Bývalý priateľ nerešpektuje rozchod

1. máj 2024

Zdravim.
Uz tri tyzdne sa snazim rozist s priatelom.
Odmieta to respektovat. Ked s nim nekomunikujem, pride za mnou domov (byvame 500m od seba).
Vysvetlit sa mu to neda, ze je to i pre jeho dobro (za 4 roky sme sa neposunuli nikam, ani sme spolu nebyvali).
Ja sa chcem uz pohnut vpred, nevyhovuje mi takyto vztah.
Otazka je, ako zabranim, aby za mnou chodil? Pohrozila som mu trestnym oznamenim, ale neviem ci to zaberie.
Ak by nezabralo ako mam postupovat dalej? Neboli ste niektora v takej situacii? Zvykne cakat na lavicke, ked idem so psom, alebo zvoni do nepricetna, kym ho nepustim.
Ako mam na neho podat trestne oznamenie? Kedy? Vtedy ked pride za mnou mam volat policiu? Alebo mam ist na policiu nezavisle od toho, hocikedy?

Dakujem za rady.

autor
1. máj 2024

@karolinakovac myslela som fyzicke nasilie. A ano toto prenasledovanie je asi forma nasilia, zrejme psychickeho. Este som nic take nikdy nezazila.
A ano, boli urcite situacie kedy som si povedala ze dotycny nemoze mat vsetkych pat pokope, mozno nejaka dg tam je... kedze sme spolu nebyvali iba sme sa stretavali pripadne nejaky spolocny vikend tak je to tazsie odhalit asi. Ktovie, kazdopadne ja uz nechcem pokracovat nie primarne preto, ze ma nejaku diagnozu, ale preto, ze mi uz ten vztah nic nedava a sama viem, ze ked sa nic za 4 roky nezmenilo tak uz sa ani nezmeni.

cacianka
1. máj 2024

Mám jednu radu, taký pokus
Popros susedu, kamošku aby pár x chodili s tebou, prípadne z okna či poza rohu natočili na mobil že ťa stále čakáva, kontaktuje. Budeš mať dôkaz, keby po privolaní polície zdrhol. Aj to je dobrý typ, napísať mu list, že už si ho desiatky x upozornila, aby ťa nekontaktoval, že jeho neustále doliezanie, pokus o komunikáciu, už považuješ za obťažovanie a tak to napriek tvojej sneh vyriešiť v kľude, budeš riešiť podaním trestného oznámenia, zákaz kontaktu a priblíženia . Opäť budeš mať dôkaz, písomný, že si sa snažila komunikovať, vysvetlila si mu to veľa x a už stačilo .
A potom to oznámenie podaj.

alickapusinka
1. máj 2024

Autorka ja len odkiaľ vie kam kedy máš ísť vymyslím si ON vie že v utorok príklad ideš k zubárke, v piatok na výlet. Odkiaľ má informácie o tebe to nie že bývaš vo vedľajšom dome alebo bytovke toto sú km. 500 km nie je za rohom je to cez pol Slovenska. ON nepracuje. Bol nedávno prípad že chlap sa nedokázal zmieriť z rozchodom prenasledoval ženu a prišlo k najhoršiemu. Pri takej otrave nič netreba podceniť nevieš čoho je schopný. A áno spolu pracuj s políciou určite ak ich zavoláš a neuvidia ho ho tam tak ťa nevysmejú prídu druhý krát .Treba tak urobiť že ak príde a uvidí ťa treba hned volať políciu nie čakať. Prečo si ho nezablokuješ v mobile však to sa dá.

jazula
1. máj 2024

@alickapusinka 500 metrov, nie 500km

autor
1. máj 2024

@alickapusinka 500m, byvame cez tri ulice pri sebe. Neviem, nemyslim si, ze by mi ublizil, celkom dobre ho poznam, aspon si to myslim. A blokovat ho nechcem, su urcite veci ktore nas este spajaju a musime ich vyriesit (ma u mna nejake hodnotnejsie veci, ktore mu musim vratit). Ja to hlavne chcem doriesit v klude no akosi sa mi to nedari zatial. Ale nedochadza medzi nami k nejakym utokom, to nie. Len by som chcela aby pochopil a respektoval, ze ako sa ludia schadzaju tak sa po case i rozchadzaju a ze momentalne je to i nas pripad, ze uz cesta dalej nevedie. Bola by som najradsej keby si vzal odo mna svoje veci a akceptoval veci take ake su. Mozno to u neho chce viac casu, aby to spracoval.

evaachesa
1. máj 2024

Pozerám asi až príliš veľa krimi prípadov a toto na mňa pôsobí dosť zle a ja by som sa teda na tvojom mieste bála že môže "niečo" urobiť. Dupľom ak máš ešte aj dieťa, mala by si ísť urýchlene na políciu.

autor
1. máj 2024

@evaachesa dufam ze nie, ja krimi nepozeram (asi je to aj dobre, alebo mozno aj nie?), nemyslim si ze by mi niekedy bol schopny nejako ublizit, ani synovi. On za mnou chodi skor plakat, ze ma miluje a ze nechce aby sme sa rozisli. Nikdy nic take ze by sme sa hadali alebo utocili na seba.

evaachesa
1. máj 2024

Práve takýto čo na to nevyzerajú vedia urobiť tie najhoršie a najzvrhlejsie veci a nikto by to na nich nepovedal. Fakt si dávaj pozor a rieš to už s políciou.

agnese
1. máj 2024

Súhlasím s názormi vyššie, na spracovanie mal podľa mňa dosť času, každý zrelý jedinec pochopí, že nemôže takto obťažovať bývalého partnera, veď to je choré, keby to bolo 2-3 dni po rozchode, ale týždne? bohvie ako bude takýto človek reagovať, ak pritvrdíš, ak si mala niekedy pocit z neho, že tam je nejaká dg., verila by som svojmu úsudku, bála by som sa jeho reakcie, keď tvoje odmietanie bude trvať príliš dlho a jemu “dôjde” trpezlivosť. Držím prsty, snáď to bude len trošku emocionálne závislý muž a čoskoro to pochopí.

alickapusinka
1. máj 2024

jaj 500 m ja som si myslela že 500 km ospravedlňujem sa tak to len zrejme polícia.

alickapusinka
1. máj 2024

@jazula už som si to pozrela lepšie nevidím dobre na oči.

cacianka
1. máj 2024

Žena, veď konaj. Rozísť si sa s ním vedela, ale vrátiť mu jeho veci nie ? Veď aj to mu dáva nádej a tak stále žobroní. Vráť mu veci, veď sa to dá akýmkoľvek slušným spôsobom. On môže polícii tvrdiť, a to by bolo slovo proti slovu, že chodí za tebou iba preto, že mu zadržiavas jeho súkromné drahé veci a nechá vrátiť

sevrin
1. máj 2024

Veľmi podobný rozchod som zažil ešte začiatkom minulého desaťročia. Boli sme spolu takmer 5 rokov. Tiež to skončilo kvôli stagnácii vo vzťahu. Ani neviem čo k tomu napísať, veľmi mi to pripomenulo to depresívne obdobie po rozchode, takže veľmi dobre viem, ako sa cíti on, ale chápem aj teba. Tri týždne je krátka doba, to ho ešte bude držať nejaký čas. My keď sme sa rozišli, nič také nebolo, že nejaké vyhrážky, ak ešte raz prídeš, tak podávam TO, dokonca sme sa aj pár krát stretli, porozprávali, ale tak samozrejme už to bolo celé také iné. Posledný krát sme sa stretli asi 4 mesiace po rozchode, neskôr to prešlo už len do veľmi občasnej emailovej komunikácie, po rozchode som ju stretol asi 2x po nejakých 4 rokoch, ale to tiež len také ako sa máš, proste o čom inom sme sa už mali baviť? Posledný kontakt bol asi pred nejakými 7 rokmi, odvtedy ani ťuk.
Také, že by som mal za ňou doliezať, to mi nikdy ani nenapadlo, mňa aj moji kamaráti a dokonca aj ľudia z rodiny hecovali, aby som išiel za ňou (býva cca 5 km ďalej), ale nikdy som nič nespravil. Jednoducho to skončilo a proste už mi nepripadalo význam v tom smere niečo podnikať - a hlavne nechcel som jej robiť zle, proste som rešpektoval jej rozhodnutie. Bol to ťažký rozchod a odvtedy sa mi akosi nechce viazať do nejakého vážneho vzťahu. Napriek tomu, že ona s tým sekla prakticky zo dňa na deň, a nedala tomu žiadnu šancu, necítim, ani som nikdy k nej necítil žiadnu zášť, už to beriem celkom v pohode. Ale trvalo to roky, pokým som sa z toho dostal a nebola to žiadna sranda. Nič také už nechcem nikdy risknúť.

autor
1. máj 2024

@cacianka to mas pravdu. Este dnes mu pojdem jeho veci vratit, ked si nie je schopny pre ne prist sam.

cacianka
1. máj 2024

Najlepšie riešenie, konečne 👍.
Ďalší silný signál že nechces mát s ním nič spoločné

autor
1. máj 2024

@sevrin je mi luto, ze si musel podobne prezit. A je mi luto aj mojho priatela, ze to muselo takto skoncit. Mne to zial z jeho strany nestaci co mi je schopny dat, aj ked mozno pre neho je to dostatocne, alebo mozno aj vela. Proste nie sme rovnako nastaveni do zivota, ja uz po 4 rokoch by som potrebovala trochu viac, aspon to spolocne byvanie, a nie sa len stretavat ako pubertiaci. Mame obaja okolo 40r. Cize to je u nas strata casu, ja som dlhsie bola nespokojna, komunikovala som s nim o tom, obcas aj povedal ze sa to zmeni, ale nikdy sa to nezmenilo nanajvys na par dni a teda nechcem to riesit stale dookola a trapit sa, ze si na mna nenajde dostatok casu a ze nie som jeho prioritou, ze ma odbavi hodinkou spolocnou pri tv ked pride a potom ide domov.

sevrin
1. máj 2024

AUTORKA no tu už len záleží, čo chceš ty. My sme sa už aj o svadbe bavili, aj dieťa chcela. Lenže... nechcem sa vyhovávať, ale vtedy to fakt padlo na dosť blbé obdobie, bolo krátko po hospodárskej kríze 2009, peňazí málo, robota žiadna, to bolo bez šance niečo plánovať.
Vy dvaja určite nie ste v takej situácii. Takže buď tomu dať ešte šancu, ale to by fakt musel byť muž činu - to zas nevieš či naozaj taký by bol alebo to nechať plávať. Skôr to vidím na druhú možnosť, keďže vidím, že takéto pokusy už boli, navyše po 4 rokoch treba ísť ďalej no a tak jedna hodina pred TV na udržanie vzťahu evidentne stačiť nebude. Ty máš okolo 40, takže sa ti nedivím, že nemáš nervy čakať. My sme vtedy mali okolo 35, to tiež už začínalo byť na hrane, ale ešte tam bol ako taký priestor na manévrovanie. Ale tak čo už, už je to dávno preč, zbytočné filozofovať nad tým.

mk1111111111
1. máj 2024

Vrat .mu veci a razne povedz, ze ste skoncili, nedovol ziadne dotyky, davas mu falosnu nadej. Ja som zazila taketo vycakavanie na miestach, kde som musela ist a on to vedel, po case to zacalo byt neunosne a bala som sa, ze mu prepne a nieco mi urobi. Tak necakaj a konaj vo svoj prospech, aj pre neho to bude lepsie.

retatka
1. máj 2024

Autorka ten chlap je chorý .K tomu nemá žiadne sebavedomie .Takto sa ponižovať ako chudák 🤦🏻‍♀️
Zablokovať,nekontaktovať sa ,neodpovedať .Normálny človek to pochopí ale tento má zrejme o koliesko menej .Pri obťažovaní volať ihneď políciu ,podať TO za prenasledovanie ,obťažovanie .
A poprosila by som nejakého kamoša či by ma párkrát nesprevádzal na prechádzke so psom .Hádam by pochopil …

lfeed682
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
2. máj 2024

Tym, ze to natahujes - nedala si mu veci, neblokla si ho - tym mu len davas falosnu nadej, ze este ma u teba sancu. Ked mu nechces viac ublizovat a chces, aby sa z toho co najrychlejsie dostal - nedovol, aby ste mali este nejaky kontakt. Je to pre jeho dobro.

autor
2. máj 2024

Veci su vratene, je bloknuty. Vcera vecer som si este precitala v spravach ze som teda psychopatka, mam sa dat liecit, to nie je normalne, a tak dalej. Ja som neodpisala nic. Odvtedy je pokoj, tak snad to uz dobre dopadne. Ja viem, ze je to pre jeho dobro, aj pre moje. Nema zmysel natahovat nieco v com nie som stastna, aj ked on asi stastny bol a stacilo mu to tak ako to bolo.

autor
2. máj 2024

Mrzi ma len jedno, ze sa mi nepodarilo to ukoncit slusne, aj ked som sa vsemozne snazila. Z mojej strany som sa neznizila na osocovanie a ponizovanie, on to nedokazal. Ale asi je to aj pochopitelne, ze kope vsade okolo seba, ked jemu vlastne nic nechybalo a zrazu je koniec.

gribka1
2. máj 2024

Dobre do dopadlo, netráp sa, z jeho pohľadu to môže byť nepochopiteľné, nerátal s tým, tak reagoval ako vedel. Ale snáď už kľud.

autor
2. máj 2024

@gribka1 neviem, mam z toho aj zmiesane pocity. Nemam rada ked ma niekto ponizuje, nadava mi, ale tak to asi nikto... trochu ma to dalo "dole", ale to bolo zrejme aj zamerom jeho vybuchu.

matullienka
2. máj 2024

Netráp sa tým, on nebude úplne ok. On je ten čo sa správal ako psychopat nie ty. Zjavne to jeho mužské ego nezvládlo, že si sa rozišla ty s ním

janamoto78
2. máj 2024

Otázka znie, koľko krát ste sa za tie štyri roky vzťahu “rozišli”. Možno si myslí, že je to tak, ako vždy.

autor
2. máj 2024

@matullienka no ano, asi by som mala otvorit sampanske 😄. Ale je to asi prirodzene, ze po 4 rokoch je mi z toho aj smutno. Aj mne bude chvilu trvat kym sa nad to povznesiem, zvlast ked mi bolo vynadane do psychopatiek. Teraz rozmyslam, ci naozaj nie som psychopatka a malo mi to stacit, co mi bol schopny dat.

autor
2. máj 2024

@janamoto78 realne sme sa nerozisli ani raz. Boli take hluche miesta, ked sme sa pohadali a nekomunikovali, ale vzdy sme si to vydiskutovali. On nemal v podstate problem so mnou ziadny, jemu to vyhovovalo ale mne uz dlhsie ten vztah nedaval nic a videla som, ze uz sa neposunieme nikam.

pehavcek
2. máj 2024

Presne toto vykrikuju psychopati, ze kazdy kto im nevyhovie je psychopat a ma sa liecit.Ty si gratuluj a prajem Ti nech stretnes normalneho.