Aké zvláštne mená ste dali detičkám?

29. sep 2023

Ahooojte, hladame inšpirácie na mená pre chlapčeka aj dievčatko. Nechceme nič otrepané, časté a ani slovenské mená. Poprosím skôr typy na zvláštne a menej frekventované mená 🙂 Ďakujem.

ivanasi
30. sep 2023

Môj syn je Niko 😊,no nežijeme na SK a otec tiež nieje Slovák 😊

vivi61
30. sep 2023

K nám do školy chodí dievča s menom Evoleth. Celkom pekné a zaujímavé. Chlapec napríklad Leon.

majulino
30. sep 2023

@pribinak ja mám v okolí 6 Eugenov a 3 Eugenie 🤣

denuss
30. sep 2023

ahoj, neviem, ci to uplne spada do kategorie, ale nestretavame sa v okoli s menami nasich synov- Benjamín a Tobiáš. A ja som Denisa, aj to tu bolo spominame, uplne zabudnute meno😁

vahcaac
30. sep 2023

@martamasarova nádherne meno za mna. Ak budeme mať ešte jedného chlapca, tak už nebude diskusia a bude to Jonáš alebo Jonatán 😂

majulino
30. sep 2023

Ja mám Slávku, Maroša a Jakuba.
Slávka je sama v celej škole cca 700 žiakov. Zo širokého okolia poznám 3 Slávky a jednu Slávu. (Mama, sestra, manželova sesternica a jedna pani z hygieny)
Maroša na tej istej škole ďalších dvoch menovcovi, z toho jeden je asistent.
A napriek tomu, že vraj Jakub je veľmi rozšírené meno v okolí máme asi 6-7 Jakubov ale žiaden nie je v jeho veku, všetci sú oveľa starší

jana_eyre_2
30. sep 2023

@blah24 Benedikt je veľmi pekne meno..

majulino
30. sep 2023

@lasona aj ja som veľmi chcela Števka, len mi to bolo blbé, lebo pred terajším manželom som mala 6rokov priateľa Steva 🤣
Ja som chcela aby sa najmladší volal po svokrovi. Mám ho veľmi rada

pribinak
30. sep 2023

@majulino kde to žiješ? V Eugenove??

majulino
30. sep 2023

@pribinak v Trebišove 🤣🤣🤣
Ale zase musím priznať, že sú to mena z jednej rodiny. Dvaja bratia a sestra. Chceli vzdať úctu nebohému ocovi. Tak deti pomenovali po ňom. Jeden z tých bratov sa už volal Eugen. Tiež má syna Eugena a on ma dvojičky Eugena a eugeniu 🤣🤣🤣

altaya
30. sep 2023

Bernardína, volali ju Bernadka. A u susedov u babky bola Bernarda

subartic
30. sep 2023

Andrej , Fedor ... koncentrácia týchto mien v mojom okolí nízka , u Fedora v podstate nulová , jediný v škôlke , jediný v škole.

31majka12
30. sep 2023

@terry2003 moja nebohá babka sa volala Tereza - pre zaujímavosť narodila sa v r.1903 ,nie je to nič nezvyčajné poznám veľa žien s Tvojim menom .
Kedysi sa dávali deťom mena po rodičoch ale teraz sa všetci modernizuju 🤣

31majka12
30. sep 2023

Zvláštne mena ,no zaujímavá otázka.
Neterin syn sa volá Bruno , synovec majú dievčatko s menom Lara a mne sa vždy páčilo meno Margarétka .
Akurát že mám syna a volá sa Sebastián 🤣

jamimo
30. sep 2023

@miadi krásne meno Jesse 🤗

lucka_ke
30. sep 2023

môj syn je Radovan (voláme ho Radko, v škole Rado) široko ďaleko jediný
dievčatko nemám, ale nedávno som mala v práci mamičku s dcérkami Vesna a Krasava, volala ich Vesi a Kraska

lizatko1009
30. sep 2023

@31majka12 ja som Margaréta 😁 poznám za môj život až jednu

martinkatinka
30. sep 2023

@lizatko1009 ja poznam asi tri 😉
@lucka_ke moj muz Radoslav, volam ho Radko

spolumatka
30. sep 2023

Za mňa krásne,slovenské a nie otrepané
Pre dievča : Dorotka , Marína , Ela
Pre chlapca : Viliam

maryetta
30. sep 2023

Tak napr dcérka je Eliška. Že vraj vtedy bol boom tohto mena. A za celých 6rokov čo ona ma še stretli len dve.

beata_k
30. sep 2023

Videla som muza s menom Renat a dievca s menom Pia.

inana11
30. sep 2023

@jamimo ale sú roky v kalendári slovenskom,tak som myslela že nie sú to nijake novinky… a inak manželov dedko bol Severín

jamimo
30. sep 2023

@inana11 paráda, Severín 👍

ketrint
30. sep 2023

@domiklik Bernadeta sa aj mne zdá zaujímavé, ale stretla som jednu a volali ju Berna 😣😣😣

stanislavicenka
30. sep 2023

Moja dcera ma 7 a je Tatiana. Ziadnu Inu ani nepozname. A mne sa este pacilo meno Svetlana, alebo Marina

anjelok
30. sep 2023

Johana a Artur

estellas
30. sep 2023

@jamimo áno, u malých detí nie je bežné, teraz ho menej dávajú. Ale napríklad aj meno Jana sa niekedy používalo bežne a teraz už veľmi ho nedávajú .Teraz každý dáva Sára, Nela, Ema, Nina, Eliška. Jedna čo poznám s menom Tereza má 30, druhá 21, ďalšia 6 rokov.

janetinka27
30. sep 2023

V mojej aj manzelovej rodine mame bernardiny (berta a berika), starka bola edita a kamaratka ma teraz tiez editku. Tiez poznam styroch eduardov (edkov-mladi aj stari). Jedni moji prastari rodicia boli florian a viktoria.viktorie poznam, ale floriana som este nezachytila.

blah24
30. sep 2023

@jana_eyre_2 dekujeme. A jemu presne sedi

rubia10
1. okt 2023

@stanislavicenka na tatianu som uplne zabudla, ked som bola tehotna. Keby ma osvietilo, isto by moja mladsia bola Tatiana. Tanicka…nadherne meno❤️