Meno pre chlapca Marko - Marco

lea1283
14. dec 2020

Dobry den potrebovala by som vašu radi. Velmi sa mi paci meno pre chlapca Marco/Marko , len mam dilemu ako mu povedat pekne v zdrobnenine ked bude maly. Viete mi prosim poradit??

anka246
14. dec 2020

Majko

hennyinnsbruck
14. dec 2020

Krásne meno...
Znie tak pekne "jemne" zdrobnenina neni podľa mňa potrebná.

janulka1802
14. dec 2020

@lea1283 veď to je pekné meno. Netreba používať žiadnu zdrobneninu.

ciusinka
14. dec 2020

@lea1283 Môj syn je Marco a voláme ho proste iba Marco 🙂 Ale učiteľka v jasliach mu občas povedala Mareček alebo Marenko,to ma skoro prekotilo 🙈

marcellka32
14. dec 2020

To už máš ako zdrobneninu Marko...my máme Mareka 🙂

sovica
14. dec 2020

Zdrobneniny sa tvoria najčastejšie koncovkou -ko, -ka, -ek, -ik. Marko je krásne meno a väčšiu zdrobneninu od tohto mena si neviem predstaviť. Markuško?😅

sara07
14. dec 2020

toto meno nemá zdrobneninu
niečo ako eliška to je už a Marko to je to isté
ked daš zdrobneninu iba to meno zhovädíš

koliesko642
14. dec 2020

@lea1283 ja som mala frajera Mareka a občas som mu hovorila Marinko, hodí sa to aj na Marka, pekne!

adalmba
14. dec 2020

@lea1283 jeden z mojich synov je Marko a voláme ho Marinko ❤️

ajuga
14. dec 2020

Marko je samo o sebe krasne meno, mame v rodine marka a volaju ho... proste marko. Nechapem, co ma kazdy s tymi zdrobneninami

deti95060810
14. dec 2020

dcéra má spolužiaka...volajú ho MARO... katastrofa
a pritom je Marco pekné meno...

beruska9561
14. dec 2020

my máme marka a niekedy mu hovoríme Maruško, ale často ho voláme aj Majko.

katinka71
14. dec 2020

moj mladsi syn vola Marco,kazdy ho vola takto,manzel je Markus,tak sme mu dali podobne meno

tina1979
14. dec 2020

Mam syna Marka a vieme ho volat Marecko.

hettinka
14. dec 2020

@lea1283 však to už ako zdrobnenina znie v tom "základe". Ale možeš Mareček (ako v Oteckoch), alebo Marenko (tak volá kamoška občas).
Majko je skôr zdrobnenina od Mário, Marián ... aspoň u nás to tak máme v rodine.

terezia323
14. dec 2020

@lea1283 segra má Marka, to je krásne meno. Väčšinou ho voláme Marko, ale keď bol úplne maličké bábätko tak sme ho Maruško volali alebo Marinko.

lucianne
14. dec 2020

Kamoška ma Marca a je to kranesne meno samo o sebe a keď bol malinký volali sme ho aj Marki ☺️

scila
14. dec 2020

@lea1283 S Markami sa v okolí posledné roky roztrhlo vrece, ale nikdy som nepočula, že by niektorému povedali inak ako Marko.

siska25
14. dec 2020

@lea1283 My mame tiez Marka a teda doma ho volame vacsinou Marko. Syn mu dal este prezyvku Marky, v skolke mu hovoria aj Marenko, ja mu obcas poviem Marusko a ked neposlucha, tak aj Maro nanho zakricim. A este 6 rocny syn mu vymysla vseliake zdrobneniny a prezyvky ako Marulko, Marilo, Marilko, Marko- granko, ale tak ho nevolame, to si len deti medzi sebou robia srandy.🙂

andreatytler
15. dec 2020

@lea1283 Ja praveze nemam rada zdobnenyny a rozne skratky mien. Marko je podla mna idealne meno. Znie milo a zvonivo. Ziadna zdobnenina tam nie je treba. Ak uz velmi po nejakej tuzis, skus si nieco vymysliet co vobec nemusi byt gramaticky spravne. Napriklad Markolinko, Markosko (s makcenom na s), Markolko, Markolik, Markodarko... ale mne sa nic nepaci tak ako povodne meno.

rebekamarcusko
15. dec 2020

My mame Marcusa a volame ho Marky
Ale Marco uz podla mna vobec netreba davat do zdrobneniny. Sesternica ma Marca a vola ho len Marco a ta zdrobnuje teda naozaj vsetko 😆

jana_eyre_2
15. dec 2020

Keď sa bábo narodí tak na zdrobnelinu, alebo milú prezývku prídeš..

nanka1986
15. dec 2020

@ciusinka prečo? My nášho bežne voláme Marenko, Marecko, a menší syn nevie r, tak ho roztomilo vola Majeeeeek 😉

marco2
15. dec 2020

Marco, Marenko, Marenček, Mareno, Marenuško a keď neposlúcha tak Maro

queen_el
15. dec 2020

To je presne také meno, ktoré netreba skomoliť, lebo samo o sebe je pekné a trošku aj znie, ako prezývka. Všetky tie vyššie spomenuté prezývky sú strašné...iba pokazia to pekné meno.

lujza123
15. dec 2020

@lea1283 neboj, zdrobneniny vás isto napadnú keď sa narodi

zuzadielko4
16. dec 2020

Ja mam brata Marka voláme ho Majo, Majko aked bol maly a neposlicjal tak Maro

elenka.k
16. dec 2020

My máme Mareka voláme ho Marko
, dcérka ho raz nazvala Marčo, ale to v hneve, takže tak.

ema926
8. jan 2021

Marko je samo osebe krásne a zdrobnené.. Priateľ sa tak volá.. Podľa mňa jedno z najkrajších chlapčenských mien.. A nedajte sa ovplyvniť niekym iným, aby ste dali radšej slovenské Marek a volať ho Marko (urobila to jedna známa a dodnes to ľutuje) , ale stojte si za svojím je to krásne meno.