Je zlé, keď potrebujem čas sama pre seba?

9. máj 2024

Je zle ked potrebujem chvilu cas len sama pre seba a nemam chut sa rozpravat a riesit nieco s manzelom? Som za to nevdacna zena,ktora si nevazi svojho manzela,lebo radsej sme mohli vyuzit,ze mame volny den?
Necitim sa dobre,nic ma nebavi,nechce sa mi ist do roboty,vobec som nemala chut upratat a ani len jedlo si prichystat,nechcelo sa mi cvicit a ani som nevladala,proste nemam vobec naladu ani chut na nic. Musim byt hned za to zena ktora ci nic nevazi?
Prepacte za moj citovy vylev 😞

jomarch
9. máj 2024

Podla mna kazdy z nas potrebuje niekedy cas iba pre seba. Je super, ked si to vieme uvedomit, priznat, ze takyto cas potrebujeme a aj si ho doprajeme. Psychicke zdravie je rovnako dolezite ako to fyzicke a tato doba na nas kladie hrozne vysoke naroky. Mozno by som len dodala, ze je fajn to odkomunikovat, aby sa predchadzalo zbytocnym nedorozumeniam. Aby ta druha strana (ci uz partner alebo kamoska) chapala, ze to nie je nic osobne voci nej.

autor
9. máj 2024

@jomarch dnes som mu to povedala a nechape,ze potrebujem cas aj pre seba,ze nie sme tak moc spolu,aby som chcela mat cas len pre seba a vraj nemam take problemy,aby som sa tak musela citit. Tak neviem co si mam uz o tom mysliet

jomarch
9. máj 2024

to ma mrzi. pripada mi to trosku sebecke z jeho strany. ked pises, ze ti vycita, ze nie ste casto spolu, co to znamena? ako casto sa vidate? mozno by som ponukla nejaky kompromis, vcera som potrebovala byt sama, ale nabuduce mozme mat taky a taky program...ja som totiz trosku people pleaser, snazim sa s tym bojovat lebo tiez to nie je uplne zdrave. Ale teda pisem ako by som reagovala ja.

autor
9. máj 2024

@jomarch sme spolu kazdy den,ale mame malo casu spolu len tak sami pre seba,lebo mame 9rocne dceru. Ale ja somt to nespravila naschval a ani to neznamena ze ho uz nelubim

autor
9. máj 2024

@jomarch ze on chcel mat pekny den so mnou a ja som sa nezaujimala o neho len o seba

viestta
9. máj 2024

Si clovek, mas pravo aj na seba a svoju psychohygienu. Ked si nenavarila, neupratala preco to nespravil on? Co robil? On ma cas na seba? Najvyssi cas aby ste si dohodli pravidlo, ze kazdy tyzden budete mat kazdy vyhradeny cas len pre seba, kazdy ho stravi sam a akáko chce a ten druhy sa postara o dieta a domacnost. To nie je sebecstvo, to je pud sebazachovy a zachrana pred ponorkou, ktoru uz asi aj mate a pred vyhorenim, ktore mas ty.

mmoni89
9. máj 2024

Tak ak naozaj ste spolu malo a nerozpravate sa tak neviem,chyba bude aj niekde inde.Mate jedno 9rocne dieta ,ved okolo takeho uz netreba skakat od rana do vecera.Treba si zrejme lepsie zariadit veci a najst viac casu aj na seba spolu a cas aj pre seba

autor
9. máj 2024

@viestta ja som aj upratala a aj o dieta sa postarala,ale s nim som sa nerozpravala,lebo uz som nemala chut ani energiu nieco riesit,ale ja som zla,lebo sj on sa potreboval porozpravat aj on ma problem a ja som sa ho ani neopytala

autor
9. máj 2024

@mmoni89 sme spolu kazdy den a normalne sa rozpravame a riesime spolu vsetko,ale asi 2dni sa uz citim tak ze nemam chut na nic,ani sa rozpravat,nic ma nebavi

autor
9. máj 2024

Prideme z roboty,ideme spolu cvicit,potom sa osprchujeme,vacsinou si spolu chystame jedlo,spolu pri jednom stole jeme,potom sa venujeme dcere a potom sme pri telke a bud spolu pozerame alebo si kazdy robi svoje ale sme spolu v obyvacke. Co nam chyba je byt uplne sami

zuzuliennka1
9. máj 2024

a 9 rocnu dceru dat k starym rodicom na vikend? take dieta sa uz aj samo o seba postara

gwendolyn
9. máj 2024

Nie, nie si zlá manželka, nemôžeš za to, ako sa cítiš a od neho je hnusné, že v podstate zmietol zo stola tvoje pocity ako bezdôvodné a ešte ťa označil za nevďačnú. Pozerá iba na seba a svoje potreby a tvoje sú pre neho nepodstatné. Ak si však myslí, že týmto prístupom sa to zlepší, tak sa naopak iba viac odcudzíte.
Pritom namiesto toho ako reagoval stačilo, keby povedal, že ho mrzí, že sa tak cítiš (uzná, že sa cítiš zle bez toho, aby to vzťahoval na seba) a spýtal sa, čo by mohol spraviť, aby ti bolo lepšie. A potom to naozaj urobil. Napr. vziať dcéru niekam, aby si mala čas pre seba, alebo čo mu povieš, že by si potrebovala. Keď si oddýchneš, budeš mať energiu a psychickú kapacitu aj na jeho potreby.
Treba sa o tom s ním v kľude porozprávať, niektorí chlapi toto vôbec nevnímajú. Lebo od malička im bolo vtĺkane, že chlapi neplačú a že ich dôvody na plač sú malicherné a nemajú dôvod sa cítiť zle, treba to potlačiť v sebe.

sara07
9. máj 2024

každá baba má nárok na seba alebo hodinu denne pre seba klud
lenže slovenská spoločnost a rodina a výchova je tak nastavená že žena ak je matka tak proste chodi do práce, druha smena doma, je tu pre všetkých a na seba má proste zabudnut a vôbec čo má riešit že žije a ako žije ona tu má byt pre iných a bodka
je načase proste si presadit pre seba čas
skus to polhodinou denne
podla toho čo píšeš ste viac než spolu , on má určité predstavy ale akosi zabudol že aj ty by si mohla mat nejaké želanie, predstavu alebo čokolvek
je normálne že každy potrebuje mat pre seba čas alebo byt sám proste
je na nás aby sme ich to postupne naučili ...
riešenie je si pokecat s ním, on predsa tiež má niekedy čas iba pre seba
zase on prebral ako to bolo u nich doma , a aké vzorce slovenskej tradičnej rodiny su vieme už som pisala nie si človek nemáš na nič právo len deti, rodina a nič dalej

januska12323
9. máj 2024

Dnes si to vyjasnite, každý má nárok na zlý deň. 9 ročná hádam nie je stále nalepená na vás, musíte deň vymyslieť tak aby to každému vyhovovalo.

zelenina1
9. máj 2024

Tak si to skusme otocit. Manzelov den - Neciti sa dobre, nic ho nebavi,nechce sa mu ist do roboty, nepodiela sa na domacich pracach ,sedi doma na gauci, popija pivo a vravi ze potrebuje den "pre seba" 🙂 Urcite by si skakala od radosti a cely den by si mu nepovedala jedinu ustipacnu poznamku. Pretoze ty, etericka vcesmirna bytost mas empatiu level 1500 a ochotne mu prinesies dalsie pivo, zatial co ty budes robit domace prace a venovat sa dcere.

Cize - je v poriadku chciet den pre seba. Rovnako je prirodzene, ze partner bude pindat 🙂. Ale ked ho chces - aspon sa mu zdekuj z oci a trav ten cas niekde inde ako doma, napr. s kamoskami. On sa tiez strati z domu a ide s kamosmi na futbal.

radkaradix
9. máj 2024

@zelenina1 no urcite, to co je za blbost.. ked chce cely den lezat na gauci, lebo sa neciti dobre, tak kludne moze.. navyse pisala, ze o dceru sa postarala aj upratala.. premohla sa..

zelenina1
9. máj 2024

@radkaradix "kludne moze"? urcite? 🙂 urcite by mu to nejak neokomentovala? 🙂

radkaradix
9. máj 2024

@zelenina1 pokial nelezi na tom gauci pravidelne a casto, tak na tom nevidim nic zle.. kazdy ma den blbec, ked sa mu nic nechce a potrebuje klud a nicnerobenie..

alexis617
10. máj 2024

Mne to pripadne ,ako začinajúci sindrom vyhorenia