Častá kritika od partnera

ibaja29
16. apr 2024

S partnerom sa pozname ledva pol roka a zacali sme spolu byvat ani nie mesiac dozadu. Prvy tyzden bol super mala som pocit ze to bolo dobre rozhodnutie a bude nam to klapat. No potom sme sa raz dost pohadali ani neviem preco ta hadka vlastne zacala ale mam pocit akoby sa zrazu partner zmenil alebo ukazal skor pravu tvar. Odvtedy mam pocit ze len hlada za co by ma skritizoval..domacnost je prevazne na mne kedze teraz robim na skrateny uvazok zatial a on robi do vecera. Nemam s tym problem upracem uvarim spravim co treba. No aj tak je stale nejaka chyba ze som nespravila nieco podla jeho predstav a su to banality. Ze som nepodala nieco z tasky ked sme vykladali nakup ze som neodniesla tanier ked dojedol a sla som do kuchyne. Ked nieco robi mam byt pri nom a ked robim ja tak sama a nic nevyzadujem

katka700
16. apr 2024

@ibaja29 Buď rada že sa ten psychos prejavil už na začiatku spoločného bývania a nie po svadbe či narodení dieťaťa. Keď nebude doma zavolaj kamošku, odvez všetky veci a sprav poriadnu žúrku na oslavu že si sa zbavila toho vola.

majka99999
17. apr 2024

Hlavne vyhovorka, ze "som lev, nemozem za to, aky som" by ma vytacala do nepricetnosti. Akoze teraz vsetci v znameni barana su ako Hitler a ludia v znameni strelca su ako Ted Bundy a len ludia v znameni panny mozu byt v zivote uspesni investori, lebo Warren Buffett je panna.
Tie 7 a 3 rocne vztahy, ktore ukoncil mozu znamenat, ze hlavne v prvom boli mladi a tam bola obava, ze uz tolko investovali, ze by bola skoda sa rozist. A predsa to nakoniec ziadna nevydtzala, podla mna ani s jednou sa nechcel ozenit, len cakal na nieco lepsie a vyhovovalo mu mat obsluhu v kuchyni aj v spalni. Ked to prestalo vyhovovat, rozisiel sa. Mozno len ta prva exka zacala pozadovat zavazok, dieta, alebo sa jej konecne otvorili oci ako tebe. Tazko povedat. Predsa len by som skusila rozhovor ohladne usporiadania domacich prac, ze co ocakavas, napriklad aj cez vikend. To co je, ze on riesi pracu. Byvate spolu preto, aby si cez den bola jeho sluzka a vecer si gule vyprazdnil? Chodite spolu niekam? Ake mate spolocne aktivity? Beh, fitko, prechadzky, divadlo? Mate nejakych spolocnych priatelov, s ktorymi oslavujete narodeniny alebo sa navstevujete? Co jeho priatelia? Maju rodinu? Rozpravate sa vobec? Ci len ma blbe reci? Chcete svadbu, chcete deti? Ako to bude, ked budes na materskej? Akoze moze sa to zdat kratko, pol roka spolu, ale kedze ma 34, treba predebatovat otazky o buducnosti a ako si to predstavuje. Musis sa porozpravat diplomaticky a bez vyhrazok, aby nerobil veci chvilku, lebo natlak, musi sa chciet zmenit. Plus spis si za tyzden vsetko, co si urobila ty a co on plus kolko casu ste stravili spolu, ale naozaj spolu, nie bezduchym sedenim na gauci pred telkou. Potom rozhovor bez vyhrazok (napriklad, ze kedze sa podielate rovnako nakladmi, tak trebars par hodin cez vikend by ste mali venovat dokladnej ociste bytu - kupelna, wc, kuchyna, dlazky, vysavanie, podelite bud podla preferencii alebo si budete povinnosti striedat po tyzdni) a sleduj, co sa zmeni. Dala by som tomu mesiac, predpokladam, ze ta asi laska, ak tam este nejaka je, prejde. Viem, ze si napoly na odchode, ale s kludnym svedomim by som odisla az po tom rozhovore.

ibaja29
autor
17. apr 2024

@majka99999 no skor na zaciatku mal take reci o rodine detoch akoby sa chcel uz usadit a ako je rad ze po rokoch niekoho ma na vazny vztah. Chodili sme spolu cvicit na vecere na vylety a teraz dokopy nic z toho lebo ma blbe obdobie v praci a ma vela co trva uz mesiac a bude trvat ktovie dokedy. Ziadne kratkodobe ani dlhodobe plany ani cez tyzden ani cez vikend. Najest sa ideme niekam max raz za tyzden aj to len ked on chce..proste akoby spphodlnel lebo doma full servis..prestala som varit uz len kde tu nemam ani na to chut ale jemu to je jedno naje sa v praci a vecer si da len nieco male. Co sa tyka domacich prac to nehrozi on teraz aj cez vikendy byva casto do vecera prec. Ked sme sa vtedy pohadali a povedala som ze nebudem nikomu robit sluzku atd tak mi povedal ze ci teraz cakam ze pride z roboty unaveny a bude behat s vysavacom ked ja som teraz viac doma..vcera som varila bol este riad v dreze schvalne som to nechala co spravi. Dojedli sme dal tanier do drezu a siel sa vyvalit na gauc lebo sa mu cely dej driemalo z pocasia. A to skoncil po dlhej dobe skor. Doma nespravil nic. Ako sme tu okrem tych ,,chlapskych" robot ako to on nazval co boli asi 3 male opravy a par x umyl riad nespravil nic. Povedal ze nema problem aj povysavat ale nerobi to. Snazila som sa to odkomunikovat ze si to predstavujem inak ale potom akoby sa vrsil na mne a zacal viac kritizovat co nerobim a co on vsetko robi. On je typ co si chybu malokedy az vynimocne prizna a hlada ju v inych. Myslim si ze tu uz ziadna debata nepomoze. No co je horsie po vcerajsku som zistila ze uz ma kritizuje aj pri sexe 🙈 co nikdy nerobil. Mam totalnu nechut voci nemu. A pocit akoby sa za nieco na mne fakt vrsil a pritom som mu nic zle nespravila len neuniesol povedanu pravdu o tom ako to mame a ze sa tu necitim dobre tym padom..

ibaja29
autor
17. apr 2024

@majka99999 okrem toho uz urcite neplanujem s takymto clovekom nejaku buducnost. Tyzden dozadu som si povedala ze dam tomu sancu aspon do konca mesiaca ale kazdym dnom som sa len viac utvrdila ze mam ist prec

ibaja29
autor
17. apr 2024

@madielilly ja by som si s nim sadla znova lenze on neustupi viem to mam to odskusane a pravidla on berie len take ktore su hlavne podla neho. On vsetko berie akk utok a kritiku a jeho ego to nejde uniest a proste sa potom vrsi. Mam pocit ze bol roky sam a vyhovovalo mu to ze doma sa matka postarala a on si riesil svoje veci a jednoducho uz nie je schopny fungovat v spolocnej domacnosti so zenou. On to berie tak ze ma v robote vela a je unaveny tak zena sa ma starat lebo to mal doma. Ibaze tam nosil peniaze a mne nenosi nic..

ibaja29
autor
17. apr 2024

@sima338 to je to ze na zaciatku sa spravaju ako gentlemani aby nas oblbli a ked sa namotame tak pride pretriezvenie u niekoho zial neskoro u mna nastastie skor

ibaja29
autor
17. apr 2024

@moonlight1210 mas pravdu vdakabohu ze sa prejavil hned na zaciatku. Musi si naozaj mysliet o sebe ze je uzasny a dokonaly mne bolo vzdy z takych ludi zle a prave takeho som si zavesila na krk nechapem to..

ibaja29
autor
17. apr 2024

@moonlight1210 to teda nie som ziadny psi chvostik ani nemienim byt nikoho tienom a az teraz si vela veci zacinam uvedomovat. Mimo tych domacich prac. Fakt som cele dni sama a ked pride on chce moju totalnu pozornost a oddanost vadi mu este aj to ze zoberiem mobil do ruk ked uz je on doma. Vsak nema mi uz kto volat ci pisat ked on je tu. Lebo asi mysli ze moj zivot sa krutil len okolo neho 🙈 kazdym dnom si viac veci uvedomujem a je mi z toho na jednej strane smutno ze som sa nechala oblbnut ale aj sa citim lepsie ze som sa spamatala..

sevrin
25. apr 2024

@ibaja29 no ako to dopadlo? Ešte balíš kufre?

ibaja29
autor
14. máj 2024

@sevrin uz som sa odstahovala, mali sme este rozhovor a kym som mala zaplateny najom bola som s nim v byte do konca mesiaca. Uz nekritizoval bol celkom normalny ale vedela som ze sa pretvaruje len. No a navyse intuicia ma naviedla jedneho dna k spravam so ,,znamymi" kde si pisali cely den ako si pisal na zaciatku so mnou a predosle spravy zmazane..a este k tomu som pocuvala denne ako sa v praci nezastavi a nestiha. Ulavilo sa mi ked som odisla.