Poraďte dobrú knihu pre dospelých

joesvk
28. okt 2023

Rozmýšľam už nad darčekmi. Poraďte dobrú knihu pre dospelých. Mozno nejakú beletriu s osobnosťami z histórie. Ale môže byť aj detektívka, či scifi.

miamia04
28. okt 2023

@joesvk Byerley Turk historická, úžasná. Zagorka Gričcská čarodejnice, historické,Angela Marsons, krimi, Dán slovenské krimi, pre koho tá kniha má byť? Žena, muž, čo ju baví čítať, aké príbehy? Čo ju zaujíma?

joesvk
autor
28. okt 2023

@miamia04 Hľadám pre rôznych členov rodiny. Vekovo okolo 50 rokov.Aj muž aj žena.
Dik za nápady.

miamia04
28. okt 2023

@joesvk Michael Connelly má dobré kriminálky, uf je toho veľa , slovenské scifi Martin Benkovič - Ajriš (neviem či je to pre 50r. ,, podľa povahy) a české Kladivo na čarodeje séria. Vyberaj podľa toho, čo ich baví.🙂

jaja20
28. okt 2023

@joesvk Heptalogia Prekliati králi od Maurice Druona. Ja som ju kúpila ako komplet v antikvariáte,ale jednotlivé knižky sa dajú zohnať aj cez bazáriky.

miamia04
28. okt 2023

@joesvk Roman Bureš - Propast času.

hablko2
28. okt 2023

@joesvk celkom fajn sú pre túto kategóriu knihy od Jany Pronskej a Tiny van der Holland - historické slovenské romány.
Pre muža možno od Červenáka…

bolarazjedna
28. okt 2023

https://www.martinus.sk/?uItem=1853077

Beletria s osobnosťami z histórie - Mne sa veľmi páčila táto kniha o živote Madame Curie, kúpila som to vlani na vianoce mamine (64), aj jej sa to páčilo.

pleja
28. okt 2023

Mojej mamke aj mne sa páčila kniha o Marie Curie-Sklodowska a sila snívať. Je to pekne beletristicky spracovaný príbeh o známej vedkyni.

zeldia
28. okt 2023

Chyťte Žida! Proč Evropa nenávidí Izrael a miluje Palestince. Od Tuvia Tenenbom ( chystám sa kúpiť si pre seba)

macik166
28. okt 2023

@joesvk Slávik. Najlepšia kniha akú som kedy čítala. A to mám toho prečítaného fakt veľa.

miamia04
28. okt 2023

@pleja pridávam sa Marie Curie Sklodowska je úžasná kniha.

faux
28. okt 2023

@joesvk pozri autora kepler

joesvk
autor
28. okt 2023

Ďakujem všetkým❤️

petronellla87
28. okt 2023

@joesvk ak beletria s osobnostami z historie, odporucam Kena Folleta

akvi
28. okt 2023

@joesvk sci-fi - Silo ( tri knihy)

faux
2. nov 2023

@joesvk alebo veľmi sa mi páčil aj stieg larsson odporúčam ak to prečítaš mám toho v talone viac