Hľadám názov knihy o úteku počas komunizmu
Ahojte. Pred par rokmi som čítala knihu a chlapíkovi ktorý z obdobia komunizmu ušiel do zahraničia, po rokoch sa vypracoval v práci sa mu darilo ale bol zavysli na alkohole. Povýšili ho v práci Ale musel do Afriky tam začal mať nejaké bolesti tak začal jest lieky proti bolesti a vytvoril si závislosť na liekoch a alkohol. Z nejakého dôvodu sa ocitol v base prišli abstinenčné príznaky mal tam strašne bolesti kríza na alkohol a lieky. Tam spoznal typka ktorý mu dal vyskúšať heroín ktorý mu samozrejme okamžite pomohol. keď zistil že je to lepšie a lacnejšie ako kombinácia alkohol lieky tak zostal zavysli na heroíne. Pamätám si ze sa z toho chcel vyliečiť tak sa vrátil do Európy ku kamarátovi ktorý mu pomohol z krizami a nakoniec sa z toho vyliečil. Toto si pamätám z tej knihy ale vôbec netuším kto je autorom a ani názov knihy si vôbec nepamätám.
@kittykat22 prvý komentár možno trochu pomôže. Tvoj komentár pomôže ako?
@didika10 Jiří Vacek - Žiť, hoci aj na kolenách 🙂
@anonymnyzajac4 ďakujem to bude určite ono

AI našla toto : Na základe vášho opisu by mohlo ísť o knihu „Tanečník“ od Columa McCanna. Román sleduje život Rudolfa Nurejeva, slávneho baletného tanečníka, ktorý emigroval zo Sovietskeho zväzu na Západ. Počas svojej kariéry čelil rôznym výzvam, vrátane závislosti a zdravotných problémov. Hoci nie všetky detaily presne zodpovedajú vášmu opisu, niektoré prvky, ako emigrácia, závislosť a snaha o zotavenie, sú prítomné.
Ak to nie je táto kniha, mohlo by ísť o iný autobiografický alebo beletristický román s podobnou témou. Ak si spomeniete na ďalšie detaily, ako napríklad meno hlavnej postavy, autora, názov knihy alebo konkrétne udalosti z deja, pomohlo by to pri presnejšej identifikácii hľadanej knihy.