Ako zlepšiť vzťahy s partnerovou rodinou?
Dobrý deň, aký mate vzťah s mužovou rodinou? My v kvázi “dobrý”.. cítim z ich strany strašnú faloš.. voči mojej osobe aj keď prídeme k ním tak sú milý a tak ďalej svokra ( a jeho sestra? My bývame od nich cca 170km.. nechodíme tam často ale oni ku nám boli u nás max 5 krát za celú dobu ako sme s partnerom spolu aj to vacsinou oslava alebo ak bolo treba niečo.. Ten problém je že oni si myslia že ja k ním nechcem vôbec chodiť. Lenže pravda je úplne niekde inde, muž ked sa ho pýtam či nejdeme ku ním na víkend povie ze keď on bude chciet ist on povie ze si chce doma oddychnut.. potom zase som mu hovorila ze naš syn s nimi nemá ziadny vztah ze by som chcela aby sme sa viac nastevovali a mali lepšie vztahy lebo že oni si myslia ze ja som tá co nechce.. on nato povedal ze iný chodia raz za rok a dobre je ze to nemám riesit ze nic take si nemyslia.. naposledy sme tam boli na otočku pretoze sme isli niečo vyriesit do banky..bol piatok hovorim tak neostaneme na vikend a v nedelu pojdeme domov.. muž ze nie ze mame ine veci na starosti.. a hádajte kto bol vina že sme tam neostali? Ja. Teraz tam máme ísť v sobotu.. budeme tam do pondelka.. a jeho mama stále zavolá ci pridem na isto aj ja.. a este muz to mne hovorí ze co vravela akože jemu to príde vtipné ako sa ona pýta.. a ja hovorim mu nato ze jasné ze sa pýta ked si myslia ze tam nechcem byt a on zee nieee ze urcite to nie.. vravim minule ked sme tam boli sa rozpravali s nasim synom že kedy prídeme ešte a svokra vraví tu je mama ona musí povedat.. tak som mu to povedala a on ze on sa s nimi porozpráva a povie že ja rozhodujem kam ideme..on sám tomu uveril ze ja nechcem..sedeli sme v obyvacke a on ide pomoc svojmu strykovi nieco a ja tam u nic ostanem s malym.. a on ze ci nepojdem s nim a maly tam ostane snimi pritom vie ze nas syn ked idem do obchodu na 1 hodinu musim sa rychlo vratit pretoze ma hlada a place lezi pri dverach kym nepridem.. tak som mu toto povedala a on ako keby sa urazil.. potom mi povedal nato ze aj oni chcu s nim byt.. ale oni nezavolaju nepridu nerobia si vztah a zo vsetkeho vinia mna.. ja som mu nato nepovedala nic ale vrta mi to hlavou ci to mám snim riesiť povedať mu niečo alebo nechat tak?
@ertlovik18 ja nemám vodičák a oni su od nas daleko a s mužom sme tak dohodnutý ze všade chodíme spolu co sa týka takto ďalej (žijeme v zahraničí).. a poviem pravdu nemam ani chuť , potom mám v hlave predsudky ze ma ohovarajú a nemajú skutočne radi.. vzdy som bola milá keď prišli ku mne už som nachystala všelico na stôl skoro nikdy si nič nevzali ani zo slusnosti a keď sme tam neviem mám pocit tej faloše a ja to nemam rada ja niesom falosny clovek. A hlavne oni su taky ze muz ich vidi ako keby boli sväty všetko im uveri a este aj on sám zo seba spraví chudačika a este aj ich lutuje..
bože môj, tieto medziriadkové zádumy, kto komu čo povedal, kto si čo myslí... nauč sa jasne a vecne komunikovať aj s jeho rodinou. Čo by sa stalo, keby si svokre povedala, asi to tak vyzerá z vašej strany, že k vám nerada chodím. Ale nie je to pravda, ja by som rada prišla, ale tuto vášmu Jožovi/Ferovi/Mišovi sa nikdy nechce. Keď sa ti nechce falošniť, tak sa nefalošni, komunikuj narovinu tak ako to je, aj keď sa to tomu tvojmu frajerovi páčiť nebude
@0silvia0 veď ja už aj premýšlam ze to spravim teraz ked budem mat cas aj byt snimi sama.. lenze ja sa bojím že sa partner nahneva na mňa.. podla mna on je radsej ze si myslia ze ja nechcem chodiť a má pokoj.. aj to že nevolá svojej mame často.. ja zato nemozem.. on je tiež dospelý muž a keď budem ja chciet ist sa svojou matkou tak pojdem poviem mu .. nebudem čakat aby on mne povedal ze zlato uz si dlho nebola so svojou mamou ideme tam, zavolaj jej, ale z mojej strany sa to čaká lebo som žena? Prečo veď je dospelý.. ma to štve jednoducho
Ved sa netrap tym, co si myslia. Na co je to dobre? Zi si spokojne svoj zivot a ked bude na plane navsteva ich rodiny, tak sa zucastni. Zbytocne si robis starosti.
Mňa by zaujímalo, prečo v dnešnej dobe tak veľa ľudí píše takto chaoticky. Veď občas dám nejakú tú bodku, čiarku. Dosť zle sa to číta. Veď všetci sme chodili na ZŠ, nie? Jedna vec je, nevedieť gramatiku, ale už keď idem niečo verejné písať, tak si na tom dám trochu záležať, aby z toho nebol len obrovský guláš.
@la_dolce_vita jasné len ma hnevá to že partner tomu svojmu výmyslu sám začína veriť..že ja som chyba
tvoj partner je zodpovedný sám za seba, aj vzťahy si pestuje sám za seba, ty nemôžeš mať zodpovednosť za to, ako často komunikuje so svojou rodinou. Keď sa nahnevá, tak sa odhnevá, ty mu nemusíš robiť aliby na to, aby mal na koho hodiť jeho nezáujem o jeho vlastnú rodinu. Na tvojom mieste by som sa kvôli tomuto nestresovala, aké si to on urobí, také to bude mať. To je jeho zodpovednosť, nie tvoja, tak nechápem, prečo si to dobrovoľne preberáš na svoje plecia.
Ty si chyba? Akoze preco? Toto su malichernosti a najma jeho problem. Skus sa za seba postavit.
Asi to tak ozaj spravím zavolám si jeho mamu a poviem jej ako to u nás doma je, pretože ak to pôjde takto dalej ozaj tam nebudem chcieť chodit. A moj syn zbytocne príde o vztah s jeho starými rodičmi..
Ako tu bolo spomenuté, je problém otvoriť si ústa? Veď keď tvojmu synovi vravela, že ty rozhoduješ o tom ty, či prídete, mala si normálne povedať, že ale nerozhoduješ. Že už veľa krát si mužovi vravela, aby ste k nim šli, ale on nechce... A že sa muž nahnevá ? Za čo? Za pravdu? Alebo že si nenecháš od neho s prepáčením s*ať na hlavu, nech si len ty na vine aj keď to tak nie je? Treba úprimný rozhovor. Potom možno konečne budú tie vzťahy s tebou aj s tvojim synom lepšie z ich strany
@denisa0504 urobím to tak , budem mat aj čas nato a priestor pretoze budeme sami. Oni si potom myslia ze ja uprednostnujem len svoju rodinu a na nich kašlem a podla toho sa oni spravaju. A muž ja chápem aj že sa mu nechce on pracuje od pondelka do soboty každý deň vstáva ráno o 4 a ma jeden den voľna z celého týždna a ten deň chce byť doma.. ale raz 2-3 mesiace by sa čas našiel na ten víkend.. ale aj oni by mohli prist, prejavit zaujem oni su doma nepracuju momentálne ale sú to aktívny ľudia. nie len na mňa vidieť to zlé.. a muž tak isto ,keď niečo poviem že nechodia nezavolajú hneď si ich obraní ale to co si myslia oni o mne alebo povedia na mna možno pred ním je ok. Aspoň taký mam z toho celeho pocit.
Jemine, máš málo roboty doma keď si domýšľaš, vymýšľaš, fabuluješ kto si čo myslí? Nemáš rada faloš a sama si falošná. Môžeš im zavolať aj sama, sama ísť na návštevu a muža nechať oddychovať - nečudujem sa, že sa mu nechce keď má len jeden deň voľno.
Ak by bolo na mojom muzovi, chodime svokrovcom ovela menej. A to moji svokrovci su uplne uzasni, takze to iniciujem a planujem ja, chodime tam aj bez muza aj muz s malym bezo mna, svokrovci ale teda chodia aj k nam, postrazia, maly je na nich od mala zvyknuty, takze aj teraz strazili skoro tyzden. Pripadne pridu a robime si spolocny program. My napr. aj na dovolenku chodime s nimi, im to robi velku radost byt s nami a s malym.
Ja tiez nesoferujem ale pokojne ideme vlakom. Mne to pride, ze ti to sice deklarativne nevyhovuje ale nic pre to nerobis - lebo s muzom ste sa dohodli, ze daleko chodite spolu 😅 tak akceptuj, ze to tak je alebo to zmen. Trvaj na tom, ze tam chces chodit castejsie a muz nech pokojne spi cely den v detskej izbe.
Tak skus im sem tam sama zavolat cez telefon, videohovor. Aspon raz za tyzden, aj ked muz nebude doma. Aby ich maly videl, ty sa popytas ako sa maju, co varili. Uvidia aktivitu, maly ich bude spoznavat a brat ako sucast, a potom bude lahsie aj pocas osobnej navstevy
170 km vobec nie je vela
Zavolaj svokre v piatok sa pozbieraj so synom a chod
Ako mozu oni k vam chodit ked sa tvarite ze nie ste rodina
Ano muz na teba dost "nakydal" ale bran sa a ukaz kde je pravda a ty bud ta ktora da sancu vztahom
Ak to neuspeje potom mozes povedat ze nechceli
Tvoj chlap by sa mohol prestat skryvat za teba a narovinu svojej mame povedať že nie neprídeme lebo si chcem doma oddýchnuť a nie to hrať do outu aby vznikali potom zbytočné dohady o tom že tebe sa nechce.
Ja sim nepochopila,že v com je vlastne problém
Tak keď má chlap jeden deň voľna, tak ja ho úplne chápem, že si chce doma oddýchnuť a nechce sa mu behať po návštevách. Ty si pravdepodobne doma, a tebe by dobre padlo vypadnúť na víkend, lebo si celý týždeň s dieťaťom na rodičovskej.
Tu sa treba len narovinu so všetkými porozprávať, aj s tvojim chlapom, aj so svokrovcami. Vysvetliť situáciu takú aká je.
@kristinka92 ja si myslím to isté , lenže on na všetko jej nedokáže odpovedat normálne len aby sa neurazila na neho. A čo sa týka nastev my chodíme na nastevy vsade spolu ako rodima.. nie osamote.. bývame v zahranici a moja rodina byva tiež tu mamina chodí do práce obcas sa s nou stretnem v meste v rámci dňa ale nie každý deň,keď je muž v robote, ale na vacsie nastevy dlhsie kde sa ide dalej chodíme stále spolu vždy to tak bolo. Mne len vadí to že si myslia niečo co nieje ani pravda a muzovi to tak vyhovuje. Este sa snazi sam tomu uverit. Potom aj mne je tazko nieco zacat, nejak komunikovat keď to dobre viem. Ono to ani neviem vysvetlit priamo sú to pocity o ktorých voete ze su ale vsetci sa tvaria nad vecou. Vždy poukazuju nato ako my nevolame a neprideme. Lenze kebyze my nevolame aspon obcas alebo neprideme tak nemame kontakt ziadny ale chyba sme my. Mozno su stara skola a myslia si ze to len deti sa maju zaujimat o rodicov a tvorit im vztah.. no ja som naucena tak ze aj moja rodina má sama zaujem o cas straveny s nami a s nasim synom..
Plus oni ako keby nechapu ze ma on toho vela vidia len to ze tam nechodime.. a aj ja chapem ze sa mu nechce ale raz za 2-3 mesiace by si mohol jeden vikend spravit volno a isli by sme.. no ja nemozem tvorit jemu vztah s vlastnou rodinou..
Ako prečo to tak chces,keď on nechce
Baby ,vy tak neskutočne hrotité tie vzťahy
Na jednej strane píšeš, že si myslíš, že sú falošní, a na druhej strane píšeš, ako tam chceš chodiť. Celkom ťa chápem a jediné riešenie je sa na to vykašľať. Čo môžeš spraviť zo svojej strany, je vždy ich pozvať k vám, keď máš príležitosť... ale naozaj to nerieš. Lebo pri ľuďoch, ktorí všetko riešia ako ty, práve nastávajú tieto problémy. Proste ak riešiš takéto prkotiny, všetci musia dávať pozor na to, čo povedia, lebo to môžeš inak pochopiť... lebo všetko príliš analyzuješ. Tvoj zámer mať s nimi dobrý vzťah je veľmi správny a je to milé. Ale naozaj, ak to budeš takto príliš prežívať, len sama v sebe vytvoríš odpor k nim, ktorý oni samozrejme budú cítiť, a celé to bude kontraproduktívne. Proste nerieš, buď v pohode a na každého sa milo usmievaj... to úplne stačí. ;)
@minenkaa nie, nespravne ma chapete vadí mi to,ze on sám povie pred nimi a tvarí sa ako chudacik ze tam nechcem chodit, raz bola hádka za nieco iné a on tam napísal necudujem sa ze “moje meno” ku vám nechce chodit. A on je za velkeho chudaka ze vela robi nema cas tam chodit ba este ja mu zakazujem tam ist lebo nechcem to som ja v ich ociach. Len keby oni poculi jeho slová tak neviem co by povedali
autorka, je to náVšteva, nie nášteva
A ked poviem ze by mohli aj oni prist sem k nam ked ma toho muz vela, hodia oci na seba medzi sebou a tvaria sa akokeby som to ani nepovedala. Alebo ked sem pridu povedia ako to je daleko.
Však im povedz,že on nechce chodiť ,chlapovi si už rázne vysvetlila ,teda že či klame
a autorka, čo chceš od náš tu? Máš falošného chlapa, jeho si rieš, nech neklame. Keď je to svokrovcom ďaleko, tak im je to ďaleko, čo ty s tým máš urobiť?
V prvom rade, ak mozes prezradit, co to ma za pracu, pondelok-sobota, od 4." rano, to ma niekde podpisane galeje❓
Potom ked ma nedelu volnu, jasne ze sa neotoci 400 km hore-dole- AT, CR?
Aka je situacia u svokrovcov, maju este ine deti? Vsak ty s krpcom nemusis byt stale doma, kde on dojde iba prespat, vy mozte prenocovat u nich a od nich k vasim.... Ked si bude musiet vybrat dovcu, za tie sialene nadcasy, pozicajte stan a stanujte u nich na zahrade, ked nemaju miesta, toto je maximalny podraz, ze to hodil na teba, ze ty ich nechces navstevovat a nikde nepises, ci o to stoja, ked ano, chod k nim s malym,nech ma nejake zazitky, ty vyhrn rukavy a pomoz im co treba a on nech laskavo Neziarli. 💥

Tak ocividne teba vase rodinne vztahy zaujimaju viac ako tvojho muza. Co keby si sa ty niekedy so synom zobrala a isla k nim na navstevu, ked tvoj chlap nechce? Nevidim na tom nic zle, pokial teda mate dobre vztahy.