Zdravotné problémy sestry

gubcikova
15. jan 2014

bojím sa o sestru.začnem sestra má 37r.mama nám zomrela pred 6 rokmi.ja som sa odstahovala a sestra žije sama.má priateľ,ale to je taký priateľ(radšej o nom pomlčím).je bezdetná.8rokov pracovala v ADELI centre ako sekretárka.robota od pondelka do soboty 8:00-18:00 piatky 23:00.aj ked mala voľno musela riešiť problémy v práci.s auguste odpadla.zistili jej tetániu.mala rôzne vyšetrenia.ona je ešte k všetkému celiatik.v septembri dostala slinú chripku.odvtedy je doma.ku chripke sa pridružil aj únavový syndrom.stále je unavená a má stavy kedy nemôže chodiť ani sama.inak celé dni skôr spí,alebo leží.v novembri zase dostala zápal močovej trubice a nemohla močiť.pred vianocami dostala hnačku,ktorá trvá dodnes.bola aj u lkeárov no nik nezistil čo je príčina.teraz má zase gynekologické problémy a asi má cystu.všetko sa jej rúti.navštevuje aj psychologa,ktorý ju učí relaxovať a počúvať svoje telo.má aj relaxačné procedúry,kde počúva relaxačnú hudbu.okrem magnézia nič iné neberie.mám o nu strach.povedzte mi ale úprimne má šancu sa s toho všetkého dostať?ako dlho vydrží takto fungovať ľudský organizmus?

celasapremenim
15. jan 2014

vyzera to ako systemovy skrat organizmu
mala by sa dat kompletne vysetrit a najst povodcu, najlepsie nejak cez znamosti lekara vybavit, zacala by som pri traviacom trakte....to vie pozriet velmi dobre aj internista
nie som lekar ani odbornik, ale uplne urcite ako prvu vec by som uplne prekopala stravu
musi prejst na stravu bez (okrem glutenu ako celiaktik, co urcite robi) vajec a mlieka a to uplne striktne + surova strava zelenina, ovocie, stavy ....a najlepsie cez odborne vedenie, hoci zaplatene
mozno to mas suvis s celiakiou, mne to pride akoby nevedomky prijimala gluten

gubcikova
autor
15. jan 2014

@celasapremenim ona navštevuje svojho kamarátka gastroendokrinologa.chodieva k nemu každé 3mes.na kontroli.

celasapremenim
15. jan 2014

aha, tak to by urcite vedela, ak by to bolo z traviaceho traktu
a nepovedal jej nahodou, ze moze mat nejaky skryty zapal v tele? ako jej vychadzaju sedimentacie
je to dost alarmujuce tato situacia :(

celasapremenim
15. jan 2014

aha, tak to by urcite vedela, ak by to bolo z traviaceho traktu
a nepovedal jej nahodou, ze moze mat nejaky skryty zapal v tele? ako jej vychadzaju sedimentacie
je to dost alarmujuce tato situacia :(

a tiez ma napadlo, urcite nech sa skusi odparatizovat, v brne sa to da, vsetci maju parazity (nemyslim teraz bezne parazity iba, crevne a podobne, ale mozu byt v krvi, v epiteloch....) a vsetkym ludom to zle robi

gubcikova
autor
15. jan 2014

@celasapremenim zatial jej nikto nič nezistil(čo sa dá aj čakať tu naSK).ani tú hnačku nevedia prečo má.ide v piatok zase na dober krvi.aj štítnu jej robili a tam je všetko v poriadku

aristka
15. jan 2014

@gubcikova čo sa dá čakať ut na Sk ,to je vtip ...chceš povedať ,že je nespravili všetky vyšetrenia,možné aj nemožné ,chodila si s ňou na tieto vyšetrenia ,keď toto tu píšeš....to čo opisuješ je typické pre tetániu a psychika dokáže porobiť z telom takúto porobu a pokiaľ ona sama nebude zo sebou niečo robiť alebo možno jej bola aj ponúknutá ústavná star .,lebo vyzerá na riadne aj depresie,možno syndróm vyhorenia a bude doma len spať nečinne ,nikto s tým nič nenarobí....čo môžeš robiť ,ak pôjde k neurológovi alebo k psychiatrovi alebo k všeobecnému dr.,komu chodí ,choď s ňou a opíš situáciu v akej je a budeš počuť možnosti terapie ....

dudika11
15. jan 2014

môj bratranec mal niečo podobné v lete minulý rok. Pracoval neskutočným tempom, v jednom kuse, bolo jedno či bola sobota, nedela, sviatok, piatok, den, noc... v jednom kole. Do toho začal stavať dom. Žena ho prehovorila aspoň na týždeň dovolenky pri mori a tu to naňho všetko spadlo. Dostal zápal mozgových blán, okamžitá hospitalizácia a liečba. Dva dni nevedel o svete, zmietal sa v horúčkach a neskutočných bolestiach hlavy. Akonáhle to bolo možné previezli ho na Slovensko, kde opäť hospitalizácia a liečba. Tento moment sa stal pre neho akoby dostal od života druhú šancu. Vykašlal sa na všetko, maximálne zvolnil pracovné tempo, nikam sa nenáhli, čo stihne urobiť urobí, čo nie nechá na neskôr každú chorobu prelieči poctivo, venuje sa rodine...nikdy mu nezistili príčinu vzniku toho ochorenia. Hlavne nech dvihne hore hlavu, nech si vybaví všetky možné aj nemožné vyšetrenia, nech sa nenechá odbyť. Dúfam, že sa jej to dá všetko do poriadku. 🙂

selema
15. jan 2014

ja by som jej radila dať sa vyšetriť na autoimúnne choroby! 😒

blue_eyes
15. jan 2014

mne to pripadá ako keby jej proste vyskratoval organizmus..proste všetko čo sa na nu vedome a nevedome kopilo ju zasiahlo.......

tinki
15. jan 2014

@gubcikova pomohla by aj návšteva naozaj dobrého homeopata a konštitučná liečba..pomôže viac ako chemické liečenie..

jabadaba
16. jan 2014

@gubcikova ta jej pracovna doba je chora! To co je, ze na poste sekretarky je v piatok v praci do 23,00??? 😕 Co to ma za chuja sefa? Nech zmeni robotu lebo toto uz poukazuje na uplne vyhoretie organizmu. Telo jej to dava jasne na javo. Je mlada, pracu si najde. Len nech sa da do poriadku. A praca v soboty? To je co? Tak sa zda, ze si z nej v praci spravili dievca pre vsetko. Je fajn potiahnut a byt aj flexibilna. Ak si to agenda vyzaduje. Ale to neexist na pravidelnej baze. Ja som takto ako blbec makala v PR agenture a do troch mesiacov som sla zdravotne tak dolu ako nikdy predtym! Nikdy viac! A bolo to presne o totalnej neschopnosti mojich dvoch sefiek, ktore absolutne netusili co je vedenie timu. Jedna hijo, druha hota a predbiehali sa, ktora koho zaukoluje do sekundy. Proste dve tupe truby, ktore o manazovani nemali sajnu, len si namyslali ake su sefky! Nieco podobne asi bude mat tvoja sestra v praci. Sef diletant a magor. Takze sup, rozhodte spolu siete, kym sa sestra bude davat dohromady zdravotne uz mozte mat v merku nove pozicie niekde inde. Toto nikam totiz nevedie, jedine k sestrinmu upadku. Telo treba pocuvat. 😉

jabadaba
16. jan 2014

@gubcikova spominas, ze ma celiakiu - ta hnacka bud s tymto suvisi alebo je to stresoveho povodu. Niekomu staci uplne zostresovanie a travenie je v kybli. Zial, zazila som nedavno. Porad jej zatial dobre probiotika, kym ju dovysetruju. No a mozno by sa jej siklo nieco aj na zrelaxovanie, pises o magneziu ale to niekdy uz nestaci. Antidepresivum jej predpise aj obvodak ak mu spomenie, ze sa potrebuje vyspat a dat dohromady.

sono2
16. jan 2014

Hlavne sa neutiekajte po kadejakých liečiteľoch

sirinka
16. jan 2014

@gubcikova pokial jej dostupnymi vysetreniami nic nezistili, skusila by som vyhladat pomoc v alternativnej medicine... Cely jej organizmus je rozhodeny, potrebuje najst novu rovnovahu a nanovo nastartovat...

matozazzo
16. jan 2014

@gubcikova totalny syndrom vyhorenia :( Poznam to :( Unava, stres, nechut, placlivost, nespavost, a vsetko sa lepilo... Az ked som skoncila na marodke, dala som sa dokopy. Aj ona sa da, ale musi chciet. Ak nechce, ... bude to tazke. Ja som sa pozbierala, za pomoci manzela a deti. Doplnila vitaminy, zvolnila tempo, ale... 4 roky som sla vkuse ako pila, a je sakra, ale sakra tazke zvolnit... Nie je to jednoduche, bojujem s tym uz pol roka. Ked si to uvedomim, sama zvolnim, inokedy ma musia upozornit, ze zasa si v strese? Alebo ak ma zacne pichat pri srdci, vystrasim sa a zase povolim...
1. zvolnit tempo, povolit v praci, ak treba, dat vypoved. Inak bez sance,
2. nevyrovnala sa so stratou mamky - chripka nas nuti odpocivat a vycicstit hlavu, mysel, odpustit
3. nemoze chodit - nechce sa znovu postavit na nohy - co je pricinou, vie len ona sama. Co zlyhalo? Co ju zrazilo na zem? Nieco nefunguje a ona uz nechce. Nemusi to byt len praca, ale aj vztah.
4. zenske problemy - problem so sexualitou (neviem, ako to funguje s jej priatelom), dalej neprijma svoje telo take, ake je, otazka deti... chce? nechce? nemoze? a cysta = potlacany strach, napr. z tehotenstva, upinanie sa na materialne veci (peniaze, bohatstvo)
5. hnacka - telo sa cisti od skodlivych latok a hnevu, zlosti. Kym sa s tym nevyrovna, hnacka neprejde. Casto to ma suvis so zlcnikom, ten zase znamena potlacany hnev, stres, agresiu. Neviem a nechcem ti odpustit...
Chce to komplet prestavit myslenie a znovu sa nastartovat. Ale musi chciet ona..

gubcikova
autor
16. jan 2014

@dudika11 dakujem.ja som jej vždy vravela že nemôže takto donekonečna pracovať.nuž vidina penazí je iná vec
@selema dakujem.poradím jej
@jabadaba v piatky preto tak dlho,lebo vždy malí rozlúčkový mejdan s klientami čo si šéf vyžadoval.niekedy až do 24:00.je ich tam viac báb a tie musia pracovať tak isto.aj sa už vzbúrili no nepomohlo.teraz je od septembra PN.do práce sa tak skoro nechystá.čaká ju po PN určite výpoved.ona chodí k psychologovi na relaxačné procedúry.stres nemá kde zažívať,kedže von môže chodiť len na vychádzky aj to väčšinou nejde.myslím že by jej aj psychicky pomohlo chodiť medzi ľudí a nie byť uzavretá v byte.
@matozazzo dakujem.tak po 1,tak ona je od septembra PN a do práce sa ešte nechystá 2,na nu sa nachytalo toho veľa-zomrel jej dedko jún 2006,babka december 2006 a mama jun 2007.všetci po sebe.vtedy som myslela že sa zrúti úplne,ale ostalo to tak že sa uzavrela do seba,rozišla sa s dlhodobým partnerom a začala viac pracovať
3,to čo zlyhalo v tomto nechce so mnou rozoberať.má dni kedy je všetko ok,potom dni kedy je unavaná a dni kedy nevie chodiť
4,s partnerom nesexujú,spávajú oddelene,dieťa nechce-že radšej bude mať psa.aj ked si myslím že by chcela a asi ju aj dosť ranilo že ja o 10rokov mladšia mám už dve deti a ona ani poriadneho chlapa.jej priateľ má 34 rokov,je to tip mamičkinho maznáčika,nechce sa mu pracovať tak si vybavil invalidný dôchodok(no proste neschopák).na to upínanie máš pravdu.odkedy mama zomrela v byte nič nemenila.všetko je tak isto,oblečenie nevyhodila ani to čo nosila pred 20rokmi.všetko si necháva.dokonca má aj fotky nevlastného otca ktorý je tiež mrtvy 4roky a ona to nevyhodí

jabadaba
16. jan 2014

@gubcikova Kazdy piatok rozlucka s klientami? Sila, nemam slov! A ze zdravotnicke centrum! Mozu sa hanbit za taku firemnu kulturu! Do frasa, ludom unika, ze ini maju aj svoj osobny zivot, najma v piatok vecer! Este som nepocula o jedinej firme, ktora sa pravidelne v urcity den luci s klientami. To je neskutocne! A by som povedala, ze toto uz je aj na podnet na Inspektorat prace. Neurologicke centrum...to je snad zly vtip!

kykka
16. jan 2014

@gubcikova A pije vodu? Toto vsetko su priznaky dehydratacie. Znie to banalne, ale ked telo konstantne nema zasoby cistej vody tak skratuje. Staci pit 2 az 3 litre cistej vody kazdy den. Teplu vodu pit kazdy den aj na ranajky miesto kavy a vysledky sa rychlo dostavia.

gubcikova
autor
16. jan 2014

@jabadaba to áno.a to musí ešte riešiť aj mimo prac.doby.ked jej nejaký klient si napr.zlomí prst tak je jedno kde sa ona nachádza musí ho vziať na ošetrenie ona

maminuska
16. jan 2014

ja som zažila syndrom vyhorenia, je to veľmi nepríjemná záležitosť. Nenávidela som každého klienta ktorý mi vošiel do kancelárie, z tabuliek sa mi dvíhal žaludok , usta som mala samý aft, ráno som ledva vstávala z postele a vážne som uvažovala o končení činnosti. Telefon som dvíhala klientom aj soboty a nedele a aj po 18 hodine .
Ja som si pomohla sama , ale ja som až takéto problémy zdravotné nemala. Vyhodila som všetkých zo zmluv ktorí mi nezapaltili viac ako pol roka, kúpila som si nový telefon , ktorý som si určila za sukromný a pracovný som vypínala o piatej , robím to doteraz . oznámila som klientom že soboty , nedele telefony neberiem a mám ho vypnutý .
Akonáhle sa mi objavia afty v ustach , viem že musím zvolniť 🙂. Zaviedla som pravidlo , že soboty a nedele aspon tri - štyri hodiny ako rodina spoločne relaxujeme - kino , plávaren , prechádzky , príroda , záhrada......
Zaviedla som pravidelné stravovanie, a raňajkujem a obedujem ak keby tomahavky padali 😀.

maminuska
16. jan 2014

@gubcikova kto je majiteľom tohoto zariadenia ?
Pretože viem napríklad že takto funguju korejčania a japonci oni nepoznaju ani sukromný život. Len práca, práca a práca. A čiastočne aj Rusi .

maminuska
16. jan 2014

@gubcikova tak a vypnut telefon sa jej nedá ?

gubcikova
autor
16. jan 2014

@maminuska nemec tuším alebo rakušák.vypnúť telefon nemôže bol by prúser

maminuska
16. jan 2014

@gubcikova pokazil sa , spadol mi , mala som tichý režim .........
Toto treba nahlásiť na inšpektorát práce.
Ale ako sa tvária chrumkavo v modrom z neba, aký su oni šľachetný .......

gubcikova
autor
16. jan 2014

@maminuska od nich aj odišlo dosť ľudí a otvorili si pri trnave to druhé centrum.minule im lekári štrajkovali že pri takomto tempe sa nedá pracovať.a aj ked mala tú tetániu že odpadla v práci tak jej hned volala že ale zajtra prídeš.proste hrôza

vianne
16. jan 2014

ahoj, nejdem sa hrat na doktora....ale podla mojho nazoru ide o fyzicke aj psychicke vycerpanie. Jej zivot je narocny po pracovnej, osobnej a emocionalnej stranke, a telo take nieco donekonecna neodkaze zvladat. Dava jej najavo ze musi nieco zmenit. vycistit svoj zivot, vztah, vysporiadat sa so stratami blizkych osob...podla toho co pises, takmer vsetok svoj caas travi v praci, ktoru neviem ci vobec ma rada, ci ju naplna, zvysok je s priatelom, ktory jeje evidentne nie je podoporou, nedava jej to co potrebuje....k tomu sa zrejme este nezmierila so stratou rodinnych prislusnikov a mamy....nepises, ci ma priatelov dalsie zaluby, kde by vypla, vycistila si hlavu....zacat by mala z tejto stranky, lebo evidentne sa lekarom nedari dat do poriadku jej telo...nie vsetky fyzicke choroby maju aj fyzicky povod, nepodcenujme psychiku. nech sa skusi postavit svojmu zivotu celom, pomenovat svoje problemy a skusit ich riesit. mohlo by jej to vyrazne pomoct v boji proti chorobam.

maznacik007
16. jan 2014

@gubcikova podla mojho nazou uz teraz zbytocne riesit to centrum uz pat ci sest mesiacov je mimo toho co je podla mna dost aby sa pozbierala ... skor to podla mna uz ide do silnych depresii ... je tu taka tema skus sa poradit s kockami tam ...

samozrejm si nemyslim ze je spravne takto pracovat ale je to naozaj o tom aby bol aj cas na relaxaciu a tak ... ono v podstate kazda mama co ma viac deti a pripadne aj pracuje z domu ... a riesi vsetko mozne ci nemozne tiez ma toho vela a ak chce takto fungovat musi aj relaxovat... len si to naplanovat a neriesit ze neni upratane a tak ... proste vypadnut z kolobehu

zrka
16. jan 2014

ahoj, necitala som vsetko, moze to byt cokolvek. Ja som tiez celiaticka. Z psychického aj fyzického vycerpania som nasledne dostala zapal hrubého creva - cize hnacky, bolesti brucha. Unavena na umretie zo vsetkeho. A do toho zvysena cinnost stitnej zlazy, to sa zistilo az neskor, ked som uz myslela ze mam infarkt. Na kazdu chorobu treba hlavne klud, klud, klud a samozrejme strava. Moja skusenost.

gubcikova
autor
16. jan 2014

@vianne aj my stále s mužom hovoríme že to už je psychika,že si to sama privoláva.nemá priateľov stále bola len práca a nič viac 😖
@maznacik007 ja už neriešim centrum,len sa mamičky pýtali.aj podľa mňa je to dlhá doba na to už aby nebola ani v strese,aby bola odpočinutá a aby sa pozbierala no nejak jej to nejde.ona neupratuje,žije sama.do obchodu nechodí

gubcikova
autor
16. jan 2014

@zrka dakujem.takže môže to byť aj zápal hrubého čreva tá hnačka?