Mená detí Peter a Patrik- dilema

petikmir
15. sep 2021

Ahojte mamičky, mám pár dní do pôrodu A stres lebo sa s manželom nejak nevieme dohodnúť. Máme už staršieho syna a vola sa Peter a voláme ho Peťko. Teraz čakáme kedy chvíľu druhého a premýšľame nad menom Patrik, určite ho budú volať Paťko... Dali by ste takéto mena pre bratov,? Nebude sa to mýliť? Neznie to ako Pat a Mat?

karolinakr
15. sep 2021

Môžeš ho volať Patričko

janynyna
15. sep 2021

Určite nie. Kamarátka ma chlapcov dvojičky Paťko a Peťko.

mpg
15. sep 2021

Keď bude ten starší syn väčší budú ho volať Peťo a ten mladší by bol Paťko, to by aj mohlo byť.

zuzanaokasova
15. sep 2021

@petikmir pekné mená...ja by som ich kľudne dala... kamarátka ma Adrián, Dominik a dvojčatá Patrik a Andrej... švagriná má Mišku, priateľa Miška a spolu majú syna Miška 🙈

janetinka27
16. sep 2021

@petikmir nedala by som take podobne. obe mena su velmi pekne, ale budu sa vam miesat a ked nie vam, tak babkam alebo tetam urcite. znama mala lianu a druhu chceli rianu, ale nakoniec si to rozmysleli, lebo sa to velmi podobalo

michellemary
18. sep 2021

Tiež si myslím, že je to príliš podobné, a nedala by som, ale zas kamoška má Kláru a Chiaru, to je dokonca to isté meno, len v inom jazyku, a problém nemajú...

mon895
18. sep 2021

Ja mam Petka a suseda ma Patka. Ked sme spolu musim ho volat Petrik pretoze ak poviem Petko alebo Patko vzdy sa otocia obaja a nikdy nevedia ktoreho volam. Obe mena su krasne ale za mna by som volila bud ine alebo mladsieho volala Patrik - samo o sebe aj bez zdrobnenin je to nadherne meno 🥰