Nápady, čo čítať

kvadrinkaaa
31. aug 2023

Ahojte 📖📚
Dočítala som včera Plamene inkvizície od Marija Jurić Zagorky a nikdy som nebola zo žiadnej knihy taká smutná, keď skončila. Cítim sa taká prázdna, že nemám čo čítať, aj keď mám doma veľa kníh neprečítaných, ale nemám na ne chuť.
Od Zagorky som čítala aj všetky štyri časti Gričskej čarodejnice a to bol tiež krásny výnimočný zážitok. 😍
Chcela by som sa spýtať, či mi viete poradiť nejaké takéto romány z obdobia kraľovania. Môže to byť iný autor. Nepoznáte nejaké? Budem vďačná za každý nápad, prelustrujem na nete a snáď niečo nájdem. 🥹🤩 Ďakujem

deti95060810
31. aug 2023

na MK je skupina Všetko o knihách.... tam ti poradia, ak náhodou tu nikto

aniele
31. aug 2023

@kvadrinkaaa Pohľadaj historické romány Ľudmily Vaňkovej. Tiež staršia autorka, venuje sa Přemyslovcom a Luxemburgovcom v Čechách.

nicole003
31. aug 2023

Skus pozriet-Jana Pronska, Juliett Benzoni alebo Jude Deveraux

lenkasarka
31. aug 2023

@kvadrinkaaa ja som nedávno Dočítala knihu súmrak monarchie. Nie je to práve žáner , ktorý vyhľadávam , ale kniha má veľmi zaujala.

macik166
31. aug 2023

@kvadrinkaaa Slávik. Najlepšia kniha akú som kedy čítala. A to mám toho načítaneho fakt veľa.

liz_lemon
31. aug 2023

pripájam link na skupinu o knihách https://www.modrykonik.sk/group/1935/

babababka
31. aug 2023

Prekliati králi,Kornerová-Pán Hor,knihy od Philipa Gregory,od Vl.Vondrušku apod.

kvadrinkaaa
autor
31. aug 2023

Dakujem vam krasne, vsetko si pozriem. 🌷🌷🌷

pielka
31. aug 2023

Ja si pozerám väčšinou na Martinuse, čo odporúčajú a zatial zakaždým som výber neoľutovala, martinusáci odporúčajú dobré knihy 🙂

dota6
31. aug 2023

Guzeľ Jachinová Zulejka otvára oči, prečítala som na jeden dych, Irving Stone Smäd po živote, taká zvláštna smutná kniha 😇

jaskolka
31. aug 2023

@kvadrinkaaa ja momentálne "milujem" tudorovske obdobie, za mňa knihy od Weirovej sú topka. Ci už chceš dokumenty, alebo románovy štýl, ona píše skutočne úžasne.
Ja odporúčam jej knihy o 6 manzelkach Henricha VIII. Opisuje tam historické udalosti a fakty, ale zaroven je to neuveriteľne pútavé a lahko čitateľné, ako román.