Akú hodnotu má láska?

24. apr 2024

Prosím Vás o názor, akú hodnotu má pre vás láska, partner..na akom mieste je, aku ma hodnotu muž, …

momentálne prežívam takú zvláštnu situáciu, pozname sa 3 roky, nezijeme spolu, nebyvame, nepomaha z nicim, ani v domacnosti ani financne, zo začiatku sme to nechávali otvorené , bola to krasna obrovska laska obidvoch, každý z nás žil iným rozdielnym životom, stretávali sme sa ale pravidelne. Čo to sme aj prežili spolu, zažili a pod. až v podstate sú tomu teraz 3 roky, je veľmi doležity ako muž, ja to ani neviem opisat že prečo,

ibaže kameň úrazu je v tom, že som si to začala uvedomovať, 3 r. byť spolu a nebyť spolu, neposunulť sa nikde, on ma ma velmi rad velmni lubi. ale nič viac, žiadny posun vo vzťahu, pre neho je to emocia, pre neho to podla vsetkeho nema vacsiu perspektivu, alebo ja neviem kde je problem…. Neodpoveda ked sa ho na to pytam, odmlci sa, žije si svoj život ,,slobodného človeka, dovolenky s kamaratmi, odchádzanie za kamaratmi do ineho mesta na viac dní male dieta nema a vam povie nato ,,co mam doma robiť,, . ten muž v ničom nepomože, neurobí, neopraví, nenakupi, nenavari, nie je s vami vobec, keď može tak iba v tedy keď sa jemu chce, tak trochu som si to odsledovala, akoze sa vrati domov priklad od kamaratov a teraz 3 dni ani pocuť ani vidieť o ňom a potom na 4 deň mi napiše, či som doma a či sa stretneme…. Po nasom stretnutí, ďalšie 4 dní o ňom nepočuť, napíše raz za deň ak vobec ,,robil som, som unaveny idem spať,, popri tom dobre vieme, že od 14 poobede nespí do rána do 6. tým ho absolutne nechcem naháňať, každý ma právo na čas pre seba, .. ani mu nic nezakazujem, no a pointa celého je v tom, že vy čakáte na nejakú zmenu k lepšiemu ale nič neprichádza, tak som mu otvorene povedala, čo a ako plánuje, ako si veci predstavujem ja a ako on, … teraz sme v krizovej situacii, povedala som mu, buď sa pohneme ako normalny ľudia, alebo nechajme tak, jednoducho mi napisal, ze nechajme to tak… na druhy den opať ze ma lubi, na 3 deň ignor, a tak dookola, teda sa mi doslovne vyjadril, ze nejde do vztahu so zenou, ktoru nepozna (3r sa pozname ale nezijeme) chcela som aby si upratal zivot, zvazil veci, a ja plačem a plačem z časti ze ho mam rada a z druhej ze nechcem taky zivit ako doteraz…aky mate na to nazor.

enmery
24. apr 2024

A top čerešnička je, že po jej otázke, že čo robil, keď sa nevideli-pil a spal😵‍💫Aj keby bol zo zlata, tak po tejto odpovedíi by ma prešlo fakt všetko-vlak, auto a aj kombajn.

anna777115
24. apr 2024

@enmery Ona, to všetko teoreticky vie, že to nie je ok, ale bohužiaľ je na neho emocionálne naviazaná. Kým sa od neho citovo neodpúta, tak on ju bude stále držať v takomto toxickom zväzku.

autor
24. apr 2024

@anna777115 ďakujem, presne preto to riešim, že cítim, že to takto nefunguje, je to ako začarovaný kruh, počuť samé sladké reči ale realita a činy úplne niekde inde,
@enmery no ver mi, že aj mňa odj…lo, ja som úplne iná, rada idem do kina, na večeru, na welln., na výlet, bicykel, aj ja si dám pohár vína k večeri v spoločnosti, keď som mala predtým partnera, tak sme boli spolu, išli sme k rodine, na návštevu, kino, a zaroven každy z nás mal aj svojich kamarátov a ja kamarátky. Toto je nič… preto som to na neho vybalila, citila som reči a skutky niesú žiadne, tento by najradšej žil sám pre seba a to je všetko, žiadna zodpovednosť, ale mne to akosi pomaličky dochádzalo, lebo reči vs. skutky, a vždy boli nejaké odpovede, s kt. som nebola stotožnená. Áno máte všetci pravdu, tooto je aj zbytočbé s ním riešiť. Trochu ma to samozrejme mrzí, lebo 3 r. nie je kraltka doba, ale z druhej strany aj ja by som mala rada partnera a teraz nehovorím o peniazoch, ale kt. má zdravé myslenie a hlavne rovnaký pohľad na vzťah a život. A tiež si to nepredstavujem tak, že som na všetko sama. A on ide na pár dní ku kamarátom , ešte to, aby som ho v budúcnosti aj nahśňala že kde je. Jedna vec konči a druhá začina. Ďakujem ľudia za odpovede.

autor
24. apr 2024

@anna777115 presne, lebo to bol človek, s ktorým som nebola tyzdeň dva, teraz sa musím venovať sebe, a kaďlať z vysoka naneho. Upratať si v myšlienkach v živote čo chcem, čo očakávam atď. Ďakujem

anna777115
24. apr 2024

Autorka, prajem ti, aby si sa dokázala od neho odpútať a stretla človeka, ktorý ti vynahradí všetko čo si nedostávala v tomto toxickom nevzťahu A hlavne začni mať od partnera aj nejaké očakávania a nároky, ktoré by mal spĺňať partner, akého si predstavuješ pre budúci spoločný život. Držím, palce a posielam veľa sily, zrealizovať si svoj život podľa svojich predstáv....❤️

domkakvet
24. apr 2024

Toto urcite z jeho strany laska nieje, ma ta len tak, ako nejaku hracku a ked ma chut sa pohrat, tak sa ti ozve.

vvvvb
24. apr 2024

Panebože, to je ale bezohľadný sebec ten chlap. Tak zvolí si rozchod a za pár dní vyznáva lásku, akoby sa vôbec nechumelilo. Jeho vôbec netrápilo, že ten rozchod Ťa mohol bolieť? Zaujímalo ho vôbec čo si prežívala po tom, čo Ti oznámil niečo také?
Nepomôže Ti, nie je tu pre Teba... Len keď on čosi potrebuje. Tak bezohľadný hajzeľ, zneužíva Tvoje city, Tvoju lásku len aby si on užil.
@autorka, zaslúžiš si viac dobrého, zaslúžiš si lásku so všetkým krásnym a dobrým, čo Ti muž môže dať. Podľa toho ako píšeš, tak si veľmi distingvovaná a jemná žena a vôbec si nezaslúžiš, aby si bola niekomu len na použitie.
A to jeho pil a spal - no alkoholik.