Pauza vo vzťahu

8. máj 2024

Mali ste niekedy pocit,ze potrebujete pauzu vo vztahu? Je aj take nieco ako pauza? Pomohlo to niekomu ci naopak uskodilo?
Som s partnerom 17rokov,pochytili sme sa a ja nemam chut sa ani udobrit. Spytal sa ma len,ze ci si nedame pauzu?! Nikdy sme ziadnu pauzu nemali a ani ked sa pohadame nie je to nikdy nadlho,vzdy max 1 den,akurat raz alebo 2x sa stalo ze sme sa nebavili 2dni. Neviem ci je to uz tym stereotypom?

colsami
8. máj 2024

Vo vacsine pripadov je to zaciatok konca, hoci su aj pripady kde to pomohlo, tych je ale ovela menej.
Alebo to je koniec len milosrdnejsie nazvany, aby to hned tak zle nevyznelo...

kamatopo
8. máj 2024

A ako by takáto pauza mala vypadať??? Lebo to môže dopadnúť tak ,že jeden z vás si niekoho nájde a čo po tom? U mňa pauza vo vzťahu neexistuje. Je to len také pekné oznámenie konca🤦.

zuzubb007
8. máj 2024

Áno pauza je super, vlastne znamená to rozchod miernejšie povedané, alebo užime si každý inde a zistime, u mňa by žiadna pauza neprešla, to radšej papa

mandzula
8. máj 2024

Ak pauzu, tak s jasnymi pravidlami - plnim si vsetky povinnosti, ktore zo vztahu vyplyvaju (deti, peniaze...), no neskusam, ci by to neklapalo niekde inde. Ma to byt cas na rozmyslanie, ci viem nieco zmenit na sebe, ci este dokazem akceptovat nedostatky partnera, ci...

autor
8. máj 2024

Nemyslela som to hned tak ze ist si uzivat s inymi chlapmi,skor skusit byt chvilku bez seba,aby sme pocitili ako si chybame? Ja som vlastne zacala rozmyslat nad tym az ked mi to manzel povedal,nikdy som take nic nezazila

deti95060810
8. máj 2024

to sa jeden z vás odsťahuje? no pozor , manž. to môže pochopiť troška inak...
však čo - veď bola pauza. 😉
za mňa NIE.

kikusenka1
8. máj 2024

Ja osobne som pauzu nikdy nezažila . Ale v mojom blízkom okolí ano. Neter si dala s partnerom pauzu a o 2 mesiace boli opäť spolu. Dnes sú už manželia a majú deti a moja najlepšia kamarátka dala pauzu s mužom, ona to navrhla a zistila ze spravila najväčšiu chybu v živote a vrátili sa spat k sebe. Bolo to cca pred jezismaria ale ten čas letí. Bolo to pred 11 rokmi. Pauza je dobra vec na zistenie ci s tým človek chceš byť alebo ze ti je bez neho lepšie...

rorino
9. máj 2024

My sme spolu tiež 17 rokov,preto som sa zamyslela nad tým,že by som mu asi povedala,či na to potreboval 17 rokov.Ale u nás boli situácie,že chodil pracovné z domu pravidelne,a potom zas u mňa nastali situácie,že som tiež musela byť mimo domu.Možno aj títo pomáha,aby sa partneri "neprejedli".

domkakvet
9. máj 2024

Pauza je podla mna rozchod.

alexis617
9. máj 2024

Nepristup na pauzu nepoznám nikoho komu by to pomohlo chlapi pod pavzou chápu môžem si robiť čo chcem s kým chcem máme pavzu vo vsťahu vždy nasleduje rozvod krsna ,kamarátka ,koleginka zbytočne si mysleli ,že budú chlapi rozumny a uvedomia si čo by v nich stratili každy pichol inde pouč sa z chyb iných a radčej skus zapracovať aby sa váš vsťah trošku zmenil

sisska96
10. máj 2024

Pauza je stále začiatok toho, že vzťah bude končiť. Možno o rok, možno 2-3, a už nikdy nebude ono.

moonlight1210
10. máj 2024

A si pripravena na pravidlo, ze co sa udialo pocas pauzy sa nepocita?

Dalsia vec je, ze kym nie ste definitivne od seba, stale je tam vnimanie na pozadi, ze o nic nejde. Stale je tam pocit, ze sa mate ku komu vratit, keby daco. Ze niekto na vas caka.
Takze aj to premyslanie o chybani si je take ine. Neurcite.
Ibazeby si jeden z partnerov overil, ze je zavisly na peniazoch a schopnostiach toho druheho, co si dovtedy neuvedomoval a mal pocit, aky je velmi samostatny, ked necitil nedostatok.

Za mna uplna zbytocnost.

To uz radsej rovno rozvod. Tam uz clovek viac citi, ze je to nieco vazne, definitivne. Ma predtym vacsi respekt. Aj si skor rozmysli, ci to vazne chce az sem tahat.

Pauza je take hrajkanie sa s pocitmi. O nicom.