Moderné meno pre dievčatko

2. aug 2022

Ahojte, poradte prosim moderne meno pre dievcatko. Chcela by som nieco ine ako nase tradicne mena i ked aj tie maju svoje caro. Nemyslim zase extremy ako Nefertiti a pod. 😂. Velmi sa mi paci Lilien, Diana. No nemame este vybrate meno a rada sa inspirujem 😊

mibel
3. aug 2022

Zina

lilli19
3. aug 2022

@darina14m ako jej prosim Vas hovorite? Tak po domacky? Je to prekrasne meno len rozmyslam ako by som jej hovorila ked bude malicka, alebo je proste Alma a hotovo😁

autor
3. aug 2022

@adya ano suhlasim, a taktiez nechcem aby sa z toho mena dali urobit kadejake zdrobneniny. Napriklad meno Alma, mne by vobec nevadilo ze sa neda urobit zdrobnenina, naco. Syn sa vola Kristian, my ho volame Kristian/Kiko. Cudzi ho volaju Kristianko vacsinou, Ale babky napr. vedia ist az do extremu Kikinko a to akoze ked pocujem…. koniec koncov ani nato velmi nereaguje kedze my ho tak nevolmr ale nejak si to neuvedomuju 🤷🏼‍♀️ esteze nikoho nenapadlo Kikusko a dufam ze ani nenapadne.

lilli19
3. aug 2022

ja tiez nemam rada skratky a zdrobneniny ale aspon jednu budu urcite pouzivat ci uz babicky alebo ludia z okolia, mozno
aj ja sama kym bude malicka...a rada by som sa vyhla nejakej "cudesnej" skratke😁😁😁preto sa pytam ako slecne hovoria

autor
3. aug 2022

@lilli19 aha jasne, to je pravda, ale ani mi nenapada nejaka rozumna zdrobnenina 😃 Almicka 🫣😂

autor
3. aug 2022

@lilli19 ale Alminka neznie uplne zle

darina14m
3. aug 2022

@lilli19 najradšej Alma...ale samozrejme okolie (jasne aj my ) ju voláme Alminka, Almicka, Almik, Almuška....je toho veľa..

sofi1230
3. aug 2022

Ester,Lara,Agnes

123nepoviem
3. aug 2022

Noemi, Ester a minule som počul u jednej Kleopatra 😄

valeria_h
3. aug 2022

Liliana

michellemary
3. aug 2022

Diana bude moderné vždy. 🙂

simimi
3. aug 2022

Ak by sa nám bola narodila dcéra, tak som mala prichystané meno Inez, susedkina dcéra sa vola Lethizia voláme ju Leti, Letinka, neterka sa volá Xénia, a nikdy sme nezdrobňovali vždy bola Xénia.

miskaska
3. aug 2022

Mne sa pacia take tvrdé mená 😀 ..napr. Lota a Ida.

miranda3003
3. aug 2022

Deana takto sa vola naša dcérka

dominikamacakova
3. aug 2022

Ja mám Zoju a Timeu

drimonna
3. aug 2022

Páči sa mi aj mená Amina a Melody 💙

marymart
3. aug 2022

@miranda3003 veľmi pekné meno 🙂

anika2007
3. aug 2022

mne sa pacia mena ktore koncia na _ KA.stale sa povie pekne.ako napr. NIKA,REBEKA.....a neda sa to spatne zavolat.

tamara87
3. aug 2022

Zinka 😍

michellemary
3. aug 2022

@anika2007 vždy sa dá škaredo zavolať, keď sa chce. 😂 Bývalá suseda má dcéru Rebeku, keď ju naštvala, tak bola vždy Reba. 🙂

anika2007
3. aug 2022

@michellemary tak NIKA

simonkajanik
3. aug 2022

Moja neterka sa volá Charlotta, ale mne sa páči napríklad Naomi

maryetta
3. aug 2022

Z tychto mne sa ovela viac paci Diana.
A napr v porodnici kamoska dala Lýdia. Tiez krasne meno.

tiika
3. aug 2022

Diana. aj teraz, aj keď mala vyrastie, je to pekne, nie je ani dlhé, ani sa nedá povedať škaredo, ani zdrobnenovat netreba a je stále pekne. … asi dam aj ja 😆 (ale zatiaľ nečakáme)

magic08
3. aug 2022

My sme doma Dianu. Je to krásne meno. Keby mám ešte ďalšie dieťa, dievča, volala by si Marína

vlucifuk
3. aug 2022

@darina14m Almuška je milá zdrobnenina.

bubka28
3. aug 2022

My máme Leonu.❤️ Voláme ju Leon, Leonka, Leony. ☺️ Je jediná široko ďaleko. Nemenila by som, je to mala levica, čo je aj význam mena.😀

nelinqua
3. aug 2022

U nas bolo kriterii viac. Aby znelo aj v inych jazykoch velmi podobne. Aby nebolo dlhe kedze mame dlhsie priezvisko. Aby bolo dalej v kalendari od narodenin. Aby aby sa zacinalo na pismeno L 🙂 tak mame doma Lauru a Lujzu. A keby bola este jedna tak bude Livia alebo Lina 😁

vlucifuk
3. aug 2022

Mala som v triede dievčatá Ester a Astrid....Mená s "r" mi vždy prišli tvrdé, ale tieto sa mi na tých babách veľmi páčili.