Ako prekonať roztekanosť a stres v komunikácii?
Skacem ľuďom do reči,rozprávam veľa pri cudzích ľuďoch,akoby mi bolo blbé len tak stať.Pritom niekedy by to bol lepší nápad...Neviem sa dokopy do upratovania a myslím,zrakom,stresom. neviem pracovať pod tlakom.V dnešnej dobe,keď už sú známe mnohé diagnózy,čo predtým sa neriešili,tak ma napadlo...že možno to nie je povaha,lenivosť,hlava v oblakoch...rozmýšľam,či nie ADHD.
Moze to byt ADHD. Ja som si cely život myslela,ze som nemozna,ale ked citam definicie ADHD uplne to na mna sedi. Aj rozmyslam,ze sa pojdem dat diagnostikovat. Ale diagnostikou sa nic nezmeni,mne by uplne stacilo,keby mi hlava prestala srotovat myslienky. Lebo ja nemam nikdy klud v hlave.
Jasne ze to moze byt adhd ,skus sa dat diagnostikovat alebo si precitaj knihu o tom ak to dokazes docitat. 😊
Prpadne skus omega 3 + magnezko
Musíš sa jednoducho naučiť ovládať ,musíš vedieť čo v konkrétnejšie situácii musíš robiť a zotrvať v tom
Tak tazko povedat. Dcera ma ADHD a vzdy, vzdy skakala do reci, aj uplne od veci. Ale urcit diagnozu iba na zaklade tohto priznaku sa neda.
Skúsiť sa nadýchnuť, počítať do troch alebo do piatich, usporiadať myšlienky a potom povedať. Skús to, kedysi nás to takto učili. Ako už bolo spomenuté ovládať sa,.. dá sa to natrénovať.

Oprava,nie zrakom,ale v strese,pod tlakom pracovat