Akú hodnotu má láska?

24. apr 2024

Prosím Vás o názor, akú hodnotu má pre vás láska, partner..na akom mieste je, aku ma hodnotu muž, …

momentálne prežívam takú zvláštnu situáciu, pozname sa 3 roky, nezijeme spolu, nebyvame, nepomaha z nicim, ani v domacnosti ani financne, zo začiatku sme to nechávali otvorené , bola to krasna obrovska laska obidvoch, každý z nás žil iným rozdielnym životom, stretávali sme sa ale pravidelne. Čo to sme aj prežili spolu, zažili a pod. až v podstate sú tomu teraz 3 roky, je veľmi doležity ako muž, ja to ani neviem opisat že prečo,

ibaže kameň úrazu je v tom, že som si to začala uvedomovať, 3 r. byť spolu a nebyť spolu, neposunulť sa nikde, on ma ma velmi rad velmni lubi. ale nič viac, žiadny posun vo vzťahu, pre neho je to emocia, pre neho to podla vsetkeho nema vacsiu perspektivu, alebo ja neviem kde je problem…. Neodpoveda ked sa ho na to pytam, odmlci sa, žije si svoj život ,,slobodného človeka, dovolenky s kamaratmi, odchádzanie za kamaratmi do ineho mesta na viac dní male dieta nema a vam povie nato ,,co mam doma robiť,, . ten muž v ničom nepomože, neurobí, neopraví, nenakupi, nenavari, nie je s vami vobec, keď može tak iba v tedy keď sa jemu chce, tak trochu som si to odsledovala, akoze sa vrati domov priklad od kamaratov a teraz 3 dni ani pocuť ani vidieť o ňom a potom na 4 deň mi napiše, či som doma a či sa stretneme…. Po nasom stretnutí, ďalšie 4 dní o ňom nepočuť, napíše raz za deň ak vobec ,,robil som, som unaveny idem spať,, popri tom dobre vieme, že od 14 poobede nespí do rána do 6. tým ho absolutne nechcem naháňať, každý ma právo na čas pre seba, .. ani mu nic nezakazujem, no a pointa celého je v tom, že vy čakáte na nejakú zmenu k lepšiemu ale nič neprichádza, tak som mu otvorene povedala, čo a ako plánuje, ako si veci predstavujem ja a ako on, … teraz sme v krizovej situacii, povedala som mu, buď sa pohneme ako normalny ľudia, alebo nechajme tak, jednoducho mi napisal, ze nechajme to tak… na druhy den opať ze ma lubi, na 3 deň ignor, a tak dookola, teda sa mi doslovne vyjadril, ze nejde do vztahu so zenou, ktoru nepozna (3r sa pozname ale nezijeme) chcela som aby si upratal zivot, zvazil veci, a ja plačem a plačem z časti ze ho mam rada a z druhej ze nechcem taky zivit ako doteraz…aky mate na to nazor.

anketkarka
24. apr 2024

Koľko máte rokov? Ako si si predstavovala ďalší posun vo vzťahu Ty? Vy ste sa nikdy o tom nebavili, že čo do budúcna? Ake má kto predstavy svojho života do budúcna? To sa rieši skôr ako po troch rokoch očakavaní a domnienok.
Láska má vysokú hodnotu, tú najvyššiu. Ale sama o sebe je trocha málo na budovanie vzťahu. On proste na partnerský párový život ešte nedozrel. Je možné, že mu svojim postojom pomôžeš k tomu dozrieť Ty. Že proste pre neho tá láska bude mať takú cenu, že bude ochotný dozrieť na regulérny vzťah. Možno sa o to len pokúsi a zistí, že to nedá. Alebo sa zľakne a fakt to zabalí, lebo si bude ceniť viac ten pocit slobody, ktorý by teraz stratil. Je to už na jeho hodnotách a zrelosti.

taga
24. apr 2024

Ten ma niekde skutocnu rodinu..
Nie si ziadna "emocia", si bokovka

mimikarol
24. apr 2024

Su tri riešenia.
1. budeš aj naďalej zo seba robiť chuderu ktorá dobehne keď on zapíska, klamat samu seba a strácať čas s nikým s kým to nemá zmysel.
2. pozbieras zbytky sebaúcty a pošleš ho k vode.
3. budeš dúfat že sa zmení a on sa s tebou rozíde lebo bude cíti s tvojej strany tlak na zmenu na ktorú neni /nechce byť/ pripravený

autor
24. apr 2024

@h2 preto sa pýtam na názor iných, aj keď z toho mála, sú to iba útržky. Je možné aj to čo hovoríš, žiadna láska tam nie je a čiste iba využiva príležitosť. To boli iba útržky. Vzdy mi povie ľubim ťa, povie milujem ťa, pohladká, obijme a drží, a kopec iných vecí okrem toho. Ale niečo mi vždy nesedí. Tym nechcem presviedčať ostatných o mojej pravde. Áno možno je to iba herecký výkon. Preto premysľam kde je chyba. Možno to nie je taka laska ako by mala byt, mozno presne ako pisali vyssie caka kym pride ina, mozno presne ako si povedala ., povedal nechajme to tak,, dal mi najavo ze radsej skonci, a presne by sa chcel iba vratit k tomu ako sme zili… vsetko si necham ulezat v hlave lebo teraz som fakt rozhadzana smutna zo vsetkeho. Ďakujem

anna777115
24. apr 2024

Autorka, ale veď ty za tri roky o ňom nič nevieš. Ja, keď som chodila s už terajším mužom, tak sme sa striedali, jeden víkend, od piatka do nedele ja u neho a druhý on u mňa, lebo sme bývali dvesto km vzdialený od seba.Vsetku dovolenku sme strávili spoločne. Veď, on kľudne môže mať rodinu o ktorej ani nemusíš vedieť. Poznáš osobne jeho najbližšiu rodinu, kolegov, kamarátov, známych? Ty, sa chystáš ako slamky nádeje že môže piť, preto ťa nekontaktuje, ale veď to je o dôvod naviac sa na neho vyprdnut. Čo, od toho očakavaš po troch rokoch, že ťa jedného krásneho dňa, prípade na bielom Mercedese požiadať o ruku? Nebuď naivná a začni sa mať aspoň trochu rada a potom neexistuje, že dovolíš takýmto individuam, aby toxicky parazitovali na tebe.

autor
24. apr 2024

@anna777115 😄 diky to bolo nakopnutie 😆,

autor
24. apr 2024

@anna777115 nechytam sa slamky za alkohol, hovorim, ze tam moze byt aj ten problem, tam sme sa bavili o tom, ze 3-4 dni je ticho, a vyssie mi pan reagoval, ze mal take stavy aj on..

autor
24. apr 2024

@anna777115 inak suhlasim, a preto som to chcela posunut niekde, aby sme nie ze isli byvat spolu, aby sme nesli do kostola sa vziať, … ale aspon niekde posunuť, aby sme nemali tieto vypadky teraz 4 dnove, zachvilu to budu 2 tyzdnove, aj ja robim aj on vela, ale aby sme mali prilezitost a priestor aj na nas a cas aj pre nas. Nie len praca, nie len kamosi a pod.

h2
24. apr 2024

Nemyslím, že je to herecký výkon, že by ťa neznášal, ale klame ti z nejakého dôvodu, že ťa miluje. On ťa má rád. Takým tým spôsobom, ako má človek rád veci, ktoré sú mu príjemné. Ako dobré jedlo, pitie, príjemne strávený čas... Má to rád, lebo si to užíva. Spadáš do tej istej kategórie toho, čo je preňho príjemné a o čo nechce prísť. Ale akonáhle by ho to stálo nejaký záväzok, akonáhle by bolo treba okrem brania aj dávať, už to príjemným prestáva byť. Toto je podstata tej jeho "lásky".

anna777115
24. apr 2024

Však, sa ho normálne na rovinu opýtaj, čo on očakáva od vzťahu a ako si predstavuje, že má vzťah vyzerať. Máte, aj nejakých spoločných priateľov, ktorý vás poznajú, ako pár?

enmery
24. apr 2024

@anna777115 Veď on jej na to už odpovedal, keď chcela normálne fungovať a posunúť to-jeho odpoveď bola,nechajme to tak a tiež, že on do vzťahu so ženou, ktorú nepozná, nejde. Autorka asi nikdy nezažila obrovskú lásku. Povedať ľúbim Ťa je ľahké, to dokáže každý. Podstatou lásky, že nasledujú skutky. Tu žiadne nie sú. Okrem objímania a sexu, kedy to jemu vyhovuje, nemá s ním a od neho nič a je tak mimo, že tu básni o tom, ako ju on ľúbi a je to obrovská láska. Stratené tri 3 života a ona to nevidí, že je preňho ničím a tou odpoveďou jej aj dal jasne najavo, že s ňou ani nič neplánuje.

nevenka
24. apr 2024

Laska nie je pocit, ale rozhodnutie...nech si hovori, kto chce, co chce.

nikaeli
24. apr 2024

Akú hodnotu má láska? nevyčísliteľnú 🩷
Akú hodnotu má muž, ktorého opisuješ? prečítaj si svoj príbeh ešte raz. Predstav si, že ho píše tvoja naj kamoška. Čo by si jej poradila?
Daj ešte šancu láske. Ale s niekým iným. S niekým, kto bude stáť o tvoj úsmev a šťastie..

autor
24. apr 2024

@enmery no uz som len presne cakala tieto premudrele prispevky, ale vsade musi niekto kazit a otravit deň druhemu. Ty nečitaš príspevky? Hovorím, že mám problém v tomto vzťahu, a hovorím príklady ako fungujeme, a čo chcem, ako sa správa on a čo hovorí on a pod.

anna777115
24. apr 2024

Ja, kebyže mi povie, že nejde do vzťahu, so ženou, ktorú nepozná, by som mu povedala, že bohužiaľ, keď ťa nepozná za tri roky, tak niekde bude chyba a takýmto spôsobom ťa nikdy, ani nebude schopný poznať.Vsak to randenie, zahŕňa aj spoznávanie jeden druhého.To, sa ani nerozprávate keď ste spolu a neplánuje...

autor
24. apr 2024

@anna777115 ja som mu to povedala, veď o ten krok dopredu mi išlo, aby sme trávili viac času spolu, a spoznali sa,

autor
24. apr 2024

@anna777115 je to tragedia ked to teraz citam po vas a po sebe

autor
24. apr 2024

@h2 💜 ďakujem je to tak zrejme..

anna777115
24. apr 2024

A, čo si myslíš ty o Tom.Kolko máte rokov aspoň orientačne. Bývate samostatne, alebo u rodičov.? Poznáte svoje rodiny, známych?To, je veľmi dôležitý ukazovateľ vo vzťahu.

enmery
24. apr 2024

Môj príspevok nie je premúdrelý. Ja som iba zopakovala, čo si ty sama napísala🤷‍♀️Že Ťa nemiluje, je fakt, že príde len na sex je fakt. Láska sa dokazuje činmi a skutkami a tými Ti ukazuje, že Ťa má v <>. On Ti to robí, ale zlá som ja, lebo som Ti všetko zhrnula.Dobre moja. A neviem, prečo píšeš, že máš problémy "v tomto vzťahu", vy vzťah nemáte-veď Ti aj sám povedal-nechajme to tak, nechce ísť do vzťahu s cudzou ženou. Ale áno, zlá som ja🫡

crazy_cat_lady
24. apr 2024

autorka prepac, ale toto co mate je rozhodne vsetko ine, len nie vztah..

palculienka40
24. apr 2024

Poloz si otazku ci ta lubi ale naozaj?

enmery
24. apr 2024

@palculienka40 Ona si tu otázku nemusí pokladať-písala v príspevku, že on je má veľmi rád, on ju veľmi ľúbi (jej slová), takže ona si to naozaj myslí.

anna777115
24. apr 2024

Autorka, keď je chlap skutočne zaľúbený a ľúbi tak, ti znesie aj modré z neba, prejde, aj pol sveta, kvôli jednej hodine s tebou a nebude ti o Tom len hovoriť, ale za neho budú hovoriť jeho skutky.Keby, ťa ľúbil, tak ťa predstaví svojej rodine, priateľom a všetkým známym.Keby, ťa ľúbil, tak plánuje s tebou spoločný život a spoločnú budúcnosť. Keby, ťa ľúbil tak chce pri tebe zaspávať aj sa prebúdzať. Prepáč, ale nie neľúbi ťa, jemu len vyhovujes, lebo nič viac do teba nemusí investovať a tebe to stačí tri roky. Je, to buď nevyzrety jedinec, ktorý špekuluje vo vlastný prospech a ani sám nevie čo od života čaká, alebo vie veľmi dobre prečo tak koná, ako koná a má na to svoje dôvody. Ja, sa len pýtam, prečo tri roky sa trápiš a plačeš, kvôli nejakému hovädu, ktoré si tvoje slzy jednak vôbec nezaslúži a za druhé sú mu úplne u riti.Radim ti začni mať na mužov aj nejaké nároky a požiadavky a neuspokoj sa len s tým "čo príde, to bude".....

palculienka40
24. apr 2024

@enmery povedat je jedno ale skutocne sa tak chovat je druhe. Podla mna ju. Skutone nelubi a je to len pohodny sebec. Ak by ju naozaj miloval chcel by s nou zit a zdielat vsetko s nou. Moj manzel.mi ani nemusi povedat, ze ma miluje. Dokazuje to svojim spravanim. Mala som taky vztah ako ona, dlho som si klamala. To aby ju miloval je jej zbozne zelanie.

yoxinka
24. apr 2024

Samozrejme, že ti povie, že ťa ľúbi a trochu ťa pomojká. Veď to je minimálna námaha a potom si s tebou môže robiť, čo chce, lebo si celá vymäknutá. Môj chlap moc nie je na rečičky. Ale jeho lásku cítim absolútne! Z každého jedného jeho skutku, postojov v rôznych situáciách, z jeho reakcií … On mi vždy povedal. Najľahšia vec je, žene povedať “ľúbim ťa” a potom sa správať ako chuj, lebo ženy sú veľmi na tieto sladké rečičky a preto ich je ľahko týmto obalamutiť. Ty si pre tvojho frajera, či čo ti to je, “gumená anča”. Keď chce, povie si, dostane sex, zábavku a potom ťa do najbližšej príležitosti odloží a už sa tebou nezaoberá. Úplne easy biznis pre neho a ty mu to žerieš aj s navijakom.

enmery
24. apr 2024

@palculienka40 ja to viem,aj som jej napísala, že povedať Ľúbim Ťa je jedno, ale to slovo sa dokazuje skutkami. Ona to ale nechápe🤷‍♀️

anna777115
24. apr 2024

Autorka, veľmi dobre vie, že takto vzťah nemá vyzerať . Veď práve preto sa voči nemu ohradila.Len, si musí stať za tým čo od neho očakáva. A ešte je tu taká vec, že ho ľúbi a nedostáva sa jej od neho spätnej väzby. Stále dúfala, že sa niečo zmení, že sa vzťah niekde posunie, ale bohužiaľ, na vzťah, treba dvoch. Jeden sa môže aj rozliat na kolomaž, keď ten druhý nechce tak, s tým nič nespraví.Autorka, zruš ho všade na sociálnych sieťach, neodpisuj a nedpovedaj. Pred, tým ako to spravíš mu oznam, že si ideš zariadiť život ako to tebe vyhovuje a s takým človekom ktorý vie, čo znamená partnerstvo a vie vo vzťahu nie len brať, ale aj dávať.Daj, šancu naozaj niekomu,pri kom sa budeš cítiť naozaj lubená a budú to vedieť a vidieť, všetci vo vašom okolí.

mischy00
24. apr 2024

Poznám tento typ muža, to bude slobodný mladenec uz do konca života, aj keby bol vo vzťahu, stále funguje ako single. Nezmeníš ho, on sám nechce pravidlá a rodinu, chce slobodu a voľnosť kedykoľvek. Od druhej strany však očakáva oddanosť......a tú mu poskytujes, preto je spokojný.

alickapusinka
24. apr 2024

Ma dotyční manželku