Zaoxidované zlaté detské náušnice

zankalh
2. nov 2023

Ahojte.
Len nedavno som dala dcere zlate nausnice (vymenila za docasne) a vsimla som si,ze niekde maju farbu akoby medenu.Ako ich mam vycistit?Nausnice sme dali primknut.
Dakujem

lenka7477
2. nov 2023

v zlatníctve vyčistia , ale zmena farby na ,,medenú,, znamená reakciu kože na žlté zlato.
Naša Lucia tiež tak reagovala na žlté zlato, prešli sme na biele zlato a je pokoj.

tosomja
2. nov 2023

@lenka7477 aj mala nejaké problémy alebo len zmenili farbu náušnice? Moja dcérka má tiež v okolí ako je dierka, medené.

zankalh
autor
2. nov 2023

@lenka7477 to vazne?

zankalh
autor
2. nov 2023

@tosomja nic,len to zmenilo farbu.A tiez len v okoli dierky.No mna asi ….Nove nausnice…To musim teda zmenit?

anickaaa6aaa
2. nov 2023

@tosomja mne sa to kedysi stalo s obruckoue.. asi som mala nejaký problém, neviem aký a po obvode zmenila farbu... Po čase to zmizlo.

tosomja
2. nov 2023

@anickaaa6aaa mne tak zlaté prste nerobia dobre, černejú, aj prst mám fialový, a sranda, že obrúčku nosiť môžem a tiež je zlatá 🤔

lenka7477
2. nov 2023

@tosomja žiadne problémy nemala, iba farba náušničky sa rázne zmenila. Časť čo bola v dierke.

zankalh
autor
2. nov 2023

@tosomja to je zaujimave 🤔

lenka7477
2. nov 2023

@zankalh píšem, podľa vlastných skuseností .
Ale skus pozriet prispevky , isto je ich viac.
Biele zlato naša Lucia toleruje .

kornelies
3. nov 2023

@zankalh Nekvalitne alebo iba pozlatene a uz sa to zosuchalo. Roky nosim zlato a dostala som pozlatene nausnice so Swarovskymi krystalmi. Po roku nosenia sa stalo to iste. Sice ma v predajni presviedcali...

zankalh
autor
3. nov 2023

@kornelies ved sme kupili 24K zlate nausnice

mikadooo
3. nov 2023

@zankalh takisto to mám ako píše @lenka7477. V časti, kde sú náušnice v ušných dierkach majú inú farbu. Nemyslím si, že je to "nekvalitné zlato" 🙂. Skôr nejaká prímes reaguje s kožou. (Zlaté náušnice nikdy nie sú 100%zlato, ináč by bolo mäkké, čiže sa pridávajú iné prvky do toho zlata, ale to neznamená, že je to bižu, stále sa to označuje ako zlato, a malo by mať vyrazené číselko na sebe).