Viete poradiť knihu na zorganizovanie domácnosti?

8. apr 2023

Viete poradiť nejakú knihu na zorganizovanie domácnosti? Viem o M. Kondo ale chcela som niečo od slovenského autora a našlo mi len tuto ... je dobra? Resp je v niečom iná ako ta M. Kondo?

snehulak77
8. apr 2023

Autorka je aj na IG, skús jej tam pokukat a uvidíš, či sa ti to páči

sisa_s
8. apr 2023

Napady vykradnute z instagramu...popozeraj IG ucty, co sa tomu venuju a mas, naco knihu kupovat

autor
8. apr 2023

@sisa_s
@snehulak77 áno videla som ju aj na IG že je. Len predsa kniha je toto že všetko pokope. Asi počkám, kým bude v našom kníhkupectve a pozriem sa na ňu "nazivo".
A ako myslíš ze ukradnuté z IG?

cookie29
8. apr 2023

No inšpiruje sa rôznymi a zahraničnými účtami a “predáva” to ako svoje nápady keďže neuvádza zdroj.

yoxinka
8. apr 2023

Tieto upratovacie poradkyne sú živým dôkazom toho, že dnes sa dá zarobiť na hocakej hovadine 🤷‍♀️.

snehulak77
8. apr 2023

@cookie29 inak, toto je pravda. M.kondo bola v tomto dosť inovatívna, mne sa to páčilo. Toto je veľmi veľmi podobné... Aj mnoho iných CZ a SK poradcov v tejto oblasti

niekto2hy
8. apr 2023

V polstine https://dokumen.tips/documents/anthea-turner-pe...
Na TVN Style byva kazdy tyzden relacia Perfekcyjna pani domu.
https://perfekcyjnawdomu.pl/perfekcyjna-pani-do...
Tusim aj casopis vychadza u nas.

krisbar
9. apr 2023

uprimne - vyhodene peniaze. na IG je kopec uctov, alebo pintereste a podla mna ked ku zorganizovanej domacnosti nemas vztah tak ziadna kniha nepomoze.

autor
9. apr 2023

@krisbar vieš čo že chcem to skúsiť. A veľa dievčat na IG že sa nou inšpirovalo že vďaka nej preorganizovali domácnosť... počula som o MK ale trz mam pochybnosti k tej knihe ak píšete ze všetko je okopirovane

pallacinka29
9. apr 2023

@yoxinka moja rec…

cookie29
9. apr 2023

Marie Kondo priznáva že pri 3. Dieťati ide všetko organizovanie mimo 😂
A ja som hodne skeptická k takýmto veciam. Netvrdím že je to fakt všade, ale poznala som pár rodín kde to super zvládali a dávali dojem že všetko ok a potom sa ukázalo že majú upratovačku alebo pomocníčku s deťmi.

greeetas
9. apr 2023

Tu si niekto robi reklamu tusim 😁

autor
9. apr 2023

@greeetas nie to nie 😀 ona si podľa mňa reklamu spravila už dávno 😀

krisbar
9. apr 2023

@cookie29 u mna uz pri jednom 😀

autor
9. apr 2023

@cookie29 veď toto. Ja to chcem trochu zmeniť aspoň. Nie úplne podla nej ale aspoň sa inšpirovať. Ja som videla aj jej blog a nepríde mi to reálne niekedy

mikadooo
9. apr 2023

Ahoj autorka. Neviem koľko máš detí. Ja mám tri. Mohla by som napísať knihu Neorganizovaná domácnosť 🤣. Kým boli malé, zbytočne som mala z akýchkoľvek pokusov o organizáciu len stres, lebo to proste nefungovalo (muž preorganizovával, o deťoch ani nehovorím). Teraz má najmladší 5 rokov a pomaly to ide. Šuflík po šuflíku vyhadzujem veci, ktoré mu už fakt netreba, resp. ak by bolo treba, tak si proste kúpim tú vec ešte raz (keď som to 5 rokov nepoužila, naozaj to netreba prekladať). Zároveň konečne veci vo väčších množstvách odchádzajú, ako prichádzajú (najmä oblečenie, hračky, atď.). Za mňa - ak máš malé deti, nerob si zbytočne nervy. Vyrastú a naozaj to pôjde samo. Ak deti nemáš, alebo už väčšie a stále sa ti prirodzenej nedarí udržať poriadok, tak potom pokojne siahni po ktorejkoľvek knihe, či inšpirácii na nete. Sú tam dobré rady. Mne stačí len premyslieť, či je to naozaj nutné držať doma (napríklad 3 kabáty, 10 druhov obliečok, atď.). Či nie je jednoduchšie mať napr. pre každú osobu dve (jedna je na perinách, druhá v prádle a následne v skrini). Atď. A keď sa niečo potrhá, kúpiť nové a tešiť sa z novej veci... Mne to tak vyhovuje lepšie, ale ako vravím, nie je to, že hurá tento víkend vypracem celú domácnosť - treba aj variť aj upratať, aj si oddýchnuť. Ja na to idem pomaličky a postupne, veľkou výhodou však je, že naozaj decká už všetko nerozvláčajú kade tade, vedia si aj samé už vyradiť hračky, veci a zároveň rešpektujú, že táto krabica je na swap a už ju nevyhadzujú. Nuž a posledný krok - nakupovať nové s rozumom🤷. Držím ti palce 🙂

autor
9. apr 2023

@mikadooo myslím ze máš pravdu len bies ozaj asi tie sociálne siete vedia človeka poriadne zneistiť že ak to ide inému ako to že mne nie. 😀 ono asi aj pri väčších deťoch ak nie sú na tej vlne bude to zbytočné... 🤔

yoxinka
9. apr 2023

Totálny súhlas s @mikadooo. Tiež mám tri deti a usporiadanú a upratanú domácnosť som odložila na obdobie, keď budú decká vo veku, že moja robota nebude mať nulový efekt. Najmladšia má 4 roky a tiež sa vecí pre maličké deti zbavujeme a postupne sa domácnosť organizuje. Sociálne siete sú jedna obrovská lož! To si treba pri sledovaní vždy uvedomovať. 90% toho, čo tam vidíš je lož. Vôbec sa tým neriaď, fakt si dosť uľahčíš život. Sama Kondo, najväčsia guru organizácie domácnosti priznala, že pri troch deťoch to vzdala, lebo to proste nejde.

sonnenshein
9. apr 2023

My pouzivame MK zhruba 4 roky, a nic na tom nezmenilo ani tretie dieta, skor naopak. Ked sa narodila, bolo skvele ze sme tento system uz mali zabehnuty.

baskustek
9. apr 2023

Silvia rada kopíruje zahraničných influencerov a robí si na tom kariéru. Sú to len prevzaté nápady od M. Kondo a podobných, len trochu v inom šate.

olivka84
9. apr 2023

Ja mám zabehnutý systém od Márie kondo už dlho základom ozaj základom ak nič iné nespravia je vyhadzat všetky sprostosti zbytočnosti a veciam ktoré ostanú nájsť miesto.neni to pri deťoch nikdy 100 percent ale aj to čo sa podarí je dosť. Ja ako doplnok k Márie kondo odporúčam knižku zamiluj si svuj domov od sestier Michaely kramolisovej a markety popovicovej majú aj blog .knižku som našla aj u nás v knižnici ale kúpila som si svoju vlastnu. Na ig sú pod tým názvom mamami.Majú to vyladene a každá z nich je mama troch detí. Majú taký úžasný prístup taký láskavý k unaveným a vycerpanym mamám. Berú do uvahy že kazda sme iná každá máme iné možnosti iné domovy osobnosti...Na FB mávajú workshopy videá na rôzne témy. Mne sa teda oveľa viac pozdávajú ako Silvia . Sledujem na ig aj ju ale skôr len tak ako pobavenie lebo mi to ozaj niekedy príde nereálne a proste neverím že žije taký pohodový slniečkovy život . Alebo možno žije a v Tom prípade si pripadám dosť neschopná 🥴 .

marfikchov
9. apr 2023

Čoskoro bude kniha dostupná v Martinuse

autor
9. apr 2023

@marfikchov veď preto som písala lebo som ju našla na jej profile a aj v martinuse teda na ich stránkach ale dievčatá ma zneistili 😀 dnes som zbehla viac jej profil a naozaj 3/4 veci sú rovnaké. Mňa zarazilo že to zvláda pri dvoch deťoch

autor
9. apr 2023

@olivka84 ved toto že niektoré veci keď sa zamyslím naozaj sú podľa na zamyslenie.