelena tekuta grcka, ale strasne kvanta.. az som nechapala, kde sa to vytvorilo tolko, ked som ledva tri hlty caju vypila medzi jednotlivymi zvracaniami.. som vyzerala totalne ako ten grcajuci smajlik zo skype 😖 nadavala som na seba ako na kravu sprostu, ze som sa nevedela rano ovladnut.. 🙄 Od tej zaludocno-crevnej akcie som ale schudla 3 kila.. sice to budem asi len dehydrovana, no aj tak som nechapala tu vahu dnes rano 😅 😕
katka, ten YAL to je nejaka tekutina, ci cipky? O sacianskej nemocke som citala, ze nedavaju automaticky klistyr, a ze sa moze doniest aj nejaka ina nahrada, som zabudla ako to tam nazvali, to asi bude take nieco.. mozno by sato dalo uz aj doma aplikovat, neviem..
a ta termalna voda v spreji sa kde kupuje, a kolko to stoji? Obycajna v neakom spreji by nesplnila svoj ucel?
zuzka, filip asi prechadza nejakym zlomovym obdobim, preto je taky nekludny, okolo troch- styroch mesiacov to vraj byva... 😉 pripadne za to mozu este aj skvrny na slnku.. 😀 na to sa zvykli mamicky v bezplienkovej metode vyhovarat, ked sa im nedarilo a v rovnakej dobe sa nedarilo naraz viacerym.. 😀

katarinkad
1. sep 2008

Ahojky,
lilly, tak co sa to s tebou deje? ☹ Skus si dat aspon den - dva nejaku dietku sucharikovu a vela tekutin. Nechapem z coho ti je tolko zle. Snad to malickej neublizi. Ja si ani neviem predstavit grcat s takym velkym bruchom ako mam teraz. Prajem aby ti to preslo a aby ti uz bolo len dobre. 😅 😅 😅

Ten YAL je nejaka tekutina vo flasticke, mozno sa to da aplikovat aj doma, len neviem ci su k tomu aj vsetky potrebne instrumenty. Ja to radsej necham aby mi to dala sestricka v nemocke, predsa len uz v tom maju prax.

Ja som sa dnes totalne zmorila v zahradke. Robili sme taku mensiu rekonstrukciu. No som hotova. ☹ Uz fakt nevladzem tolko robit s tym bruchom.

katarinkad
1. sep 2008
anamor
autor
1. sep 2008

juj lilly co sa to deje, a to chudnutie, asi budes musiet starostlivo vyberat co zjes... ranne, ci celodenne nevolnosti teraz... achjaj nic moc s bruchom ako pise katarinka.

mineralna voda v spreji - vyraba kadekto vichy, avene, la roche posay - 50ml stoji cca 100 Sk a je to fakt osviezujuce, ja to v lete pouzivam.
a ten yal klistir je vraj jemnejsi na crevo, ale nie az taky ucinny.... tak ja som nakoniec nekupila, ale isla na klasiku, dokonca aj vlastnu ziletku som mala - lebo v 41 tyzdni ak sa dokazete same dokonale dole oholit klobuk dolu, ale pozili erarnu.... v porodke sa neparaju s detajlami.... a inak vraj yal je iba na predpis, neviem ale ci ozaj.... tak ach chcete poproste gyndosa...

zuzanat
1. sep 2008

Ahojte,ja vám píšem z mobilu,lebo nám nejde internet,signál je veľmi dobrý ale nenacita stránku,mám dobre nervy!filipko bol dnes už lepší,dúfam že sa dostaneme do normy.pekne sa na nás skeril,rozprával nám.najnovšiu zábavu má,že si pcha nohu do úst.takže má mokré ponožky 😀 obývačka nie je taká ako som chcela,ale páči sa mi.uz nech príde aj stena a budem šťastná🙂 idem už spať,dúfam že sa net umúdri a pôjde.inak zahyniem 😀