Aký prostriedok na umývanie riadov pre drobca používate?

pipinka4
16. okt 2013

ahoj...chcem sa spytat ze co pouzivate na flasky pohariky lyzicky a tak na riadik pre drobca aky pristriedok.ja pouzivam od NUK z dm stoji necelych 5 eur a to sa mi zda dost lebo mi vydrzi ledva mesiac :/.tak poradte nieco pripadne ci by skodilo keby umyvam v klasickej jari.dakujeeeem.

lienkan
16. okt 2013

Pouzivam čistú (žinku) na umyvanie a horucu vodu na flasky a cumliky - mam ( Mamky) a tie sa super rozoberajú - a su stále ok. Nepouzívam žiadny extra prostiedok ..

sedmokravka
16. okt 2013

poznam mamicky co umyvaju normalne v jari od narodenia, dokonca aj v umyvacke riadu, pouzivaju mikrovlnku, vetraju a chodia von na mestske ulice plne smogu, kazde tricko peru uz po 5 minutach oslintania, ponozky a teplaky po 1 hodine hrania na zemi, kupene veci z bazaru z konika 15 minut prevaraju, potom peru pre istotu este raz na 60-ke, zehlia kazdu opratu vec, nekupuju saty ani hracky od cinanov, vysavaju 2x denne, umyvaju dlazku (prostriedkom) denne, ale poznam aj take, ktorych deti sa hraju, spia ci kupaju so svojim psom, fajcia a myslia si, ze dokoran otvorene okno staci a vies co? kazdy nech si robi co chce! ked ti vadi jar, nepouzivaj ju, mne nevadi a pouzivam ju. ked niekto prevari vodu, tak prevari, ked neprevari, neprevari. neda sa chranit pred vsetkym, to je na cisty lexaurin.

tinka9000
16. okt 2013

nestresuj, prvé mesiace som umývala len čistou teplou vodou - nebolo ani čo umývať - kojila som🙂 a teraz normálne jar, umývačka riadu a dieťa je živé a zdravé bez akýchkoľvek alergií...zváž si aké máš citlivé dieťa, ako na čo reaguje. Pokiaľ potom riad umyješ riadne teplou vodou od jari, pohoda.Ani prílišná sterilizácia, čistota a izolácia od akýchkoľvek vplyvov nie sú dobré🙂

sissy27
16. okt 2013

ufff prvýkrát počujem o špeciálnom detskom saponáte na riady... nie nadarmo sa hovorí, že deti sú najlepší biznis... umývala som v normálnych saponátoch, aký som zrovna kúpila, prípadne v umývačke riadu a ak malej niekedy niečo bolo, tak určite to nebolo z jari alebo leštičky na riad...

nintu
16. okt 2013

cistou vodou som umyvala.sem tam prevarila ked som si spomenula 😅 a teraz klasika v jari...

millatina
16. okt 2013

Ja používam čistú horúcu vodu a raz za dva dni šupnem do sterilizátora aj lyžičky malého aj jeho misky a cumlík. Ked mám niečo mastné v miske tak trošku normálnej jary a poriadne opláchnem..podla mna tiež akože už taká hovadina ako ,,špeciálny prostriedok na umývanie riadu pre deti,, to už je čistý oblb na tahanie penazí od mamičiek 😒

laura07
16. okt 2013

pre sedmokravka ...schizofrénia je sviňa 😅

nadulka88
16. okt 2013

ja pouzivam z Dm ten Ecover.. mam pocit, ze je to o nieco ekologickejsie 😅 😅 ale viem, ze je to iba pocit 😀 😀 ale mam zvlast hubku ( v nej sa ale najviac zdrziavaju bakterie ) .. a vzdy to riadne vyumyvam a vyoplachujem horucou vodou 😉

bubelko
23. okt 2013

@pipinka4 co sa dalo islo do umyvacky, zvysok normalne v ruke. cumle na flase a aj normalne som raz za cas vyvarila a bolo v pohode. my matky mame tendenciu pre "zdravie a dobro" nasich deti obcas vypnut mozog a kupit kazdu somarinu, ktoru nam strcia pod nos - od sterilizatorov, specialnych parnych hrncov, speci cistiacich prostriedkov, praskov az po vodu balenu vo flasi 😉