Najčastejšie chlapčenské mená vo vašom okolí

mona1992
8. máj 2023

Ahojte, viem že už roky je Jakub c.1 v rebríčku mien a my tiež uvažujeme nad týmto menom, len by som nerada aby ich bolo 10 v škôlke … ale práveze ja v okoli nepoznám žiadneho malého Jakuba…. Mame už syna Dominika, takze hladame druhé meno. Ešte prichádza do úvahy Oliver, ale mám pocit že tých stretávam najčastejšie + Samuelov. Ďakujem 🙂

lizwer
8. máj 2023

@mona1992 Zaujímavé, môj malý bol jediný Jakub v škôlke aj teraz je jediný v škole 😃

sasitimi17
8. máj 2023

adam, skoro každý druhý

pandeia
8. máj 2023

Ja mam v okoli najviac Oliverov a Samuelov. Maleho Jakuba ziadneho.

majulino
8. máj 2023

Aj ja mám Jakuba a v okolí ich máme až troch

4stanka4
8. máj 2023

Moja keby bola chlapec mala byť Jakub a doteraz ďakujem za to ze je dievča a ak by sme mali este niekedy v buducnosti chlapca tak všetko iné len nie Jakuba. U nás sú fakt na každom kroku a neskutočne sa mi to meno sprotivilo. Olivera nepoznám žiadneho, ale Richardov a Adamov poznám asi 3 z okolia

thoughtfulweirdo
8. máj 2023

U nás Filip 🤭 pre mňa to bolo úplne neobvyklé meno, počula som ho naposledy na ZŠ, a potom sme to meno dali synovi a odrazu máme v okolí trilion malých Filipov 🤣 takže v škôlke ich bude hádam aj 5 😅

dori2
8. máj 2023

@mona1992 v mojom okoli je vela hugov, jakubov adamov tobiasov a richardov

babulkomale
8. máj 2023

@mona1992
Adam, Filip, Tobias, Samo, Jakub, Tomas

lentak1223
8. máj 2023

@mona1992 Jakub je dlho v prvej desiatke, ale určite nie top. Ja z praxe ti poviem, že ešte pred rokmi bol aspoň jeden v ročníku, ale nejak premnožení neboli. Zato Samkov, Adamkov, Lukáš ov bolo dosť. Teraz mám pocit, že ich je viac na druhom stupni. A čo sa okolo mňa teraz točia mená sú Alex, Teo, Leo, Artur, Lucas, Maxovia a do popredia. sa derú aj klasiky Michal, Juraj, Peter. Jasné Samkovia a Adamovia vedú. Podľa mňa určite nebudú traja v triede😉Inak dcéra ma v triede 3 Matejov, čo mi vôbec nepríde ako časté meno (skôr Martinov je dosť) a vidíš.☺

krisstinkaa
8. máj 2023

Jakub, Tobias,Adam sú u nás asi najviac používané...mne sa veľmi páči Daniel a žiadneho napríklad nepoznám 🙂

tehulka2011
8. máj 2023

Ano v skolke to je samy Kubko, a potom este Adamko, Samko

lentak1223
8. máj 2023

@krisstinkaa No vidíš, a ja keď som odchádzala minulý rok od prvákov, tak v každej triede sedel jeden Daniel, dokonca v jednej až dvaja. U dcéry v škôlke je to zas sám Riško☺

janulka182
8. máj 2023

Nicolas, Alex a Marcus. Velmi vela teraz pocujem tieto mena. Len Markusov ma moj syn v triede troch.

slavomira236
8. máj 2023

@krisstinkaa suseda ma Daniela 5rocneho

slavomira236
8. máj 2023

@mona1992 v skolke maju 2filipov v triede 2nikolasov Matea Tea 2Markov

mona1992
autor
8. máj 2023

No vidím že predsa každý inak … možno to závisí aj od toho z akej časti SR sme… my sme kúsok od BA a teda veľa Oliverov … termin pôrodu mám na začiatku júla a obe mena sú júlové , nevieme sa rozhodnúť 🙈

kingstonka
8. máj 2023

V mojom okolí sa často opakuje Šimon, Marko....

kikavadi
8. máj 2023

U mojich detí v škôlke vedie klasika Jakub (syn má 2 v jeho triede), Samuel (3x v jednej triede) a Oliver tiež. U dcéry 2x Mirko, 3x Tomáš. Ešte sú tu časté Teo, Leo, Šimon.

mona1992
autor
8. máj 2023

@lizwer ved práve že mi to nevychadza že je to uz XY tokov najpoužívanejšie meno 🙈

gladys_07
8. máj 2023

Jakub bez debaty najpouzivanejsie. Len takto z fleku mame v blizkom okoli styroch pod 5 rokov. Ja inak nie som zastanca nejakych exotickych mien aby bola originalita ale Jakubov je fakt strasne vela.

Co tak Marek alebo Matej?

zuzana76
8. máj 2023

@mona1992 k Dominikovi sa mi hodi Patrik, alebo Frederik

mam Patrika a Samuela, moj Samuel je jediny v triede, ja ucim a teda je to caste meno, vacsinou sa najde aspon jeden v triede, ale zase nic hrozne, troch si napr nepamatam, ze by som niekedy mala v jednej triede. Vsetko toto su teraz dost popularne mena, Oliverov je asi menej ako Samuelov.

mona1992
autor
8. máj 2023

@gladys_07 ved to že nechceme exotické mena, ani nič typu Leo Teo …. Ja mám zasa minimálne 3 Matejov do 2 rokov v okoli …

lentak1223
8. máj 2023

@mona1992 No tak daj, čo sa vám páči. Obidve mená sú časté. A možno aj tak bude v triede iba sám. A možno dáš úplne iné meno a zrazu pride bum a bude všade. Alebo netradičné a aj tak sa nájde v blízkosti niekto s takým menom. Ja mám známych, čo majú Félixa. Ako evidujem to meno, ale časté mi nepríde. A nastúpil do škôlky a tam ďalší, ten istý vek a sú dvaja v rovnakej triede. Alebo ja som bola celú ZŠ vždy sama s mojím menom a na strednej sme sa nakopili až štyri☺ Vy ho tak budete volať. Ja som inak môjho junáka veru pomenovať nevedela. Ja by som bola rada, keby som sa aspoň medzi 2 menami mohla rozhodovať.😉

mironka
8. máj 2023

@mona1992 ja nemam v okoli Samkov...ale milujem to meno,tak sme ho dali synovi...a v podstate,dala by som to meno,aj keby desat Samkov bolo nablizku...

mona1992
autor
8. máj 2023

@lentak1223 ved práve že vôbec sa nevieme dohodnúť, už som v 8.mesiaci a už mi z toho šibe pomaly 🙈 pri žiadnom nenastal taký správny cveng, ja ozaj neviem …

mona1992
autor
8. máj 2023

@mironka to je tiež pravda , že čo koho po tom … 👍

cafelatte
8. máj 2023

Najčastejšie Alex Jakub Oliver Samo a začína aj Markus.

heidi4
8. máj 2023

Kubko, Matko, Samko, Adam 🙄🙄🙄

drakvak
8. máj 2023

Ja mám v škole druhákov (okres Kežmarok), vyskytujú sa tieto mená: Samuel, Marko, Marek, Peter, Tobias (2x), Tomáš (2x), Oliver, Gregor, Dávid, Matias, Max. Jakubov máme vo vyšších ročníkoch, nie na 1. stupni, napríklad šiestaci sú traja v ročníku. V našich končinách sú stále obľúbené aj mená Martin, Pavol, Michal, Ján. Keď sa vám páči Jakub, tak dajte, to je jedno, koľko sa ich v triede stretne, my učiteľky si nájdeme spôsob ako ich volať, aby vedeli, ktorého myslíme a určite nie priezviskom 😉

enusamt
8. máj 2023

Mam 6r Gabriela a 3r Olivera... za tu dobu som sa s ich menami v okoli stretla po 2x