• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvlhčovač vzduchu. Je to dobrá vec?

11. februára 2016 
ahojky my máme ten zvlhčovač, jak vkládala madeleine ten odkaz... máme doma na teploměru i vlhkost vzduchu, v zimě v paneláku při topení jsme se dostali i na 35% vlhkost... což je trochu málo. Vlhkost v obytných místnostech by měla být 40-60%.... každý ráno jsme mívali vyschlý štípající krk, ale dnes nic takového neznám. Je to supr oba si to s manželem pochvalujeme, když jsme doma jede to pořád celý den, celou noc... když jdeme do práce tak to samo vypínám. Těď to jede 2. den v kuse (v pátek byl manža doma) a mám na barometru 53% vlhkost v mistnosti....při 21 stupních celsia.
Mužu jen doporučit. Ještě do toho občas kapnu vonný olej podle nálady a ovoní mi to krásně celý byt.
V zimě větrám v týdnu 2x denně a o víkendu tak 4x denně cca půl hodiny otevřené okno do kořán, jak se venku trochu oteplý máme otevřeno všude a pořád. :slight_smile:
6. jan 2007 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ted se moc větrat v praze nedá,je hnusnej vzduch a malýho hned dráždí k šílenýmu kašli.takže zvlhčovač a čistička jsou nutnost,
6. jan 2007 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte mám otázku, netreba to nejako čistit? Nezanáša sa, keď sa používa voda? Alebo používate špeci vodu? :confused: Alebo sú tam filtre?
7. jan 2007 o 08:31  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deset rad pro správný výběr a používání zvlhčovačů vzduchu
Zpracováno podle článku Použití čističů a zvlhčovačů vzduchu při úpravě kvality vnitřního prostředí budov, autorka MUDr. I. Holcátová, Ústav hygieny a epidemiologie 1. LF UK v Praze.

1. Lékaři doporučují optimální vlhkost 40-50 %. Řada zdravotních problémů je způsobena suchým vzduchem. Například suchý dráždivý kašel, chronická rýma, pocit stále ucpaného nosu, chronické záněty nosohltanu, ranní škrábání v krku, časté onemocnění horních i dolních cest dýchacích, chronická bronchitida, opakovaná laryngitida zvláště u dětí, vysušená a podrážděná pokožka, často popraskané rty a zvýšená únava.

2. Zvlhčování je nezbytné především v topném období, kdy vlhkost často nedosahuje 20 %. V létě pouze krátkodobě při výše uvedených onemocněních.

3. Dáme přednost zvlhčování parnímu před odparem stojaté vody pokojové teploty. Vysoká teplota spolehlivě zlikviduje choroboplodné zárodky.

4. Ultrazvukové a mechanické zvlhčovače nejsou zcela schopny zničit mikroorganismy, které se za provozu ve vodě namnoží a na víc řada z nich vyžaduje použití demineralizované vody a desinfekčních prostředků.

5. Zvlhčovače vzduchu plní svoji funkci pouze v uzavřené místnosti.

6. Zvlhčovač vzduchu umístíme vždy na zem (nikdy ne na nábytek). Neumísťujeme ho v blízkosti oken a dveří, aby se kvůli většímu proudění vzduchu nesnižovala vlhkost v místnosti.

7. Abychom dosáhli optimální vlhkost, měli bychom zvlhčovat nepřetržitě a vlhkost průběžně kontrolovat.

8. Doporučujeme pokud možno zvlhčovač s regulací (tzv. humidistatem).

9. Současně se zvlhčovačem doporučujeme zakoupit kvalitní měřič vlhkosti popřípadě i teploty.

10. Při výběru zvlhčovačů a čističů vzduchu se poraďte s ošetřujícím lékařem.
7. jan 2007 o 10:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
děkuji,popsalas to hezky.ted jsem dostala další informaci,prý by měl být přístroj s ionizátorem.takže informací máme hodně,už jen dobře vybrat :wink:
7. jan 2007 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak nakonec jsme objenali tento: http://www.obchodni-dum.cz/bionaire-cm-1/6462/
TAk až nám ten typ zvlhčovače (Bionaire CM 1) příjde, tak dám vědět, jak jsem s ním spokojená.
7. jan 2007 o 21:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nechce mi to pridať príspevok... :frowning2:
7. jan 2007 o 22:57  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V súčasnosti sú k dispozícii dva typy zvlhčovačov vzduchu – parný a ultrazvukový. Medzi nimi je výrazný rozdiel v spotrebe elektrickej energie. Parné zvlhčovače majú príkon cca 1000 W, ultrazvukové len 38W.
7. jan 2007 o 22:59  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Parné zvlhčovače vzduchu zvlhčujú vzduch dopredu pripravenou vodnou parou, ktorá vzniká odparovaním v tenkej vrstve na vyhrievacom prvku. Vodná para sa následne mieša v zvláštnej komore so vzduchom a ochladzuje sa na optimálnu teplotu.
7. jan 2007 o 22:59  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu vytvárajú z vody vysokofrekvenčným ultrazvukovým oscilátorom malé kvapôčky o priemere asi 1-5 mikrometra. Ventilačný systém ich vyfukuje do suchého vzduchu, kde sa ich odparovaním zvyšuje vlhkosť ovzdušia. Z prístroja vychádza zreteľne viditeľná jemná a rovnomerná hmla. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu sú ideálne do bytov, detských izieb i kancelárií. Ultrazvukom vyrobená para je zdraviu neškodná. Najväčšou výhodou ultrazvukových zvlhčovačov vzduchu je vysoký výkon pri malej spotrebe elektrickej energie.
7. jan 2007 o 23:00  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zjavne nemusím rozumieť všetkému... rozdelené to šlo... :unamused: Tak brú noc... :grinning:
7. jan 2007 o 23:01  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím o radu - dnes som kúpila tú lampu, čo odparuje vodu a chcela by som sa opýtať, kde sa dáva tá voda? Nerada by som ju pokazila hneď na začiatku a návod je v nemčine...Dáva sa do nádobky pod lampu, alebo do lampy k tým svietidlám??? Ja som ju dala do tej nádobky a počkala som pár minút a nič, tak neviem či mám čakať dlhšie alebo to dať do nútra...
13. jan 2007 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj meggi.kupila si si tú lampu čo vyzerá ako lietajúce ufo :grinning:
13. jan 2007 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, ale nie je na stojane ale pokladá sa na stol...
13. jan 2007 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggi,ak ano.... tak tu H2O daj tam,kde sú svietidlá,nič sa nestane...len to začne robit takú paru / hmlu/ :slight_smile:
ak máš iný druh lampy ako je to ufo :slight_smile: ,tak ti neporadím :frowning2:
Príjemný večer :wink:
13. jan 2007 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggi,tak čo robí sa hmla :slight_smile: :slight_smile:
13. jan 2007 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik,idem to skúsiť
13. jan 2007 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani tak mi to nefunguje, po akej dobe začne lampa pariť??? Ja som čakala asi pať minut...tak som to vypla...
13. jan 2007 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggi,kolko vody si tam naliala?
13. jan 2007 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iba na dno asi pol cm - sú tam také dve dierky - cez jednu som dala kábel a druhú som nezaštuplovala, takže cez tú dierku voda prešla do nádobky pod ňou.
13. jan 2007 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggi,hovorím e o tej istej lampe ? my máme lampu - pozri na fóre madelaine 4.januára,uviedla tam www.stránku ak ano,tak potom tu vodu nalej až nad tie blikajúce svetielka,mala by tam byt taká špirálka a tá musí byt zaliatá vodou,lebo ona vytvára paru... :wink:
13. jan 2007 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
máme takú podobnú, ibaže nie je na stojane ale sa dáva na stol, ale malo by to byť na rovnaký systém - aspon podla mna. Dala som vodu po svetielka, trošku aj pretieklo k svetielkam a pary nikde...Koľko mám na tú paru čakať? žiadnu špirálku tam nevidím...Ale nevadí - v pondelok pojdem pozrieť do predajne aký je to patent... Ďakujem za rady nataliap.
13. jan 2007 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggi,aj môj manžel pri nej maturoval. :slight_smile: Ale radšej sa popýtaj v predajni,lebo velmo by ma srdce bolelo keby som ti to pokafrala :frowning2:
Pekný večer.
a daj vediet patent :wink:
13. jan 2007 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dik
13. jan 2007 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
huráááá,huráááá Megginke už funguje čarovná lampa. Meggi si šikulka.... a že je to peknučkéééé :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. jan 2007 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ale ked chcete radu mali by ste tam davat iba vodu destilovanu lebo sa vam tam urobi vodny kamen a bedete mat po lampe!!!!!uz viac to nevycistite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aj ked ju tam date tak min.2krat do tyzdna to umyvajte a hned do sucha vyutierajte!!!prajem vam prijemny zazitok s lampou nech vam padne na uzitok :grinning: :grinning: :wink: paaaa
13. jan 2007 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mitinka, my už destilujeme.... :slight_smile: vdakááá
13. jan 2007 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, trochu obnovuju tohle téma :slight_smile: Přemýšlím, že si pořídíme zvlhčovač vzduchu a chci se zeptat, jestli nemáte někdo konkrétní zkušenost se Zvlhčovač vzduchu Hippo Deluxe (http://www.rajmaminek.cz/pro-nemocne-deti/zvlhcovac-vzduchu-hippo-deluxe/) a pokud ano, jakou :slight_smile: Nevíte, jestli je na něm i měřič vlhkosti? Z popisu na stránkách se mi zdá, že není. A nemáte někdo zkušenost se zvlhčovačem od firmy Philips (http://www.domacitechnika.cz/index.php?id=detem:pece_o_dite:zvlhcovace_vzduchu&page=det&c=3573116985642644026495693393277588)? Popřípadě, kdo používáte zvlhčovač, jakou značku a jak jste spokojení?

Děkuju moc za rady a za pomoc při rozhodování :wink:
2. jan 2008 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak my zvlhcovac vzduchu mame, ale nas lekar nam to zakazal, ze se tam tvori plisne a je to plny bakterii. To radsi vecer pustim na 10 min horkou vodu ve sprse a necham vsude otevrene dvere
2. jan 2008 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nam by horuca sprcha nepomohla, kupili sme ultrazvukovy zvlhcovac uffesa s ionizatorom, zatial sme spokojni, ma 5 stupnov nastavenia intenzity pary a casovac, takze ak to nechceme mat zapnute celu noc, netreba k tomu vstavat, nie je hlucny - akurat prvu noc sme si museli trosku zvykat, teraz ho uz ani nevnimame. A co sa tyka plesni a bakterii, myslim, ze pokial je zachovana ista hygiena nemalo by sa nic diat, my menime vodu po kazdom pouziti a samozrejme nadobku oplachneme, spodnu cast vyutierame do sucha. A ma aj filter na vodny kamen. Nezabera vela miesta ani nezerie vela elektriny a kedze mame pokazene ventily na radiatoroch a nedaju sa vypnut, tak ta studena para prijemne ochladzuje vzduch a spi sa nam o dost lepsie
2. jan 2008 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok